Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Отключен Bootloader, root, S-ON - всичко работи
#76

operator написа:
r3dl1n3 написа:Здравейте,опитвам се да отключа bootloader-а на моя Wildfire s обаче,телефонът ми е правен за Orange и си го купих от Испания.Интересувам се кое от всичките RUU-та в htcdev.com е за мен.Опитах с HTC EU,но не става дава ми грешка 191.Моля Ви,кажете как да продължа.Мерси предварително. SmileЗабравих да допълня,че HBOOT версията ми е 1.08.0099
Здравей!
191-ROM Not Supported
HBOOT е правилната версия. ROM-а ти коя версия е?
Аз съм с андроид версия 2.3.5 ROM-ът ми е 2.14.75.1
Цитирай
Аксесоари
#77

r3dl1n3 написа:Аз съм с андроид версия 2.3.5 ROM-ът ми е 2.14.75.1
Това може да е проблем, защото за момента отключване на телефона от htcdev.com е възможно за HBOOT 1.08.0099 и ROM 2.13.401.2. Orange си имат собствен ъпдейт, както изглежда. В този случай единственото отключване през htcdev.com е ако се понижи версията на ROM-а до 2.13.401.2. Понеже процедурата не е съвсем елементарна, ще изчакам една консултация и тогава ще ти давам рецепти.
Друг начин е, да го направиш S-OFF с помоща на XTC-clip, като се обърнеш към колегата UnlockHTC

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#78

operator написа:
r3dl1n3 написа:Аз съм с андроид версия 2.3.5 ROM-ът ми е 2.14.75.1
Това може да е проблем, защото за момента отключване на телефона от htcdev.com е възможно за HBOOT 1.08.0099 и ROM 2.13.401.2. Orange си имат собствен ъпдейт, както изглежда. В този случай единственото отключване през htcdev.com е ако се понижи версията на ROM-а до 2.13.401.2. Понеже процедурата не е съвсем елементарна, ще изчакам една консултация и тогава ще ти давам рецепти.
Друг начин е, да го направиш S-OFF с помоща на XTC-clip, като се обърнеш към колегата UnlockHTC
Като натисна бутона за пускане и намаляване на звука там ми пише,че HBOOT-а ми е 1.08.0099
Цитирай
#79

r3dl1n3 написа:Като натисна бутона за пускане и намаляване на звука там ми пише,че HBOOT-а ми е 1.08.0099
Да но ROM-а и радио модула са друга версия, правена за Orange и по тази причина европейското RUU дава грешка. Така брандират телефона за дадена компания. Мисля че имаш шанс. Wink

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#80

operator написа:
r3dl1n3 написа:Като натисна бутона за пускане и намаляване на звука там ми пише,че HBOOT-а ми е 1.08.0099
Да но ROM-а и радио модула са друга версия, правена за Orange и по тази причина европейското RUU дава грешка. Така брандират телефона за дадена компания. Мисля че имаш шанс. Wink
А дано,защото много искам да го overclock-на
Цитирай
#81

http://forum.xda-developers.com/showthre...199&page=6 - за тези ,които имат waiting for device проблем -вижте накрая на страницата #60 на LaMüSe . Аз сега го видях след като дълго време се нервех че не мога да си го руутна и се регистрирах в xda.Та сега ще му пиша на този LaMüSe и да видим какво ще излезе този път Smile Дано най-сетне да се получи,че вече..... :mad:

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай
#82

Те са част от Android SDK и още в началото на HTCdev има линк.
Има линк за JAVA и за HTC Sync
Самите драйвери и ADB+fastboot от последния Android SDK.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#83

Е,добре тогава- все пак някой,който разбира може ли да ми помогне с проблема,защото вече стоя на него от 2 месеца ?! Smile

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай
#84

radinaa10 написа:Е,добре тогава- все пак някой,който разбира може ли да ми помогне с проблема,защото вече стоя на него от 2 месеца ?! Smile
Виж другата тема.

пп Върнах се назад по темата и видях, че правиш опит, да отключиш Bootloader-а.
Освен линка, който съм дал за другата тема, провери и следното.
Когато извадиш и пак поставиш батерията и натиснеш Volume Down и Power, на екрана най-горе появява ли се [highlight=purple]***LOCKED (OOW)*** [/highlight] Препиши всички редове, които се появяват до реда с [highlight=blue] HBOOT [/highlight] Напиши и какви ъпдейти си правила. Коя ти е в момента инсталираната версия 2.13.401.2 или 2.13.401.3

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#85

operator, ето ги редовете до HBOOT :
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT 1.08.0000
MICROP-04511
RADIO-7.54.39.28M
Oct 31 2011,20:38:16
HBOOT
Това е! А за ъпдейтите на андроид- в момента съм с версия 2.13.401.3
Благодаря предварително ! Smile

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай
#86

radinaa10 написа:operator, ето ги редовете до HBOOT :
MARVEL PVT SHIP S-ON RL
HBOOT 1.08.0000
MICROP-04511
RADIO-7.54.39.28M
Oct 31 2011,20:38:16
HBOOT
Това е! А за ъпдейтите на андроид- в момента съм с версия 2.13.401.3
Благодаря предварително ! Smile
Когато отидеш на сайта на htcdev.com си теглиш RUU с твоята версия HTC EU или от директния линк. Това RUU ще ти обнови HBOOT до версия 1.09.0099, готов за отключване и ще се появи надпис [highlight=purple]***LOCKED (OOW)*** [/highlight], който означава out of warranty. Тогава продължаваш с отключването.

