Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Въпроси и проблеми свързани с телефона SE Xperia X8
#51

Дени ако мога да ти помогна с това , че при мене се получава като дръпна края.Имам 3 въпроса.
1.Какво е телефона да е руутнат ?
2.Каква е разликата м/у андроид 2.1 ъпдейт и андроид 2.1 Еклаир ?
3.Използвате ли програмата Advanced Task Killer ?

Samsung Galaxy S 2.3.5 and Xperia x8 2.1-update 1(Удавен Sad )
Цитирай
Аксесоари
#52

Еми при мен нестава така за съжаление Sad
иначе по-запознатите да дават отговори като гледам много въпроси има....
Цитирай
#53

Оразмеряването за тапет на екрана, се прави, за да пасва тапета на резолюцията на дисплея. Тоест, ако резолюцията на снимката е по-голяма/по-малка, не можеш да я сложиш цялата на дисплея.

velislavcho2 написа:1.Какво е телефона да е руутнат ?
2.Каква е разликата м/у андроид 2.1 ъпдейт и андроид 2.1 Еклаир ?
3.Използвате ли програмата Advanced Task Killer ?

1. „root“ идва от *nix системите (Unix, Linux и подобни). Това е супер потребител, който има права над всичко и може да прави всичко или с други думи – това е администратора. Ако имате root, значи имате достъп до администраторския акаунт и можете да правите каквото поискате – да триете файлове в системни директории или пък да инсталирате драйвери, приложения и още много други неща. Когато сте root потребител, всички ограничения отпадат.
Андроид е линукс базирана операционна система и тя също има един потребител – root, който има права за всичко, но в повечето случаи вашата Андроид дистрибуция е конфигурирана така, че вие нямате достъп до root потребителя и работите под акаунт, който има ограничени права и съответно не можете да бърникате навсякъде. Така вашият телефон става „заключен“, защото вие нямате достъп до root акаунта и съответно не може да четете/пишете по системната файлова система на телефона. Телефонът е заключен, защото нямате свободата да правите с него каквото поискате. Все едно да си купите лаптоп с инсталиран Windows и да нямате администраторски акаунт и да не може да инсталирате нови програми например. Същото е и при заключените Андроид телефони. Може да ползвате операционната система, но не може да я модифицирате. Не може да слагате собствени версии на Андроид, не може да слагате никакви други версии на Андроид освен официалните предвидени конкретно за вашия модел телефон. Не можете да направите резервно копие на вашите платени програми и не можете да правите още много други неща.
2. Никаква. Éclair е официалното наименование на Аndroid 2.1
3. За task managers те съветвам да прочетеш Защо да не инсталираме и използваме Task Killer-и.

SIV
Цитирай
#54

Мерси много за отговорите.Значи ако искам примерно да кача игра на телефона трябва да е руут-нат ?Как мога да го руутна ?Относно килърите при мене мн често забива като не изключа приложенията толкова ли бързо се достига лимита ?

Samsung Galaxy S 2.3.5 and Xperia x8 2.1-update 1(Удавен Sad )
Цитирай
#55

Игри можеш да си качваш спокойно.

Sony ericsson X8 Android 2.1
Цитирай
#56

Току що пробвах да кача НФС Шифт нещо не успях apk-то трябва ли да се инсталира, щото не намира програма с която да го инсталирам.

Samsung Galaxy S 2.3.5 and Xperia x8 2.1-update 1(Удавен Sad )
Цитирай
#57

Еми в маркета има едни програми където сканират баркодове.За нормален баркод трябва автофокус а x8 го няма така ,че се ползва QR код.Той май също е някакъв баркод ,с въпросната програма насочваш камерата към него и ти изписва сайта за да свалиш даденото нещо.

Samsung Galaxy S8 - Orchid Gray | Samsung Galaxy S6 Edge - Sapphire Black |Samsung Galaxy S III - Sapphire Black | Sony Xperia X8 - Android 4.1.2  
Цитирай
#58

О, моля ви се, не говорете глупости. Няма нормален баркод, няма автофокус.

QR кода си се използва за даване URL адреси към приложения или каквито и да е други адреси. Не ви трябва автофокус, светкавица или майната му. Просто дърпате Barcode Scanner от Маркета и където видите такъв код, ще използвате приложението. Да, толкова е лесно.

За Need For Speed има специален пакет, който доста от потребителите наричат кеш. В него се съдържат графиките и ала бала глупости за играта. Слагате въпросния кеш в SDКартата, инсталирате apk-то и играете без никакви проблеми. Да, толкова е лесно.

Android e супер user-friendly операционна система и пак не може да ѝ свикнете. Знам, че телефоните ви са от скоро, но все пак, прочетете малко информация от форума. Всичко е написано изключително подробно.

Плюс това, Linux много, ама много рядко забива. Това не е Windows-a, който ползвате вкъщи. Погледнете добре какви са настройките, които сте въвели.
Цитирай
#59

Игри и програми могат да се инсталират спокойно и без руут. Руута, както от информацията предполагам ти стана ясно, но всъщност не ти е станало ясно, се изисква от някои програми, като например Titanium Backup, с който се премахват системните приложения- например можеш да си изтриеш Указателя, или пък Съобщенията (приложението, а не самите съобщения.

+ това- stoyandim e напълно прав.

За инсталиране на приложения използвайте например Astro File Manager- качвате си .apk (инсталационния) фаил, натискате върху него- App Manager - Install. Точно 3 клика. Без значение в коя папка е качен фаила, по-важното е да запомните къде сте го качили.

