Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Ръководство] Update с PC Companion
#26

ddqnov написа:Необходими материали:
- http://www.sonyericsson.com/cws/support/...c=bg&lc=bg (избирате си телефона, след това теглите PC Companion)

Сега си настройте телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
-
Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP


1. Правите пълна инсталация - плюс инсталиране на MTP ако не го открива на компютъра ви.
2. След това ъпдейтвате програмата ако иска.
3. Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - инсталирате.
4. На компютъра ще ви изпише в програмата PC Companion, че телефона ви е свързан и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдет, избирате UPDATE.

Това е, после чакате неволята. Smile Като стигне до финиш, ще ви подкани да извадите кабела и да включите телефона и да изчакате малко да зареди. Това е.

(Не знам дали на някого ще свърши работа това ръководство, но аз малко се замотах, без да инсталирам MTP от двете страни се мъчих да ъпдейтвам и ме издразни. Но открих топлата вода и я споделям с вас. Smile)

Здравейте,
След 4 проби с PC companion и нулева успеваемост се разтърсих в нета и открих следното работещо решение:

1 Настройте си телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
-
Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP

2 Сваляте Sony update service http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ и го инсталирате
3 След това ъпдейтвате програмата ако иска.
4 Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - НЕ инсталирате
5 На компютъра ще ви изпише в програмата Update service, че телефона ви е свързан /ако не го разпознае автоматично го намираш като модел и го посочваш/ и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдейт, избирате UPDATE.
После се водите от програмата.
Става супер бързо в сравнение с PC companion /3 часа мъки и изтегляне само до края на Preparing и никакво продължение/ с Sony update service стана за 15-20 мин.
Надявам се да помогна на някого да не се мъчи като мен.
Цитирай
Аксесоари
#27

Цитат:Здравейте,
След 4 проби с PC companion и нулева успеваемост се разтърсих в нета и открих следното работещо решение:
1 Настройте си телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
-
Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP

2 Сваляте Sony update service http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ и го инсталирате
3 След това ъпдейтвате програмата ако иска.
4 Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - НЕ инсталирате
5 На компютъра ще ви изпише в програмата Update service, че телефона ви е свързан /ако не го разпознае автоматично го намираш като модел и го посочваш/ и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдейт, избирате UPDATE.
После се водите от програмата.
Става супер бързо в сравнение с PC companion /3 часа мъки и изтегляне само до края на Preparing и никакво продължение/ с Sony update service стана за 15-20 мин.
Надявам се да помогна на някого да не се мъчи като мен.

@warton
до ISC ли успя да update-неш Smile ?

I am Neo
Цитирай
#28

Да ICS 4.0.3
Цитирай
#29

Моят Нео си го взех преди година от Германос. Зная, че air update-a зависи от оператора и кога той го пусне, но дори чрез update tool-a пак ми изписа, че съм с последния и най-нов софт - в случая GB 2.3.4 и не желае да се актуализира до ISC Sad

I am Neo
Цитирай
#30

Може да има нео 5 и за това да е ъпнал до ICS. За обикновеното нео има да чакаме още сигурно месец и нагоре ... Confusedtupid:

Milestone 2.1
Цитирай
#31

Пропуснах да отбележа ,че съм с Xperia Neo V
Цитирай
#32

А аз искам само да ви попитам, дали е коректно да правя така наречения еър ъпдейт, който се появява в като известие и се тегли безжично (аз го теглих през WiFi). Имам предвид, да не би да има някакви несъответствия, които да пречат на работата на телефона по-нататък. Забравих да кажа, че аз всъщност вече го направих този ъпдейт и пишеше, че е успешно (мисля, че беше до .62), но съм на щрек, защото с минито, което имах предвид май заради такъв ъпдейт имах проблемите с разкалибрираните сензорни бутони или се бъркам.

Sony-ericsson Xperia Neo, 4.04
Цитирай
#33

С XPeria Neo V съм и трети път пробвам и все безуспешно да ъпдейтна чрез PC Companion - резултатът винаги е тотално забиване на компютъра :wall: , като преди това телефона извибрирва и мисля че се изключва, тъй като се налага после сам да го включа. Спазил съм всички условия, изисквания преди пускането на ъпдейта :unknw:
Сега съм изтеглил Sony Update Servise и се надявам с него да нямам такива проблеми

П.П. Пак ми заби компютъра като използвах Sony Update Servise и то забиването е винаги до такава степен, че единствено мога само да го рестна. Изчаках около 35 минути нещо да се случи, поне при телефона, но ... едно голямо НИЩО. Само при мен ли се случва това, или не правя нещо както трябва?

Samsung A22, Huawei GT2 Pro, Lenovo P2, Lenovo Yoga Tablet 2 Pro
Цитирай
#34

Причината за неуспешния ъпдейт през PC Companion при мен бе в липсващите драйвъри, или по - точно s1fastboot драйвърът. След справка в гугъл и благодарение на xda forum намерих пакет от драйвъри "flashtool-drivers" и след инсталирането му ъпдейта протече без проблеми Smile

Android Sony Xperia M2 Android Asus Nexus 7 Wi-Fi 32 GB Android
Цитирай
#35

1 Настройте си телефона:
Настройки -> Sony Ericsson -> Възможност за свързване ->
- Отметка на Инстал. PC Companion
- Рижим на USB връзка -> MTP
2 Ако сте имали инсталиран PC Companion- деинсталирате:
2.1. Sony Ericsson Update engine от Program files
2.2 Деинсталирате PC Companion
3 Сваляте Sony update service http://www.sonymobile.com/gb/tools/update-service/ и го инсталирате
4 След това ъпдейтвате програмата ако иска.
5 Ако сте с друг Launcher върнете се на оригиналния
6 Свързвате телефона с компютъра - ще ви попита на телефона дали да инсталира PC Companion - НЕ инсталирате
7 На компютъра ще ви изпише в програмата Update service, че телефона ви е свързан /ако не го разпознае автоматично го намираш като модел и го посочваш/ и че има наличен ъпдейт и ще ви изкара съобщение за ъпдейт, избирате UPDATE.
После се водите от програмата.
Време за ъбдейт при мене точно 11 мин Dance .

