Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root и Recovery за Optimus black-2.3.4-v20s Spain,HUN, v20Q GERMANY
#1

Първо искам да кажа, че ROOT-а ви дава права да променяте (модифицирате системата), сменяте ромове, деинсталирате системни приложения и инсталирате такива които изискват ROOT. Винаги има шанс сами да си прецакате телефона след ROOT ако не знаете какво правите.
След ROOT ГУБИТЕ ГАРАНЦИЯТА НА ТЕЛЕФОНА, но има начини за връщане към напълно стоков вид. Всеки сам си преценява дали да извърши процедурата и не нося отговорност за брикнати (повредени ) телефони.
Nand backup v20s SPAIN

1. Сваляте желания от вас фърмуер:
1-1 v20s HUNGARY-BULGARIA

1-2 V20QGermany
1-3 v20s SPAIN. Jul. 2. 2012. и разархивирате някъде на вашия компютър.
2. Сваляте SmartFlashTool_External.rar и разархивирате някъде на вашия компютър.
3. Сваляте Superuser.zip и го копирате в корена на Вашата SD-карт!! Не го разархивирайте!!!
4. Сваляте и инсталирате на компютъра LG_Drivers и рестартирате компютъра
5. Изключете телефона
6. Задръжте натиснат бутона за увеличаване на звука и свържете USB кабела, АКО СТЕ С НАСТОЛЕН КОМПЮТЪР ИЗПОЛЗВАЙТЕ САМО ЗАДЕН USB PORT.
7. Телефонът ще стартира в S/W upgrade режим, изчакайте компютъра да намери вашето устройство (в лентата на задачите ще изпише, че вашият нов хардуер е инсталиран и готов за употреба)
8. Стартирайте B_SmartFlashTool_Extern.exe.

Настройки на Smart Flash Tool

1. Изберете ROM copy D/L
2. Ако сте инсталирали правилно драйвърите програмата сама ще си попълниCOM port и Communication Driwer
3.а В полето CP bin заредете файла: CP.fls
3.б В полето AP bin заредете файла: AP.bin
4. На Select mode избирате Normal mode
Забележка: В никакъв случай не слагайте отметка на Erese CAL data
Флашване:
5. Натиснете Start. Пийте едно кафе, или чай, не стойте близо до компютъра!
[Изображение: 69884940814815634611355156139oxZVJoecmEbALM76VH8o.JPG]
9. След успешно флашване ще видите това.
[Изображение: 6828896111240435371355151183wav4P18rLhinbjMLlQdU.PNG]
Телефона ще стартира в Recovery режим.
10. Wipe all data/factiry reset от Recovery. Когато натиснете в-ху опцията ще се появят само no, поставете пръст в-ху най-долното no и го преплъзнете леко на горе. Ще се появи yes, натискате и чакате да завърши операцията.
11. Избирате instal zip from sdcard/choose zip from sdcard, намирате Superuser.zip и го флашвате
12. reboot system now и сте готови.
Темата в XDA http://forum.xda-developers.com/showpost...tcount=170


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
Аксесоари
#2

Тук намерих нещо, но аз имам телефона от 1 седмица и това мие първият Андроид, не смея да пробвам :unknw:

http://www.blogotechblog.com/2012/02/how...lack-v20n/

ако пробваш, пиши как е

LG Optimus Black, LG G2 16GB Black
Цитирай
#3

Колега това отдавна го четах, но е свързано с флаш на друг ром и както писах в първия пост, ме е страх да не го брикна. Другите два телефона какво ли не ги правя, но този нито има клавишна комбинация за дата ресет, нито KDZ го намира.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#4

Здравейте, понеже и аз съм нов и искам да си root-на моя P970, единствената тема, която видях вече я няма... Разбрах, че имало някакъв начин чрез downgrade-ване до 2.2, но не знам как става. Някой да има идеи?

Edit: vargala81, ще ми пратиш ли на PM скайп, за да те поразпитам?
Цитирай
#5

Колеги в 1 пост съм обяснил как се рутва Android 2.3.4 . Има още един начин, но е доста сложен и лично при мен не се получи. По този начин който съм описал в 1 пост, стана без проблем от 1 път.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#6

Руутнах по описания метод, всичко стана без проблем. Имах проблем след това. Вивакомската карта не искаше да тръгне изобщо, пробвах с м-телска тя си тръгва. Нещата се оправиха с връщане към заводски насройки. Обаче свободната рам е доста по-малко и от 2.2.2 Стои ми в порядъка на около 100мб. При вас как е?

