Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да разширим вътрешната памет на HTC Wildfire
#1

ВНИМАНИЕ - не се препоръчва, ако използвате Sense базиран ROM.

Предварително се извинявам ако съм допуснала неточности при превода или разбирането на темата!
Тествана е и работи добре, НО препоръчвам да прегледате оригиналната тема (линк има в края на поста).
Надявам се да съм помогнала,ако има хора недоволни от малкото памет на телефона.

От тези 512 МВ с които реално разполага вашето HTC Wildfire - 250MB за /system (вашия ROM), 183MB /data (Това е действително вътрешната ви памет за приложения) и 40MB кеш памет.

Предварителни изисквания:

* S-OFF
* Clockworkmod Recovery

Процеса се състои от 2 стъпки:

Стъпка 1

*Направете back up на цялото съдържание на картата за да не се обърка нещо и да изгубите всичко.Също така back up и на приложенията ( само за застраховка)
*Направете си back up на стария ROM
*Въздайте нов текстов файл на SD карта, с име mtdpartmap.txt (Внимавайте да не създадете файл mtdpartmap.txt.txt , защото очевидно няма да работи )
*В този файл напишете mtd 220 25 ( Пример: MTD 150 25 -Тук,150MB ще бъде размера на системния дял /и 25 ще бъде размера на кеша).Не трябва да има нищо друго освен MTD текст и 2 номера в текстовия файл. Също така, уверете се, че
това не е поставен в някоя папка или под-папка.Той трябва да е на самата SD карта.

Стъпка 2

* След като този текст файл е създаден успешно, ще трябва да форматирате цялото устройство.
* Отидете в "Mounts and Storage" и форматирайте следното :
* format /cache
* format /data
* format /system
* Сега направете Wipe Data / Factory Reset (Не е от съществено значение,но за да не се бъгне нещо го направете.Няма да е голям проблем или да отнеме много време.Така или иначе в стъпка 1 направихте back up на стария ROM)
*Сега направете флаш на bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD.zip
*Когато го направите НЕ праветеreboot.Отидете в Advanced и изберете Reboot Recovery
*Restore старият ROM,който back up-нахте в стъпка 1.
*Сега без да рестартирате направете флаш на bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD.zip
*Готово.Сега може да Reboot-нете вашият Wildfire.
*Reboot-ването ще отнеме малко повече от нормалното зареждане при рестарт.

[Изображение: t3iUU.png] [Изображение: JzU7D.png]

Линкове:


bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD.zip - http://forum.xda-developers.com/attachme...1318223598
bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD.zip - http://forum.xda-developers.com/attachme...1318223598

NOTE

*Когато флашвате нов ROM ще загубите всички настройки.Флашнете bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD.zip ако е възможно веднага след флашването на ROM/Restoring the backup преди да рестартирате.Ако не успеете да направите тази стъпка ще ви се появи бял екран.
*Стандартните Apps2SD елементи,които се включват в Android (Froyo и по-новите версии).


Изисквания за съхранение на различни ROM-ове(/system Partition)

1: CyanogenMod 7(и най-вероятно подобните на него /"based" ROMs
- 145MB (Поддържане на 10MB буфер, включва GApps)
- 10MB кеш (CM7 включва скрипт, който автоматично премества файлове за изтегляне (market, browser и т.н.) /data дял, ако е по-голям от размера на кеша)
2:Sense Based ROM's
-Съжалявам момчета, но изглежда ,че Sense ROM-овете имат необходимост от ~ 210-225 MB, като това доста обезсмисля ръководството. Можете да вземете 40MB, но това няма да направи съществена разлика. Най-добре в такива случаи да се придържаме към App2SD.


