Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia X10i
#51

sandman написа:@Ferotakis жив и здрав да си, благодаря много, всичко се оправи с Астро-то Big Grin

Радвам се . Благодаря и ти да си жив и здрав :-)

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
Аксесоари
#52

Да питам нещо,купих преди 2 месеца на жена ми Х10 ,много си го харесва,но нещото мен което ме дразни е,че телефона много насичя в менюто като скролва нагоре-надолу,като сложи някои жив тапет,същият сече и след извесно време се самозатваря.Телефона е е натоварен,около 15 програми да има инсталирани.На два пъти го преинстаирах със С.Е. ъпдеит,без ефект.Апарата е с 2.1. Прави ли ви ги и на вас тези магарий?
Цитирай
#53

И аз имам някакви проблеми с живите тапети,но не е със скролването а с батерията.Вчера си качих един wpclocк такъв и за времето от 23ч.до 10ч.сутринта батерията ми падна с 50%.Странното е,че след последния ъпдейт вместо батерията да се държи по добре при мен е обратно.Странни неща се случват с батерията понякога,включвам го показва 15% след 10мин. 40%.

I C S
1914
Цитирай
#54

Секът си тия живи тапети секът си ;-) аз им се нарадвах и ги махнах отдавна , не че исках ама тъй се налага. А за забиването из менюто ако е мини незнам моя след тоя последния ъп стана доста пъргав и си е мазничко без накъсвания. Сигурно имаш някой заден процес който в това време ти се актуализира и за това имаш забиване .

Sony Ericsson Xperia X10 mini R.I.P. > Alcatel one touch IDOL 6030X STOCK 4.2.2 > iPhone 5S 64GB >iPhone 6> iPhone 6S >iPhone 8> iPhone X > Huawei P20 
Цитирай
#55

Извинявам се за X10i става въпрос.Сега си поиграх с телефона на жената,махнаш живия тапет и телефона си живна наистина.Явно малкото RAM (256) е проблема,а тапетите дърпат доста ресурси
Цитирай
#56

RAM-та на експириата не е ли 384 MB

Sony Ericsson K810i ===> Sony Ericsson Xperia X10i ===> SONY Xperia Tipo ===> SONY Xperia M2 ===> SONY Xperia Z Ultra

SONY Xperia Z Tablet
Цитирай
#57

Хмм в мобиле бг - 256,GSM арена 384. Мога ли да се сложи "Voodoo Lag Fix" на Х10?
Цитирай
#58

При мен изписва мах ram 280 MB

I C S
1914
Цитирай
#59

isito84 написа:Мога ли да се сложи "Voodoo Lag Fix" на Х10?
Не, лагфикса е единствено и само за Galaxy S.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#60

Разбирам,а някаква добавка или нещо да го пораздвижа да е по-бързичек?
Цитирай
#61

Да има. JIT Enabler.
Цитирай
#62

Здравейте, нов съм във форума и да Ви кажа честно, тук всичко е леко объркващо, но да премина на въпроса.

Имам Sony ericsson experia X10i Версия на фърмуера 2.1-update1
Искам да ползвам навигация, имам една, която си е с телефона, но тя не работи според мен, непрекъснато ми пише "Изчаква се местоположението да се определи" и така непрекъснато.
Четох тука по форума, какво ли не и така и не мога да разбера как да си оправя тази, която имам, или да си кача друга.
Може ли някои, който е наясно да ми обясни, като на глупак... прави 1 прави 2 прави 3.
Слушал съм, за тази навигация "iGO" но и с нея не мога да се оправя.

Предварително Ви благодаря!
Цитирай
#63

Пуснал съм GPS a, седях на открито, даже и облаци нямаше.... а темата GPS съм я чел и затова пробвах това с iGO, но пак не е описано подробно, какво и как трябва да се направи.............
Пример: дръпнах iGO и не мога да го заредя файла, качих го на телефона, но там не се вижда и така.
Искам, като на глупак да ми обясните, все си мисля, че не съм технически инвалид, но пак не мога да се оправя.
Iphone и съм отключвал, краквал и тем подобни, ма с тая Experia не мога да се оправя.
Цитирай
#64

Аз ти препоръчвам като за начало да пробваш със Sygic Aura. Просто защото най лесно се инсталира. Инсталираш само apk файла, после като стартираш за пръв път програмата ти дава да даунлоуднеш карта, цъкаш се на wi-fi и си избираш кои страни да свалиш и си готов.

https://www.androidbg.com/forum/topic409...76-p4.html

Препоръчвам да свалиш тази версия от пост № 76, защото е потвърдено, че работи.
Цитирай
#65

Според мен обяснението за инсталацията на iGO в тази тема https://www.androidbg.com/forum/topic572...0x320.html е доста подробно, кажи кое точно те затруднява.
А за да виждаш какво имаш качено на мемори картата ти трябва файл мениджър (напр. ES File Explorer от маркета).

