Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[05.02.12]_-.¸¸.·´¯HTC EVO 3D[Unlock~Root~S-OFF~CWM~Unroot]
#51

luba6ky написа:
lokster написа:Четох, четох, но за да съм сигурен ще питам, тъй като това е първото ми устройство с Android...
Hboot версията ми е 1.49.0018.
Какво трябва да направя, за да root-на "правилно" - така че да НЕ изгубя гаранцията (с други думи - да е възможно да върна заводско състояние на по-късен етап)?
Доколкото разбирам, трябва да инсталирам по-стар ROM - RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed
и след това да следвам инструкциите от първия пост.
И пак доколкото разбирам, НЕ трябвада се прецаквам и да ползвам "метода на HTC" за отключване?
Така ли? Ако може да ми отговори някой, който го е правил, а не местния форумен филосов (който и да е той) Big Grin
Правилно си чел и ако минеш по този път ще можеш да си върнеш заводското пак по описанието в темата.
Трябва да се инсталне това RUU, за да може да се направи S-OFF. Просто следвай стъпките внимателно и чети всичко внимателно.
Както виждаш има колеги, които са го направили вече и е ок.
Метода на HTCDevs ти отключва bootloader-а, но си оставаш с S-ON.
Отностно гаранцията ...
В момента, в който го руутнеш тя отпада. Дори и да го върнеш после в заводско си остава инфо в телефона, но до там нямаме достъп. Така съм чел и така знам, но до сега не съм чул нито един, който да е върнал заводското и да са го хванали.


Ясно. Благодаря за точния отговор. В най-скоро време ще пробвам.
Относно гаранцията - така или иначе не държа толкова на нея. Ако изкара няколко месеца - доволно Smile
Цитирай
Аксесоари
#52

Може би аз не съм разбрал. По този метод не можах да разбера как да си сваля версията на боот-а? Ако не трябва да я свалям, защото като искам бета ключ няма 0.18? Ако да - как да инсталирам този RUU файл ?



П.С. Разбрах :П
Цитирай
#53

Колега Luda6ky.Начина по който е описано как се връща стоковото състояние на EVO 3D Е ГРЕШЕН.Файла който си качил за връщане на стоковия ром е за CDMA версията.Това води до HARD BRICK на телефона.Аз лично си брикнах телефона по описания от теб начин за връщане към S-ON.Благодарение на колегата UnlockHTC телефона ми отново работи.Ще те помоля да си оправиш ръководството за да не си изпатят и други хора.

П.П.....За в бъдеще на качвай нещо което не си пробвал.
Цитирай
#54

ivanivanov74 написа:Колега Luda6ky.Начина по който е описано как се връща стоковото състояние на EVO 3D Е ГРЕШЕН.Файла който си качил за връщане на стоковия ром е за CDMA версията.Това води до HARD BRICK на телефона.Аз лично си брикнах телефона по описания от теб начин за връщане към S-ON.
Линкът е премахнат от темата, докато не се изясни въпроса.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#55

Извинявам се!

Темата, която съм ползвал за превода за S-OFF е както за CDМА така и за GSM.
Когато съм допълвал темата с инфо как се връща стоковото състояние съм пропуснал Confusedtupid: в бързината да напиша за GSM, а само за CDMA и от там идва грешката.

:capitulation: Извинявам се отново на колегата! :bow: :bow:

ПС: Вече е добавено инфо и за GSM.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#56

luba6ky написа:Вече е добавено инфо и за GSM.
Върнах линка към файла за CDMA версията, но според мен е по-добре направо да махнеш упътването за CDMA версията, защото едва ли ще се наложи да се ползва, а само може да обърка по незапознатите потребители. Или ако желаеш да остане, можеш да го поставиш в спойлер.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#57

reaper22 написа:
luba6ky написа:Вече е добавено инфо и за GSM.
Върнах линка към файла за CDMA версията, но според мен е по-добре направо да махнеш упътването за CDMA версията, защото едва ли ще се наложи да се ползва, а само може да обърка по незапознатите потребители. Или ако желаеш да остане, можеш да го поставиш в спойлер.

Махам го, за да не стават грешки!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#58

lokster написа:
luba6ky написа:
lokster написа:Четох, четох, но за да съм сигурен ще питам, тъй като това е първото ми устройство с Android...
Hboot версията ми е 1.49.0018.
Какво трябва да направя, за да root-на "правилно" - така че да НЕ изгубя гаранцията (с други думи - да е възможно да върна заводско състояние на по-късен етап)?
Доколкото разбирам, трябва да инсталирам по-стар ROM - RUU_Shooter_U_HTC_Europe_1.20.401.2_Radio_10.53.9020.00_10.13.9020.08_2M_release_203403_signed
и след това да следвам инструкциите от първия пост.
И пак доколкото разбирам, НЕ трябвада се прецаквам и да ползвам "метода на HTC" за отключване?
Така ли? Ако може да ми отговори някой, който го е правил, а не местния форумен филосов (който и да е той) Big Grin
Правилно си чел и ако минеш по този път ще можеш да си върнеш заводското пак по описанието в темата.
Трябва да се инсталне това RUU, за да може да се направи S-OFF. Просто следвай стъпките внимателно и чети всичко внимателно.
Както виждаш има колеги, които са го направили вече и е ок.
Метода на HTCDevs ти отключва bootloader-а, но си оставаш с S-ON.
Отностно гаранцията ...
В момента, в който го руутнеш тя отпада. Дори и да го върнеш после в заводско си остава инфо в телефона, но до там нямаме достъп. Така съм чел и така знам, но до сега не съм чул нито един, който да е върнал заводското и да са го хванали.


