Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми с Asus TF Prime!
#76

Имам въпроси относно таблета надявам се да е правилната тема та на въпросите:
- исках да си взема таблета още прди да излезе и го чаках с нетърпение и така се случи че като се появи в БГ нямах толкова излишни пари и не го взех. След това започнах да чета за проблемите, който се появяват с него и реших да изчакам. После изчезна от пазара и чух че бил спрян от производство. Сега гледам пак се е появил поне дават че го има на няколко места, но има и нов transformer pad tf 300, който уж нямал проблемите на по-големия си събрат, но ествествено е пластмасов малко (относително) по-орязан и по ефтин.

Въпросът е кой от двата да си взема при положение, че приемем че са с относително еднакви х-ки, основната разлика е в дизайна и цената. Преодоляни ли са проблемите с Prime по принцип не ми трябва да ползвам GPS - а му, но все пак искам да имам актуална прогноза за времето и т.н. има доста приложения, който ползват данни от GPS-a. Какво ще ме посъветвате ?

HTC Wildfire S, HTC ONE M7, Asus Transformer Infinity TF 700, ONE+ 3T
Цитирай
Аксесоари
#77

Местоположението ти може да се определи и посреством wi-fi, има го като опция дори в настройките. моят gps не работи и не съм имал проблеми с google maps или widgeti , стига да имаш интернет го замества много добре. А за това че характеристиките са еднакви никак не съм съгласен. TF300 е сравним само с TF101 . TF201 prime е за ценители , мога да го заместя само с TF infinity +3G .
Ако можеш да си позволиш прайма вземай няма да съжеляваш, само да знаеш че гаджето вече го мрази... бил съм му обръщал повече внимание отколкото на нея :-D
Цитирай
#78

Да обобщим плюсовете и минусите на TF 300
+ bluetooth 3.0 вместо 2.1
+ по-добър GPS
+ с до 200 лева по-евтин
+ възможност за 3G(става цената на Prime)
+ нови цветове (въпреки, че на мен лично старите ми допадат повече)
- "пластмасов" и като цяло качеството на изработка е по-лошо
- по-дебел и по-тежък
- по-слаб процесор 4x1.2 срещу 4x1.4 на Prime
- НЯМА Gorilla glass!
- по-слаба батерия - около 3-4 часа разлика заедно с дока
- премахната светкавица на камерата (убедих се, че е полезна)
- по-лош дисплей - IPS вместо IPS+ (IPS+ e с 30% по-ярък)

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай
#79

Здравейте, тъй като съм нов в света на Андроида ,но се сдобих с Трф Прайм искам да задам няколко въпроса които вероятно ще ви се сторят много тъпи и досадни,но се надявам да ми помогнете ...Та:
1.По какъв начин мога да споделя нета от 3G телефона си,които е с Симбиан през блутут връзка между тела и прайма ,има ли такава възможност.Попадам на подобни теми но не са точно моя казус,тъй като Прайма си няма 3G ,търся вариант да ползвам нет на него при положение че нямам наблизо WIFI???
2.Kakъв плеяр бихте ми препоръчали да инсталирам за да гледам по голямата част от филми по торентите и тн. така че да се ползват и съпътстващите ги субтитри???
3.Препоръчайте ми тема за инстал.на на софт. за навигация(знам че има проблем с гпс-а)но да има по пълни и актуални карти особено за БГ/Мерси на тези който се надявам да ми помогнат ,не чакам нещата на готово просто много се забърках в информацията и имам нужда от съвет от запознати приятели.С Уважение ПМ. :bow:

Lenovo IdeaTad A2107A-H /16B , ROM - Foxtrot v110, Rooted !!!!! powered by mitakvd
ZTE Grand X Pro
Цитирай
#80

1. Не мога да дам инфо за симбиан (купи си андроид Wink )

2. MX Player е добър.

3. Навигацията е тази: https://www.androidbg.com/forum/topic127...knata.html с най-добрата карта за БГ в момента.
Цитирай
#81

BS Player е по-добър за Прайма, понеже при MXPlayer има проблем и филма прекъсва често. При БС плейъра трябва да избереш енкодинг за субтитрите уиндоус 1251.

За торент си свали aDownloader от плейстора.

Nexus 5X, Мото 360, TF Prime, Sony Android TV
Един от първите автомобилни компютри в Европа: http://www.carstereo.com/installs/photo_gallery_album.cfm?galleryid=609
Цитирай
#82

Само при мен ли насича на всички плейъри освен MX? Става въпрос за HD филми.

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай
#83

GH0STFACE написа:1. Не мога да дам инфо за симбиан (купи си андроид Wink )

2. MX Player е добър.

3. Навигацията е тази: https://www.androidbg.com/forum/topic127...knata.html с най-добрата карта за БГ в момента.
Много благодаря за отговорите ,ще се придържам към съветите ви ,а Идеи за Сайджик Аура, би следвало и тя да се опъва на целия екран нали,само за картите незнам до колко са читави!!!Мерси много

Lenovo IdeaTad A2107A-H /16B , ROM - Foxtrot v110, Rooted !!!!! powered by mitakvd
ZTE Grand X Pro
Цитирай
#84

Да, сиджик е красива, на цял екран, но слаба карта.
Цитирай
#85

Аз ползвам Dice Player, защото при всички други, които съм пробвал досега, аудиото на ХД филмите не тръгва. Та, ако ти се появи такъв проблем, тегли този плеър :thumbup:
Цитирай
#86

Аз имам въпрос, тъй като още се борим с Прайма за надмощие Big Grin

Как мога да трия иконки от десктопа (на телефона ми задържам върху иконката и я влача до появилият се бутон REMOVE) без да трия програмата?

