Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Рут+Рековъри+Къстъм РОМ за LG OPTIMUS ME P350[Ето как]
#51

Здравейте. Нов съм в форума пиша за 1 ви път. Пиша тук защото виждам, че разбирате доста повече от мен и се надявам някой да ми помогне!Сега горд собственик съм на 2 такива телефона LG Р 350! Единия (моя) не иска да му работи GPS-a Инсталирах и на двата IGO,SYgik ,COPILOT samo na IGO се вързва от време на време с другия( на жената) проблеми няма на 5 минута се е свързал със спътниците. Бях със софт V10d. Ъпдейтнах го на V10g Пак същия прът!Иначе виждам, че е малко по бърз.Вчера се ибавах със GPS status, GPS test 2 `часа седи на вън телефона и хващта най-много 1 спътник!Не знам дали е софтуерен проблема или хардуерен да сложа ли този CYANOGENMOD и да пробвам с него или да го нося на сервиз той е в гаранция и щте имам проблеми с тях ако му сложа мода!Дали да рискувам!Объркан съм, Искам GPS терсене ми е да не работи 1 път ми се налага но без него кофти!Какво бихте ме посъветвали? krasen_iliev@abv.bg
Цитирай
Аксесоари
#52

Имам и аз няколко въпроса преди да се пробвам

1. Как да разбера дали имам предварително инсталирани USB Drivers за телефона.
2. Като стартирам SDK Manager не намирам къде да избера на Android 2.2
3. В линка за Amon Ra не намирам файла
4. Как се прави бекъп на стоковия ром и трябва ли на нещо друга да направя бекъп
5. Като флашна Amon Ra значи ли, че всичко е готово (Android 2.3 е инсталиран)

Мерси предварително

ZTE Blade III - Stock - 4.0 Ice Cream Sandwich
Цитирай
#53

Това животно може ли да се root-не, ако може - как се случва и има ли някъде някакви стабилни ромове?
Цитирай
#54

wolfstyle написа:Това животно може ли да се root-не, ако може - как се случва и има ли някъде някакви стабилни ромове?


Има 2 важни теми, които може да разгледаш!!!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#55

Дали това е безопасно за моя телефон
Цитирай
#56

karalsun4o написа:Здравейте. Нов съм в форума пиша за 1 ви път. Пиша тук защото виждам, че разбирате доста повече от мен и се надявам някой да ми помогне!Сега горд собственик съм на 2 такива телефона LG Р 350! Единия (моя) не иска да му работи GPS-a Инсталирах и на двата IGO,SYgik ,COPILOT samo na IGO се вързва от време на време с другия( на жената) проблеми няма на 5 минута се е свързал със спътниците. Бях със софт V10d. Ъпдейтнах го на V10g Пак същия прът!Иначе виждам, че е малко по бърз.Вчера се ибавах със GPS status, GPS test 2 `часа седи на вън телефона и хващта най-много 1 спътник!Не знам дали е софтуерен проблема или хардуерен да сложа ли този CYANOGENMOD и да пробвам с него или да го нося на сервиз той е в гаранция и щте имам проблеми с тях ако му сложа мода!Дали да рискувам!Объркан съм, Искам GPS терсене ми е да не работи 1 път ми се налага но без него кофти!Какво бихте ме посъветвали? krasen_iliev@abv.bg

Тези навигации работят добре извън България, но тук уви не! Защо ? Защото са настроени да те 'намират' само ако имат максимална връзка към поне 5-6-7-8-10 сателита
Това тук в градовете особенно почти не се случва в по-голямата част от деня

Ползвай си тази, която ти работи
Аз ползвам гМапс, която ме намира и с 1 сателит, дори и без връзка (през а-гпс) (а й ми показва радиоса на точност)
// Това е полезно, особенно в лошо време или в голяма кофти сграда

maneff написа:
misho0o написа:Имам и аз няколко въпроса преди да се пробвам

1. Как да разбера дали имам предварително инсталирани USB Drivers за телефона.
2. Като стартирам SDK Manager не намирам къде да избера на Android 2.2
3. В линка за Amon Ra не намирам файла
4. Как се прави бекъп на стоковия ром и трябва ли на нещо друга да направя бекъп
5. Като флашна Amon Ra значи ли, че всичко е готово (Android 2.3 е инсталиран)