Ясно. Благодаря за точния отговор. В най-скоро време ще пробвам.
Относно гаранцията - така или иначе не държа толкова на нея. Ако изкара няколко месеца - доволно Smile


Днес успешно root-нах по описания метод. Имах единствено момент на чудене на стъпка 8 - не бях сигурен в кой режим трябва да е телефона - bootloader или нормален, и кога да бодна кабела (упорито не искаше да се свърже). В крайна сметка по метода на пробата и грешката открих, и вече съм с нов ROM LeeDrOiD 3D (просто първия ROM който ми хвана окото), процесор на 1.8 GHz и т.н. - кеф Smile Засега всичко работи перфектно.
Цитирай
#59

Може ли малко помощ, правя всичко както е написано, Hboot версията ми е 1.49.0018. върнах го до 1. 49. 0007, рутвам тела по описаният начин изписва ми S-OFF но като вляза в рекавари ми излиза слушалка с удевителен

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#60

koiill написа:Може ли малко помощ, правя всичко както е написано, Hboot версията ми е 1.49.0018. върнах го до 1. 49. 0007, рутвам тела по описаният начин изписва ми S-OFF но като вляза в рекавари ми излиза слушалка с удевителен
Под Стъпка 9 е описано какво се прави:

Цитат:Инфо: Ако ви се получи грешка и не ви се качи CWM, трябва да свалите от маркета Bussy Box + SuperUser. След това сваляте Rom Managerи през него качвате CWM.

Пробвай така!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#61

И така пробвах, пише ми че нямам роот, а ми е на S-OFF

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#62

koiill написа:И така пробвах, пише ми че нямам роот, а ми е на S-OFF
Кажи ми как свали HBOOT-a и в какъв ред инсталираш Bussy Box и т.н.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#63

Със HBOOT мямам проблем, връща се до 1. 49. 0007, даже успях да го рутна първия път, но като качих droid rom този първия от другата ти тема и като се опитам да вляза в рекавари ми излиза иконата на root menager и до там, тоест не влиза в рекавари, опитах се да го роотна отново но немога, изписва че е s-off но не ме пуска в рекавъри, ако има някакъв ред на инсталиране на тези програми ще съм ти благодарен ако ми го напишеш

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#64

koiill написа:Със HBOOT мямам проблем, връща се до 1. 49. 0007, даже успях да го рутна първия път, но като качих droid rom този първия от другата ти тема и като се опитам да вляза в рекавари ми излиза иконата на root menager и до там, тоест не влиза в рекавари, опитах се да го роотна отново но немога, изписва че е s-off но не ме пуска в рекавъри, ако има някакъв ред на инсталиране на тези програми ще съм ти благодарен ако ми го напишеш
Изтрии ги, след това рестартирай апарата.
После ги качи в този ред Bussy Box + SuperUser. След това сваляш Rom Managerи през него качваш CWM.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#65

Ще те помоля само ако можеш да ми писнеш линка в маркета за bussy box , че ми излизат доста и незнам кое да сваля Blush

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#66

koiill написа:Ще те помоля само ако можеш да ми писнеш линка в маркета за bussy box , че ми излизат доста и незнам кое да сваля Blush
https://play.google.com/store/apps/detai...on.busybox

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#67

Колега цяла вечер се мъча и не става, Rom Manager ми изписва че нямам root а във Bootloader режим ми изписва Revolutionary S-OFF, вече незнам колко пъти инсталирах програмите в реда които ми написа и все едно и също, моля за някакви идеи :wall:

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#68

koiill написа:Колега цяла вечер се мъча и не става, Rom Manager ми изписва че нямам root а във Bootloader режим ми изписва Revolutionary S-OFF, вече незнам колко пъти инсталирах програмите в реда които ми написа и все едно и също, моля за някакви идеи :wall:
Първо да си изясним какво си правил и къде може да е грешката.
1) Отключил си си bootloader-а на HTCDev.com
2) Направил си процедурата за S-OFF през Revolutionary
3) Когато по време на процедурата за S-OFF те е попитало дали искаш да инсталираш къстъм рекавъри си избрал (y)

