Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим така, че телефона ни да се ъпдейтва от Google.

Да.

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
Аксесоари

Благодарности на всички, които са помогнали за тази тема. По лесен начин от това да минеш на подръжка от Google няма!
Цитирай

Между другото, малко може да се барне първия пост. Пояснението за back-up-a може да се премести по-нагоре, може да се сложат няколко скрийншота и може да се сложи линк към последната версия на toolkit-а.

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай

Здравейте,

Тъй като досега дори не съм свързвал нексуса си към РС, то с риск някои въпроси да звучат глупаво, все пак бих искал да се уверя че знам какво правя като преди да премина към 4.3 с поддръжка от гугъл.

За по-голяма прегледност съм оцветил коментарите по стъпките в червено Smile

Ще съм благодарен някой да отговори на въпросите ми Smile

Legend написа:1.
Намирате Рома, който ви трябва , от тук https://developers.google.com/android/nexus/images

Информация има в Maps > Settings > About - В новата версия на Maps (7.0.2) В настройки вече не виждам информация за устройството
и Settings > About Phone - в Настройки -> Всичко за телефона също не ми показва yakju / yakjuxw

За повечето хора е :
Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro" (GSM/HSPA+)

Android 4.0.4 (IMM76I)
Android 4.1.1 (JRO03C)

Теглите 4.1.1 без да го разархивирате.
За Galaxy Nexus предполагам вече теглим:
Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro" (GSM/HSPA+)
Android 4.3 (JWR66V)
Също така има ли смисъл да сваля по-стара версия и веднага след това да си ъпдейтна през ОТА?


2.Теглите Galaxy Nexus ToolKit от тук

http://d-h.st/rLZ

3.Инсталирате Toolkit-a (става само с Next, Next,NextTooth ) -
Съжалявам за въпроса, но го инсталираме на РС или го инсталираме на телефона?


4.Пускате Toolkit-a,избирате си Build-a на телефона
(инфо за Build може да получите от Settings->About Phone)


5.Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и свързвате телефона с кабела към компютъра.
Тук трябваше да натисна 7 пъти в/у "Номер на версия" за да се покаже посочената настройка, може да се добави към инструкциите.

6.Избирате опцията да ви инсталира драйверите за Нексуса (опция 1) - това го избирам от компютъра или от тел-а?

7.Изключвате тела, след това го включвате,задържайки Power Button + Volume UP + Volume Down (трите едновременно) .
Така тела влиза във Fastboot Mode.Показва се едно Дроидче с отворен корем Tooth

( след като сте инсталирали драйвърите и не ви разчита телефона в FastBoot Mode, може да трябва рестарт на компютъра )

8.Избирате опцията да ви отключи буутлоадера (опция 3)
( след края на всичко може да го заключите пак от тук и така не нарушавате гаранцията)

9.На дисплея ви се показва питане да продължите ли, цъкате Yes и го отключвате.
Буутлоадера вече е отключен Confusedtupid:

ДОБАВЕНО:Преди да почнете да флашвате, в туулкита ОПЦИЯ 2 ВИ ПОЗВОЛЯВА БЕКЪП НА ВСИЧКИТЕ ВИ ДАННИ, ЗАЩОТО АБСОЛЮТНО ВСИЧКО СЕ ИЗТРИВА СЛЕД ФЛАШ НА ТЕЛЕФОНА, ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ДА СЕ НАПРАВИ, КАТО ЩЕ Е ПОЛЕЗНО И В СЛУЧАЙ, ЧЕ НЕЩО СЕ ОПЛЕСКА :thumbup: Добавям тези редове, защото много потребители не са прочели внимателно или не са обърнали внимание, като това е довело до загуба на ценна информация.Успех Rock

10. Изтегления от вас архив трябва да се постави в папката на Toolkit-a,
ПОДПАПКА "put_google_factory_image_here" (тя съществува вече). - папката е в телефона или в компютъра? Wink
Трябва да се намира тук, освен ако не сте сменили пътя за инсталация

C:\Galaxy Nexus ToolKit\put_google_factory_image_here

11.След това пак от Toolkit-a избирате "Download, Extract + Flash Google Factory Stock Rom" ( опция 9 )

В следващото меню натискате

Flash Google Factory Image (опция 2)

След това пишете "yes"

Изчаквате известно време докато Toolkit-a флашне телефона, след това той се рестартира сам.

12.След рестарта вече сте с Андроид 4.1.1 , поддръжка директно от Гугъл.
(Първото стартиране е доста по-бавно от обичайното, за да може Нексуса да изгради Далвик Кашето.)


