Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от 4.1.2 JB до 2.3.6 GB.
#26

Ти пробвал ли си от JB, да се върнеш на 2.3.6 с фирмуер от само един файл?
При инсталирането на JB се използва pit файл, който променя системните дялове на телефона. Респективно за връщането към 2.3.6 също е нужен такъв само, че за GB.
Този фирмуер който посочваш се инсталира само с един файл, при положение, че флашваш от GB а не от JB.
Руския фирм служи само като трамплин, за да можеш след това безпроблемно да си флашнеш всеки един 2.3.6 фирмуер.
Поздрави.

Samsung Galaxy S21FE
Samsung Galaxy Note 8
Huawei Mate 20 Lite
Цитирай
Аксесоари
#27

Пробвал съм да се върна с фирмуеър от един файл и телефона не искаше да зареди. Тогава още я нямаше тази тема и не знаех че не може.
Цитирай
#28

Ясно, мерси за информацията! Грешно съм разбрал =)
Цитирай
#29

twify написа:Само да кажа, трябва да се добави в главната статия!!! Тези файлове коитоса, СА РУСКИ, включват и няколко игри в себе си! Отделих още време в преинсталации цял ден и успях да го направя с Българския Compilation на андроида който може да се намери тук:
http://www.sammobile.com/firmwares/1/?mo...L#firmware

Преди да го инсталирате Back-up на всички данни и на Приложенията, влизате в Volume up + Home + Power Button и изтриване всички данни Кечове и там другото какво беше и тогава преминавате към инсталирането:

Volume Down + Home + Power Button:

Теглите ВЕРСИЯТА ОТ ЯНУАРИ 2013 най-новата! 1 файл е, в ОДИН го зареждате като PDA само с опциите: auto reboot и F. reset time!

И вече имате БЪЛГАРСКАТА ЧИСТА ВЕРСИЯ на Андроид 2.3.6!

Важно е защото някой си е играл с тази руска версия и е инсталирал някакви неща и дори да си ги промените на Български има Widget-и които остават на Руски и са Руски приложения!

Добре сега в крайна сметка става ли с 1 фаил или не защото не разбрах

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#30

Мисля че става и по този начин:
Зареждаш:
- за PIT - GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
- за PDA - Слагаш тази Българска компилация GBL или VVT
- за CSC - CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5
Цитирай
#31

twify написа:Мисля че става и по този начин:
Зареждаш:
- за PIT - GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
- за PDA - Слагаш тази Българска компилация GBL или VVT
- за CSC - CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5
само за PDA тегля бг версията а другите два от руснаците

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#32

Точно така. То само този файл се различава реално, аз вчера пак като го преинсталирах и след БГ файла се изтриват всички системни apk-та и наново се поставят, доколкото забелязах.

Поздрави!
Цитирай
#33

jejemir написа:
twify написа:Мисля че става и по този начин:
Зареждаш:
- за PIT - GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
- за PDA - Слагаш тази Българска компилация GBL или VVT
- за CSC - CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5
само за PDA тегля бг версията а другите два от руснаците

Става ли така? Защото в темата в xda пишеше че може да се използва само pit файла от руския ром, но е рисковано да не се обърка нещо.
Цитирай
#34

anDroidGuy написа:
jejemir написа:
twify написа:Мисля че става и по този начин:
Зареждаш:
- за PIT - GT-I8160_EUR_XX_4G.pit
- за PDA - Слагаш тази Българска компилация GBL или VVT
- за CSC - CSC_GT-I8160-MULTI-CSC-OXELF1_SEC_KEY_4G.tar.md5
само за PDA тегля бг версията а другите два от руснаците

Става ли така? Защото в темата в xda пишеше че може да се използва само pit файла от руския ром, но е рисковано да не се обърка нещо.
Ами и аз това питам нека някои ако го е правил да каже дали става

Xiaomi Mi 8
Цитирай
#35

Вижте сега. Цялата работа ще ви отнеме секунди да я нагласите и около 10-15 минути да се Флашнат файловете. Ако нещо се обърка след това и телефона не тръгва, не се притеснявайте просто пак влизате в Download mode и го правите с трита файла. Тъкмо да го пробвате Smile цялата работа става за не повече от 1 час. Просто нямам под ръка JB и не мога да пробвам.