Ако си направил всичко това и след това, можеш да влезеш в рекавъри през bootloader менюто просто флашни този зип http://downloads.androidsu.com/superuser...signed.zip и ще имаш руут.
Ако обаче по някаква причина не можеш да влезеш в къстъм рекавърито, щом вече имаш S-OFF можеш да флашнеш .img файл с къстъм рекавъри през fastboot.
Първо от тук http://www.clockworkmod.com/rommanager си свали ClockworkMod рекавъри за HTC Evo 3D (GSM), ти си решаваш дали класическото или touch версията.
След това има 2 варианта:
1. Flashing CWM after Revolutionary:

Step 1: Download and extract the Android SDK
Step 2: Transfer the above step file into the tools folder of the extracted SDK in step 1
Step 3: Open a windows command prompt right click and run as administrator
Step 4: cd to the extracted tools directory
Step 5: reboot your phone holding the (power + vol down)
Step 6: Plug in the phone and wait for usb fastboot to appear
Step 7: In command prompt type "fasboot flash recovery-clockwork-5.0.2.0-shooteru.img" или "fasboot flash recovery-clockwork-touch-5.8.0.2-shooteru.img" в зависимост коя версия на ClockworkMod рекавъри, ти си решиш да свалиш, класическата или touch версията.

Ръководството съм го взел от тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1247392 като само съм сменил unrevoked версията на ClockworkMod рекавъри, с официалната от сайта им.

2. Другия вариант, който аз ползвам на моя Desire, е с тази програма http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638, в описанието пише, че работи на HTC Evo 3D, но не се споменава дали има значение дали е GSM или CDMA версията.
Този вариант е по-лесен, защото не е нужно да сваляш Android SDK и да пишеш команди в терминала.

LG NEXUS 4 & Asus Transformer TF101
Цитирай
#69

reaper22 написа:
koiill написа:Колега цяла вечер се мъча и не става, Rom Manager ми изписва че нямам root а във Bootloader режим ми изписва Revolutionary S-OFF, вече незнам колко пъти инсталирах програмите в реда които ми написа и все едно и също, моля за някакви идеи :wall:
Първо да си изясним какво си правил и къде може да е грешката.
1) Отключил си си bootloader-а на HTCDev.com
2) Направил си процедурата за S-OFF през Revolutionary
3) Когато по време на процедурата за S-OFF те е попитало дали искаш да инсталираш къстъм рекавъри си избрал (y)

Ако си направил всичко това и след това, можеш да влезеш в рекавъри през bootloader менюто просто флашни този зип http://downloads.androidsu.com/superuser...signed.zip и ще имаш руут.
Ако обаче по някаква причина не можеш да влезеш в къстъм рекавърито, щом вече имаш S-OFF можеш да флашнеш .img файл с къстъм рекавъри през fastboot.
Първо от тук http://www.clockworkmod.com/rommanager си свали ClockworkMod рекавъри за HTC Evo 3D (GSM), ти си решаваш дали класическото или touch версията.
След това има 2 варианта:
1. Flashing CWM after Revolutionary:

Step 1: Download and extract the Android SDK
Step 2: Transfer the above step file into the tools folder of the extracted SDK in step 1
Step 3: Open a windows command prompt right click and run as administrator
Step 4: cd to the extracted tools directory
Step 5: reboot your phone holding the (power + vol down)
Step 6: Plug in the phone and wait for usb fastboot to appear
Step 7: In command prompt type "fasboot flash recovery-clockwork-5.0.2.0-shooteru.img" или "fasboot flash recovery-clockwork-touch-5.8.0.2-shooteru.img" в зависимост коя версия на ClockworkMod рекавъри, ти си решиш да свалиш, класическата или touch версията.

Ръководството съм го взел от тази тема http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1247392 като само съм сменил unrevoked версията на ClockworkMod рекавъри, с официалната от сайта им.

2. Другия вариант, който аз ползвам на моя Desire, е с тази програма http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=794638, в описанието пише, че работи на HTC Evo 3D, но не се споменава дали има значение дали е GSM или CDMA версията.
Този вариант е по-лесен, защото не е нужно да сваляш Android SDK и да пишеш команди в терминала.
Колега, благодаря ти за подробното описание, мисля че проблема ми е че изобщо не ме пита да инсталирам рекъвари, ще опитам с твоята програма, дано не се обърка нещо.

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#70

Благодарност на колегата reaper22, със програмата която ми даде всичко мина гладко и тела вече ми влиза в рекъвари, проблема ми беше във версия 5.0.0.2

Samsung GALAXY S2,  S3, S5, S6 edge plus



Цитирай
#71

Пост #68 на @reaper22 е добавен в темата.
Ако на някой му излезне проблема като на @koiill може да мине по тези стъпки.
Тесвани са и се знае, че работи!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#72

Пробвай преинсталация!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#73

Пробвах много пъти, със свързан телефон, без, рестартирах няколко пъти и телефона и компютъра и резултата е все същия... Confusedtupid:

GALAXY S4 & Samsung Galaxy NEXUS !
Цитирай
#74

Имаш ли HTC Sync?

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#75

Свали си го от сайта на HTC. Това е софтуер, който също качва драйвери и се ползва за различни услуги.

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)