Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#51

Имам въпросче -
от този отчетен период смених тарифата на Мтел смарт 1 - неограничени към 5 номера "Семейство и приятели" и 200 минути към всички мрежи. Струва ми се, че програмата не отчита коректно - "Семейство и приятели" изобщо го няма в подробната информация, а всички разговори се отчитат към 200-та минути...Интернета го отчита точно. Отдавна ползвам програмата и до сега всичко е било перфектно, за което огромни благодарности на @bobybc, но с новата тарифа е кофти така... Аз ли бъркам нещо, макар, че не виждам какво...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
Аксесоари
#52

а на сайта ма Мтел какво ти излиза?

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#53

Къде по-точно на сайта, щото търсих текущо потребление, ама не намерих, има само обща текуща сума...

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#54

http://www.mtel.bg/moyat-mtel-otstapki

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#55

Показва същото, каквото и програмата, явно проблема не е в приложението!!!
Но защо ми го няма "Семейство и приятели", сигурно Мтел-ци не са го вкарали, знам ли...


P.S. На чата в сайта една любезна мацка ми обясни, че понеже е неограничен броя на минутите в групата, няма нужда да се направи проверка, защото не мога да ги надхвърля... Логично, ама кой да се сети...
Споделям го, ако някой се интересува.
Иначе поздрави на @bobybc за чудесната програма!!!

Samsung Galaxy A70 2019 (SM-A705FN/DS (Global) Android 9.0 (Pie)
Цитирай
#56

Хайде да повдигна малко темата. Чудна програма! Работи и с Bob. Не знам защо, но имам проблем с уиджета за оставащите Мб. В приложението всичко работи, а в уиджета не.

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#57

за кой вид уиджет става дума - кръглия ли?
какво извежда, има ли съобщение за грешка?

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#58

(2015-01-21, 18:02:39)bobybc написа:  за кой вид уиджет става дума - кръглия ли?
какво извежда, има ли съобщение за грешка?

И за двата Уиджета е така. Работи коректно само за сметката. 
Виж снимката: 

[Изображение: 0e1a0a4d8788.jpg]

КОгато натисна върху уиджета за интернета, се вижда бяло поле: 

[Изображение: c5989b4bd984.jpg]

А като вляза в приложението през иконата му, цялата информация се показва коректно: 

[Изображение: af9ebe5bf8ba.jpg]

Не зная защо се получава така. Пробвал съм и през 3G, но ефекта е същия. В момента съм с JB 4.2.2, но и с КитКат-а беше същата работа. 

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#59

уиджетите за интернета работят само през 3G/GPRS , през WI-FI не работят, защото информацията се взима по различен начин, не от сайта
отскоро Мтел пуснаха това инфо на сайта си, затова вече се вижда през приложението и през другите уиджети който показват инфото от сайта

преди малко пробвах кръглия уиджет през мобилна връзка и работи...но аз съм към МТЕЛ, за BOB няма как да тествам защото нямам такава сим карта...вероятно това инфо не се взима по същия начин

но мога да го направя да работи и през WI-FI  с инфото от сайта

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#60

(2015-01-23, 10:57:55)bobybc написа:  но мога да го направя да работи и през WI-FI  с инфото от сайта

Ако може ще е супер. За боб реално използвам регистрацията си в сайта на Мтел. Системите им са свързани. А не може ли да се направи, тази информация да се взима от там, от където постъпва информацията за всичко изразходвано, оставащо и дължимо(третата снимка)?

Xiaomi Redmi 9C NFC [Android 10]
Xiaomi Redmi 4 PRO/PRIME [Android 6.0 Marshmallow]

Huawei HONOR 3C H30-U10 WCDMA, EMUI 3.0 [KitKat 4.4.2]
MID7 Tablet, UBEROID v12.1, Year 2011,  Still working
Цитирай
#61

Здравейте,
от вчера не работи при мен, не обновява. Някой друг да има проблеми или е нещо при мен?
Цитирай
#62

Обновява нормално след току що направения тест.

Обновява само докато си на дейта трафик. Ако си на безжична мрежа и желаеш обновление на данни, няма начин. Smile

Погледни си настройките,  ако ли не,  преинсталирай приложението.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#63

Благодаря! Преинсталирах, но дава 'Недостъпна сметка' каквото и да означава. Ще изчакам може да е от мтел.

(2015-02-27, 19:24:56)Monipeev написа:  Обновява нормално след току що направения тест.
Обновява само докато си на дейта трафик. Ако си на безжична мрежа и желаеш обновление на данни, няма начин. Smile
Погледни си настройките,  ако ли не,  преинсталирай приложението.

