Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root на stock 2.2 + Recovery + CustomRom - Инструкции и инсталация

Аз съм с 2.2 в момента,не гледай попдписа.
Аз на 2.3 знам как става номера,с 2.2 се затруднявам.
Цитирай
Аксесоари

Хора,помагайте!
Изчетох какво ли не,в какви ли не сайтове,какви ли не варианти пробвах и не става и не става пустият му мегатрон да се инсталира.Телефонът ми е руутнат,пробвах с варианта описан тук,но първо не искаше изобщо да ми инсталира рекавърито...после пробвах с ром мениджър,там по някаква случайност успях да направя бекъп на всичко,но при опит да инсталирам мегатрона,съответно давам всички опций за wipe и т.н. , каквото и да цъкна,с какавато и версия на клокуърк да съм,все ми дава тази грешка:


"Amend scripting (update-script) is no longer supported.
Amend scripting was deprecated by Google in Android 1.5.
It was necessary to remove it when upgrading to the ClockworkMod 3.0 Gingerbread based recovery.
Please switch to Edify scripting (updater-script and update-binary) to create working update zip packages.
"
Помагайте защото ще разбия телефона в земята скоро...или по-скоро аз съм за разбиване. :mad:


В крайна сметка успях да го направя чрез Recover Manager-a ... съвет,ако има други кухи глави като мен(без да се обиждате),просто търпение му е майката,много пъти проба и накрая вземе че стане Smile

LG Optimus One 2.2 powered by Megatron + LagFix
Цитирай

Puma9251 написа:Аз съм с 2.2 в момента,не гледай попдписа.
Аз на 2.3 знам как става номера,с 2.2 се затруднявам.

Пробвай с това, APK-то го инсталираш а другия файл директно на картата, много пъти съм го използвал и досега не е имало отказ, ако има нещо неясно с програмата питай.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Всичко е точно,работи.Мерси Smile
Цитирай

След като дълго се мъчих с 2.3 и рекавърито, реших да мина на 2.2 и да сложа ЛОЛ 1.4.2 "за по-лесно". Така 2.2 сложих, но май е някаква индийка версия Big Grin (както и да е) руутнах със GingerBreak, появи ми се иконка СуперЮзър. След това сложих Рекавъри мениджера (АПК) и ИМЖ файла на СД картата, инсталирах мениджера ама като го пусна ми седи само черен екран и нищо не става :facepalm: Ако имате някакви идеи кажете...

Galaxy Note 3
Цитирай

de4thless написа:След като дълго се мъчих с 2.3 и рекавърито, реших да мина на 2.2 и да сложа ЛОЛ 1.4.2 "за по-лесно". Така 2.2 сложих, но май е някаква индийка версия Big Grin (както и да е) руутнах със GingerBreak, появи ми се иконка СуперЮзър. След това сложих Рекавъри мениджера (АПК) и ИМЖ файла на СД картата, инсталирах мениджера ама като го пусна ми седи само черен екран и нищо не става :facepalm: Ако имате някакви идеи кажете...

Рестартирай телефона. Ако не стане по другия начин с ROM Manager

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай

Тъкмо пробвах да си руутна телфона, но нещо не се получи :facepalm: Уш всичко както трябва направих пък SuperOneClick ми даде failed...
Май ще пробвам пак.

След още няколко неуспешни опита все получавам това:
Remounting /system with read-write access...
mount: Operation not permitted

Някой да има идеи как да се справя?
Цитирай

wra7h написа:Тъкмо пробвах да си руутна телфона, но нещо не се получи :facepalm: Уш всичко както трябва направих пък SuperOneClick ми даде failed...
Май ще пробвам пак.
Пробвай с GingerBreak
https://www.androidbg.com/forum/topic136...k-222.html
или z4root
https://www.androidbg.com/forum/topic413...-v130.html


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

dido123 написа:
wra7h написа:Тъкмо пробвах да си руутна телфона, но нещо не се получи :facepalm: Уш всичко както трябва направих пък SuperOneClick ми даде failed...
Май ще пробвам пак.
Пробвай с GingerBreak
https://www.androidbg.com/forum/topic136...k-222.html
или z4root
https://www.androidbg.com/forum/topic413...-v130.html
Да, още вчера провабх z4root и стана от раз. Мерси все пак Smile
Цитирай

Хора имам проблем.
Инсталирах Rom manager и пробвах да си направя бакъп през него преди да флашна нов ром. Вместо това обаче ми ресетна телефона до фактори сетингс, сега каквото и да правя не мога да влена в Рековъри менто, всеки път като задържа 3-те бутон просто ми дава фактори ресет. Пробвах да флашна пак рез Ром мениджъра - фактори ресет...
Някакви идеи?
Цитирай

wra7h написа:Хора имам проблем.
Инсталирах Rom manager и пробвах да си направя бакъп през него преди да флашна нов ром. Вместо това обаче ми ресетна телефона до фактори сетингс, сега каквото и да правя не мога да влена в Рековъри менто, всеки път като задържа 3-те бутон просто ми дава фактори ресет. Пробвах да флашна пак рез Ром мениджъра - фактори ресет...
Някакви идеи?

https://www.androidbg.com/forum/topic246...kavri.html


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Хора имам едно питане! В момента телефона ми е на 2.2 с Мегатрон ром, мога ли да ъпдейтна до 2.3 докато съм с къстъм ром или трябва да си върна оригиналния? Изобщо бърка ли ме това с какъв ром съм при ъпдейт на операционната система?
Цитирай

Ако го направиш с KDZ няма значение,през официалната програма не знам дали ше стане.


Мързелът всъщност е доста гадна работа, не можеш да спреш за да си починеш...
LG G2 16GB / Xiaomi Redmi Note 8
Цитирай

Или си върни първоначалният софт ако си направил бекъп преди да инсталираш къстъма.
Цитирай

dido123 написа:Ако го направиш с KDZ няма значение,през официалната програма не знам дали ше стане.
Май ще се пробвам през KDZ.
Мерси!
Цитирай

Някой може ли да качи MEGATRON и рековери за 2.2 ,че линковете не бачкат.Не мога да го флашна с рекавъри за 2.3 нали?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)