Оценете темата:
  • 7 гласа - средно 3.29
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Информация относно откраднати/изгубени устройства / списък с IMEI
#51

да обадих се имало хепи на адреса който им казах и са изпратили цивилни полицаи,ама какво ще претърсят хепи ли ,стискайте палци
Цитирай
Аксесоари
#52

Щом си установила номера - звънкат и чакат да вдигне шум телефона, за да видят у кого е. Дано му нашокат канчето яко!

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#53

Ами трябва да се оглеждат за твоя телефон. Щеше да е добре, ако полицаите имат представа за какъв телефон да гледат. Телефона вече може да е в нов собственик, може да се продава в момента и затова да е пуснат. Не знам как действа полицията, но дано си свършат работата успешно.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#54

знаят какъв е телефона,а от план б ми прати само карта с адреса не номера на картата с която е включен но дано отивам към инспекторката занимаща се със случаят ми
Цитирай
#55

искамда попитам някой който е запознат с програмката План Б,как мога да пратя смс локате да ми дава пак локализация на тела,защото е с друга карта и съответно не знам номера и! :wall:
Цитирай
#56

Докато не се смени gmail акаунта на телефона би трябвало да получаваш (демек докато не се направи reset на телефона ще получаваш). След това ще може само по IMEI да се проследи и то ако има документ от полицията към съответния оператор.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#57

ок благодаря.защото получих само 2 и повече не съм получавала,може да няма нет тела и затова сега да е така,ще си чакам аз от оператора бавно,бавно ама какво да се прави Heart
Цитирай
#58

andrianag написа:ок благодаря.защото получих само 2 и повече не съм получавала,може да няма нет тела и затова сега да е така,ще си чакам аз от оператора бавно,бавно ама какво да се прави Heart

И при мене е така само 2
откраднаха ми HTC 3d evo IMEI 356871042864953

И едва ли ,някои ще си мръдне пръста ,било оператор било полиция Sad
Цитирай
#59

Be6i4 написа:Докато не се смени gmail акаунта на телефона би трябвало да получаваш (демек докато не се направи reset на телефона ще получаваш). След това ще може само по IMEI да се проследи и то ако има документ от полицията към съответния оператор.


А колега, Май вече е твърде трудно да се вземе разрешително от прокорор за да подслушват и следят IMEI
май трябва да има побой или убийство :confused:
Цитирай
#60

ами моят го следят , но полицайката която се занимава със случаят ми каза че става бавно защото имало много телефони за следене.Като отворя google apps с приложенията на телефона ми ми изписва вече не HTC SENSATION Z710E, а ми изписва T-Mobile MK HTC SENSATION.Видях че това т-мобиле е мобилен оператор на македония и тотално се отчаях,да му изсъхнат ръцете на крадеца,не знае как се изкарват пари за такъв телефон!
Цитирай
#61

sorry Приятел! Sad много съжалявам. Усещам че, при мене даже няма и да си мръднат пръста да го потърсят
Цитирай
#62

Samsung galaxy S 2 бял - с лилаво калъфче (което се отваря като тефтер)

mi11
Цитирай
#63

HTC Desire A8181, IMEI: 353833041123768, Откраднат в София.
Едва ли чете, а по-скоро може и да не може да чете. Съжалявам за теелфончето, но спазвай добрият тон във Форума!

Топлата вода е открита случайно само първия път. Следващите опити са целенасочени и научно- обосновани.
Цитирай
#64

Пуснали жалба в полицията?
Казват че, ги намират рядко но факт
А и искам да попитам съформниците, които са пускали жалба, и полицията се е задействала
плащали ли са, такса за жалбата?
Благодаря ви!
Цитирай
#65

Offtopic
Няма ли да е добре в правилата да се добави и изискване да се публикуват и снимки към фактурите ... за да може да се прави справка с публикуваните тук IMEI ... като примерно се замъглява част от IMEI-а ... ако някой толкова много се притеснява.
:capitulation:

mi11
Цитирай
#66

Здравейте! Аз също пострадах - Samsung Galaxy Y DUOS s6102, black Imei *359828/04/499090/2*. Гр. София
Цитирай
#67

Пускай жалба в полицията, и дано имаш късмет
Цитирай
#68

оф колко време се чака отговор от мобилния оператор ,вече месец мина от както го слвдят,а не са се обаждали от полицията.... Devil :wall:
Цитирай
#69

Вижте, колеги, мобилни телефони изключително и само се проследяват при много сериозни случаи. Освен ако нямате връзки. Наскоро при едно убийство в София проследиха движението на мобилния телефон на простреляния и установиха кола, която го е следяла в същото време. Проследиха я точно по телефона на простреляния, който се е движил по този път. Второто е направено с помощта и на камери в района, запечатали евентуалните килъри.
Не, че не могат да го направят принципно за всеки гражданин и откраднатия му телефон, но нали знаете, приоритетите са различни.
Цитирай
#70

знаем ги тея неща,те го следят с връзки без връзки знам че го следят въпросът беше горе долу колко време дава отговор моб.оператор на полицията
Цитирай
#71

Здравейте колеги.
Преди няколко дена ми откраднаха телефона някъде в рейса.
подадох жалба в полицията със всички данни за телефона, но ми казаха, че без да има сериозно престъпление няма как да проследят телефона.... вярно ли е това, какво да очаквам от тях?
искам си телефончето.. Cry
Цитирай
#72

Така е. Колеги изказаха мнение, че трябва да има телесна повреда за да се повдигне обвинение и да се търси извършител и т.н. Доколко е вярно - не знам.

Най-добре си намери познат в полицията, ако може той да направи нещо.

Какъв телефон ти взеха? Гледай обявите тук, да не се появи случайно, макар да е трудно да го познаеш, освен ако няма да речем специални следи от употреба.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#73

Колеги днеска ми откраднаха телефона Sony Ericsson Xperia X8 бял на цвят със бял заден капак IMEI - 012560001645414 гр. Бургас
Цитирай
#74

Eastern написа:Вижте, колеги, мобилни телефони изключително и само се проследяват при много сериозни случаи. Освен ако нямате връзки. Наскоро при едно убийство в София проследиха движението на мобилния телефон на простреляния и установиха кола, която го е следяла в същото време. Проследиха я точно по телефона на простреляния, който се е движил по този път. Второто е направено с помощта и на камери в района, запечатали евентуалните килъри.
Не, че не могат да го направят принципно за всеки гражданин и откраднатия му телефон, но нали знаете, приоритетите са различни.
При намирането на откраднат телефон - ник'во следене не трябва, не и от този род, т.е. по клетки и т.н. Много пъти съм се замислял защо не го опростят или поне като отидеш в някой оператор ( и в трите в БГ) и покажеш документите си, то да го блокират този IMEI от мрежата им... да направят няк'ъв европейски списък с крадени IMEI и всеки оператор да го слага в черния си списък. Не че така ще спрат кражбите, но поне ще намалеят.

А иначе относно това проследяване... нали вече няма безименни карти (то това беше и идеята преди време), та при поставянето на СИМ карта в апарата и при връзка с мрежата... вече се знае кой е притежателят на откраднатия телефон, та достатъчно е тази информация да се изиска, а не няк'ви точни координати, мобилни клетки и т.н...
Цитирай
#75

днес получих писмо от прокуратурата ,че се води досъдебно производство по случай откраднат телефон.Супер за 2 месеца само това ли направиха? :capitulation:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)