Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[CM7.2][CM7.x] Работещи Battery Drain Фикс и GPS фикс
#1

В xda има изкарани два фикса за телефони с инсталиран CyanogenMod. Единият е за ускорено позициониране на GPS-а, а другият е за толкова дискутирания проблем с невероятно бързото "източване" на батерията. И двата фикса са пробвани от мен и в момента съм с тях! Фикса за батерията го имам на телефона от повече от месец, и смея да твърдя, че значително увеличи живота на батерията ми, въпреки, че съм с оувърклокнат процесор. GPS фикса го използвам от два дни, и не е отказал нито веднъж - позиционирането без включен A-gps се осъществява за по-малко от 15 секунди при мен! Скрийншотове от моя телефон:
[Изображение: 62da6c1efeed11bd.png] [Изображение: a47c5d2034b68b8b.png]
Моля прочетете внимателно по-надолу, преди да дадете негативно мнение. Моля имайте предвид, че не нося никаква отговорност, ако повредите своя телефон!

ЗАБЕЛЕЖКА: И ДВАТА ФИКСА ИЗИСКВАТ ROOT, И ЗА ПРЕДНАЗНАЧЕНИ САМО ЗА ТЕЛЕФОНИ С CYANOGENMOD!!! (въпреки, че не се сещам за телефон с инсталиран CM който да няма руут права :rofl: )

ЗАБЕЛЕЖКА 2: ФИКСОВЕТЕ НЕ РАБОТЯТ НА CyanogenMod-7.2.0-by-FAT-KANG! (tnx Lenks)
ЗАБЕЛЕЖКА 3: ФИКСОВЕТЕ НЕ РАБОТЯТ НА 5830i, защото за тях (все още) няма CM 7.x!

1. Battery Drain, Smooth scrolling & Volume steps fix:
а) Поддържана версия на Cyanogenmod?
Фикса работи само на cyanogenmod весия 7.2. Има две версии на фикса - за odexed и за deodexed РОМ-ове.

б) Какво ми дава този фикс?
+ Фиксира проблема с невероятно бързото падане на батерията!!!. Моля отбележете, че при всеки телефон, това е твърде индивидуално понятие, в зависимост от начина на работа и настройките на конкретния апарат! При мен, с overclocked процесор на 825Mhz и с Smartass governor настройка, резултата е видим от скрийншота по-нагоре.

+ Повече стъпки на увеличаване на звука. По подразбиране, CM идва с 15 стъпки на увеличаване на звука. Този фикс ги удвоява (стават 30), като така имате възможност за по-плавно увеличаване/намаляване. Моля отбележете, че това работи само за media и bluetooth настройки (т.е. можете да си увеличавате/намалявате с 30 стъпки всеки филм или музика, но не работи за ringtone!)

+ По-плавно скролиране между екраните и като цяло. Телефона ми започна да върви още "по-мазно", въпреки adw лънчъра!

в) Файлове и инсталация:
- изтеглете подходящия за Вашия РОМ архив, от тук в зависимост от това дали той е odexed или deodexed
- рестартирайте в CWM режим - задължително трябва да имате ClockWorkMod v.5.0.2.6
- mount /system
- инсталирайте архива
- рестартирайте
Честито, вече имате инсталиран фикс. Давайте своите мнения как се държи при вас и дали сработва правилно, в темата.

2. GPS & Sensors фикс.
а) Поддържана версия на Cyanogenmod?
Фикса работи на всяка версия на CM - 7.1 и 7.2. Фикса не работи и не е нужен на стокови РОМ-ове!

б) Какво ми дава този фикс?
+ Невероятно ускорено позициониране през GPS! Преди ми бяха необходими над 5 минути докато ме позиционира изобщо, докато сега спътниците ме засичат за по-малко от 10-15 секунди! Фикса дефакто подменя всички файлове на gps-а, със оригиналните Samsung стокови файлове. Разликата е уникално осезаема, както си личи от горния скрийншот!

+ По-добра работа на сензорите. Аз все още не мога да направя разликата така, че не съм убеден до колко е вярно...

в) Файлове и инсталация:
- изтеглете файла от тук
- рестартирайте в CWM режим - задължително трябва да имате ClockWorkMod v.5.0.2.6
- инсталирайте архива
- рестартирайте
Честито, вече имате инсталиран GPS фикс. Давайте своите мнения как се държи при вас и дали сработва правилно, в темата.

