Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рут+Рековъри+Къстъм РОМ за LG OPTIMUS ME P350[Ето как]
#26

здравейте от скоро съм с цианогеннмод 7.2 и има няколко въпроса:
1.някои може лид а ми каже какви настроики прави в това меню?
2.овърлок на процесора от менюто на цианогена ли се прави или се тегли програма специално за овърлок?
3.има ли някаква опасност за процесора като се направи овърлок да кажем 245-710мхц?
4.и защо като си сложа снимка на контакт после неми се появява като ми звани?
благодаря ви предварително
поздрави

Huawei P10 Lite
Цитирай
Аксесоари
#27

Тръгнах да качвам CM7 на едно такова LG и след като го рутнах реших да направя и мастър резет. От менюто му дадох резет и на екрана се изписа:
Fastboot mode started
udc_start()

И до тук. Вече от 20 мин. стои така и нищо не се случва. Някой идеи нещо? Ако извадя батерията насред бутването - се свърши с телефона. Как да процедирам?

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#28

emski_vas написа:Тръгнах да качвам CM7 на едно такова LG и след като го рутнах реших да направя и мастър резет. От менюто му дадох резет и на екрана се изписа:
Fastboot mode started
udc_start()

И до тук. Вече от 20 мин. стои така и нищо не се случва. Някой идеи нещо? Ако извадя батерията насред бутването - се свърши с телефона. Как да процедирам?

Разгледай малко темите дееее
https://www.androidbg.com/forum/topic219...oblem.html
виж последният пост на колегата

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#29

Оправих го. И това четох и в XDA, и в още някакъв сайт за LG. Стана! Мерси все пак :thumbup:

Google Pixel 4 XL + Amazfit Bip
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята. ( Георг Хегел )
Цитирай
#30

Здравейте, имам РУТ на телефона, ама за другото ме е шубе, някой ако може да ми сложи цианоген на телефона да пише на лични плащам си, ама да са разумни и цените. От София съм - Люлин. Телефона не е лош, ама ако може да изстрелям с една идея нагоре ще е много добре. Благодаря предварително.

Samsung Galaxy S22 ULTRA - 12/512, huawei watch 3 pro,
S20 plis, S 10 lite, NOKIA 9, Samsung galaxy note 3 - Aryamod 8.3/
Цитирай
#31

Добър ден . Успях да рутна телефона по метода на "gkasovski" , но когато се пробвам да кача рековари винаги ми казва , че неможе да намери flash_image , който е качен в сд-картата , ако може да ми кажете как да отстраня този проблем ще съм ви благодарен .

Проблема ми дойде от това , че първата работа при попадането му в ръцете ми беше да му ъпдеитна софтуера до v10g . Следвайки стъпките ми излезе иконата Superuser , но когато въведа командата "# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image" ми дава , че неможе да го прочете .


Пп: След многократни опити реших да пробвам да го роотна и със GingerBreak , но без резултат . После пробвах и метода посочен през CMD и отново стигнах до същото място . Което ме навежда на мисълта , че не съм успял да си роотна телефона : Въпреки , че като напиша "Su" Супер потребителя ме пита дали разрешавам тази дейност .
Цитирай
#32

SimBianS написа:Добър ден . Успях да рутна телефона по метода на "gkasovski" , но когато се пробвам да кача рековари винаги ми казва , че неможе да намери flash_image , който е качен в сд-картата , ако може да ми кажете как да отстраня този проблем ще съм ви благодарен .

Проблема ми дойде от това , че първата работа при попадането му в ръцете ми беше да му ъпдеитна софтуера до v10g . Следвайки стъпките ми излезе иконата Superuser , но когато въведа командата "# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image" ми дава , че неможе да го прочете .


Пп: След многократни опити реших да пробвам да го роотна и със GingerBreak , но без резултат . После пробвах и метода посочен през CMD и отново стигнах до същото място . Което ме навежда на мисълта , че не съм успял да си роотна телефона : Въпреки , че като напиша "Su" Супер потребителя ме пита дали разрешавам тази дейност .

