Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми с Asus TF Prime!

Има време...Аз по-късно ще го купувам...(до 3-4месеца)
За това сега се информирам за да не се набутам както направих с xperia-та Blush
А какви +-сове има windows пред android?
Цитирай
Аксесоари

Плюса на Windows е, че е истински ОС и като ти трябва някаква програма я слагаш и забравяш.

Eastern написа:Не, искам да кажа, че първо ако иска посочения от теб, трябва да чака, второ - подвеждаш го, защото Прайма ще му върши прекрасна работа. А и над 10 инча вече е трудно да се приеме за таблет.
И трето - има 10-инчови лаптопи на Самсунг за по 399 лв. Това ли да му предложа на колегата?

Прайм е освен всичко друго и едно голямо изкушение, една красота, удобство, един прекрасен екран, страхотна батерия, плюсовете му за работата, за която пита момчето, са доста повече.

Ти, с какво си разочарован от твоя Прайм?>

1. Той сам каза, че чака и просто се информира. Давам му възможности.
2. Не съм съгласен над 10те инча, но има и с 10.1"(като прайма), но с орязаната версия на Windows. Prime основно е играчка, нетбука е за работа да речем - Transformer с Windows е и двете Smile http://www.carrypad.com/database/ASUS/Tablet%20600/
3. Всички плюсове, които ги изреди ги има и в другите Трансформъри на Windows. Вероятно в началото ще му е перфектен - наистина добра играчка, но след няколко месеца омръзва, а и ако реши да прави нещо друго освен ровене из нета...все пак не се купува за няколко месеца или годинка такава техника.

Не оставай с грешно впечатление, не съм разочарован - добра играчка е. Но когато трябва да свърша работа хващам ултрабука (Windows) или сядам на PCто(Windows). Той няма допълнителна техника затова за мен е логично да има машина, която не е само за игра Smile

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай

Здравейте... имам странен проблем с тегленето на торенти. Влизам в различни торент сайтове, изтеглям торент файла и когато реша да го отворя за да почна да тегля филма или там каквото е, ми изписва че файла е повреден. Пробвал съм с различни браузъри ,така че проблемът не е в тях. Когато обаче изтегля торент файла на лаптопа и го кача на Web Storage и след това го дръпна на таблета си се отваря без проблем и започва да тегли. Пробвах с няколко клиента... проблемът си остава. Някаkви идеи?
Цитирай

Още един проблем.... някой ако може да помогне. Дадох сума ти пари за HDMI кабел.... всичко ок, излиза образ на телевизора, но като пусна филм със субтитри филма си върви на TV, а субтитрите на таблета. Пробвах BS Player и Mobo Player.
Цитирай

vudu03 написа:Още един проблем.... някой ако може да помогне. Дадох сума ти пари за HDMI кабел.... всичко ок, излиза образ на телевизора, но като пусна филм със субтитри филма си върви на TV, а субтитрите на таблета. Пробвах BS Player и Mobo Player.

В настройки има опция за декодиране софтуерно SW , само така ще ти покаже субтитрите на тв-то. Но при по-тежки файлове сече яко. Забрави за блу-рей. Оптималното hd което върви плавно е 720p.
Аз също като теб дадох маса пара за кабел и сега го използвам много рядко.
Ако искаш качество се насочи към HD player ,има много на пазара.
Цитирай

Някой ще каже ли нещо за проблема с тези торенти, които съм описал в първия ми пост.??
Цитирай

vudu03 написа:Здравейте... имам странен проблем с тегленето на торенти. Влизам в различни торент сайтове, изтеглям торент файла и когато реша да го отворя за да почна да тегля филма или там каквото е, ми изписва че файла е повреден. Пробвал съм с различни браузъри ,така че проблемът не е в тях. Когато обаче изтегля торент файла на лаптопа и го кача на Web Storage и след това го дръпна на таблета си се отваря без проблем и започва да тегли. Пробвах с няколко клиента... проблемът си остава. Някаkви идеи?
Аз ползвам aDownloader за торент клиент, но основно свалям от Замунда и не съм имал проблем.

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай

Така, понеже си загубих зарядното за таблета, си поръчах ето този кабел и вчера пристигна. Използвам зарядното за телефона ми (СЕ х10), но се зарежда само понякога. Оставих го вечерта и излязох, като се прибрах беше на 24%. Оставих го цяла нощ и сутринта беше на 44%. И реално, когато кабелът е вкаран, не излиза, че се зарежда. Нито в дока, нито директно. Мога да го свържа към компа, но отново не се зарежда, само позволява пренос на данни. Някой има ли някакви идеи :unknw:
Цитирай

Зарядното на телефона ти е слабо - сигурно е 1A
вземи си зарядно 2 или 3А.

