Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да направим така, че телефона ни да се ъпдейтва от Google.
#26

След като си инсталирал драйвера (1), изключил си тела и си го пуснал във фаст буут, цъкаш 3, демек да отключиш лоадера.На дисплея на тела ще се появи питанка дали да продължиш, даваш уес и е отключен.След като го отключиш продължаваш по описаните от мен стъпки.Ако пак има нещо питай :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
Аксесоари
#27

Zeldir написа:След като си инсталирал драйвера (1), изключил си тела и си го пуснал във фаст буут, цъкаш 3, демек да отключиш лоадера.На дисплея на тела ще се появи питанка дали да продължиш, даваш уес и е отключен.След като го отключиш продължаваш по описаните от мен стъпки.Ако пак има нещо питай :thumbup:

стана, а сега номер 9 или 11 Big Grin
едит: трябва да е 9 сигурно, и ми излиза
1. Download Google ..
2. Flash Google...
Второто нали? Smile

edit2: започна се, сега ще поизчакам, не мога да повярвам че официално всичко в телефона ми ще е на Гугъл, аз нарочно взех нексуса заради бързите ъпдейти, не виждам защо Самсунг пак тръгнаха да се намесват

Samsung Galaxy Nexus - Chic White
Android 4.3 Jelly Bean
Цитирай
#28

Zeldir написа:
mtk1 написа:на мен неиска да ми слага драйверите,пробвах няколко пъти

Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и го свързвате с кабела към компютъра.За тази цел телефона е ВКЛЮЧЕН в посочения режим , едва след това се инсталират драйверите.След инсталацията им телефона се ИЗКЛЮЧВА, ПУСКА СЕ В СЕЙФ БУУТ (по описания начин) и след това се продължава по описаните стъпки.Процедурата е лесна и 100% работеща, увери се че спазваш всичко точно.Успех :thumbup:

за това говоря,сигурен съм че избирам правилната версия на телефона и другите неща...
Цитирай
#29

msmilanov написа:
Zeldir написа:След като си инсталирал драйвера (1), изключил си тела и си го пуснал във фаст буут, цъкаш 3, демек да отключиш лоадера.На дисплея на тела ще се появи питанка дали да продължиш, даваш уес и е отключен.След като го отключиш продължаваш по описаните от мен стъпки.Ако пак има нещо питай :thumbup:

стана, а сега номер 9 или 11 Big Grin
едит: трябва да е 9 сигурно, и ми излиза
1. Download Google ..
2. Flash Google...
Второто нали? Smile

edit2: започна се, сега ще поизчакам, не мога да повярвам че официално всичко в телефона ми ще е на Гугъл, аз нарочно взех нексуса заради бързите ъпдейти, не виждам защо Самсунг пак тръгнаха да се намесват

Те не се намесват , просто има прекалено много Нексуси и не може всички да са с Гугълска поддръжка, все пак хардуера си е на Самсунг, те имат голямата дума Lol Иначе избираш флаш Гугъл сток Ром и това е :thumbup:

mtk1 написа:
Zeldir написа:
mtk1 написа:на мен неиска да ми слага драйверите,пробвах няколко пъти

Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и го свързвате с кабела към компютъра.За тази цел телефона е ВКЛЮЧЕН в посочения режим , едва след това се инсталират драйверите.След инсталацията им телефона се ИЗКЛЮЧВА, ПУСКА СЕ В СЕЙФ БУУТ (по описания начин) и след това се продължава по описаните стъпки.Процедурата е лесна и 100% работеща, увери се че спазваш всичко точно.Успех :thumbup:

за това говоря,сигурен съм че избирам правилната версия на телефона и другите неща...
Включи и изключи телефона, пак му пусни USB Debugging mode, свържи го пак с PC-то и пак дай да инсталне драйвера.Пробвай след това да отключиш лоадера,независимо че ти дава грешка.Накрая си инсталираш гугъл сток ром и си готов :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#30

