Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

#76

При мен също беше спряло да обновява от 26.02,но от вчера отново си работи,без да съм правил нищо.Явно е имало някакви проблеми със сайта на мтел можеби Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
Аксесоари
#77

(2015-03-05, 09:18:23)nikolov89 написа:  При мен също беше спряло да обновява от 26.02,но от вчера отново си работи,без да съм правил нищо.Явно е имало някакви проблеми със сайта на мтел можеби Smile

За всички, които като мен се жалват че не работи да се логнат в акаунта си в мтел през някое устройство и после всичко е ОК! При мен проблема беше, че искаше да попълня в даденото поле картинката от проверката дали съм машина или човек Smile

Samsung Galaxy S24 Ultra 1TB
Цитирай
#78

(2015-03-05, 08:36:00)goroburga написа:  Тръгна Smile Махнах отметката "Показва кредитен лимит" и вече обновява.

Точно това е проблема - Мтел са променили инфото за кредитен лимит. За това тези който не са активирали тази опция, нямат проблем
Ще го оправя това и скоро време ще има нова версия

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#79

От днес има нова версия на приложението, адаптирана към последните промени по сайта на мтел

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#80

Пак промени в сайта. Тоя път ще ми трябва повече време за фикс

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#81

(2015-04-23, 07:06:51)bobybc написа:  Пак промени в сайта. Тоя път ще ми трябва повече време за фикс

Ако направиш и за вивата си златен
Цитирай
#82

Качена нова версия 1.3.3

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#83

При мен продължава да не работи (за съжаление). До тук съм опитал:

- деинсталиране и инсталиране на чисто (без резултат)
- в приложението имам отметки само на: Показва потребление и Показва фактури
- пробвах да се логна паралелно и в сайта през браузъра

При всички положения нищо не се получава - приложението ми показва бял екран без никакви данни на него.
Цитирай
#84

При мен работи нормално,само го актуализирах без никакви допълнителни интервенции.

 GALAXY NOTE 9 / GALAXY S 22 ULTRA
Цитирай
#85

И при мен след ъпдейта отново си работи,без да правя и аз никакви допълнителни настройки.

Балгодарности на @bobybc Smile

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#86

И при мен тръгна.
Благодарности на bobybc :-D
Цитирай
#87

Не показва колко минути са изразходвани от плана
Цитирай
#88

(2015-05-05, 17:28:23)delinkite написа:  Не показва колко минути са изразходвани от плана

И при мен не показва изразходваните минути от плана. Показва Текуща сметка, Прехвърлени минути, Мобилен нет, И ако има неплатени фактури. Няма изразходвани минути или оставащи
Цитирай
#89

При мен работи нормално -оставащи минути, мобилен интернет, текуща сметка и тн
Цитирай
#90

(2015-05-05, 09:04:10)imthedevil написа:  При мен продължава да не работи....
- пробвах да се логна паралелно и в сайта през браузъра
Сигурен ли си че името и паролата в приложението са коректни?

През браузъра какво излиза?
Дай му "view source" , копирай и изпрати сорса по мейл или ЛС.

Ако нс някой му се разминава съдържанието на сайта с това което показва приложението, моля да ми изпрати по същия начин.

Принципно трябва да показва оставащи минути /мегабайти, изразходваните ги няма... засега

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#91

При мен на сайта всичко си излиза, оставащи, изразходвани, нет-а, всичко. 
Но в приложението - Текуща сметка, Национални ( Прехвърлени национални минути от предишен период: ), Мобилен интернет (Оставащи мегабайти на максимална скорост ) и Обща дължима сума (всички фактури). 
Това е и трите ми карти.
Цитирай
#92

При мен нещата се оправиха (след няколко инстал/преинстала), но за момента липсва информацията в Национални минути  (тази от Оставащи минути се показва коректно, но това е само за международните разговори)!
Цитирай
#93

При мен, всичко е точно!

Внимавам какво си пожелавам, защото може да ми се случи!!!
Цитирай
#94

А при мен нищо не работи, с изключение на трафика на интернета а и като цяло е много зле в сравнение с преди. Не казвам, че причината е в колегата създал приложението, но вече не показва за кой телефонен номер е, уж ако от плана имаш вече изговорени минути ще ти покаже остатъка, но и него не показва....изобщо под всякаква критика е. Нека колегата да каже ако знае какво са променили от Мтел и защо се получава така...защото и при проверката в сайта им е същото положение.

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай
#95

При мене не показва най-важното - колко минути ми остават.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#96

Сега е перфектно  Smile  всичко работи
Цитирай
#97

Всичко вече трябва да работи - ъпдейтнете до последната версия 1.3.4
Ако има проблем - изпратете ми сорса на страницата от сайта на Мтел

Моите Андроид устройства: Samsung S21Ultra, Samsung Galaxy Tab S7+

TicWatch Pro3, Fossil GEN5
Цитирай
#98

При мен всичко работи вече както трябва. Показва коректно цялата информация. Наистина ти благодаря за бързата реакция.

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#99

И при мен вече всичко е ок, благодаря!

Note 10 plus Aura Glow 256GB и Samsung Galaxy Note 9, Samsung Galaxy Note 4 N910F GOLD Android 5.1.1, COK2 Samsung Galaxy Note 10.1 /2014 Edition/ 605 White 4G LTE Android 5.1.1 
Цитирай

Здравейте, има ли подобно приложение и за абонати на Теленор?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)