SIV
Цитирай
#60

Здравейте! Вчера си купих телефона и понеже още не съм много запознат имам няколко въпроса. Вече си ъпдейтнах Андроида до 2.1 и нямаше никакви проблеми. Та въпроса ми е дали може в приложението Album различните картинки да се поставят в различни папки, както е при Astro file manager-а или показва всички снимки на едно място? И другият ми въпрос е за какво служи синхронизацията?

Sony Ericsson Xperia X8 - Android 2.1
Цитирай
#61

Та, никой не каза, има ли начин да си сложа картинка за wallpaper без да се налага да я режа, защото много търсих и само някакви спорове по темата намирам без решение.

Sony ericsson X8 Android 2.1
Цитирай
#62

Доста изчетох относно това руутване,наясно съм каква е идеята,намерих си програма но..... все още не мога да разбера защо е нужно това?По принцип ползвам астро мениджъра който ми дава пълен достъп до SD картата,мога да качвам,да трия да инсталирам и деинсталирам файлове.Така и не схващам какво повече ще мога да правя с този телефон ако все пак го руутна?все пак това е телефон,сърфирам в нета ,говоря,играя от време на време използвам навигацията и снимам!Не съм програмист и не мисля да препрограмирам телефона,все си мисля че щом производителя го е заключил,значи не би трябвало да се бъркам из основните му настройки!и все пак ако някой ми даде пример как точно мога да го оптимизирам или да го направя по ефективен бих го руутнал,но за сега не намирам смисъл да го правя!
Цитирай
#63

Калитко, просто задържаш края на правоъгълника, който ти дава и го разтегляш докрай.

Sony Ericsson Xperia X8 - Android 2.1
Цитирай
#64

Petar изобщо не стоят така нещата, най-накрая разбрах как става. По принцип ако си дръпнеш обикновена картинка ще ти даде да cropnesh само половината, за това трябва да промениш резолюцията на картинката преди да я качиш на телефона. В моя случай тъй като съм с ADW launcher pro резолюцията трябва да бъде 640:480

Sony ericsson X8 Android 2.1
Цитирай
#65

Радвам се, че си оправил нещата и съжалявам, че не можах да помогна, но и аз още не разбирам някои работи на телефона.
Някой може ли да ми каже дали може като си кача снимка или нещо такова във файловия мениджър тя да не се появява в Album? Мислех си, че там са картинките, които аз съм снимал, но всичко отива там.

Sony Ericsson Xperia X8 - Android 2.1
Цитирай
#66

kalitko , как точно сменяш резолюцията ?
Цитирай
#67

Дени:
Избираш си картинката сейфаш я и после, отваряш Фотошоп даваш на нов документ(ново изображение) избираш резулюцията която искаш, в момента както е 640/480 копираш избраната от теб картинка и я поставяш там, после я нагласяш така, че да се вижда по тази резулюция и си готова! Smile

Момчета и момичета, дайте ми линк или нещо подобие как да си руут-на телефона търся, но явно не се справям с търсачката, намирам само програми работещи на Andriod 2.2 за H10 ама за Х8 Andriod 2.1 .... Sad

Galaxy A51, crash product
Xiaomi Redmi 7
Цитирай
#68

Много лошо са направили google, че задължително картинката се разтяга на 3 полето в телефона и даже като съм с ADWlauncher и картинката ми е фиксирана пак ми я разтяга но го пооправих като когато ресайзвам картинката слагам опцията самата картинка да е в средата и остатъка да е в черно и става идеално :Д

Sony ericsson X8 Android 2.1
Цитирай
#69

X8 с Eclair не може да се руут-ва засега.

Тапетите трябва да са с резолюция 640 х 480, както вече бе казано. Потърсете в Google (wallpapers 640 480 например) - има много и то добри.
Цитирай
#70

Значи проблема ми е ,че както си сарфирах в нета през dolphine ми излезна някво малко телефонче отгоре до часа.Как да го махна и за какво служи.Извинявам се ако имам грешки.

Xperia X8
Цитирай
#71

Телефончето с удивителна значи че паметта в телефона е към свършване мисля... Чакаме си ъпдейт за да може да се записват приложения в картата памет

Sony ericsson X8 Android 2.1
Цитирай
#72

Big Grin Big Grin разсмивате ме Big Grin. То още не знае, дали ще се появи 2.2 Smile
Цитирай
#73

Здравейте има ли шанс като съм с 2.1 андроид да сваля флаша?И според вас 2.2 ше излиза ли за х8?Преди бях задал такъв въпрос,но ми казаха че ако излезе за х10 ще излезе и за осмицата а х10 вече е ъпдейт до 2.2.Плс качвайте някаква информация относно това , че много ме интересува.

Samsung Galaxy S 2.3.5 and Xperia x8 2.1-update 1(Удавен Sad )
Цитирай
#74

откъде мислиш да свалиш флаш, при положение, че не се поддържа хардуерно от телефона? въпреки, че е дискутирано това за флаша, шанс почти няма да имаме работещ до 2.2, то на повечето им трябва заради тъпия вбокс. А когато излезе фройо за нашия телефон ще се разбере, споко. Wink

Some folks are just too dumb to have a smart phone..
Motorola Moto G3 6.0.1
Цитирай
#75

lubs написа:откъде мислиш да свалиш флаш, при положение, че не се поддържа хардуерно от телефона? въпреки, че е дискутирано това за флаша, шанс почти няма да имаме работещ до 2.2, то на повечето им трябва заради тъпия вбокс. А когато излезе фройо за нашия телефон ще се разбере, споко. Wink
Ще ми кажиш ли какво значи "...Хардуерна подръжка на флаш"?
Флаш има вече, само че ти трябва Andriod 2.2!!!

Galaxy A51, crash product
Xiaomi Redmi 7
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)