13.(По Избор)Ако искате,докато сте във Фастбуут моуд, след приключване на горните стъпки може отново да заключите буутлоадера, така гаранцията ви остава валидна и не могат да докажат че сте ровили телефона. (опция 3 в Toolkit-a) - може ли накратко по стъпки как да го заключа отново? Wink
Цитирай

Първо - да сваляш си версията maguro yakju 4.3
2. Toolkita на този линк е много стар дори няма и 4.1 сигурно ето ти най - новата налична http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1614827 няма смисъл да сваляш по - стари или каквото и да е било сваляш си горе посочената от мен 4.3 ... и преди това правиш hard reset и wipe(cache,dalvik и data от CWM)
3. Да - натискаш build number 10 пъти и ставаш "developer" скролваш надолу и търсиш debugging за USB-то и го активираш
3. Инсталираш си го на PC-то в C-то .... после избираш build-а с който си 4.1.1 4.2.1 там която и версия да си и тази опция 1 е в toolkita и я избираш без нищо да си свързал нито USB-то нито нищо ... просто си я цъкаш на не свързан телефон с USB папката ще я намериш в папката на toolkita където си я инсталирал
4. Винаги може да го върнеш, но при преминаване на поддръжка на гугъл нищо немогат да ти кажат от сервиза ако си още с гаранция ... вече руутването е друг въпрос и майче отключения bootloader

След слагането на 4.3 пак правиш hard reset и wipe(cache,dalvik и data от CWM) и после enjoy Ако нещо друго те интересува питай смело .. и не мисля, че нещо може да прецакаш по тела ... и да не се оправи .. освен ако го метнеш от 100 метра тогава сме безсилни .. Big Grin Big Grin

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай

Мисля, че се справих, след като Toolkit-a флашна телефона, той се рестартира сам, но стои 7-8 минути на "Unlocking SIM card...", та да видим Smile
Цитирай

Оф аз днес много се прецаках. Направих всичко точно, направих и пълен backup и вече съм с 4.3 и поддръжка от гугъл, но като тръгнах да ресторвам backup-а удрарих греда... Не ще и не ще. Някой има ли представа дали има смисъл да се мъча, или поне дали може снимките да се извлекат по някакъв начин от този .bak файл? В някой сервиз дали няма да успеят да направят нещо? Цели 5 GB е .bak файла...
Цитирай

А някой да ми даде някакъв Toolkit. Защото ето този вече не съществува http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1614827
Цитирай

Ето: http://d-h.st/zoS

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Съществува, но създателят се телепортира към собствено поле за изява: http://www.skipsoft.net/

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай

А докато преминавам до 4.3 трябва ли батерията да ми е заредена до 100%. Мерси за предишните отговори Smile .
Цитирай

Никой не те задължава да е абсолютно на 100%, но сам се сещаш че ще стане голямо мазало, ако ти спре телефона по време на процедура.

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай

Значи направих телефонами да се ъпдейтва от Google. И сега показва по малко рам. Минах на Андроид 4.3
https://plus.google.com/photos/116183754...0795073593
Цитирай

daka55 написа:Значи направих телефонами да се ъпдейтва от Google. И сега показва по малко рам. Минах на Андроид 4.3
https://plus.google.com/photos/116183754...0795073593

Няма такова нещо споко - 1 ГБ рам си това което не виждаш го ползва GPU-то

моята 4-ка покзва 1.8гб а е с 2гб

инстални си това и ще видиш

Mi Mix 2/Mi Pad
Цитирай

Radiation_Joe написа:
daka55 написа:Значи направих телефонами да се ъпдейтва от Google. И сега показва по малко рам. Минах на Андроид 4.3
https://plus.google.com/photos/116183754...0795073593

Няма такова нещо споко - 1 ГБ рам си това което не виждаш го ползва GPU-то

моята 4-ка покзва 1.8гб а е с 2гб

инстални си това и ще видиш

Значи да не се протеснявам. Smile
Цитирай

здравейте имам проблем с backupa правя го с опция 2 на тоолкита 11.1 и нищо нито в телефона ог намирам нито на компа пробвах и с опция 10 направи копие в телефона( свободното място се стопи малко) но пак не го намерих къде е ако може някой да помогне как да го открия.
п.с. след 2-то ходене в сервиз самсунг ми оставиха bootloadera отключен и бяха сложили друг ром( 4.2.1 но по различен от предишния) който е стабилен и ми харесва
Цитирай

как се избира буилда на телафона в толкита :wall:
Цитирай

Виждаш кой е точно твоя build и пред него има номер, от клавиатурата въвеждаш този номер и след това Enter.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Zeldir написа:За всички, които не са добре с английския и/или не намират информация как да преминат от поддръжка на Самсунг(билдове yakjuxw и подобни) към Гугъл поддръжка(бързи ъпдейти, ванила Андроид) пиша този гайд:



Преди да почнете да правите каквото и да е , уверете сте че сте прочели и разбрали всичко правилно!!!!!