Zeldir написа:
mtk1 написа:
Zeldir написа:Пускате USB debbuging mode от Settings->Developer options и го свързвате с кабела към компютъра.За тази цел телефона е ВКЛЮЧЕН в посочения режим , едва след това се инсталират драйверите.След инсталацията им телефона се ИЗКЛЮЧВА, ПУСКА СЕ В СЕЙФ БУУТ (по описания начин) и след това се продължава по описаните стъпки.Процедурата е лесна и 100% работеща, увери се че спазваш всичко точно.Успех :thumbup:

за това говоря,сигурен съм че избирам правилната версия на телефона и другите неща...
Включи и изключи телефона, пак му пусни USB Debugging mode, свържи го пак с PC-то и пак дай да инсталне драйвера.Пробвай след това да отключиш лоадера,независимо че ти дава грешка.Накрая си инсталираш гугъл сток ром и си готов :thumbup:
получи се ,благодарности !
Цитирай
#31

Айде със здраве :cheers:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#32

И аз го направих. Супер. Благодарности за Zeldir!

Pixel 5
iPhone 15 Pro
Цитирай
#33

:thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#34

Здравейте, сега ще почвам процедурата и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли телефона да има направен руут ( според мен не трябва )
2. След целия процес всичката информация ще си е на телефона, нали , или да направя бекъп
3.. ще помисля за третия, но той ще е в последствие сигурно Smile

Благодаря предварително Smile

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#35

icaka написа:Здравейте, сега ще почвам процедурата и имам няколко въпроса.
1. Трябва ли телефона да има направен руут ( според мен не трябва )
2. След целия процес всичката информация ще си е на телефона, нали , или да направя бекъп
3.. ще помисля за третия, но той ще е в последствие сигурно Smile

Благодаря предварително Smile

1.Руут не е необходим
2.Всичката информация ти заминава,връща се до фазата, в която си го взел от магазина, така че според мен бъкъпа е наложителен
3.Питай и на него ще отговоря :rofl:

Айде успех :cheers:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#36

Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#37

icaka написа:Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!

През програмата за флашване има опция за бекъп ако не се лъжа.Иначе най-подходящо е да му ръгнеш кабела и да си качиш най - важното на компа Tooth За приложенията, ще си ги изтеглиш отново, пък и някои може да не бачкат на 4.1 Желе, така че не е болка за умиране Rock

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#38

okey , danke


Всичко при мен мина перфектноо Smile
Супер съм изкефен от желето, супер много радва.

Не срещнах никъде трудности, ако се следват стъпките показани от Zeldir всичко минава като по вода Smile

PS: забелязали ли сте разлика в батерията след ъпдейта към желето

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#39

icaka написа:Всичко при мен мина перфектноо Smile
Супер съм изкефен от желето, супер много радва.

Не срещнах никъде трудности, ако се следват стъпките показани от Zeldir всичко минава като по вода Smile

PS: забелязали ли сте разлика в батерията след ъпдейта към желето
Абсолютно, удължен режим на работа на батерията, и то чувствително спрямо сандвича.Поздравления за успешния флаш :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#40

При мен сякаш държи по-малко, почти без да правя нищо днес и е падна на 67-8%, но ще мога да кажа след няколко дни, за да имам повече инфо Smile

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#41

Колеги, при мен абсолютно всичките вариант изредени от вас не сработиха/за драйверите става на въпрос/+ съветите в самия туулкит, не ги намира драйверите и това с усб дебугиинг мод след рестарт не телефона след рестарт на пс не ще и не ще, да не би да е защото съм с 7.8, версията която колегата Zeldir е дал ми пише че била корумпирана /пиратска/ и да съм се свързал с еди кой си, но не успях да я намеря и свалих 7.8? И като влезнах в тоя фастбоот режим Няма андроид с отворен корем а нормален андороид а над него пише Старт по нагоре в ъгъла пише ОДИН с червени букви... :confused: :confused:

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#42

icaka написа:Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!
Втората опция в Toolkit-а е точно за БЕКЪП!!! Защо никой не и обръща внимание!?