Пробва ли с Terminal emulator от маркета?
Цитирай
#33

Да но пак стигам до този имаге файл който неможе да обработи . Съмнявам се , че проблема е в роотването , но ми дава иконата суп потребител и когато напиша Su за да вляза в панела на телефона ме пита и чесно казано пробвах 4-5 варианта и нито 1 не стана
Цитирай
#34

Ок ок ок всичко така написано е суууупер...НО идва частта където моя милост Мр-балъков ще има проблем....и така дръпнах си аз и трите версии на програмата за руут обаче...греда! Цъкам руут и може да седи вечно....

Ps: успях да го руутна не ме питайте как но стана...

Но разбира се проблемите не спират....

Цитат:2.1.Сваляме Android SDK от тук
2.2.Разархивираме сваления фаил в C:\AndroidSDK
2.3.Стартираме SDK Manager.exe
2.4.От отворения прозорец избираме(слагаме отметка) на Android 2.2 и изчакваме инсталацията да завърши(около 15 мин.)
не става... в смисъл.... като стартирам SDK Manager се появява за някакви секунди някакъв черен прозорец който веднага се скрива и нищо повече...

както и
Цитат:3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra

1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1446868
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync
След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!

Направих всичко стъпка по стъпка играх си 20 мин за да ги напиша тези команди.. и пак не стана!!
ПОМОЩ!!!

Samsung Google Nexus S
Цитирай
#35

Колега някъде грешиш.Чети внимателно......гарантирам на 100% че процедурата работи.Просто чети внимателно и действай без да бързаш.Успех и сподели дали си доволен като го оправиш.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#36

Направих всичко както е написано руутнах телефона по следния начин :
Цитат:Тук вече преминаваме към процедурата по руутването -> следвате процедурата на колегата b_ignatov, но ако има някой, който вече си е направил update до v10g( в случая аз), изтеглете http://androidinvasion.us/downloads/LG_Esteem_Root.zip Разархивирате в произвона папка... -> активираме си USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development) -> свързваме си телефона -> стартираме run.bat -> следваме инструкциите! (След процедурата телефонът ще се рестартира). Вече би трябвало да виждате икона Superuser в приложенията.


Но немога да разбера какъв е проблема с SDK Manager-а
Телефонът се включва с логото на водафон... дали това е от значени? (Възможно ли е тея гадове от мтел да са го кодирали и заради това да немога да направя нищо) ?

Направих го !!!! С помоща на Suffer ! :thumbup: до 1-2 дена ще споделя впечатленията си Smile

Samsung Google Nexus S
Цитирай
#37

За момента използвам рома от този пост :
Цитат:Колеги, следете тази тема... http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1446868 Препоръчвам този ROM, тъй като излизат нови и нови релиизи с оправени бъгове.. последният е от 3 февруари! За тези, които са били с ROM-a от моят пост... за тръгне нормално този ром, в recovery-to трябва да дадете wipe и да wipe-нете абсолютно всичко (без batery stats). На него давате wipe, след като вече сте инсталирали РОМ-а и батерията ви е на 100%. Поправил със линка от обяснението!
Като цяло е добре въпреки че можеше да са вградени гоогъл апп'с като маркет например :о а и интерфейса нещо куца... седи като на квадратчета...както и сензорите нещо лагват особено при игрите

Samsung Google Nexus S
Цитирай
#38

Здравейте колеги, понеже съм нов и съм невежа отосно андроид, може ли да ми кажете какъв е смисъла от всичките тия процедури с рутване, цианоген и др. С какво се подобрява телефона, аз съм от месец някъде с това LG и съм много доволен.
Цитирай
#39

wasaby написа:Здравейте колеги, понеже съм нов и съм невежа отосно андроид, може ли да ми кажете какъв е смисъла от всичките тия процедури с рутване, цианоген и др. С какво се подобрява телефона, аз съм от месец някъде с това LG и съм много доволен.
С две думи докато не го рутнеш и качиш цм7 няма да разбереш. Big Grin
Главно предимствата са че телефона върви доста по-бързо и има мн.повече място за приложения.Също така имаш много повече настроийки и модификации за това как да ти изглежда телефона.Давай смело и не се плаши....чети внимателно и всичко ще е ОК.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#40