Мерси предварително


1. Няма какво да разбираш, влизаш в сайта и не ги намираш, така че ги дръпни от линковете от ВАЖНИТЕ теми (там има за вуин7. качваш ги и рестарт, влизаш в ДИВАЙЗ МЕНИДЖЪР, намираш ДИвайзес/Устройства, намираш Модеми, намираш Л-ДЖИ Модем и го спираш //даваш м у Дисейбъл) Слагаш телефона да работи с АДБ (в девелопинг менюто)
Общо взето след това ще разбереш, че нямаш драйвъри Smile
2. Тъпо, да... версия 8 ти трябва!
3. Не го разбрах тоя въпрос!!!! (флаш–рековери беше единия файл май и още 1 имаше) В инсталацията//зипа може да го има ако не го потърси в нета
4. Бекъп се прави ор рикавърито, което за съжаление нямаш, така че се сбогуваш с всичко на вътрешната памет
5. Като флашнеш амонрата значи, че нищо не се е променило, освен че имаш рикавъри
В него можеш да влизаш и да форматираш, да качваш ромове, ъпдейти, да бекъпваш (това което НЕ МОЖЕШ ако нямаш рикавъри, независимо каква програмка за бекъп си намерил в маркета)
ПРЕДВАРИТЕЛНО ПРЕДПОЛАГАМ си си подготвил Рома и гАппс на картата в главната директория (.зип файлове)
В рикавърито се влиза с клавишна комбинация а в него се навигира със копчетата за усилване и намаляне !! (както и меню и бек)
Ако флашваш ром
правиш Уайп на всичко подред
Качваш рома (инстал/ъпдейт от сд-кард опция от рикавърито)
като свърши се връщаш и пак правиш уайп на всичко,
след това отиваш пак при флаш/ъпдейт и флашваш гАппс (гугълските програмки гмейл, ютюб...)
рестартираш
и мноооооооооооооооого дълго чакаш да тръгне
остави му минута поне след като ти се е сторило че е заредил
после влизаш в сеттингс ) цъаноджен мод настройки ) и настройваш паметта, процесора и другите джиджафки

Като си направиш перфектни настройки и си си качил някои от най-важните ти програми можеш да направиш бекъп от рикавърито

пп. Ако чаткаш и имаш линукс, в телефона си сваляш ако нямаш конзолка и от там можеш да флашнеш двата Рикавърито (вместо през адб-шел) Но ако не можеш, по горния начин действай
Но за целта трябва да можеш да навигираш (команди цд и директории като сдкард примерно)

maneff написа:
iivvaann написа:Дали това е безопасно за моя телефон
Не е!

За това ти е забранено като си го купуваш, за да не можеш сам да си бъгнеш телефона....
Като имаш пълни права, ако решиш можеш да си изтриеш някой файл или да барнеш някоя настройка, заради която не ти тръгва телефона, и после не се надявай на сервиза да ти оправят багиите (щото и те се изнервят и ще ти искат пари, нищо че е в гаранция).

От друга страна, ако нищо не сгафиш ще си 10-тина пъти по-щастлив с тоя телефон
:thumbup:
[note=vargala81]MOD EDIT: 8. Публикуването на няколко поредни мнения не се разрешава. Редактирайте първото![/note]

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#57

Някой може ли да даде работещ линк към Amon Ra, че този тук нещо е изтекъл

Аз намерих един архив със същото име във 4shared.com, но нещо явно на мен не ми се получават нещата защото след като изпълня командата adb push recovery-ra-pecan-2.2.1-gnm-drap.img /sdcard/ и ми изписва това - 'adb' is not recognized as an in operable program or batch file.
Цитирай
#58

chebaev написа:Някой може ли да даде работещ линк към Amon Ra, че този тук нещо е изтекъл

Аз намерих един архив със същото име във 4shared.com, но нещо явно на мен не ми се получават нещата защото след като изпълня командата adb push recovery-ra-pecan-2.2.1-gnm-drap.img /sdcard/ и ми изписва това - 'adb' is not recognized as an in operable program or batch file.
http://www.mediafire.com/?ttds0q2efhbzfsm
http://www.4shared.com/file/ziryls0y/rec...-drap.html
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1080911

Huawei P10 Lite
Цитирай
#59

Хора 5 пъти четох тая тема и само си пре*бах телефона. Успях да го руутна и до там :Х В менюто си ми стои Superuser и нищо повече. Линковете не работят Angry

Moto Z Play
Цитирай
#60

Rosen_9 написа:Хора 5 пъти четох тая тема и само си пре*бах телефона. Успях да го руутна и до там :Х В менюто си ми стои Superuser и нищо повече. Линковете не работят Angry
Колега линковете от темата съм ги оправил и също така съм качил готов AndroidSDK,който нетрябва да се инсталира а само да се разархивира.Ако има някъкви проблеми с линковете или нещо друго ми пиши.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#61

Линковете са оправени отново.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#62

gkasovski написа:И така... първо огромни благодарности на колегата b_ignatov!


И сега по същество.

