Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Флаш с Один (независимо от рома)
#26

Сайта на Самсунг, samfirmware.com ли е? И как се форматира паметта?

Samsung Galaxy S4
Цитирай
Аксесоари
#27

pavelcheto написа:Сайта на Самсунг, samfirmware.com ли е? И как се форматира паметта?
Да и картата се форматира от телефона settings/SD card and phone storage/internal SD card/Format Sd card като преди това ти препоръчвам на компютъра като влезеш в картата от там маркираш всичко ,триеш и след това правиш първото което написах ,че иначе като има много файлове на картата и отнема много време и е досадно.След това си флашваш с Один и накрая правиш хард ресет и имаш чисто нов телефон.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#28

pavelcheto написа:Сайта на Самсунг, samfirmware.com ли е? И как се форматира паметта?


Опитай да пазиш темите чисти от спам. Има си теми за тези въпроси. А ако няма - правиш.
Цитирай
#29

Колеги да попитам като си флашнах телефона с Odin и сега съм с 2.2.1, като излезе андройд 2.3 ще мога ли да го кача през Kies?

NOTE 4 ULTRA
Цитирай
#30

Gang_ster написа:Колеги да попитам като си флашнах телефона с Odin и сега съм с 2.2.1, като излезе андройд 2.3 ще мога ли да го кача през Kies?
Ако не е рутнат и е официален 2.2.1 ,ДА.Предполагам :whistle: .

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#31

Може ли да попитам ако съм с 2.2 JPO (ъпдейтнат през Kies преди няколко месеца) и сега реша да си кача 2.3.3 ROM, който има файл само за PDA дали ще има проблеми или несъвместимост с моите инсталирани CSC и PHONE ?
Цитирай
#32

Най добре да си сложиш 2.3.3 с 3-те файла.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#33

Здравейте!

съжалявам за може би тъпия въпрос, но не успях да намеря еднозначен отговор, а просто искам да съм сигурен:

кога се използва ПИТ файла?

В момента съм с JSD и искам да си сложа JVR. Според самифирмуеър и двата ползват 512ПИТ.
Мога ли направо да си сложа JVR без репартишън? И мога ли евентуално после пак да се върна на JSD без даползвам ПИТ файла?

Благодаря предварително за отговора(ите)!
Цитирай
#34

А какво те притеснява в пита? Принципно можеш. Ако си изключил всякакви лагфиксове.... Аз пък винаги го слагам...
Цитирай
#35

не ползвам лагфикс, винаги съм бил със сток фирмуеър досега. Идеята ми е да не брик-на телефона. Искам да пробвам 2.3.4 и евентуално после да му сложа друго ядро.
Цитирай
#36

Пит се слага винаги при флаш с 3 файла и се чеква ре-партишън ,освен ,ако към ром с 1 файл не е упоменато допълнително ,че се слага пит.Такива са например ромовете на Дарки за Один.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#37

Колеги заредих один избрах му файла за колко време става флашването,че да знам.С галакси С съм.Благодаря предварително.

Xiaomi redmi note 3 SD 6.11.24
Цитирай
#38

5-10 минути с зареждането след рестарт

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай
#39

Нещо не става пише сетубконекшън итолкова седи картината на режим даонлад.

Xiaomi redmi note 3 SD 6.11.24
Цитирай
#40

Колеги вече стана но трябваше да изтрия Киеса защото не искаше да тръгне флашването,но се оправи и всичко засега е наред !!! :thumbup:

Xiaomi redmi note 3 SD 6.11.24
Цитирай
#41

Едит-а на мненията е хубаво нещо, предпазващо от ненужни постове... Освен това, за кийса е написано ясно ... Все пак - поздравления. След като го откри сам след час и половина ровене вместо 10 мин. четене, ще го запомниш. :cheers:
Цитирай
#42

Не ми се сърдете,просто сигурно съм го пропуснал,но доколкото разбрах киеса трябва да е спрян а аз за по-сигурно го изтрих и тогава стана.Извинявам се отново и благодаря!!!

Xiaomi redmi note 3 SD 6.11.24
Цитирай
#43

Wink Wink :thumbup:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

Извинявам се предварително за може би тъпия въпрос, но така и не успях да намеря инфо по темата. Взех си самсунг галакси С (Вибрант) от щатите и до колкото видях версиите на фирмуеровете е същата, но все пак модела е различен (I9000 а вибранта е Т959), въпреки че в xda в някои от постовете говорят общо. Та въпроса е дали това описано по-горе в тази тема важи и за модела, който имам аз или трябва да търся xda???
Предварително благодаря Smile

GALAXY S10
Цитирай
#45

Не важи. Флашни си ROM за теб от Samfirmware:
http://www.samfirmware.com/WEBPROTECT-samsungusa.htm

Пак с Odin де Wink

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#46

Riuvi написа:Извинявам се предварително за може би тъпия въпрос, но така и не успях да намеря инфо по темата. Взех си самсунг галакси С (Вибрант) от щатите и до колкото видях версиите на фирмуеровете е същата, но все пак модела е различен (I9000 а вибранта е Т959), въпреки че в xda в някои от постовете говорят общо. Та въпроса е дали това описано по-горе в тази тема важи и за модела, който имам аз или трябва да търся xda???
Предварително благодаря Smile
Чети и тази тема.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#47

А ако рома е един файл, който не е с разширение .тар ?

[h]S ancung Gala si Pes[/h]
Цитирай
#48

jeky87 написа:А ако рома е един файл, който не е с разширение .тар ?
Значи е за вече рутнат телефон с къстъм рекавъри и се флашва през рекавърито.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#49

А когато имам два .тар файла как да ги заредя? С фоун и пит файла ли

[h]S ancung Gala si Pes[/h]
Цитирай
#50

jeky87 написа:А когато имам два .тар файла как да ги заредя? С фоун и пит файла ли

най-често когато са 2 файла са pit и pda, а когато имаш pit е нужна и отметката "repartition". oбаче за да не говоря наизуст винаги трябва да има описание на файловете, което указва кой какъв е, а и самото наименование на файловете също трябва да е описателно.

Samsung Galaxy S i9000 / ROM: Alliance Base Rom JW6 / Kernel: DarkCore_4.6.1_JW4 / Baseband: XXJW4 / Lagfix: enabled
скоро iPhone за разнообразие Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)