Xiaomi Poco F3 (MIUI 14.0.11; Android 13)
Huawei MediaPad M3 8.4" (EMUI 5.0.4; Android 7.0)
Huawei Watch GT2 (FW 11.0.17.6)
Redmi Buds 4 Pro
Цитирай
#87

Пак е така, като задържиш пръст горе в средата се появява REMOVE.
Дава ти опция да ги деинсталираш, ако задържиш пръст върху приложение в app drаwer-а.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#88

mirox3m написа:BS Player е по-добър за Прайма, понеже при MXPlayer има проблем и филма прекъсва често. При БС плейъра трябва да избереш енкодинг за субтитрите уиндоус 1251.

За торент си свали aDownloader от плейстора.
Мерси Брат/!!!!

Lenovo IdeaTad A2107A-H /16B , ROM - Foxtrot v110, Rooted !!!!! powered by mitakvd
ZTE Grand X Pro
Цитирай
#89

Да, за момента BS player е най-добър. Е, като най-най-най-наааай-накрая дойде времето, в което ще има официално VLC, което да не е алфа,/бега/гама, то еднолично ще вземе короната на плаърите Smile

HTC Legend quietly rooted!
Paired & Primed!
Цитирай
#90

Сбъркал ли съм,че съм се спрял на този таблет?Търся заместник на компютър и тук таме някоя игричка (може и повечко)...
Последно праима е най-добър нали?
Цитирай
#91

Значи заместник на ПС трудно. Временно (до седмица) става, но не и постоянно. Като цяло таблетите са мултимедийни играчки. Не съм вършил нещо по-сериозно от писане на текстов документ и създаване на презентация, но не мисля и че е възможно.
Ако ще заместваш компютър това не е избора. Избери си някой ултрабук или ако бюджета е по-скромен лаптоп. Ако искаш да замениш лаптоп, с който да излизаш и да ти върши всекидневни неща (играчка, интернет, мултимедия) то таблета ще ти свърши работа.
След време, когато сложат Windows на Трансформърите няма да са основно играчки, но за момента...

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай
#92

Да,на мен ще ми трябва само за интернет скаип и разни други такива глупости....
Цитирай
#93

valiokisimov написа:Збъркал ли съм,че съм се спрял на този таблет?Търся заместник на компютър и тук таме някоя игричка (може и повечко)...
Последно праима е най-добър нали?

Не, не си. И щом ще ти трябва основно за интернет, скайп и подобни - прекрасна работа ще ти свърши.
Цитирай
#94

Най-после някой, който живее на същата планета, на която и аз. Както лаптоп не може да замени компютър, така и таблет не може да замени лаптоп и т.н. и т.н. Но, за това, за което ти казваш, че ще го ползваш, прайма е най-добрия ти вариант. Не се учудвай, ако във всеки пост някой ти казва да си помислиш добре, защото някой слънчев ден, ще започнеш да посещаваш някое учебно заведение, ще ти трябва пишеща машина и ще се опулиш, не друго.

Samsung S7 Edge, LG G3
Цитирай
#95

vanchurov написа:Най-после някой, който живее на същата планета, на която и аз. Както лаптоп не може да замени компютър, така и таблет не може да замени лаптоп и т.н. и т.н. Но, за това, за което ти казваш, че ще го ползваш, прайма е най-добрия ти вариант. Не се учудвай, ако във всеки пост някой ти казва да си помислиш добре, защото някой слънчев ден, ще започнеш да посещаваш някое учебно заведение, ще ти трябва пишеща машина и ще се опулиш, не друго.
И за това съм мислил! Вкъщи имам два лаптопа (на нашите) и един малък с който е мой и ще е само за работа (EXEL,WORD,POWERPOINT и т.н.)
Цитирай
#96

Ако не бързаш на твое място бих изчакал това:
http://www.carrypad.com/database/ASUS/Tablet%20810

Предполагам ще го пуснат някъде като започнете училище.

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай
#97

vjachi написа:Ако не бързаш на твое място бих изчакал това:
http://www.carrypad.com/database/ASUS/Tablet%20810

Предполагам ще го пуснат някъде като започнете училище.

Неее, недей да го караш да прави тази грешка.
Цитирай
#98

Eastern написа:Неее, недей да го караш да прави тази грешка.

Искаш да кажеш, че Android е по-добър от Windows при положение, че Трансформъра ще му е основна машина??? Аз съм с ултрабук и да ти кажа Трансформъра е играчка и органайзер, но не и основна машинка.

Toys: Samsung Galaxy S3 + Samsung Galaxy Note 10.1
Workhorse: Samsung Ativ Book 9
Цитирай
#99

Не, искам да кажа, че първо ако иска посочения от теб, трябва да чака, второ - подвеждаш го, защото Прайма ще му върши прекрасна работа. А и над 10 инча вече е трудно да се приеме за таблет.
И трето - има 10-инчови лаптопи на Самсунг за по 399 лв. Това ли да му предложа на колегата?

Прайм е освен всичко друго и едно голямо изкушение, една красота, удобство, един прекрасен екран, страхотна батерия, плюсовете му за работата, за която пита момчето, са доста повече.

Ти, с какво си разочарован от твоя Прайм?>
Цитирай

При мен екрана продължава да притрепва след factory restore, вчера ми направи следния номер, лявата страна на дисплея за около 2-3 секунди се държеше все едно е CRT и до него съм сложил магнит. Нещо започвам да се дразня. Видях, че някой хора в xda имат подобни случки и се зачудих дали и при някой от вас се е проявил този бъг.

edit. някой да е забелязал подобряване на wifi-a, вчера speedtest показа 34mbps, което е къде-къде (каде-каде, за хората пропуснали 2 клас) по-добро от предишното 10-на, при таблета поставен върху рутера.

Samsung S7 Edge, LG G3
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)