Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерия - издържливост, зареждане, проблеми, коментари.
#76

Колеги не се сещам, но колко пари беше батерията от Омниаком?
Цитирай
Аксесоари
#77

Добре колеги доста работи прочетох тук,но не мога да разбера как издържат толкова мнтезибатерии Smile Имам Ноута от около половин година и най- много батерията е издържала около ден и половина,през деня когато съм на лекции примерно сега и като отворя някоя игра в случая Virual Tennis Challenge и батерията си заминава за около 2 часа и 30 мин. Понякога зареждам тела по 2-3 пъти на ден като играя на него Smile Кажете мнения как се държат ваще телефони като играете и вреди ли на батерията като зареждаш телефона и в същото време играеш Smile

Motorola Nexus 6 Midnight Blue [32GB]
Цитирай
#78

Нямаш проблеми, нормално е. Хората с многото часове просто не ползват много активно ноутовете си. Игричките си изпомпват батерията за отрицателно време. Ако е за графики за рекорди - Arc S, който имам, вече е около 20 дни без презареждане. Ама какъв стендбай... без сим-карта Tooth Давам му минимум още 20 :rofl:
Цитирай
#79

UnKnOwN11 написа:Добре колеги доста работи прочетох тук,но не мога да разбера как издържат толкова мнтезибатерии Smile Имам Ноута от около половин година и най- много батерията е издържала около ден и половина,през деня когато съм на лекции примерно сега и като отворя някоя игра в случая Virual Tennis Challenge и батерията си заминава за около 2 часа и 30 мин. Понякога зареждам тела по 2-3 пъти на ден като играя на него Smile Кажете мнения как се държат ваще телефони като играете и вреди ли на батерията като зареждаш телефона и в същото време играеш Smile


Колега и аз съм така, всяка вечер на зарядното. Позвам плочката непрекънато, имам новини на тела и всичките му там работи да не ги избоявам, та нормално е да пада батерията за един ден. Пробвал съм веднаж в началото когато ми беше любопитно колко ще издържи батерията без да го базикам, ами ден и половина е макса. Като се има предвид че е стоял постоянно на стенбай с няколко разговора на ден. Android

        
Цитирай
#80

nnenno написа:
UnKnOwN11 написа:Добре колеги доста работи прочетох тук,но не мога да разбера как издържат толкова мнтезибатерии Smile Имам Ноута от около половин година и най- много батерията е издържала около ден и половина,през деня когато съм на лекции примерно сега и като отворя някоя игра в случая Virual Tennis Challenge и батерията си заминава за около 2 часа и 30 мин. Понякога зареждам тела по 2-3 пъти на ден като играя на него Smile Кажете мнения как се държат ваще телефони като играете и вреди ли на батерията като зареждаш телефона и в същото време играеш Smile


Колега и аз съм така, всяка вечер на зарядното. Позвам плочката непрекънато, имам новини на тела и всичките му там рароти да не ги избоявам, та нормално е да пада батерията за един ден. Пробвал съм веднаж в началото когато ми беше любопитно колко ще издържи батерията без да го базикам, ами ден и половина е макса. Като се има предвид че е стоял постоянно на стенбай с няколко разговора на ден. Android

Абе тука има няколко дето се правят на интересни и пишат глупости само. Не им се вързвайте!
Единия 5 дни карал, другия десет, а ние ядем домати с коловете!

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#81

Предстои ми 12 часово нощно пътуване и предпочитам сега да попитам отколкото да разбера по трудния начин дали е трябвало да си купя допълнителна батерия Smile

Стоков 4,0,4 DBT без root, батерията е на 80ина заряда, ще спра мобилния нет, wifi, gps. Възнамерявам да ползувам само fbreader на night mode, poweramp и GSM мобилна връзка. Смятате ли че ще ми трябва допълнителна батерия или ще се справя само с оригиналната от комплекта Smile

Благодаря.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#82

мисля, че ще издържи, ако няма мобилен и wifi Smile
намали и яркостта на екрана за всеки случай Smile
лек път Wink

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#83

Nexus3 написа:Предстои ми 12 часово нощно пътуване и предпочитам сега да попитам отколкото да разбера по трудния начин дали е трябвало да си купя допълнителна батерия Smile

Стоков 4,0,4 DBT без root, батерията е на 80ина заряда, ще спра мобилния нет, wifi, gps. Възнамерявам да ползувам само fbreader на night mode, poweramp и GSM мобилна връзка. Смятате ли че ще ми трябва допълнителна батерия или ще се справя само с оригиналната от комплекта Smile

Благодаря.
Батерия 34лв. оригинална от омниаком,зарядно за нея 15лв. от papalin4o (има обява за аксесoари тук в форума), от 6 месеца ползвам 2-ра батерия и незнам какво е да останеш без ток.
Цитирай
#84

Варианти за втора батерия много има, но въпроса ми е дали е необходимо да плащам тези 50 лв за нещо, което реално няма да ми трябва.