1.Намирате Рома, който ви трябва , от тук https://developers.google.com/android/nexus/images

За повечето хора е :
Factory Images "yakju" for Galaxy Nexus "maguro" (GSM/HSPA+)

Android 4.0.4 (IMM76I)
Android 4.1.1 (JRO03C)

Теглите 4.1.1 без да го разархивирате.

2.Теглите Галакси Нексус туулкит от тук

http://d-h.st/rLZ

3.Инсталирате го(става само с некст, некст,некст Tooth )


4.Пускате програмата,избирате си варианта на телефона (инфо може да получите от Maps->Settings->About и Settings->About Phone)

5.Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и го свързвате с кабела към компютъра.

6.Избирате опцията да ви инсталира драйверите за Нексуса (опция 1)

7.Изключвате тела, след това го включвате,задържайки пауър бутона+волюм бутона(бутона за звука).Така тела влиза във Fastboot Mode.Показва се едно Дроидче с отворен корем Tooth

8.Избирате опцията да ви отключи буутлоадера( след края на всичко може да го заключите пак от тук и така не нарушавате гаранцията)

9.На дисплея ви се показва питане да продължите ли, цъкате Yes и го отключвате.


ДОБАВЕНО:Преди да почнете да флашвате, в туулкита ОПЦИЯ 2 ВИ ПОЗВОЛЯВА БЕКЪП НА ВСИЧКИТЕ ВИ ДАННИ, ЗАЩОТО АБСОЛЮТНО ВСИЧКО СЕ ИЗТРИВА СЛЕД ФЛАШ НА ТЕЛЕФОНА, ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО Е ДА СЕ НАПРАВИ, КАТО ЩЕ Е ПОЛЕЗНО И В СЛУЧАЙ, ЧЕ НЕЩО СЕ ОПЛЕСКА :thumbup: Добавям тези редове, защото много потребители не са прочели внимателно или не са обърнали внимание, като това е довело до загуба на ценна информация.Успех Rock

10.Буутлоадера е отключен, след това избирате на инсталирате Гугул сток ром от менюто на програмата.За да се случи това, изтегления от вас архив трябва да е поставен в папката на туулкит, ПОДПАПКА "put google image here"(тя съществува вече).След това пускаш програмата, тя флашва сама.

11.Рестарт на телефона, вече сте с Андроид 4.1.1 , поддръжка директно от Гугъл. Първото стартиране е доста по-бавно от обичайното, за да може Нексуса да изгради Далвик Кашето.

12.(По Избор)Ако искате,докато сте във Фастбуут моуд, след приключване на горните стъпки може отново да заключите буутлоадера, така гаранцията ви остава валидна и не могат да докажат че сте ровили телефона.


Успех на всички, ако съм бил полезен харесайте, ако има пропуски чувствайте се свободни да коментирате и питате. Albert


Пуснах нова тема ето я:
Но ще пиша и тук, надявам се да помогнете Smile
Искам да МАХНА руут-а на телефона и след това да си сложа последния СТОКОВ ром от гугъл.

Мога ли да сложа последния стоков както е описано по горе, БЕЗ да махна руут-а , или трябва първо да махна него(както ми се иска..) да е всичко чисто ново и последно като от магазин ^_^

Благодаря ви!!!

Samsung Galaxy Note 3 and Galaxy S5 !
Цитирай

Можеш без да правиш нищо допълнително да флашнеш направо по описания начин.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай

Много ви благодаря :cheers:

LG Nexus 5 Android M
Цитирай

Здравейте, не знам дали е по темата, но искам да попитам някой от вас пробвал ли е този мод на стоков или CM ром http://chautemseric.wix.com/acidaudiotec...ption/cq8g . Ако тръгва, то на кои ромове върви?

Moto Z Play
Цитирай

Един въпрос:

Моя галакси нексус го направих преди 2 години да се ъпдейтва от гугъл по процедурата описана в темата. В момента си е на 4.3.
Какво би станало (чисто теоретично) ако направя "restore factory settings"? Ще се даунгрейдне ли на 4.0.х както беше от магазина и ще премине ли обратно на "самсунгски" ром или ще си остане на версия 4.3 и на гугълски ром както е в момента?

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай

Мисля, че се връща до гугълския 4.0, като съответно веднага ще ти излязат опциите за ъпдейт отново до 4.3.

Samsung Galaxy Nexus - The end of an era!
Цитирай

Няма как да свали на по-ниска версия. Просто ще се изтрият всички потребителски дани - акаунти, музика, клипове, игри и т.н.

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)