[Изображение: u6iHY.jpg]

[Изображение: CyHBh.jpg]
Цитирай
#43

naskox написа:Колеги, при мен абсолютно всичките вариант изредени от вас не сработиха/за драйверите става на въпрос/+ съветите в самия туулкит, не ги намира драйверите и това с усб дебугиинг мод след рестарт не телефона след рестарт на пс не ще и не ще, да не би да е защото съм с 7.8, версията която колегата Zeldir е дал ми пише че била корумпирана /пиратска/ и да съм се свързал с еди кой си, но не успях да я намеря и свалих 7.8? И като влезнах в тоя фастбоот режим Няма андроид с отворен корем а нормален андороид а над него пише Старт по нагоре в ъгъла пише ОДИН с червени букви... :confused: :confused:
Прегледай внимателно всичко, би трябвало всичко да е наред и с по-новата версия.Пробвай пак, и ако имаш проблеми, пиши на лично да ти пратя програмата :thumbup:

Galaxy Nexus Prime   Android  4.1 Jelly Bean   Android yakju build   Titanium Silver  
През целия наш живот, с дисциплината на карате, ние ще се стремим да изпълним пътя на КИОКУШИН .
Цитирай
#44

s01o написа:
icaka написа:Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!
Втората опция в Toolkit-а е точно за БЕКЪП!!! Защо никой не и обръща внимание!?

аз се оправих , не бях обърнал внимание на туулкита, че има такава опция !

Nexus 4 16GB , Samsung Galaxy S3 16GB , iPad 2 32GB Smile
Цитирай
#45

icaka написа:
s01o написа:
icaka написа:Коя програма е най-подходяща за бекъп?
Искам да ми се запазят снимките и приложенията!
Втората опция в Toolkit-а е точно за БЕКЪП!!! Защо никой не и обръща внимание!?

аз се оправих , не бях обърнал внимание на туулкита, че има такава опция !
Туулкит-а за това е: Туулкит ! :thumbup: - има всичко, ама никой не му обръща внимание! Даже опцията за бекъп на /efs е най важното нещо в него! :coffee:
Цитирай
#46

Здравейте,
Ще се пробвам и аз тъкмо да си сложа JB, но имам 1 въпрос:
След като отворя туулкита с опциите да избера с какъв телефон съм из между вариантите виждам два IMM76K
какъвто е и моя. Билда ми е yakjuxw. Та кое от долните две да избера, помагайте колеги :cheers: ?
[Изображение: image.jpg]


Както и да е, избрах горния вариант.. само че сега друг проблем излезе. Направих всичко както е описано в темата, но не иска да ми качва драйверите, а вместо това ми излиза този надпис:
[Изображение: image.jpg]

пробвах и това което е написано, да изкл. телефона, да рестартирам компа, след това да видя дали има някъде сериен номер написан.. ама греда.Даже и на друг компютър пробвах и двата са с win7 64bit. Някакви идеи и предложения какво да правя от тук насетне? Smile
Цитирай
#47

+1 При мен е същото Sad

Иначе аз избирам 14 опция за кернел, но драйверите, не искат да се инсталират.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#48

Които има проблем с инсталиране на драйверите да пробва с PdaNet x64 при мен с него стана с Win7 x64 съм.
Цитирай
#49

ArminiusR1 написа:Както и да е, избрах горния вариант.. само че сега друг проблем излезе. Направих всичко както е описано в темата, но не иска да ми качва драйверите, а вместо това ми излиза този надпис:
[Изображение: image.jpg]

пробвах и това което е написано, да изкл. телефона, да рестартирам компа, след това да видя дали има някъде сериен номер написан.. ама греда.Даже и на друг компютър пробвах и двата са с win7 64bit. Някакви идеи и предложения какво да правя от тук насетне? Smile
Инсталирай тези драйвери - НАСИЛСТВЕННО Universal_Naked_Driver_0.7.zip
Mirror: http://android.bulfon.com/USB/Universal_...er_0.7.zip - и пробвай пак!
И си инсталирай последния туулкит от тук: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1392310
Цитирай
#50

Пробвах с това с PdaNet x64, но при инсталацията ми изписа че вече има инсталирани андроид драйвери оО. Къде мога да проверя какво има инсталирано, щото през тулкита дори и тоя последния 7.8.0. ми изписва грешката която съм постнал по горе. Съвсем се обърках, май няма да стане моята работа.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)