Прегледайте оригиналната тема тук : http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1233340

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво за темата!
... да споделя само, че работи и при CyanogenMod 9 RC0 :)
Цитирай
#3

cinizam написа:Браво за темата!
... да споделя само, че работи и при CyanogenMod 9 RC0 Smile
Smile радвам се Tongue

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#4

Huh Извинете за уточняващият въпрос ... но това, което прави тази процедура е ... да оразмери вътрешната памет. Не се правят отделни дялове на картата - просто се оразмеряват дяловете на вътрешната памет... (защото различните от сенс ромове използват по-малко място, което не се ползва така или иначе .. райд? )

mi11
Цитирай
#5

Voklav написа:Huh Извинете за уточняващият въпрос ... но това, което прави тази процедура е ... да оразмери вътрешната памет. Не се правят отделни дялове на картата - просто се оразмеряват дяловете на вътрешната памет... (защото различните от сенс ромове използват по-малко място, което не се ползва така или иначе .. райд? )
Не съм казала дялове на картата хехе .Ако става въпрос за system date и кеш това са си като дялове на самият телефон...начин на организация на паметта му ... Смятам,че съм обяснила добре,но явно не е така .Тук картата няма нищо общо освен при флашването ( не че не е възможно да се флашва чрез USB от PC , но .... )

"2:Sense Based ROM's
.... изглежда ,че Sense ROM-овете имат необходимост от ~ 210-225 MB......Можете да вземете 40MB, но това няма да направи съществена разлика....." т.е. да ... ROM-овете като CyanogenMod7 и както беше добавено CyanogenMod9 и подобните на тях използват по-малко място... възможно е да се оптимизира до 310МВ , но това зависи от ROM-а използван в момента.

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#6

:cheers: Едно "да" щеше да е достатъчно Smile Благодаря Smile

mi11
Цитирай
#7

във текст файла какво трябва да пише 250 25 или 150 25?само тва не разбрах.аз я свърших операцията и ся имам 230 мб памет но в тамата пише че може и повече.

LG G2 black 16gb still stock
Цитирай
#8

hondajiq написа:във текст файла какво трябва да пише 250 25 или 150 25?само тва не разбрах.аз я свърших операцията и ся имам 230 мб памет но в тамата пише че може и повече.
"Пример: MTD 150 25 -Тук,150MB ще бъде размера на системния дял /и 25 ще бъде размера на кеша"
Гледаш колко и каква памет ти ползва Rom-а и това определя как да са цифрите 1вата цифра ти е размера на системния дял а 2рата на кеша Smile Ако това не ти изяснява пиши пак и ще се опитам по различен начин да го обясня Smile

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#9

аз съм с СМ7.1.0.1 стабилната версия.колко мб трябва да впиша в файла? а тая операция само за HTC ли е или може и за други телета от същия клас

LG G2 black 16gb still stock
Цитирай
#10

hondajiq написа:аз съм с СМ7.1.0.1 стабилната версия.колко мб трябва да впиша в файла? а тая операция само за HTC ли е или може и за други телета от същия клас
Еми нзм за други може ли . Гарантирам за HTC Wildfire ,че работи..за другите няма как да зм ... а за цифрите мойте са 140 системен и 15 кеш,но има моменти (като му дам зор да излиза от програма и веднага да влиза в др. при зареждане) когато малко лагва...ако ти е прекалено лагаво или събираш много кеш без да го чистиш редовно ( аз ползвам програма,която го чисти сама всяка сутрин)си остави повече място за кеш..ако лагва си остави за систем повече ..незнам човек няма как да ти кажа като си нямам идея какво правиш на този телефон за да знам как да му зададеш параметрите...пробвай и все ще го нацелиш,НО не слагай по-малко от 140 на системния и 5 на кеша!