Xiaomi Mi Max
Цитирай
#85

Имате ли представа, кога почва да се усеща намаления живот на батерията? Имам телефона от 6 месеца и усещам, че почва да държи по-малко, при почти еднаква ежедневна употреба :confused:

*** Note *** Въй фон *** Note 10.1 2014 Edition LTE
Цитирай
#86

patladjanko написа:Имате ли представа, кога почва да се усеща намаления живот на батерията? Имам телефона от 6 месеца и усещам, че почва да държи по-малко, при почти еднаква ежедневна употреба :confused:
За 6 месеца не би трябвало да и падне много капацитета, мойта на телефона издържа колкото и новата , която си купих допълнително.А дали си струва да дадеш 50 лв за 2-ра батерия и зарядно? Да струва ли ,дал си 800 лв за смартфон , пък да чакаш по 3 часа да се зареди батерията,няма смисъл.Моя Note ,aко се заиграя с него му изтощавам батерията за 4-5 часа, и после слагам другата и веднага е готов за още тормоз. Отделно съм забелязъл че батерия ,заредена в външното зарядно, държи повече , дължи се на по бавното зареждане (6-7 часа ) , понеже външното зарядно зарежда с по малък ампераж.
Цитирай
#87

Тези ОМНИАКОМ имат ли си някакъв сайт , от където мога да разгледам и поръчам? Магазин някъде в София да отида на място? Wink Smile

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#88

lyric написа:Тези ОМНИАКОМ имат ли си някакъв сайт , от където мога да разгледам и поръчам? Магазин някъде в София да отида на място? Wink Smile
Имат да,попитай чичко Google и той ще ти го намери Smile
Цитирай
#89

Ами намерих само тоэи... http://www.omniacom.bg/ А в него като натисна на аксесоари ми отваря една картинка и до там........ Wink ?

[h] Samsung Galaxy S V  Shimmery White + 16GB MircoSD Samsung + Spigen Slim Armour  [/h]    
Android   Stock KitKat 4.4.2 Android
Цитирай
#90

lyric написа:Ами намерих само тоэи... http://www.omniacom.bg/ А в него като натисна на аксесоари ми отваря една картинка и до там........ Wink ?
Има телефони за връзка,званиш и питаш.
Цитирай
#91

Искам само да вметна, че при пуснат скайп, независимо дали е през 3G или WIFI батерията пада почти 2 пъти по-бързо. От как съм си взел телефона - 5 месеца някъде винаги съм с пуснат скайп, но последните 2 дни реших да мина без него и ВОЙЛА - 2 пъти по-дълъг живот почти. Имайте го пред вид.

Samsung Galaxy Note White
Цитирай
#92

Здравейте Smile От доста време имам проблем с батерията. След официален ъпдейт до 4.0.4 започна да ми прекъсва нета през мобилния оператор и същемременно ми се качваше потреблението на батерията. При зареждане с включено 3G, батерията започваше да прегрява и дори автоматично се прекъсваше, като ми се изписваше на дисплея нещо от рода на "Зареждането преустановено поради висока температура на батерията". Проблема с нета го реших като си изтрих проксито в настройките, прегряването също изчезна, но батерията продължи да пада твърде бързо, а след като падне под 20-30% при браузване дисплея започваше за трепти и процентите падаха бързо и то през 2-3% наведнъж. Ако продължа да ползвам нета телефона се изключва.Взех си нова батерия, леко подсилена - 2600 mah, но проблема остана. Не си спомням дали проблема се появи преди или след руутването. Връщах заводски настройки, wipe cashe и part., формат на външна и вътрешна памет и нищо. Флашнах и новия 4.1.1, всичко работи, но батерията си е зле. Сега се върнах на 2.3.6 и си е същата работа.Без да пипам телефона, с изключен нет батерията ми пада с 3 до 4% на час! Тази вечер за 3 часа изпапка батерията с малко нет и видео. Включих го към зарядното и изчаках 15-на минути да се позареди. Включвам го както си е на зарядно, показва ми 0% и се изключва. Пак почаках, включвам и пак 0%. След третия опит махнах батерията за малко и след като пуснах телефона, без да го зареждам ми показа 56% ?!? Наскоро пък при заредена батерия при изключване от зарядното от 100 веднага падаше на 0% и пак след изваждане и поставяне на батерията обратно се оправяше. Вече не знам какво да му правя, а за да го дам на сервиз трябва да му нулирам броячите заради рутванията и флашванията. До сега не съм правил такива процедури с броячите и ме е страх да не го брикна.Някакви идеи за решаване на проблема?