Morgrain написа:Направих всичко както е написано руутнах телефона по следния начин :
Цитат:Тук вече преминаваме към процедурата по руутването -> следвате процедурата на колегата b_ignatov, но ако има някой, който вече си е направил update до v10g( в случая аз), изтеглете http://androidinvasion.us/downloads/LG_Esteem_Root.zip Разархивирате в произвона папка... -> активираме си USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development) -> свързваме си телефона -> стартираме run.bat -> следваме инструкциите! (След процедурата телефонът ще се рестартира). Вече би трябвало да виждате икона Superuser в приложенията.


Но немога да разбера какъв е проблема с SDK Manager-а
Телефонът се включва с логото на водафон... дали това е от значени? (Възможно ли е тея гадове от мтел да са го кодирали и заради това да немога да направя нищо) ?

Направих го !!!! С помоща на Suffer ! :thumbup: до 1-2 дена ще споделя впечатленията си Smile
Колега няма да е лошо да споделиш как разреши проблема с SDK Managera.......това помага за развиване на темеата.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#41

Нещо по моя проблем :/ /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image" reed file only
винаги стигам до тук . това ми го дава след въвеждането на cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
Цитирай
#42

Здравейте! При мен се получи някакъв гаф... всичко уж се инсталира нормално и накрая след последния рестарт когато трябваше да тръгне стига до едно синьо андроидче и cyanogen 7 (mod) отначало се врътка една стрелка и накрая спира и така си седи с часове... някаква идея какво да правя ?
Цитирай
#43

jivko.simeonov написа:Здравейте! При мен се получи някакъв гаф... всичко уж се инсталира нормално и накрая след последния рестарт когато трябваше да тръгне стига до едно синьо андроидче и cyanogen 7 (mod) отначало се врътка една стрелка и накрая спира и така си седи с часове... някаква идея какво да правя ?
Просто извади батерията за да рестартираш телефона и си готов. :cheers:

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#44

Благодаря! Флашнах го на ново и се оправи.
Цитирай
#45

А защо не ми отваря Google Play: "Трябва да добавите профил към устройството, за да продължите. Искате ли да го направите?" натискам "ДА" и нищо..
Сигурно е супер тъп въпроса ми но все пак ако може да ми обясните Angel
Цитирай
#46

jivko.simeonov написа:А защо не ми отваря Google Play: "Трябва да добавите профил към устройството, за да продължите. Искате ли да го направите?" натискам "ДА" и нищо..
Сигурно е супер тъп въпроса ми но все пак ако може да ми обясните Angel
Разбира се че трябва да имаш регистриран акаунт в google и да се логнеш през него.За най лесно си отвори един маил в google и после го ползвай и за акаунт в телефона.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#47

Morgrain написа:успях да го руутна не ме питайте как но стана...

Но разбира се проблемите не спират....

Цитат:2.1.Сваляме Android SDK от тук
2.2.Разархивираме сваления фаил в C:\AndroidSDK
2.3.Стартираме SDK Manager.exe
2.4.От отворения прозорец избираме(слагаме отметка) на Android 2.2 и изчакваме инсталацията да завърши(около 15 мин.)
не става... в смисъл.... като стартирам SDK Manager се появява за някакви секунди някакъв черен прозорец който веднага се скрива и нищо повече...

както и
Цитат:3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra

1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1446868
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync
След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!
!
И аз стигам до същото място не ми се получава с телминал емулатора а като се опитам да инсталирам Андроид СДК само премигва черния цмд астпрозорец и до там. Може ли малко напътствия да Андроид СМК за да успея да сложа рековери. Имам и ЛГ 540 и там нещата се получават доста по лесно през фастбут. Тук като няма фастбут и нещо зациклям.