п.п. относно МТР драйверите при мен се оправиха като си инсталирах Android SDK Tools

Ericssson R320; Sony Ericsson T300; Sony Ericsson T630; Sony Ericsson K530; Sony Ericsson XPERIA mini Android 4.0.4; Sony Xperia L
Цитирай
#36

А също MTP драйверите се оправят и ако си с Win XP и инсталираш последния Windows Media Player.
Цитирай
#37

GH0STFACE написа:А също MTP драйверите се оправят и ако си с Win XP и инсталираш последния Windows Media Player.

преди това пробвах с Windows Media Player като го направих основен плейър защото съм точно с Win XP но не се получи

Ericssson R320; Sony Ericsson T300; Sony Ericsson T630; Sony Ericsson K530; Sony Ericsson XPERIA mini Android 4.0.4; Sony Xperia L
Цитирай
#38

ddqnov мерси за обяснението как става ъпдейта Smile вече съм с 4.0.4 версия Smile

Sony Ericsson Xperia Neo V Android OS. 4.0.4
Цитирай
#39

Здравейте, разбрах, че има ъпдейт за Нео, а моят е версия 2.3.4. Може ли да ми кажете преди да го ъпдейтна, как да архивирам контактите и всичко останало в него - снимки, музика, свалени приложения и т.н.? Или да ми посочете темата, където това е обяснено. Благодаря! Smile


Цитирай
#40

Нищо няма да загубиш. А за контактите, синхронизирай си ги с гугъл акаунта. Снимките - качи си ги на компа от СД картата, но по принцип не се губи нищо. Аз вече два ъпдейта правя през PCC и всичко си ми е на телефона както преди.
Друга опция е някоя програма за бекъп от маркета.
Цитирай
#41

ddqnov написа:Нищо няма да загубиш. А за контактите, синхронизирай си ги с гугъл акаунта. Снимките - качи си ги на компа от СД картата, но по принцип не се губи нищо. Аз вече два ъпдейта правя през PCC и всичко си ми е на телефона както преди.
Друга опция е някоя програма за бекъп от маркета.

Снимки и други неща са си на картата(те не се губят),а контактите ги запаметяваш на картата(с десния бутон/резервно копие -обратното е импортиране от сд)

Sony Ericsson Xperia Neo, ICS 4.1.B.0.431, rooted,
GPS iGO Primo 2 + Navigon 4.1.5
Цитирай
#42

Много, много благодаря! Smile Аз пък бях чувала, че при ъпдейт всичко се затрива. Но ще направя така, както пишете за контактите и снимките.
А какво ще стане със свалените до момента приложения? Тях да ги пазя ли специално?
Тази програма за бекъп всичко налично ли може да запази, тоест въведено от мен?


Цитирай
#43

Приложенията трябва наново.

Sony Ericsson Xperia Neo, ICS 4.1.B.0.431, rooted,
GPS iGO Primo 2 + Navigon 4.1.5
Цитирай
#44

Мерси! А как да си запиша какви приложения имам свалени, че не мога да ги запомня всичките? Нещо прави ли се?


Цитирай
#45

В сайта на гуугъл плей през компютъра влизаш и така по-горе в дясно ще видиш "Моите приложения за Android" Там има всичко (мисля) което си инсталирала през този акаунт до сега. След преинсталация аз от там гледам кое съм имал преди и го инсталирам директно Smile

Arc S умря след 5 години ... Z3 Copper to the rescue !!
Цитирай
#46

@Ивелин Петров
Много благодаря за отговора! Е, тогава няма проблем и с приложенията - значи мога да опитам да ъпдейтна най-после. Smile Дано мине както трябва.


Ъпдейтнах благополучно, не загубих никакви данни и всичко е наред. Благодаря много за помощта!


Не дублирай постове, ползвай бутона "редактирай"


Цитирай
#47

Не знам дали тук е мястот на въпроса ми но при последния ъпдейт на телефона като искам да гледа във вбокс и другите флаш клипчета ,ми се появява бял екран и по средата една зелена стрелка надолу и като я цъкна тогава тръгва клипа.Някой знае ли защо се получава така.
Цитирай
#48

Браузъра ти е настроен да зарежда флаш приложенията след като кликнеш на тях.Разгледай си настройките(на браузъра).

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай
#49

Тъй като наскоро след руут телефона ми се прецака го пратих в глобул да ми го оправят и са ми сложили някакъв софтуер от който при стартирането излиза Movistar и като пусна програмата за UPDATE ми изписва, че телефона е модифициран и неможе да се ъпдейтне. Телефона ми е Sony Xperia U. Какво да правя?
Цитирай
#50

kickme написа:Тъй като наскоро след руут телефона ми се прецака го пратих в глобул да ми го оправят и са ми сложили някакъв софтуер от който при стартирането излиза Movistar и като пусна програмата за UPDATE ми изписва, че телефона е модифициран и неможе да се ъпдейтне. Телефона ми е Sony Xperia U. Какво да правя?
Най-лесния отговор:
Ходи се разправяй с тия от глобул.Другия вариант е да префлашваш сам,но не знам как стоят нещата при Sony U.

При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона " Докладвай " !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)