Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Update с PC Companion
#1

Необходими материали:
- http://www.sonyericsson.com/cws/support/...c=bg&lc=bg (избирате си телефона, след това теглите PC Companion)

Сега си настройте телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
-
Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP


1. Правите пълна инсталация - плюс инсталиране на MTP ако не го открива на компютъра ви.
2. След това ъпдейтвате програмата ако иска.
3. Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - инсталирате.
4. На компютъра ще ви изпише в програмата PC Companion, че телефона ви е свързан и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдет, избирате UPDATE.

Това е, после чакате неволята. Smile Като стигне до финиш, ще ви подкани да извадите кабела и да включите телефона и да изчакате малко да зареди. Това е.

(Не знам дали на някого ще свърши работа това ръководство, но аз малко се замотах, без да инсталирам MTP от двете страни се мъчих да ъпдейтвам и ме издразни. Но открих топлата вода и я споделям с вас. Smile)
Цитирай
Аксесоари
#2

Как се инсталира това МТР защото при мен уж всичко ми е инсталирано ама не може да ми се ъпдейтне...стига до последната стъпка където трябва да инсталира телефона за обновяването и изписва че не може да бъде засечен телефон...бтв с НЕО съм :confused: :confused: :confused:
Цитирай
#3

Направи ли 1:1 стъпките, които съм описал?
Като инсталваш PC Companion те пита дали да инсталира MTP протокола - даваш ДА.
Пускаш програмата, тя ще ти каже, че иска да се ъпдейтне... Не знам, в момента ти описвам първия пост. Разцъкай си настройките на тела както е посочено горе. Може там да пропускаш нещо, отделно като включиш тела (ако са ти както трябва настройките), прави една допълнителна инсталация на PC Companion.
Цитирай
#4

Аз съм написал точно как се инсталира МТР драйвера. Тук в форума ще я намериш темата. Тя се казва"проблем с инсталирането на МТР драйвера за windows7" дори и да е друга версия на операционната система на windows съм сигурен, че ще стане.
За съжаление не мога да ти дам линк директно към темата защото в момента използвам мобилното приложение.
Цитирай
#5

Значи направих всички стъпки точно както са описани с изключение на това че никъде не ме попита дали искам да инсталирам тези МТР драйвери.Пак всичко си се инсталира,телефона свързан и когато натискам Update ми стига до Detect после започва инсталирането "the phone is being installed" и след 5-10 сек спира и изписва "PC Comp. was not able to connect to your phone" Някакви идеи?? :confused: :confused: :facepalm:
Цитирай
#6

А направи ли това което аз ти казах?
Цитирай
#7

Да видях я темата и го изключих тела,включих USB-то към компютъра и телефона и после включих самия телефон...нищо не ми излезе... Cry
Цитирай
#8

А да попитам, ако съм с отключен bootloader, не мога да update-вам с PC Companion, или мога? Моля пишете и на лично, ако сте наясно с нещата. Smile

>Sony Ericsson Xperia Neo ^ Android 4.0.4 KA20.1 ^ 16GB Samsung Class 10<
Цитирай
#9

При отключване на BL се губят възможностите за ъпдейт OTA и през PC.
Цитирай
#10

GH0STFACE написа:При отключване на BL се губят възможностите за ъпдейт OTA и през PC.
Ако BL е отключен през test point не се губят възможностите за ъпдейт OTA и през PC.Личен опит Big Grin :cheers:

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#11

Явно не съм 100% в час. Какво е test point?
Цитирай
#12

GH0STFACE написа:Явно не съм 100% в час. Какво е test point?
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1303960 :cheers:

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#13

Ахаа, това е друг вид отключване. Разбрах. Ония номер с кламера и металните кръгчета. Е, съмнявам се на много хора да им се занимава с това упражнение, че е и опасно на всичкото отгоре.

Иначе мерси за просветлението :thumbup:

ПС. Ти така ли си си отключил твоя BL?
Цитирай
#14

Да така го отключих.Опасно е ако объркаш точките но са достатъчно големи,най-добре става с безопасна игла или нещто толкова остро и задължително с оригиналния кабел на телефона.
P.S. И разбира се губиш гаранцията на телефона,защото си личи,че си махал лепенката на test point.Но аз телефона съм го взел да го ръчкам :cheers:

SE Xperia Neo unlocked by test point KK 4.4.4,  SE Xperia Neo V unlocked by test point ICS 4.0.4,  SE Xperia X8 CM7.2,Sony Xperia Z3 copper Concept, Xperia XZ Premium.
Не винаги съм прав, но никога не греша.
Цитирай
#15

Супер, браво.