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#66

Благодаря, оправих я макар, че пак търси сигнал от спътника и нищо, ама предполагам, че това може да е и от мъглата, която си е доста гъста тази вечер.
Утре,ще тествам дали работи.

И един въпрос още Smile може ли да имам няколко програми за навигация и да си избирам, коя да използвам?
Цитирай
#67

pbanov написа:Благодаря, оправих я макар, че пак търси сигнал от спътника и нищо, ама предполагам, че това може да е и от мъглата, която си е доста гъста тази вечер.
Утре,ще тествам дали работи.

И един въпрос още Smile може ли да имам няколко програми за навигация и да си избирам, коя да използвам?

Можеш колкото искаш програми за навигация да имаш инсталирани.
Цитирай
#68

След ъпдейта на софтуера не мога да си премахна приплъзгането когато се отключва телефона , както и при повикване. Мъжът ми го беше махнал, но не се сеща и той как. Някой ще ми помогне ли, че ми е много дразнещо по този начин Rolleyes .
Цитирай
#69

Здравейте, имам следния проблем. Вчера ми излезе съобщеие на телефона че има наличена актуализация за софтуера. След като влязох в интернет чрез Wifi така наречената актуализация ми направи голяма беля. Промени ми се клавиатурата и на нея има само английски и китайски!? Немога да превключвам на друг език (преди ми беше на бг и английски). Опитах да оправя настройките от смяна на език-> клавиатура по подразбиране или андроид клавиетура но не само тази ми се включва и незнам какво да правя.. Ужасно е не ми върши работа анкло-китайска клавиатура! :S
Цитирай
#70

PiGeoN написа:Здравейте, имам следния проблем. Вчера ми излезе съобщеие на телефона че има наличена актуализация за софтуера. След като влязох в интернет чрез Wifi така наречената актуализация ми направи голяма беля. Промени ми се клавиатурата и на нея има само английски и китайски!? Немога да превключвам на друг език (преди ми беше на бг и английски). Опитах да оправя настройките от смяна на език-> клавиатура по подразбиране или андроид клавиетура но не само тази ми се включва и незнам какво да правя.. Ужасно е не ми върши работа анкло-китайска клавиатура! :S


Натискаш и задържаш бутона с ключето на клавиатурата, от там ще ти се появи меню, от което избираш Writing languages и си го въвеждаш БГ-то

SONY XPERIA Z1
Цитирай
#71

Натиснах го вече но нямам такава опция :SSSS "Writing languages" не фигурира. Най- отгоре пише:
Chinese inpud method - pinyin, stoke, handwriting, zhuyin
English inpud method - quick text или multitap
И надолу има още някъкви опции които са вече за настроика на звук, вибрация, цветове, подреждане и пр.
А,и най - отгоре пише - chinese keyboard. Направих опит да сложа корейска, японска и там вс които ги има но не ми дава само тази ми излиза и на езиците в главното меню съм маркирала само бг и английски и пак нищо :S
Цитирай
#72

PiGeoN написа:Натиснах го вече но нямам такава опция :SSSS "Writing languages" не фигурира. Най- отгоре пише:
Chinese inpud method - pinyin, stoke, handwriting, zhuyin
English inpud method - quick text или multitap
И надолу има още някъкви опции които са вече за настроика на звук, вибрация, цветове, подреждане и пр.
А,и най - отгоре пише - chinese keyboard. Направих опит да сложа корейска, японска и там вс които ги има но не ми дава само тази ми излиза и на езиците в главното меню съм маркирала само бг и английски и пак нищо :S

Добре де, като влезеш в Language & keyboard settings от менюто на телефона, не ти ли се появява Default input.... ?
От там се избира Writing languages.....поне при мен е така...
Впрочем с какъв телефон си ?

ПС. Колега под мен го е казал най-точно. От там трябва да се даде Default input.

SONY XPERIA Z1
Цитирай
#73

PiGeoN написа:Натиснах го вече но нямам такава опция :SSSS "Writing languages" не фигурира. Най- отгоре пише:
Chinese inpud method - pinyin, stoke, handwriting, zhuyin
English inpud method - quick text или multitap
И надолу има още някъкви опции които са вече за настроика на звук, вибрация, цветове, подреждане и пр.
А,и най - отгоре пише - chinese keyboard. Направих опит да сложа корейска, японска и там вс които ги има но не ми дава само тази ми излиза и на езиците в главното меню съм маркирала само бг и английски и пак нищо :S

Добре де, като задържиш пръст на полето за писане ти излиза Input metod. Цъкаш и си избираш от списъка друга клавиатура.
Цитирай
#74

Оправи се!!!! Благодаря ви много!!!!! Със Se Xperia x10i съм Smile Паниката е лошо нещо :Р
Цитирай
#75

Едно въпросче, инстал нах някакви videotones и не ги намирам никъде, немога и да адна от мелодиите, някой, нещо а?
помощ Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)