Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia Arc S

Здравейте, моят Арк с 15 започна да се рестартва непрекъснато и не иска да се включи! Моля помогнете, доколкото съм наясно не е рутнат а само е ъбдейтнат с 4.0.4
Цитирай
Аксесоари

Какво му е правено, за да се стигне до тук?
Извади батерията за около 30 секунди и пробвай след това да го включиш.
Иначе варианта е да се прикачиш към компютър с инсталиран Pc Companion и да направиш рипеър от там.Видео инструкция

Друг вариант е префлашване на фърмуера 4.0.4 с програмата Флаштул, като темата за сваляне и работа с нея е тук.

Успех в начинанието.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай

Един бърз въпрос- Някой може ли да ми каже по колко време му държи батерията без да го използва много много, или дали си спомня като е била чисто нова по колко време му е държала без да бъде ползван. Скоро си купих тази фалшива батерия https://www.youtube.com/watch?v=hENOnoGldPs тествах телефона, издържа 2 дни и 3 часа и беше на 10% като не съм ползвал нищо освен 6мин. разговори. Та заслужава ли си да си я запазя или да я върна това се чудя? Струва 4.50$ .... евтинийка (не че знам колко струва оригиналната, ама пак от китай приличаща на оригиналната 7-8$ но може да е преопакована стара)

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

2 Дни си е нормално.Задръж я.

XPERIA XA
Цитирай

Принципно питах защото моят телефон е на 3 години и 3 годишната ми батерия държи също толкова (може би и някой друг час повече)

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Съфорумци притежаващи този модел.. Искам да попитам как може да се направи това, че като качвам снимки от арка-та и във фейса да исписва че е качето от "xperia smartphone"(май така беше). Някой знае ли ?

LG L Bello - Black Titan > Lenovo S60-a > Samsung Galaxy s6 Edge white
Цитирай

nehranimaiko написа:Здравейте, скоро си смених панела( вкл. и средния панел) собственоръчно.
След като го смених не ми работеше сензора за светлина при разговори, не ми изгася дисплея.
Не съм го разглабял още, може да е в пласмаската на новия панел (което е лошо) ако не, още по- лошо. Някой ако знае нещо за този сензор може да каже някакво мнение?

Много съм разочаровън, разглобих го и го сглобих пак, и установих че на сензора нищо му няма, но черното елиптично стъкълце за сензора което е на панела (горе където по принцип се пука предния панел) всъщност не е стъкло а черна плътна пластмаса непропускаща грам светлина. Опитах се да го сменя с оригиналното на фабричния панел но на новия ми китайски панел е срастнало и неможе да се махне.
Това е развитието на проблема т.е. оставам си без сензор докато не сменя и този панел.
Мисля че единствения негативизъм е че ще харчи повече батерия понеже като говоря свети докато не се самозагаси т.е. 30 секунди колкото му е настройката, и дразнещото е че просто свети като ми е до ухото.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Много неприятно :facepalm:

Sony Xperia Z2 (D6503);Tronsmart MX III Plus-Android ;Samsung Galaxy S10+ ;Samsung Galaxy S23 Ultra
Цитирай

Може просто като започнеш разговора и да натиснеш power бутона и телефона ще изгасне.
Цитирай

pavlinstoyanov написа:Може просто като започнеш разговора и да натиснеш power бутона и телефона ще изгасне.

Хаха, да само дето като натиснеш пауър бутона си изключваш и разговора.

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
Цитирай

Влез в Settings/Accessibility и трябва да имаш опция Power button ends call. Сигурно ти е отметната. Махни отметката.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)