Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Връщане от 4.1.2 JB до 2.3.6 GB.
#51

Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#52

Andon0v написа:Флашваш първо руския, после даваш от recovery factory reset, за да не остават руски widgets.
И след това флашваш българския като зареждаш md5 файла в полето PDA, с отметки на F.Reset.Time и Auto Reboot.

Направих го по описания от колегата начин и всичко е 6! Благодаря!

Само имам един проблем - когато се опитам да проверя за актуализации и ми изпише "Регистриране на устройството" след това ми изписва "Операцията е неуспешна". Някакви идеи?
Цитирай
#53

roFl написа:
Andon0v написа:Флашваш първо руския, после даваш от recovery factory reset, за да не остават руски widgets.
И след това флашваш българския като зареждаш md5 файла в полето PDA, с отметки на F.Reset.Time и Auto Reboot.

Направих го по описания от колегата начин и всичко е 6! Благодаря!

Само имам един проблем - когато се опитам да проверя за актуализации и ми изпише "Регистриране на устройството" след това ми изписва "Операцията е неуспешна". Някакви идеи?
Отдавна не съм на 2.3.6, но може би трябва да имаш някаква интернет връзка и избра ли държава?
Цитирай
#54

Избрал съм България и съм свързан чрез Wi-Fi към рутера ми. Преди да се върна бях с британския JB и се чудя ако сложа официалния ъпдейт за България дали ще бъде по-добре.. Защото с британския телефона ми постоянно забиваше.
Цитирай
#55

roFl написа:Избрал съм България и съм свързан чрез Wi-Fi към рутера ми. Преди да се върна бях с британския JB и се чудя ако сложа официалния ъпдейт за България дали ще бъде по-добре.. Защото с британския телефона ми постоянно забиваше.
Ти сега да не си с руския 2.3.6?
Цитирай
#56

Не съм. Първо сложих руския ром както е описано, после влязох в recovery mode и дадох factory reset, и после флашнах от българския ром .md5 файла.
Цитирай
#57

Колега, изобщо нищо не ми идва на ум, може ли снимка на настройките на тази регистрация и снимка на грешката?
Цитирай
#58

Може би... идва ми някаква идея.

Пробвай с руския софтуер след като го инсталираш да вземеш ъпдейти, ако и тогава не стане,
значи нещо се е омазало, макар че няма какво

Позрави
Цитирай
#59

Хм.. Може би е било временен проблем със сървъра на Самсунг. Сега му дадох отново да пробва за актуализации и успешно регистрира устройството. А колко до другия ми въпрос - по-бързо ли ще работи телефона ако му сложа официалния български ъпдейт, който е в Sammobile за 4.1.2 от колкото британския?
Цитирай
#60

Ми, доколкото разбрах е с 480 Ram, въпреки че това може да се оправи.
Но пък колегите май много много не им харесва българския. Доколкото разбрах сега с ъпдейта на британския до MF1 вече нямало забивания, имало 624 Ram.. и т.н. т.к. нормален телефон. Но за мен тези стокови за нищо не стават ( лично мнение ), те такъв го направиха, че телефона си замина с 2.3.6... единствената надежда ни са custom rom-овете.
Цитирай
#61

Явно ще трябва да си остана с GB, защото с тия Custom rom-ове не съм на ти, а не искам да си прецакам телефона.. Благодаря все пак за информацията!
Цитирай
#62

Ами честно казано това не е Custom ROM по простата причина, че е оригиналната версия на Ace 2 =)
Цитирай
#63

twify написа:Ами честно казано това не е Custom ROM по простата причина, че е оригиналната версия на Ace 2 =)

Колегата roFl имаше предвид мнението на Andonov. Smile

roFl написа:Явно ще трябва да си остана с GB, защото с тия Custom rom-ове не съм на ти, а не искам да си прецакам телефона.. Благодаря все пак за информацията!