1. Желателно е, преди да започнете каквито и да процедури да направите следното нещо: Да се обедите, че имате инсталирани драйвери...(по-принцип като си свържете телефона, Windows 7 автоматично си ги инсталира, но ако имате някакви проблеми инсталирайте си ги от поста на b_ignatov)

След като свържете телефона и имате налице драйвери... отивате: Десен бутон върху My Computer -> Properties -> Device Manager -> Modems -> там имате LGE Android Platform USB Modem… и LGE Virtual Modem… и на двете трябва да дадете Disable!

2. Тук вече преминаваме към процедурата по руутването -> следвате процедурата на колегата b_ignatov, но ако има някой, който вече си е направил update до v10g( в случая аз), изтеглете http://androidinvasion.us/downloads/LG_Esteem_Root.zip Разархивирате в произвона папка... -> активираме си USB Debugging Mode в (Settings>Applications>Development) -> свързваме си телефона -> стартираме run.bat -> следваме инструкциите! (След процедурата телефонът ще се рестартира). Вече би трябвало да виждате икона Superuser в приложенията.

3. Така... тук аз ще споделя малко по различен начин за инсталирането на Amon Ra

1. Сваляте си Amon Ra от поста на колегата b_ignatov
2. Разархивирате в произволна папка.
3. Копирате и 3-те файла на СД картата (в главната директория)
4. За по-голямо удобство копирайте си и ROM-а, който искате да инсталирате! (него НЕ трябва да го разархивирате). Аз лично си сложих този: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1446868
5. След като сте копирали всички файлове си изтегляте и инсталирате от маркета „terminal emulator“ стартирате го и пишете следните кодове:

$ su
# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/block/mtdblock1 /system
# cat /sdcard/flash_image > /system/bin/flash_image
# chmod 755 /system/bin/flash_image
# sync

Имайте предвид, че при първата команда ще ви се отвори Superuser-а, трябва да му дадете “Allow”

По време на въвеждането препоръчвам да си завъртите телефона на страни. (направи ми впечатление, че само тогава има бутон наподобяващ “Enter”)

След като въведете последната команда и натиснете „Enter” натискате меню бутона и давате CLOSE window и затваряте програмата. Това се прави за да влязат в сила командите.

След това стартирате пак “terminal emulator”-a и въвеждате:

$ su
# flash_image recovery /sdcard/recovery-RA-pecan-2.2.1-GNM-drap.img
# sync
# reboot recovery

Телефонът ви ще се рестартира! Така телефонът ви вече трябва да има Recovery режим!

За да влезете в него, изключете телефона си, натиснете и задръжте зелената слушалка+копчето за намаляване+червената слушалка... при показване на логото на LG може да пуснете червената слушалка, но не и другите два бутона!

Появява се меню, което се навигира с бутоните за увеличаване и намаляване... а избора се прави с „меню“ бутона.
Желателно е първо да си направите Backup, но аз вече си бях прецакъл оригиналния ром, така че не съм правил и не съм запознат как става.

4. Идва ред за инсталиране на ROM-а отиваме на Flash zip menu -> Choose zip from sdcard -> и избираме .zip файла, който копирахме преди това! Когато изпише, че е инсталиран... се връщаме в началото и избираме Reboot!


Ако всичко е наред, вече сте с CyanogenMod 7.2

При мен по този начин стана без никакви проблеми! Успех!

Инсталирах Amon Ra от тези инструкции, тъй като имах проблем нещо с първи пост и с инсталирането на SDK Manager-а. Сложих си ROM-а, който е даден тук, но имам следния проблем. След рестартиране на телефона заби и не може да се включи. На екрана ми стои само един пингвин горе в левия ъгъл. Имате ли идеи как може да се оправи положението, да инсталирам друг ROM ли или как да стане ?

Мерси много предварително!
Цитирай
#63

След като се порових в нета и поразпитах приятели и разгледах форума успях да оправя положението и да го флашна телефона и да си е всичко както си беше в оригина, благодарение на тази тема - https://www.androidbg.com/forum/topic219...oblem.html

Реших обаче все пак да си сложа по-нов ROM, но положението не е много по-различно. Може нещо в моя телефон да е проблема, но сега след като се инсталира и когато се рестартира и почне да зарежда стига до едно положение в което има логото на Android и пише Cyanogen (mod) 7 и зарежда. В даден момент забива телефона и не тръгва изобщо. Ето нагледно как изглежда:
[Изображение: CM7-Boot-Animation-Build-31.png]
Цитирай
#64

Пробвах да инсталирам друг мод, който не е показан в тази тема, защото нещо не става с тези тук, но сега положението е още по-зле, поне според мен. Инсталирах CM10.1 (Android 4.2.2), от тук - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2264728 и след рестарт на телефона, вече ми показва само черен екран и няма връзка с комютъра.
Цитирай
#65

Не забравяш да уайпнеш всичко, преди и след качване на ром ??