Nokia N70->Nokia N95 8GB->Nokia N97->HTC HD2->Samsung Galaxy Tab->Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Mega 6.3 -> Samsung Galaxy Note 5
Цитирай
#93

Така и така си нагазил в лука вече,пробвай да му инсталираш някой къстъм РОМ.Това е единствения вариант след хард ресет и преди сервиз!
Цитирай
#94

playme написа:Здравейте Smile От доста време имам проблем с батерията. След официален ъпдейт до 4.0.4 започна да ми прекъсва нета през мобилния оператор и същемременно ми се качваше потреблението на батерията. При зареждане с включено 3G, батерията започваше да прегрява и дори автоматично се прекъсваше, като ми се изписваше на дисплея нещо от рода на "Зареждането преустановено поради висока температура на батерията". Проблема с нета го реших като си изтрих проксито в настройките, прегряването също изчезна, но батерията продължи да пада твърде бързо, а след като падне под 20-30% при браузване дисплея започваше за трепти и процентите падаха бързо и то през 2-3% наведнъж. Ако продължа да ползвам нета телефона се изключва.Взех си нова батерия, леко подсилена - 2600 mah, но проблема остана. Не си спомням дали проблема се появи преди или след руутването. Връщах заводски настройки, wipe cashe и part., формат на външна и вътрешна памет и нищо. Флашнах и новия 4.1.1, всичко работи, но батерията си е зле. Сега се върнах на 2.3.6 и си е същата работа.Без да пипам телефона, с изключен нет батерията ми пада с 3 до 4% на час! Тази вечер за 3 часа изпапка батерията с малко нет и видео. Включих го към зарядното и изчаках 15-на минути да се позареди. Включвам го както си е на зарядно, показва ми 0% и се изключва. Пак почаках, включвам и пак 0%. След третия опит махнах батерията за малко и след като пуснах телефона, без да го зареждам ми показа 56% ?!? Наскоро пък при заредена батерия при изключване от зарядното от 100 веднага падаше на 0% и пак след изваждане и поставяне на батерията обратно се оправяше. Вече не знам какво да му правя, а за да го дам на сервиз трябва да му нулирам броячите заради рутванията и флашванията. До сега не съм правил такива процедури с броячите и ме е страх да не го брикна.Някакви идеи за решаване на проблема?


Колега по добре му сожи сток ром и намери колега с JIC които да ти нулира бояча или си купи JIC. Тук във форума мисля, че се продаваше за около 10 лева.
Поздрави Smile

        
Цитирай
#95

Оказа се, че брояча е на нула, нямам и жълт триъгълник. От стоков 2.3.6 ъпдейтнах през WiFi до 4.0.4 и съм готов за сервиз. Другата седмица ще го нося.

Nokia N70->Nokia N95 8GB->Nokia N97->HTC HD2->Samsung Galaxy Tab->Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy Mega 6.3 -> Samsung Galaxy Note 5
Цитирай
#96

playme написа:Оказа се, че брояча е на нула, нямам и жълт триъгълник. От стоков 2.3.6 ъпдейтнах през WiFi до 4.0.4 и съм готов за сервиз. Другата седмица ще го нося.

Как така като го ресетнете ви връща на 2,3,6, а мене ме връща на 4,0,3 и не ми излиза друг ъпдейт
Цитирай
#97

Не ги рества, а го флашва с друг ром Smile

Asus Zenfone 2 и Asus Transformer T100 Tah
Цитирай
#98

Това което се случва с твоята батерия се случва по същия начин и при мен. Не е рутван и незнам какво да правя. Вече мисля за срвиз. Когато ползвам мобилния нет, почва да претреперва дисплея и дава знак, че няма мрежа и се изключва. После включвам и от 79% пада на 1%. Рестарт след малко и отново 76%. Ако изключа нета батерията спира да пада. Това е от 3 дни. Да пишат и други ако се случва нещо подобно.
Цитирай
#99

Мобилното проследяване спря! Това изписва като даде че няма мрежа.
[note=Ilieff]Не публикувай последователни постове. Използвай бутона редактирай![/note]
Цитирай

Здр. на всички имам следният проблем с батерията.
През 1-2 дни телефона започва да се товари от нищото загрява и процесора е 98 %
При което батерията пада за 5 мин от почти пълна до 10% (не съм с оригиналната тя се наду...)
Ако не падне си стои на почти пълна и започва да ми мигат едни бели ленти на екрана и угасва.
След като го пусна е на 1% батерия ако го рестартирам преди да е угаснал пак тръгва на 5-6%
Правил съм рестарт на всичко пак става така ..
Забелязал съм че най често става така когато ми се бъгне клавиатурата.
Някои има ли идея защо става така ?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)