Проблема е, че стоковия JB на Самсунг много лагва. А пък доста приложения вече не вървят на GB. Но това си е изцяло твой избор.
Цитирай
#64

Попринцип на мен идеята да ъпдейтна телефона до 4.1.2 беше точно заради приложенията. Има ли някаква опасност при къстъм ром ако се обърка нещо да се брикне телефона(при инсталацията имам предвид)?
Цитирай
#65

roFl написа:Попринцип на мен идеята да ъпдейтна телефона до 4.1.2 беше точно заради приложенията. Има ли някаква опасност при къстъм ром ако се обърка нещо да се брикне телефона(при инсталацията имам предвид)?

Ако направиш всичко както трябва, едва ли ще имаш проблем. Брик обикновено става ако инсталираш ром/кернел за друго устройство.
Цитирай
#66

anDroidGuy написа:Проблема е, че стоковия JB на Самсунг много лагва. А пък доста приложения вече не вървят на GB. Но това си е изцяло твой избор.
Какви приложения например? Smile Ако той ползва само скайп, вайбър, whatsapp, имейл, ютуб и подобни, едва ли ще има проблеми и с GB. Smile При игрите нз как стоят нещата, т.к. игри не играя на телефона и не знам, но по едно време се интересувах и не мисля, че са много приложенията, които тръгват само на JB.
Цитирай
#67

Давам ти прост пример - Google поддържат вече ъпдейтите на вече доста от приложенията си за jellybean и нагоре т.к. приложението си върви на gb, но ъпдейтите с нови функции и оправени бъгове идват само за jellybean 4.1.2 и нагоре. То вече почти не поддържат ICS, а какво остава за GB...
Цитирай
#68

Здравейте, направих всичко какво е описано в първия пост, но си останах с 4.1 .. а много ми лагва и единственото нещо, което за сега съм забелязала, че не ми работи е навигацията .. не съм много на ти с тея работи, но всичко си беше точно както е описани и както е на снимката, но нищо не се промени ..
Цитирай
#69

Odin светва ли като свържеш телефона с компютъра? Сигурна ли си, че влизаш в download mode, смисъл след като излязат надписите натискаш ли бутона за увеличаване на звука?
Цитирай
#70

да излиза ми и на телефона такова, че зарежда и се сваля всичко и ми изписва след това на Odin че е свалено всичко телефона се рестартирва включва си се но остава с 4.1 не се връща на 2.3
Цитирай
#71

Хора, мисля да се върна до 2.3.6, за да мога да флашна руския 4.1.2 . Имам следните въпроси :
1. Прочетох, че ако направя нещата от първия пост, оставали някакви руски widgets и игри , как да ги махна ?
2. Как да сложа българския 2.3.6, той е с 1 файл и се зарежда в PDA, нали ?


П.П. Изобщо трябва ли да слагам българския 2.3.6 , за да флашна руския 4.1.2?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#72

Колега, имам чувството, че не обичаш много-много да четеш. Само 3 странички има тази тема и на всичките ти въпроси е отговорено.
Цитирай
#73

Andon0v написа:Колега, имам чувството, че не обичаш много-много да четеш. Само 3 странички има тази тема и на всичките ти въпроси е отговорено.
Добре, ама трябва ли да слагам българския 2.3.6, след като направя фактори ресет ? Или направо XXMG2 4.1.2 ?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай
#74

Можеш да минеш към него и без да слагаш 2.3.6, но един колега каза, че пробвал така и телефона не бил бърз. След това каза, че пробвал от 2.3.6 да флашне руския и телефона се държал много по-добре.
Цитирай
#75

Andon0v написа:Можеш да минеш към него и без да слагаш 2.3.6, но един колега каза, че пробвал така и телефона не бил бърз. След това каза, че пробвал от 2.3.6 да флашне руския и телефона се държал много по-добре.
Знам това, точно за това искам да се върна до 2.3.6, да не останат някакви руски работи след като флашна 4.1.2 ?

Samsung Galaxy S24 Ultra 512GB Titanium Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)