1. Мастер ресет
2. В рикавъри WIPE data, cache, dalvik cache ....
3. Флаш ром / флаш гаппс
4. WIPE data, cache, dalvik....
5. reboot

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#66

Да питам и тук. С този телефон може ли да се теглят приложения от Google play? Пробвах, но не става. Гледам и че го няма в листата на поддържани устройства.

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#67

cupakabra написа:Да питам и тук. С този телефон може ли да се теглят приложения от Google play? Пробвах, но не става. Гледам и че го няма в листата на поддържани устройства.


Инсталирай си гугъл апс,ако си смени стоковия,регистрирай се и въпреки това не всички приложения стават за който и да е .... особено бюджетен тел.
Цитирай
#68

Не съм много наясно, какво точно е гугъл апс и от къде да го инсталирам?

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#69

зависи с кой ром си.Префлашвал ли си телефона?Къде гледа ,че го няма в листата.Оригинално телефона си идва с инсталирано приложение за Google play!

примерно за : [ROM][4.0.4][ICS][UNOFFICIAL][ Stable 2 ] MiniCM9 Compiled | PecanCM Project |
тема в ХДА: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2040176
Google apps: http://goo.im/gapps/gapps-ics-20120429-signed.zip
Цитирай
#70

Със страия маркет е. Отдавна не е влизано в интернет с него. Явно трябва да се ъпгрейдне до гугъл плей.

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#71

:thumbup:
cupakabra написа:Със страия маркет е. Отдавна не е влизано в интернет с него. Явно трябва да се ъпгрейдне до гугъл плей.
Цитирай
#72

Не мога да ъпдейтна тоя маркет и това е. Последно остана да пробвам да нулирам настройките, фабрични настройки, защото явно с този акаунт всичко е обвързано и си стои в стария. Но не знам от къде се нулират.
По тоя начин се надявам да излезе от всички приложении да мога да вляза в новия плей.

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#73

Явно нямаш създаден акаунт.

Направи си регистрация в www.gmail.com.
Влез в меню..-акаунти и си добави гугъл акаунт с данните от горната регистрация.

А РЕСЕТ се прави от меню..,поверителност.., нулиране на фабричните данни.

Преди това е хубаво да си синхронизираш телефона с LG PC Site ,да не си загубиш музика, смс-и или контакти от паметта на телефона
Цитирай
#74

Видях се в чудо вече. Още малко и го зарязвам. Или аз съм много зле или не знам. Нулирането засега няма да се прави, че го ползва брат ми и се притеснява да не се загубят данни. Ще се опитам да обясня по-ясно какъв е проблема.
Има акаунт в Gmail. Там си отваря пощата и всичко. Иконата на дисплея е старата "Market". Като влезе оттам се отварят приложения и всичко може да се разглежда, само че нищо не може да се тегли. Пускам даунлоуд и след малки изписва, че свалянето е неуспешно. И така е със всичко - има ъпдейт за фейсбук и други приложения и като ги пусна след малко изписва същото - свалянето неуспешно. Това явно се получава, защото маркета не е ъпдейтнат до гугъл плей. Трих кеш и данни и какво ли не, рестартирах телефона, но маркета не иска да се ъпдейтне сам.
Затова изтеглих един апк файл за ръчно инсталиране на гугъл плей. Тук, обаче се появи друг проблем. Свързах телефона към компа, за да сложа файла в сд картата. Там излязоха много папки и се чудех къде точно да копирам файла. Затова го копирах на няколко места, включително и на чисто извън папките. Но тъпия файл после не го намирам никъде, за да го инсталирам!? Нямам папка мой документи, има файл мениджър или нещо такова и от там не ми показва този файл. Та въпроса сега е как да намеря файла, който качих, че да пробвам ръчна инсталация на гугъл плей.
Ще се радвам, ако някой помогне и даде по-подробна информация как стават нещата. Аз за първи път се сблъсквам с андроид и може и при мен да е проблема.
Възможно е и файла да не е читав. Ако някой може да даде линк към читав апк файл за ръчно инсталиране на гугъл плей ще е добре.

Huawei Mate 10 lite // Huawei Watch GT
Цитирай
#75

cupakabra написа:Има акаунт в Gmail. Там си отваря пощата и всичко..

Пиша ти за последно тук, понеже въпроса ти не е за тази тема!

Ако искаш да си подробен,пиши с какъв ром е телефона и какво е правено по него в правилната тема!

Ако си с оригиналния РОМ в меню..,настройки..,Акаунти и настр. за синхр...- трябва да си виждаш електронната поща,ако не...натискаш добавяне на акаунт и го добавяш.

Горе отметките е хубаво да са активирани и двете.., фонови данни задължително,после може и да си ги махнеш за пестене на батерия.
Ако инсталираш приложение не от андроид маркета трябва да си активирал дадената фунция от меню.., Настройка на приложения......

Ако и това не помогне ресет на тела и наново....успех!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)