Настройките не са променени, както вече писах СПРЯ, без да съм правил нещо. Първото което направих е преинсталирам, ПРЕДИ ДА ПИША. Не е нужно да пишеш с големи букви, виждам и нормалните. Все пак благодаря
Цитирай
#64

С кой уиджет се получава това? Прати ми повече инфо чрез бутона за фийдбек в настройките. Междувременно пробвай да влезеш в сайта на Мтел и кажи дали там сметката се вижда

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#65

(2015-02-28, 08:05:23)bobybc написа:  С кой уиджет се получава това? Прати ми повече инфо чрез бутона за  фийдбек в настройките.  Междувременно пробвай да влезеш в сайта на Мтел и кажи дали там сметката се вижда

От сайта влизам нормално, сметката се вижда. Обновява се информацията за нета 3G (MBill NetWidget 2x1). Незнам това ли трябва да е - MBill v.1.2.2, Widget 2x1
Цитирай
#66

Колега goroburgas, формата / големината на текста си нямам и на идея защо се е променил към различен от останалия текст, освен, че сързвам проблема с последващата редакция от моя страна и добавяне на допълнителен текст към мнението ми, което незнайно как е довело и до "наблягане" на стъпки. 
Грешно си разбрал съвета ми, в предвид уголемения текст. 
Извинения за което.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#67

И при мен прави проблеми, преинсталирах го и горе-долу работи.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#68

(2015-03-02, 22:50:32)craizy написа:  И при мен прави проблеми, преинсталирах го  и горе-долу работи.

какво значи "горе-долу работи"?
ако сайта на мтел работи , няма причина приложението да не работи

(2015-02-28, 10:43:43)goroburgas написа:  
(2015-02-28, 08:05:23)bobybc написа:  С кой уиджет се получава това? Прати ми повече инфо чрез бутона за  фийдбек в настройките.  Междувременно пробвай да влезеш в сайта на Мтел и кажи дали там сметката се вижда

От сайта влизам нормално, сметката се вижда. Обновява се информацията за нета 3G (MBill NetWidget 2x1). Незнам това ли трябва да е - MBill v.1.2.2, Widget 2x1

имах предвид от менюто на приложението в настройко да ми изпратиш инфото
сигурен ли си че въвеждаш вярна парола? някои клавиатури (като Swift) добавят автоматично интервал след всяка дума, по този начин паролата става невалидна
виждам в подписа че имаш 2 устройства, и на двете ли се държи по същия начин?

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#69

Ами зависи на мен никога не ми е показвало всичко, зависи според плана реално.
Цитирай
#70

(2015-03-03, 10:21:38)degman написа:  Ами зависи на мен никога не ми е показвало всичко, зависи според плана реално.

да, принципно трябва да показва всичко което виждате като отстъпки на сайта на мтел https://www.mtel.bg/moyat-mtel-otstapki

@craizy&degman- ако има някаква разлика, пратете ми сорса на страницата, след като сте влезли със същото име/парола

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#71

Аз не съм на потребителски договор отдавна, просто няма смисъл при мен така да го кажа. Просто споделих че преди беше така Wink
Цитирай
#72

(2015-03-03, 10:16:42)bobybc написа:  
(2015-03-02, 22:50:32)craizy написа:  И при мен прави проблеми, преинсталирах го  и горе-долу работи.

какво значи "горе-долу работи"?
ако сайта на мтел работи , няма причина приложението да не работи


(2015-02-28, 10:43:43)goroburgas написа:  
(2015-02-28, 08:05:23)bobybc написа:  С кой уиджет се получава това? Прати ми повече инфо чрез бутона за  фийдбек в настройките.  Междувременно пробвай да влезеш в сайта на Мтел и кажи дали там сметката се вижда

От сайта влизам нормално, сметката се вижда. Обновява се информацията за нета 3G (MBill NetWidget 2x1). Незнам това ли трябва да е - MBill v.1.2.2, Widget 2x1

имах предвид от менюто на приложението в настройко да ми изпратиш инфото
сигурен ли си че въвеждаш вярна парола? някои клавиатури (като Swift) добавят автоматично интервал след всяка дума, по този начин паролата става невалидна
виждам в подписа че имаш 2 устройства, и на двете ли се държи по същия начин?

Изпратих го преди малко от телефона. Преинсталирах го, инсталирах на таблета и отново не работи. Парола, име всичко е вярно.
Цитирай
#73
Thumbs Up 

@bobybc


Отлично приложение, ползвам го от началото. Случвало се е да има проблем за 1-2 дена, но сега от 26.02.2015 приложението не е ъпдейтва. Чистих кеш данни преинсталирвах - без резултат. Сега отново пробвах на 2G 3G WIFI - без резултат.  Интересно беше, че даваше най-отдолу датата и часа на опита за обновяване и описание, че имало натоварена мрежа на Мтел.  Сега - само невъзможно обновяване.  


Много ще се радвам ако това чудесно приложение тръгне отново! [Изображение: thumbsup.png]

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#74

При мен не е спирало да работи . Такова съобщение няма, вероятно имаш предвид "неуспешно обновяване". Най-често причината за него е сгрешено име или парола

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#75

(2015-03-04, 22:31:39)bobybc написа:  При мен не е спирало да работи . Такова съобщение няма, вероятно имаш предвид "неуспешно обновяване". Най-често причината за него е сгрешено име или парола

Тръгна Smile Махнах отметката "Показва кредитен лимит" и вече обновява. Не знам защо е така, преди седмица нямаше проблеми да е отметнато. Може мтел да са променили нещо. Важното е че тръгна. Благодаря за помощта Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)