П.П Справих се по следния начин:
Следвах указанията в тази тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911
когато стигнах до точка 6 и по точно
flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
след изпълнението на командата ми изписа че няма повече място и аз реших да направя ресет докато тела беше още на кабела. При което след угасването на тела и тръгването да се стартира наново влезе във фастбут Smile
и от там си инсталирах рековери
Цитирай
#48

vladimirnn написа:
Morgrain написа:успях да го руутна не ме питайте как но стана...

Но разбира се проблемите не спират....

Цитат:2.1.Сваляме Android SDK от тук
2.2.Разархивираме сваления фаил в C:\AndroidSDK
2.3.Стартираме SDK Manager.exe
2.4.От отворения прозорец избираме(слагаме отметка) на Android 2.2 и изчакваме инсталацията да завърши(около 15 мин.)
не става... в смисъл.... като стартирам SDK Manager се появява за някакви секунди някакъв черен прозорец който веднага се скрива и нищо повече...

както и
Цитат:3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra


1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://forum.xda-developers.com/showthr … ?t=1446868
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync
След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!
!
И аз стигам до същото място не ми се получава с телминал емулатора а като се опитам да инсталирам Андроид СДК само премигва черния цмд астпрозорец и до там. Може ли малко напътствия да Андроид СМК за да успея да сложа рековери. Имам и ЛГ 540 и там нещата се получават доста по лесно през фастбут. Тук като няма фастбут и нещо зациклям.

П.П Справих се по следния начин:
Следвах указанията в тази тема:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911
когато стигнах до точка 6 и по точно
flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
след изпълнението на командата ми изписа че няма повече място и аз реших да направя ресет докато тела беше още на кабела. При което след угасването на тела и тръгването да се стартира наново влезе във фастбут Smile
и от там си инсталирах рековери


Всички твърдят ,че са взаимствали http://forum.xda-developers.com.

И аз се подлъгах ,че с БГ напътсвия ще се справя по добре,но уви доста се спъвах на места.Не е последователно и ясно всичко .
И аз като теб много лесно се справих ( след няколко несполочливи опита .....от тази тема) с http://forum.xda-developers.com ,макари английския да ми куца... :confused: :unknw:
Цитирай
#49

b_ignatov написа:Важно:Процедурата за РУТ важи само за телефони на които НЕ е ъпдейтван фабричния софтуер и предварително са инсталирани USB Drivers за телефона.

Колега, искам да те попитам каква версия ти беше телефона преди да го флашнеш ? Аджеба коя ти беше версията на софтуера?
С другият ми телефон си бях флашнал версия с (це) и като се опитах да кача амонрата се брикна тотално... На новия ми телефон съм със 'фабрична' версия 'е' и по-точно V10e-SEP-28-2011.
Никога не съм правил софтуерен ъпдейт и се двуумя дали да се пробвам да го флашна, или да изровя от небитието версия 'b' (V10b) (ако изобщо я има още)..

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#50

maneff написа:
b_ignatov написа:Важно:Процедурата за РУТ важи само за телефони на които НЕ е ъпдейтван фабричния софтуер и предварително са инсталирани USB Drivers за телефона.

Колега, искам да те попитам каква версия ти беше телефона преди да го флашнеш ? Аджеба коя ти беше версията на софтуера?
С другият ми телефон си бях флашнал версия с (це) и като се опитах да кача амонрата се брикна тотално... На новия ми телефон съм със 'фабрична' версия 'е' и по-точно V10e-SEP-28-2011.
Никога не съм правил софтуерен ъпдейт и се двуумя дали да се пробвам да го флашна, или да изровя от небитието версия 'b' (V10b) (ако изобщо я има още)..
Колега от два месеца не съм с този телефон и вече не съм сигурен коя версия беше.Само помня че беше от по-старите версий,защото рутването ставаше по описания от мен метод....докато по новата версия имам спомен че се рутваше по друг начин.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)