Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от 4.1.2 JB до 2.3.6 GB.
#1

Инструкция за връщане до 2.3.6!!!

Правите всичко на ваша отговорност!!! Не нося отговорност за повредени телефони!!!Тествал съм лично и при мен се получи без проблеми.

1.Сваляте този архив: 2.Разархивирате го в произволна папка на компютъра си.
3.Пускате Odin.
4.Вкарвате телефона в Download режим "Vol Down + Home + Power".
5.В Odin избирате файловете:
- маркирате "Re-partition"(ако не е маркирано по-подразбиране)
- за PIT - GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
- за PDA - CODE_GT-I8160_I8160XXLK6_CL1211243_REV00_user_SEC_KEY_LK6_4G.tar.md5,
- за CSC - CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5
6.Натискате "START" и чакате инсталацията да завърши.

Източник: Edit: Софтуера е РУСКИ., поради липса на пълен(три части) български такъв.
След инсталацията може да си свалите и флашнете българския от или от Ето как трябва да изглежда Odin:

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
Аксесоари
#2

еее Браво много полезно, че и на бг вече има обяснение и в нашия форум :-) :-)

Пази се сам, за да те пази и Господ!
ASUS Zenfone 2 - 4/32/ Intel Atom Z3560
Lenovo A5000 ;
Lenovo P70, OS: 4.4.4 ;
Цитирай
#3

Поздравления за темата. Правя я важна. Идеята е, че да се върне стара версия трябва да се изпозлва задължително ROM с три файла.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Благодаря колега.
Темата е копирана от друг форум, ще добавя източника малко по -късно.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#5

Върнах се на 2.3 успешно. Може ли да се ползва руут файла от темата за JB? Или пак с преруутнат фърм?

Nokia E51 & Huawei Ascend P6 & Sony Xperia Z3 Compact & Xperia Z5 E6653
Цитирай
#6

Не. Трябва пре-руутнат GB ром да си сложиш.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#7

Колеги при мен не се получава, зареждам 3те файла маркирам репартитион и още 2ве който са си маркирНи после старт и нищо 0 съксес 0фейл и така
Цитирай
#8

Странно. Преди да натиснеш START, светва ли ти ID:COM в жълто?

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#9

forbidden8 написа:Странно. Преди да натиснеш START, светва ли ти ID:COM в жълто?
Не не ми светва аз разбрах къде е проблема, не ми прочита усб кабела като девайс в мрежата на компютъра, нещо драйвер ли трябва какво вече не знам
Цитирай
#10

Най-вероятно. Аз си инсталирах Киес, той си слага автоматично нужните драйвери за модела. След това го деинсталирах като оставих само драйверите му.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#11

инсталирах киес, и почна да ми чете усбто , махнах го пробвам с один пак не се получава , 0 съксиидет 0 фейлд и това е!
Цитирай
#12

Драйверите от Киес-а останаха ли или го изтри тотално? Пробвай с тези:

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#13

dko100v написа:инсталирах киес, и почна да ми чете усбто , махнах го пробвам с один пак не се получава , 0 съксиидет 0 фейлд и това е!

Сигурен ли си че си в download mod?
Цитирай
#14

anDroidGuy написа:
dko100v написа:инсталирах киес, и почна да ми чете усбто , махнах го пробвам с один пак не се получава , 0 съксиидет 0 фейлд и това е!

Сигурен ли си че си в download mod?
Наистина, след комбинацията с бутоните, натискаш ли още веднъж нагоре за да влезе в download modе. Аз се бях омотал преди така :facepalm:

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#15

forbidden8 написа:
anDroidGuy написа:
dko100v написа:инсталирах киес, и почна да ми чете усбто , махнах го пробвам с один пак не се получава , 0 съксиидет 0 фейлд и това е!

Сигурен ли си че си в download mod?
Наистина, след комбинацията с бутоните, натискаш ли още веднъж нагоре за да влезе в download modе. Аз се бях омотал преди така :facepalm:
е да то ме предопреждава, аз ако дам надолу телефона се ресва , като дам нагоре си влиза в даунлоуд мод .. не знам какъв е проблема , а това 4.1.2 не че имам проблеми с заклпючване или блутут просто ми е мн лагаво не мога го понасям вече
Цитирай
#16

И с другите драйвери които дадох ли не става?
С какъв windows ти е компа?

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#17

Ако си с windows 7 би трябвало сам да намери драйвери, поне при мене е така.
Цитирай
#18

стана, ама тоя руския фирм мн ме издразни и се върнах пак на 4.2.1 и за сега е супер и блуту работи и не лагва ама да видим до кога!
Цитирай
#19

Е, попринцип след като сложиш руския фърм можеш на сложиш кой да е gingerbread-ски, но щом 4.1 вече ти върви добре...
Цитирай
#20

Благодаря, при мен се получи нямам оплаквания за сега Smile

Samsung Galaxy Ace 2,LG G4,Samsung Galaxy S7, Huawei P20 Pro
Цитирай
#21

Аз не мога да разера защо пуснаха 4.1.2 като с тази конфигурация и с този бъгъв софтуер телефона става :wall: да се изповръщаш върху него...
И при мене стана МЕРСИ!
Цитирай
#22

Най-вероятно, за да запазят позициите си на пазара на смартфони от средния клас. Cool

/device/samsung/galaxy/ace2
/android/4.4.4/rom/cyanogenmod_11

Цитирай
#23

Само да кажа, трябва да се добави в главната статия!!! Тези файлове коитоса, СА РУСКИ, включват и няколко игри в себе си! Отделих още време в преинсталации цял ден и успях да го направя с Българския Compilation на андроида който може да се намери тук:
http://www.sammobile.com/firmwares/1/?mo...L#firmware

Преди да го инсталирате Back-up на всички данни и на Приложенията, влизате в Volume up + Home + Power Button и изтриване всички данни Кечове и там другото какво беше и тогава преминавате към инсталирането:

Volume Down + Home + Power Button:

Теглите ВЕРСИЯТА ОТ ЯНУАРИ 2013 най-новата! 1 файл е, в ОДИН го зареждате като PDA само с опциите: auto reboot и F. reset time!

И вече имате БЪЛГАРСКАТА ЧИСТА ВЕРСИЯ на Андроид 2.3.6!

Важно е защото някой си е играл с тази руска версия и е инсталирал някакви неща и дори да си ги промените на Български има Widget-и които остават на Руски и са Руски приложения!
Цитирай
#24

^Добавено е като инфо в първия пост. Android

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
#25

Още една поправка Wink Виж този линк:
http://forum.bgandroid.com/showthread.ph...0-Firmware
Цитат:Да преминем към флашването на Firmware.

Архива ако е само един .tar файл!

1.Вкарайте телефона си в Download Mode
2.Вкарайте USB кабела към PC и стартирайте Odin
3.Заредете .tar файла в секцията PDA!Нищо друго не пипайте!

Т.е. е пълен firmware-а просто е от едни файл. Firmware-а е чист без нищо инсталирано на него - без игри, програми и т.н., това е оригиналната версия на Българската Компилация на ROM-a Android

Offtopic Просто така ми се наложи да науча доста неща за телефона си и да го ръчкам здраво има и други четива.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)