Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инструкция: Как да разделим SD картата на партишъни за Links2Sd/App2Sd
#1

Учудващо много хора ми пишат напоследък за помощ по въпроса и очевидно инструкцията във форума не е достатъчно ясна или лесна за изпълнение, така че спретнах набързо една алтернатива.
Използваме безплатната програмка MiniTool Partition Wizard (Home Edition): http://www.partitionwizard.com/download.html
eто и mirror на версия 7 (ако имате проблеми със свалянето от официалния сайт): http://dl.dropbox.com/u/17539072/mtpw/pwhe7.exe

Възможно е да има разлики с картинките. Това е от различните версии.
Ако при вас липсва FAT16 или FAT - избирате FAT32


И така, да започваме. За процедурата ще използвам стандартна 2GB карта памет, която ще разделя на Fat 1.33GB и Еxt2 - 500MB
Ако не ви се чете - същата процедура съм заснел в това кратко видео: Download
1. Свържете телефона си с компютър или поставете картата в Card Reader.
2. Запазете си всичките файлове от картата памет някъде, защото след тази процедура се губи цялата информация
3. Стартирайте програмата MiniTool Partition Wizard
Tрябва да ви се появи следния екран:
4. Маркирате вашата карта памет (гледайте да не маркирате някой друг дял, че може да ви замине ценна информация на компютъра. Ако се налага вижте в My Computer коя е буквата с която е разпонало картата ви памет. При мен е "G")
Ако случайно имате повече от един дял, но сте сигурни, че това е вашата карта, значи тя вече е разградена и ако искате да правите процедурата наново трябва един по един да изтриете всичките дялове (маркирате ги и натискате бутончето DELETE горе докато остане само един Unallocated дял. След това четете стъпка "7")
5. Форматирате картата - (Maркирате я и натискате бутончето FORMAT, което се намира горе почти в средата). Ще ви се появи прозорче което пита как да я форматира:
Избирате Fat16 (aко картата ви е 2GB) или Fat32 (ако е 4 и повече). Натискате ОК. Натискате APPLY (Нармира се горе в ляво на програмата) и чакате да приключи(ще излезе прозорче изискващо натискането на ОК).
6. Трием съществуващия дял от картата: Маркирате отново единствения ред под буквата с вашата карта (при мен е "G") и натискате бутонът DELETE, който се намира горе до FORMAT. Oтново потвърждавате с APPLY (горе в ляво), като отново ще бъдете известени с ОК при приключване на процеса.
7. Създаване на дяловете:
- FAT(32):
Maркирате картата памет (Unallocated). Натискате бутонът CREATE (Намира се горе в ляво от DELETE).
Променяте настройките в прозореца, който ще ви се покаже по следния начин:
Logical го променяте на Primary, NTFS на FAT (за тези с по-големите карти - FAT32 )
Не пипайте буквата на устройсвото - тя си е автоматична (просто при мен е "G", защото това ми е устройството за четене на карти). Като приключите с настройките натискате ОК и APPLY.
Tрябва да получите това:
-EXT2:
Под първия дял ("G"')ще видите празно място със звездича (с големина около 500МВ) - маркирате го.
Натискате бутона CREATE. Ще ви каже, че ако направите втори дял Windows ще вижда само първия - не му обръщайте внимание. Натиснете YES. След това настройвате като на картинката
(същото като при FAT, но този път ext2). След това ОК. APPLY. И след като приключи процедурата - отново ОК.

Накрая ще се получи това:
Oт вас се иска да имате само правилно Root-нат телефон и съответната програмка за местене на игри и приложения.

Не поемам отговорност за потрошени карти и телефони!!!
Успех!!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Ами 100-те MB swap, за които пишеше в другата тема тях трябва ли да ги има ?
Цитирай
#3

не, но ако толкова държиш можеш да си ги направиш по абсолютно същия начин, само преди това трябва да си заделиш място и за тях. Например
FAT - 1.23GB
EXT2 - 500MB
SWAP - 100MB
Цитирай
#4

Вижте дали това клипче също няма да е от помощ при разделянето на картата:
http://dl.dropbox.com/u/17539072/mtpw/fat%2Bext2.avi
качил съм го в пост 1
Цитирай
#5

Съжалявам че пак нахалствам, но не знам защо се получава при мен така. Всичко върви отлично разделям си картата, слагам приложения до момента ,в който ми се наложи да си рестартирам телефона заради Link2SD(програмата дето ги изисква там). След това телефона не може да се включи с SD картата. Пробвам да го включа без нея и се получава обаче после програмката(link2sd) отново иска рестартиране и се получава един безкраен цикъл. Сега си върнах телефона към фабричните настройки и от "архива" дадох unroot за да се махне superuser-а за да може телефона да е съвсем чист. Ако някой има някакви идеи как да го направя, склонен съм да опитам пак. Благодаря предварително Smile !
Цитирай
#6

Явно нещо не правиш както трябва. Или проблеми с Root-a Или със самата карта
Цитирай
#7

А може ли да ми обясните как да го unroot-на защото не съм много сигурен че го направих, защото като ми излезе съобщение за ъпдейт ми показва и Superuser-a Smile. Благодаря!
Цитирай
#8

Superuser приложението е отделно от т.н. "su binary". То само се грижи за извикването на su, когато е нужно. Можеш да изтриеш Superuser, стига да не се окаже системен и да не иска. Тогава се получава малко парадоксално, защото не можеш без руут да изтриеш системно приложение, но мисля, че не е невъзможно. Пробвай да го махнеш.
Цитирай
#9