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#87

да- мисля,че стана - пише ***LOCKED*** . Но пак имам waiting for device. Днес минах през един сервиз за телефони и ги питах дали случайно руутват телефони и те ме питаха някакво супер учудено - моля какво да правим ? Нее , определено не ! :bow: Lol Lol

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай
#88

radinaa10 написа:да- мисля,че стана - пише ***LOCKED*** . Но пак имам waiting for device. Днес минах през един сервиз за телефони и ги питах дали случайно руутват телефони и те ме питаха някакво супер учудено - моля какво да правим ? Нее , определено не ! :bow: Lol Lol

Може и да е станало! Въпреки че преди беше ***LOCKED (OOW) ***, сега изглежда са го променили. Щом RUU се инсталира, значи драйверите са наред. Когато си в Bootloader mode нали маркираш Fastboot и не забравяш да натиснеш Power? Wink
Ти си ги хвърлила в оркестъра с твоя въпрос. Smile

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#89

Колеги, имам проблем. Със 2.13.401.3 съм, но като си изтеглих RUU - то (нали това EU, което е ) и нищо не прави, рестартира ми се телефона, а в програмата за ъпдейта на компа ми пише .. всъщност ще прикача снимки за това ккаво ми пише след като натисна ъпдейт и след като натисна next за да се инсталира.
Цитирай
#90

Понякога RUU дава грешка и се налага да се ъпдеитва от SD картата. Теглиш си PG76IMG.zip и го слагаш на картата, без да го разархивираш. Махаш отметката на Fast Boot от Power менюто в настройките на телефона или вадиш батерията за 5-10 секунди. Включваш телефона в Fastboot като натискаш и задържаш Volume Down и Power. След проверката на архива се съгласяваш с Volume Up. Рестартираш и задължително триеш PG76IMG.zip от SD картата. При влизане отново в Fastboot трябва да видиш надпис ***LOCKED (OOW)*** или ***LOCKED*** и HBOOT 1.09.0099. Продължаваш стъпките от htcdev.com или продължаваш от отключване т.3 нa тази инструкция.

---------------
[Изображение: logo210.png]

[h]Линка за PG76IMG.zip (2.13.401.3) вече е директен. [/h]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#91

operator написа:
Xray написа:Колеги, имам проблем. Със 2.13.401.3 съм, но като си изтеглих RUU - то (нали това EU, което е ) и нищо не прави, рестартира ми се телефона, а в програмата за ъпдейта на компа ми пише .. всъщност ще прикача снимки за това ккаво ми пише след като натисна ъпдейт и след като натисна next за да се инсталира.
Понякога RUU дава грешка и се налага да се ъпдеитва от SD картата. Теглиш си ъпдейта от тук във вид на зип и го слагаш на картата, без да го разархивираш. Махаш отметката на Fast Boot от Power менюто в настройките на телефона или вадиш батерията за 5-10 секунди. Включваш телефона в Fastboot като натискаш и задържаш Volume Down и Power. След проверката на архива се съгласяваш с Volume Up. Рестартираш и задължително триеш PG76IMG.zip от SD картата. При влизане отново в Fastboot трябва да видиш надпис ***LOCKED (OOW)*** или ***LOCKED*** и HBOOT 1.09.0099. Продължаваш стъпките от htcdev.com.

Благодаря за помощта, но линка, който си ми дал няма файл. Ще опитам да си потърся ъпдейта, но моля ако имаш друг линк го изпрати Smile Благодаря предварително.
Цитирай
#92

ГОТОВО! Успешно приключих цялата процедура. Благодаря отново за помощта. след буутлоудъра си руутнах телефона. Сега ще ви попитам дали можете да ми препоръчате някой custom rom, който е по - оптимизиран, мога да си клокна пороцесора и internal storage да не се задръства.
Цитирай
#93

Xray написа:ГОТОВО! Успешно приключих цялата процедура. Благодаря отново за помощта. след буутлоудъра си руутнах телефона. Сега ще ви попитам дали можете да ми препоръчате някой custom rom, който е по - оптимизиран, мога да си клокна пороцесора и internal storage да не се задръства.
Честито!
А някакво Recovery сложи ли?

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#94

Имам някакво recovery, но мога да го пусна само с Wildfire S Manager.
Та някакъв ром да дадете? ;д
Цитирай
#95

За тези с waiting for device мисля ,че намерих решението-ето следното ми пише един потребител от xda - I used to get the same. This was when Sync was installed on the PC. The work round was to first connect on sync, then get out and I was able to connect. Did it three times. Now I have removed sync from my PC. So what I did was as per the book. Made sure I was in USB debugging mode on the mobile, Booted into HBOOT (battery pull helped), selected fastboot, then went into fastboot on the PC. Plugged in the cable and bingo.
Аз също ще пробвам,но 1во да си направя телефона LOCKED (OOW) Tongue

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
HTC WILDFIRE S
Цитирай
#96

radinaa10 написа:... Did it three times...
Аз не зная, какво да кажа. При урок, който те води стъпка по стъпка от инсталиране на драйвери до направата на резервно копие на системата, ти отново търсиш шамански методи и заклинания!?! Smile

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#97

Значи Bootloader го направих вече ми е UNLOCKED ама нещо не става да се руутне а го направих както е описано... Някой може ли да ми помогне ?
Цитирай
#98

3l3k7r1k написа:Значи Bootloader го направих вече ми е UNLOCKED ама нещо не става да се руутне а го направих както е описано... Някой може ли да ми помогне ?
От доста време при това...

---------------
[Изображение: logo210.png]

Wildfire S •  iPhone 4 S • Nexus 4 KitKat
•  Wildfire S UtilityMod RecoveryMS Utility  •
Цитирай
#99

operator написа:
3l3k7r1k написа:Значи Bootloader го направих вече ми е UNLOCKED ама нещо не става да се руутне а го направих както е описано... Някой може ли да ми помогне ?
От доста време при това...

---------------
[Изображение: logo210.png]

Благодаря много :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)