примерно това
http://tablet.bg/tablet_accessories-belk...ger_ipad_2
или това
http://digitalen.org/hama-usb-charger-5v...a-item5189
разгледай по магазините и го пробвай за по-сигурно преди да купиш

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай

Мда, за това не се бях сетил (700 мА е). Но така или иначе и от компа не получава заряд, което вече не мога да си го обясня :unknw:
Цитирай

Usb-то на компютъра е 0,5А

Xiaomi MiMax 2
Xiaomi MiMax 3
Xiaomi Redmi Note 9S
Poco F2 Pro
Цитирай

Със стария кабел се зареждаше и през компютъра.
Цитирай

smeshko написа:Със стария кабел се зареждаше и през компютъра.

При мен не се зарежда от USB-то. И не би трябвало де.
Цитирай

Eastern написа:
smeshko написа:Със стария кабел се зареждаше и през компютъра.

При мен не се зарежда от USB-то. И не би трябвало де.



Ами ако пробваш така: Включен таблет ..закачаш го на ПЦ и след това гасиш таблета от копчето. Би трябвало да се зарежда, ако го направиш в тази последователност.
Цитирай

Да, на загасен таблет би трябвало да се зарежда през usb.
Цитирай

GH0STFACE написа:Да, на загасен таблет би трябвало да се зарежда през usb.

Ако искаш вярвай, ама комбинация през USB и загасен таблет никога не съм пробвал. Big Grin
Цитирай

Някой да е чувал кога желето ще е готово за прайм 201, че за 300 бил пуснат?
Цитирай

здравейте колеги притежавам такъв таблет от 1-2 месеца вече и имам няколко въпроси надявам се да не са доста глупави нов съм с тази техника :bow:
1 - има ли смисъл да го роотвам и какво би ми помогнало при така нареченият роот ?
2 - дали ще ми важи гаранцията при роот
3 - има ли вариант да му овелича производителността на процесорите защото ползвам Dolphin Browser и забива от време на време
4 - има ли някакви игри за таблет където могат да се играят с клавиатурата и мишка да му свържа и да стане почти лаптоп Big Grin



наистина покри изискванята ми батерията държи доста с този док играя си игрички който имат доста добра графика не забива не загрява ..
Цитирай

1 - доколкото виждам, че не си много наясно с "така наречения роот", затова моят съвет е за момента да не се занимаваш, за да не оплескаш нещо.

2 - не важи, само ако им го отнесеш работещ в root-тнато състояние. Всъщност може много да се спори защо да не важи и при това положение, но по-добре да не пробваш да го носиш така

3 - има вариант да му Увеличиш честотата на CPU-тата, но пак е свързано с действия, за които е хубаво да попрочетеш малко (най-лесно е на първо време го ползвай в режим performance, но ще ти папка повече от батерията).

4 - аз на моят бивш Прайм игри почти не съм играл - тук не мога да ти помогна. Иначе клавиатура и мишка (блутуут) подкарвах без никакви проблеми
Цитирай

Имам малко въпроси и аз.

1. Останах доста разочарован от лага който го имаше първоначално преди да го отключа и руутна. За сега с кроми екс и адв лаунчер мога да кажа, чегоре доло нещата са по добри и лага почти не се появява. Немога да си обисна и друго. Вчера бях в магазин в който беха изложени някакви куча марка таблети за по 99$ и при тях нямаше ама грам лаг.
2. Доста се чудя дали да не си взема дока. На доста места четох, че доковете от TF201 пасват на прайма и били по добри от тези за него в предвид и по голямата батерия. Така ли е всъщност? Също на много места пише, че не пасвали добре с таблета и цвета се различавал. Също ме интересува, когато е закачен за дока, зарежда ли се и таблета или трябва по отделно?
3. Батерията имам чувството, че кара ужасно малко. 1-2 дни по за час два браузване и е няма. На скайп 2 часа разговори и е няма. Нормално ли е? За пример iPad 2 забравям кога съм го зареждал.
4. Може би е до настройки, но когато чета примерно нещо в нета и сам си изгася и трябва през определено време да го докосвам да не заспива. Също има ли начин текста когато се зуумва да сисе подравнява зуумнат на целия екран а не да се налага да местя страницата за даго чета?
5. Има ли начин когато е в калъф пада и когато сезатвори или отвори съответно да си гаси и да се включва дисплея.

Като цяло, ако не беше страхотния дисплей сигурно до сега да съм се разделил с него. Нещо много въпросителни ми възникват за топ продукт според мен.
5. Малко тихчък ми се струва и когато слушам някой примерно по скайп сеналага да се напрягам за да го чуя. Дали няма начин някак си да се манипулира и говорителчето да е поне с една идея по силно.
Цитирай

TF201 и Prime e едно и също нещо. Батерията ти кара ненормално малко.
Цитирай

Как се преминава от androiд 4.2 към 4.3
Цитирай

Kit Kat някой да е вкарал в прайма? Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)