CREDITS:
- [CM7.x][Patch] improve GPS and Sensors by lagloose
- [CWM] Precise Volume Control, Smooth Scrolling and Battery Drain Fix by nabildanial

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата, отново си се постарал доста

Samsung Galaxy S4 4.4 KitKat
HTC Wildfire S
Цитирай
#3

mount / system или format / system?
И евала отново за труда и старанието което полагаш и го даваш на нас Smile
Цитирай
#4

preslav91 написа:mount / system или format / system?
И евала отново за труда и старанието което полагаш и го даваш на нас Smile
mount /system. Формат както и wipe не трябват. Благодаря за признаниетоSmile))

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#5

За този ром : http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1462998
Кое трябва да сложа odexed или deodexed ?

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#6

BuRn написа:За този ром : http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1462998
Кое трябва да сложа odexed или deodexed ?
Odexed.

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#7

Ако случайно сбъркате кое да сложите и ви забие телефона. Не трийте нищо! Просто изтеглете отново РОМ-а с който сте попринцип и го флашнете през рековърито Smile Така не губите нищо!

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#8

Lenks написа:Ако случайно сбъркате кое да сложите и ви забие телефона. Не трийте нищо! Просто изтеглете отново РОМ-а с който сте попринцип и го флашнете през рековърито Smile Така не губите нищо!
Offtopic Ееееййй, ти се появи!!! Супер, още един човек който разбира много от нашите телефончета, се завърнаSmile)) Welcome back, friendSmile

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#9

Интересно при мен с рома от подписа ми, след като сложих фикса за батерията, батерията се сриваше на всеки 5 секунди с по 3-4 %, а и се получи една непрестанна вибрация, която се изключваше и включваше сама, не знам защо така стана, но наново сложих същия ром, да видим сега как ще се държи без този фикс за батерията.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#10

Toва не работи на CyanogenMod-7.2.0-by-FAT-KANG да си знаете Wink

Xiaomi mi5 64GB
Цитирай
#11

Този fix работи ли за sumsung galaxy ace 5830i?

Нови приятели създай , но старите не забравяй !
Цитирай
#12

red_man написа:Този fix работи ли за sumsung galaxy ace 5830i?
При положение, че за 5830i, няма CM 7.2, как мислиш?

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#13

моя е cyanogenmod-7.2.0-rc0-galaxyace-kang Blur by josada може ли? сори за тапия въпрос ама съм начинаещ и искам първо съвети птеди да ровичкам

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#14

galio_sh написа:моя е cyanogenmod-7.2.0-rc0-galaxyace-kang Blur by josada може ли? сори за тапия въпрос ама съм начинаещ и искам първо съвети птеди да ровичкам
Не ти е тъп въпросаSmile
На 99% съм убеден, че работиSmile Опитай, така или иначе шанса да прецакаш нещо е под 1%Smile

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#15

мерси ще пробвам това за gps-а , но довечера като се прибера от работа , че пиша от телефона а този фикс сякаш ми е по наложащ, от към батерия се държи стабилно

Samsung Galaxy S2 Plus ---> Huawei P8 Lite ---> Huawei P9 Lite
Цитирай
#16

Направи първо един back up, че при мен тези фиксове повече объркаха нещата, отколкото да проработят.

Huawei P20 Pro - Blue
Цитирай
#17

аз съм с СМ7.2 cooper fiх-а за батерията ще работи ли?
Цитирай
#18

NoxNightfall написа:аз съм с СМ7.2 cooper fiх-а за батерията ще работи ли?
Дай ми линк към темата с твоя РОМ?
Нищо не ти пречи да пробваш, въпреки товаSmile

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#19

http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1553782 ето го линка
Цитирай
#20

NoxNightfall написа:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1553782 ето го линка
Ама това е линк към РОМ за Motorola Defy?!?
Нещо не схващам??

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#21

Imaginary написа:
NoxNightfall написа:http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1553782 ето го линка
Ама това е линк към РОМ за Motorola Defy?!?
Нещо не схващам??

яяя бааа ... епа ако искаш вярвай ама съм с него .. XD може телефона ми да мисли че е моторола Big Grin
Цитирай
#22

ВАЖНО!!!


Преди да слагате каквито и да е фиксове си направете бекъп!!!
Цитирай
#23

Пробвах да го сложа на Infinity Rom, based на 7.2 и след reboot остава на надписа Android и не мърда повече. Сега си флашвам пак стоков ром...

HTC one Mini Black
Цитирай
#24

Ако може да дадете точна cyanogenmod 7.2 версия за сваляне на която работят фиксовете...

Дали ще работят на http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1583871

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, Samsung Galaxy S III,Samsung Galaxy S  IV , LG G3,LG G4
Цитирай
#25

Колега, не че нещо, но темата която си посочил, за 9 дни са изписани 35 страници, доста е вероятно всичко да е споменато. Като видях колко подробно е обяснено за рома още в 1вите 2 поста...Не всеки ром има нужда допълнително да му се слагат тези фиксове. Просто прочети всички мнения за рома и тогава мисли, какво ще правиш.

HTC one Mini Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)