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#11

ок. мерси за съвета

LG G2 black 16gb still stock
Цитирай
#12

Аз съм с 145 и 15

mi11
Цитирай
#13

Voklav написа:Аз съм с 145 и 15
Всеки си преценява Smile

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#14

При мен нещо не се получи Cry , бял екран само

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
#15

А как седи въпроса ... ако трябва да се направи backup и restore :confused:

mi11
Цитирай
#16

нещо не ми се получава, правя всичко по описанието и пак нищо. тръгва и РОМ-а и дотам вътрешната ми памет стой на 175 мега байта :wall:

п.п. Направих го станааа :thumbup: , просто трябваше да напиша в файла mtd 220 25, а не 140 25

HTC Wildfire - Galaxy Nexus by JM (ICS STYLE MOD), CPU: min: 264, max: 528, S-OFF with AlphaRev
Цитирай
#17

play_vanko написа:нещо не ми се получава, правя всичко по описанието и пак нищо. тръгва и РОМ-а и дотам вътрешната ми памет стой на 175 мега байта :wall:

п.п. Направих го станааа :thumbup: , просто трябваше да напиша в файла mtd 220 25, а не 140 25

Както казах за всеки е различно Smile ... според рома

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#18

Voklav написа:А как седи въпроса ... ако трябва да се направи backup и restore :confused:

Еми трябва да се направи пак направи,но не е сложно ... просто си остави нещата на картата и става за 1 мин

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#19

play_vanko написа:При мен нещо не се получи Cry , бял екран само

Объркал си нещо Smile

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#20

Да ми каже,някой как да си върна първоначалното състояние на огънчето ми и да няма нужда от
bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD
bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD
Когато си флашвам нов РОМ.
Цитирай
#21

bobo_gas написа:Да ми каже,някой как да си върна първоначалното състояние на огънчето ми и да няма нужда от
bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD
bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD
Когато си флашвам нов РОМ.
Тук не е мястото да питаш това.Разгледай темите май имаше такава тема , но нзм някой да ги е връщал.

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#22

LovelyKiller написа:
play_vanko написа:При мен нещо не се получи Cry , бял екран само

Объркал си нещо Smile
И аз имам проблем....правя всичко стъпка по стъпка и след това не може за зареди,нито да инсталирам нов ром.Мога да сложа нов ром единствено след преинстал на рековърито.Имате ли идея къде бъркам,правих много опити с различни стойнсти на MTD-то.Няма .txt след mtdpartmap.txt .Ще съм благодарен за идеи за този проблем,явно грешката е при мен... :cheers:

Edit:Добре,а като инсталирам bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD.zip и дам Advanced и избирам Reboot,кое рековъри ми се зарежда BRAVO или моето,което в случая е ClockworkMod Recovery v.3.0.0.6.
Мисля,че точнотук ми е проблема след ребуута се зарежда моето рековъри,а не BRАVO-то.Със CyanogenMod 7 съм,и със сигорност MTD фаила има само едно .txt :capitulation:
Цитирай
#23

Извинявам се за закъснението , но съм много заета в момента Smile

Значи:

1во правиш back up
2ро слагаш txt-то на картата и другите 2 файла
3то триеш всичко
4то флашваш bravo-recovery-v1.5.3-CustomMTD.zip и избираш Reboot Recovery от Advanced менюто НЕ го рестартираш а само Reboot Recovery
5то връщаш стария ром БЕЗ да го рестартираш
6то флашваш bravo-boot-v1.5.3-CustomMTD.zip
7мо Рестваш го и трее си готов Smile

Стойностите в txt-то са си така .. няма как ако си флашнал правилно да ти се зарежда друго rec освен това което трябва...с CyanogenMod 7 съм и аз и работи идеално ... за Clockworkmod Recovery ти е ок версията ... за "и със сигорност MTD фаила има само едно .txt " много не те разбирам Smile трябва да е само 1 док с това име и само mtd 220 25 ( или други цифри... ти си решаваш) името на файла трябва да е mtdpartmap.txt и да си сигурен за разширението .txt

Желая ти успех Sad друго нзм какво да ти кажа Smile ако правиш всичко така или рома ти е бъгав или нзм Smile

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай
#24

+1 за темата. Много добре описана и полезна. :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Хехе..мерси Smile

~ AKRON TabTen T10A16M ~ HTC Wildfire Rooted CyanogenMod 7.2 ~ Recovery: ClockworkMod 5.0.2.7
HTC Sensation
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)