Аз съм гледал клипчета, че с тези test point може и да се отключи към всички оператори телефона (ако е заключен разбира се)
Цитирай
#16

така свалям си програмата от сайта Smile инсталирам всичко пускам телефона изписва ми искате ли да инсталирате там оная глупости цъкам и умира.... нищо не става и не ми отчита телефона на МПТ ли незнам какво е това скайпа ми е let.it.rock3 ако някой знае как да оправим проблема със радост ще приема решението Smile
Цитирай
#17

ddqnov написа:Необходими материали:
- http://www.sonyericsson.com/cws/support/...c=bg&lc=bg (избирате си телефона, след това теглите PC Companion)

Сега си настройте телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
-
Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP


1. Правите пълна инсталация - плюс инсталиране на MTP ако не го открива на компютъра ви.
2. След това ъпдейтвате програмата ако иска.
3. Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - инсталирате.
4. На компютъра ще ви изпише в програмата PC Companion, че телефона ви е свързан и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдет, избирате UPDATE.

Това е, после чакате неволята. Smile Като стигне до финиш, ще ви подкани да извадите кабела и да включите телефона и да изчакате малко да зареди. Това е.

(Не знам дали на някого ще свърши работа това ръководство, но аз малко се замотах, без да инсталирам MTP от двете страни се мъчих да ъпдейтвам и ме издразни. Но открих топлата вода и я споделям с вас. Smile)


Направих всичко нестава.... не ми открива телефона Smile като МПТ устройсвто ....компютъра го открива но не и програмата Smile открива ме като фотоапарат Big Grin
Цитирай
#18

С Уин7 ли си?
А като инсталира PC Companion, който си свалил от сайта на Сони - сложи ли да инсталира MTP?
Цитирай
#19

ddqnov написа:С Уин7 ли си?
А като инсталира PC Companion, който си свалил от сайта на Сони - сложи ли да инсталира MTP?



с Хп съм и да всичко инсталирах 12 мб е това мпт и пак казжам открива ми телефона като фотоапарат Big Grin и свалям най-новата версия на програмта пц компанион като свържа към картата ме засича и открива но там с мултимедията не наистина мн благорен ще съм ако го оправим проблема иначе трябва да чакам въздушна връзка ( Ви-Фи)
Цитирай
#20

здравейте!порових се доста из форума но не можах да открия отговор на един проблем с актуализация на софтуер на sony ericsson neo.компютъра ми е с Ws 7 инсталирах програмата PC Companion която е нужна за обновяването включвам телефона чрез USB кабела, програмата открива телефона, започва процеса и там където изписва checking the phone телефона изключва и връзката прекъсва.не мога да разбера къде е проблема.вадя кабела пак го вкарвам и всеки път стига до тази точка и телефона угасва.ако някой знае и може да ми каже какво трябва да направя ще бъда много благодарна Smile
Цитирай
#21

Ели, вече за втори път пускаш същия въпрос. Приеми го като официално предупреждение.
Цитирай
#22

elibeli написа:здравейте!порових се доста из форума но не можах да открия отговор на един проблем с актуализация на софтуер на sony ericsson neo.компютъра ми е с Ws 7 инсталирах програмата PC Companion която е нужна за обновяването включвам телефона чрез USB кабела, програмата открива телефона, започва процеса и там където изписва checking the phone телефона изключва и връзката прекъсва.не мога да разбера къде е проблема.вадя кабела пак го вкарвам и всеки път стига до тази точка и телефона угасва.ако някой знае и може да ми каже какво трябва да направя ще бъда много благодарна Smile

А настройките на телефона същите ли са като гореописаните в първия пост?
Цитирай
#23

Някаква нова информация за IceCreamSandwich да има някой |( Голямо чакане, голямо нещо...

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай
#24

Новата информация всъщност е стара. За Нео се чака края на Април - началото на Май.
Цитирай
#25

GH0STFACE написа:Новата информация всъщност е стара. За Нео се чака края на Април - началото на Май.

По-скоро края на Май...началото на Юни :X :X :X

Xperia™ X10 Black  >> Xperia™ Neo  >> HTC Incredible™S >> 1) HTC One™X / 2) Galaxy™ S duos >>
  >> 1) Xperia™ Z / 2) Galaxy™ CORE  >>  1) Xperia™ Z2 / 2)HTC 8s  >> Xperia™ Z5  >>>  Xperia™ XZPremium Chrome 
>>> Galaxy™ S9+ blue >>> Galaxy™ S10+ Green >>> Galaxy™ Note 10+ Glow
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)