Поздрави!
Цитирай
#36

twify написа:Вижте сега. Цялата работа ще ви отнеме секунди да я нагласите и около 10-15 минути да се Флашнат файловете. Ако нещо се обърка след това и телефона не тръгва, не се притеснявайте просто пак влизате в Download mode и го правите с трита файла. Тъкмо да го пробвате Smile цялата работа става за не повече от 1 час. Просто нямам под ръка JB и не мога да пробвам.

Поздрави!

Това го знаем, но не се ли сещащ, че една грешка в Один и вече нямаш телефон? Има сума ти случаи ако флашнеш грешен ром и брик.
Цитирай
#37

Няма как да стане да ти отиде телефона... Просто защото то си е оригиналното предполагам а не Custom Rom.
Цитирай
#38

twify написа:Няма как да стане да ти отиде телефона... Просто защото то си е оригиналното предполагам а не Custom Rom.

Принципно има как, но да не се впускаме в спорове, няма смисъл.
Цитирай
#39

forbidden8 написа:Инструкция за връщане до 2.3.6!!!


Edit: Софтуера е РУСКИ., поради липса на пълен(три части) български такъв.
След инсталацията може да си свалите и флашнете българския от или от
Значи след връщане към 2.3.6 и тогава си флашваме българския нали? Но не намирам в линка българския. Smile
Цитирай
#40

Просто са им прецакали там търсачката. Пробвай от тук:

Bulgaria - GBL
Bulgaria - VVT

Избираш Bulgaria GBL или Bulgaria VVT
Наистина нямам представа каква е разликата... Ако някой знае - да казва Big Grin
Цитирай
#41

twify написа:Просто са им прецакали там търсачката. Пробвай от тук:

Bulgaria - GBL
Bulgaria - VVT

Избираш Bulgaria GBL или Bulgaria VVT
Наистина нямам представа каква е разликата... Ако някой знае - да казва Big Grin
И ги инсталирам с Odin, вместо руския файл?
Цитирай
#42

ЕДИН от ДВАТА! Не и двата!
Слагаш ги на PDA и пускаш Odin да си свърши работата! =)
Цитирай
#43

twify написа:ЕДИН от ДВАТА! Не и двата!
Слагаш ги на PDA и пускаш Odin да си свърши работата! =)
Изтеглих GBL и в архива има md5 и SS_DL файл, а нали трябва да са 3 файла? Smile имам и руския архив, там са 3 файла. Става ли само да използвам md5 големият файл от Bulgaria GBL, а другите 2 от руския архив? Smile
Цитирай
#44

Флашваш първо руския, после даваш от recovery factory reset, за да не остават руски widgets.
И след това флашваш българския като зареждаш md5 файла в полето PDA, с отметки на F.Reset.Time и Auto Reboot.
Цитирай
#45

Здравейте, след като се върна на 2,3,6 по-описания начин от първия пост (искам да се върна защото съм си наумил да сложа българския ъпдейт до 4,1,2 ) как се процедира. Извинявам се предварително , но не съм на ясно. В темата се говори за пре-руутнат GB, това какво трябва да значи ?



Цитирай
#46

Maniqka написа:Здравейте, след като се върна на 2,3,6 по-описания начин от първия пост (искам да се върна защото съм си наумил да сложа българския ъпдейт до 4,1,2 ) как се процедира. Извинявам се предварително , но не съм на ясно. В темата се говори за пре-руутнат GB, това какво трябва да значи ?
Цитат:Флашваш първо руския, после даваш от recovery factory reset, за да не остават руски widgets.
И след това флашваш българския като зареждаш md5 файла в полето PDA, с отметки на F.Reset.Time и Auto Reboot.
Над теб е написано...
Цитирай
#47

Здравейте, искам да се върна на 2,3,6 сега съм с официалния 4,1,2.Телефона не е рутнат, свалих 2,3,6 от Sammobile и вътре има само 1 файл tar.md5. Нататък какво да правя. Ако може малко по-подробно, като на идиот ,че Samsung-ите са ми много неясни. Преди бях с Xperia и там нещата бяха различни.
Цитирай
#48

Прочети първия пост!
Цитирай
#49

Понеже не е рутнат затова се притеснявам. Трябва само да заместя 2-рия файл с българския?
Цитирай
#50

Точно така. Ако се искаше телефона да е рутнат - щеше да пише, предполагам както навсякъде другаде.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)