Ами кажете как и ще се пробвам Big GrinBig GrinBig Grin
Цитирай
#10

Най-добре е с програмата, с която си Root-нал телефона да го Unroot-неш.
Защото ако си Unroot-нал и SuperUser-a стои, няма как да го махнеш, защото е системно приложение
Цитирай
#11

Малее сега пък Partition Wizard-а като правя някоя процедура и след Apply всичко се връща както в началото и нищо не става :facepalm:
Цитирай
#12

да не ти е заключена картата? С Card Reader Ли го правиш?
И .. досега да го беше флашнал с 2.3.7 Smile
Цитирай
#13

Ами ако има такава тема или пък да ми обясните подробно как става това ще пробвам. Не ми се иска да експериментирам много защото от около месец го имам този телефон и незнам какво мога да му направя, пък и да не прее*а гаранцията нещо =(
Цитирай
#14

Има такава тема и е пак най-горе при останалите важни теми
Цитирай
#15

Евала за подробното ръководство. :thumbup:

LG GT540 @ 806Mhz | 2.3.7 CM7| 4GB SD A-Data Class 8
suffer - цяла енциклопедия на тема мобилни телефони!
Цитирай
#16

Ооо забравих да ви кажа че телефона ми го дадоха с 2.1 и мисля че е официален ъпдейта това има ли пръст в тази работа. Също малко Offtopic въпросче за което съжалявам, кой мод ще ми препоръчате, по възможност такъв който няма бъгове от сорта, че не работи камерата ала бала, и също да попитам като сложа някой си мод има ли опциика без App2sd програмата да се местят приложения и игри. Моля да бъда извинен отново за оффтопик въпроса Sad
Цитирай
#17

Всичко, което е с андроид над 2.1 има опция да се местят игри и приложения без допълнителен софтуер.
Почвай да четеш темите за съответните ROM-ове
Цитирай
#18

Моля малко за помощ.Телефона ми е Samsung Galaxy S duos.Следвах стъпките от темата,и наистина се получи.Направих си 2-ри дял на картата.Със Файлов менажер когато отворя картата с памет ми показва това - sdcard(124.96MB/1.69GB) и extSdCard (360.88MB/2.09GB).Въпроса ми е следният.След инсталирането на горепосочената програма link2sd,направих автоматично да се инсталират приложенията на картата с памет,само че паметта на телефона си намаля а на картата с памет не.Предполагам приложенията се инсталират директно отново в паметта на телефона,защото вътрешната му памет е обозначена като sdcard.Някакви идеи?
Цитирай
#19

Според мен нищо не си направил.
А може и с тези вградени памети на самсунг Link2sd да се ошашква щото очаква само един дял Fat32 и един ЕXT, a при теб има два FAT32 И един еxt по всяка вероятност. Можеше просто външната карта да я ползваш като втори FAT32 дял - има го като опция в програмката...
Общо взето тествай и докато не ти каже при първо пускане да избереш дял и да ти каже, че всичко е монтирано, не продължавай нататък си инсталациите на приложения
Цитирай
#20

suffer написа:Според мен нищо не си направил.
А може и с тези вградени памети на самсунг Link2sd да се ошашква щото очаква само един дял Fat32 и един ЕXT, a при теб има два FAT32 И един еxt по всяка вероятност. Можеше просто външната карта да я ползваш като втори FAT32 дял - има го като опция в програмката...
Общо взето тествай и докато не ти каже при първо пускане да избереш дял и да ти каже, че всичко е монтирано, не продължавай нататък си инсталациите на приложения
При пускане на програмата Link2sd за пръв път ме пита за дял и му давам примерно EXT2,рестартира се и всичко нормално.След инсталиране на програми в самата Link2sd ми показва,че тези програми които съм инсталирал съответно,били свързани със SD картата,но ако искам да преместя после нещо не мога.Паметта в телефона си намаля и това е.Предполагам е от скапаният самсунг.
Цитирай
#21

Ако ти пише Linked->SdCArd не трябва ти нищо да местиш.
Цитирай
#22

Smile Здравейте, имам телефон dalaxy s duos който рутнах успешно сношти и сега искам да се възползвам от удобството да си преместя приложенията в SD картата.След свалянето и инсталирането на mini tool patrition wizard, свързах тела с USB към лаптопа стартирах програмата и показваше само дисковете C: D: E:...G: не го показваше сякаш програмата не разпознава че съм свързал телефонът, пробвах същото и с лаптопът на 1 приятел...пробвах версйте 7.0, 8.0 на програмато но слабо...някой знае ли зашто така се получава или дали трябва да направя нещо предварително на телефонът ...моля помогнете Sad
Цитирай
#23

Като включиш телефона към компютъра позволяваш ли през телефона обменът на данни с картата?
Цитирай
#24

Ако имаш впредвид следните стъпки...настройки>опции за разработчици>поставяне на отметка в-у USB поптавки ако е това значи съм позволил, ако не е това не знам за какво ми говориш извинявам се за което..може ли да ми кажеш какво точно да направя за да пробвам отново заштото си нямам и на идея какво друго да опиъам...поздрави Smile
Цитирай
#25

като включиш телефона към компа в статус бара трябва да ти излиза съобщение
и като го натиснеш те пита дали да монтира картата към компа
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)