Samsung GT-I9301I Galaxy S3 Neo Black 4.4.2
Цитирай
#7

Същото, та даже и по зле! По някога пада под 50, но забелязвам, че като падне на 27-28, затваря нещо и се качва пак на 50-60. В XDA се обсъжда същото и казват, че това е с цел повече приложения да има кеширани за по-бързо отваряне. Аз обаче не виждам да има разлика с 2.2.2 и тогава ми е била толкова рам паметта, та даже и тема бях пуснал, че имам проблем.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#8

Има ли вариант за връщане към 2.2.2.?

Samsung GT-I9301I Galaxy S3 Neo Black 4.4.2
Цитирай
#9

milen81 написа:Има ли вариант за връщане към 2.2.2.?
Сваляш този stock ROM V10A EEU и флашваш със SmartFlash Toolпарола за архива: radkor@XDA
Процедурата е същата както си минал на 2.3.4 рутнатия. После мога да ти пратя v10g за България, но той се флашва през KDZ. Обаче за да се върнеш на 2.2.2 трябва да флашнеш първо със SmartFlash Tool. Хубаво е преди това да направиш дата ресет за да нямаш някакви проблеми.
Ps. Не съм го пробвал и не давам гаранция, че ще стане! Всичко правиш на твоя отговорност.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#10

От днес и аз се сдобих този телефон, беше с андроид 2.2.2 и го ъпдейтнах до 2.3.4 но е V20p. Може ли някой да ми каже дали ще мога да го рутна по указанията в тази тема. Че без рут не мога да си сложа това което искам.
Цитирай
#11

vladimirnn написа:От днес и аз се сдобих този телефон, беше с андроид 2.2.2 и го ъпдейтнах до 2.3.4 но е V20p. Може ли някой да ми каже дали ще мога да го рутна по указанията в тази тема. Че без рут не мога да си сложа това което искам.
Ще може, но тогава фърмуера няма да е v20p, а ще е v20o. Изчакай малко да кача на някой сървър v20p и действай. Ще пропуснеш стъпка 1,
Цитат:1. Сваляте PATCHED_BIN_LGP970-V20o-MAR-03-2012-by-Snegovik.7z http://www.getzilla.net/files/3111665/p … ik.7z.html и разархивирате някъде на вашия компютър.
Вместо това ще изтеглиш новите файлове които ще кача. През това време можеш да си изтеглиш другите файлове, драйвърите, да ги инсталираш и рестартираш компа.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#12

Ето в този сайт не мога да намеря кое да натисна за да сваля файла, винаги ме прехвърля някъде другаде. Навсякъде където пише данлоуд пробвах ама не успях да намеря кое е правилното
http://www.mirrorcreator.com/files/IJEBC....rar_links

П.П Оправих се, сега го свалям.
Цитирай
#13

Ако някой е с рутнат 2.3.4 v20o, или по-стара версия и иска да премине към най-новия фърмуер за Германия v20p, мога да му дам чист Backup и само да го ресторне. Във v20p e премахнат проблема със закъснението на микрофона при входящо повикване. Понеже е намалена вибрацията на бутоните във v20p и мен ме дразни, направих следното: Направих си Backup на v20o, флашнах v20p, после ресторнах само data и boot.img. Така си върнах всички приложения които бях инсталирал, с най-новия фърмуер съм, отново имам вибрация на бутоните и нямам закъснение на микрофона.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

Може ли някой да ми даде [PATCHED]V20q ,че реших да пробвам ъпдейта и ми изчезна рута и рековерито.

П.П Няма значение аз разбрах как да си направя ето линк ако на някой му е нужен:
https://www.dropbox.com/s/9pvj8pxdymw1kf...20Q_00.rar
Цитирай
#15

Заповядай! PATCHED_V20QGermany
Ъ, чак сега видях, че си се оправил!
Качил съм го и в 1-ви пост.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

vargala81, вчера се престраших и си го руутнах за да тествам различни ромчета.. Мерси за тази тема, следвайки инструкциите стъпка по стъпка всичко мина супер гладко без проблеми!

Andro like a boss :]
Цитирай
#17

Моля! Като изпробваш разни ромчета може да драснеш 1 пост в темата "Кой какъв ром използва на Optimus black"


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#18

Здравейте,
в крайна сметка след като си поръчах телефона го получих преди 3-4 дни...
Беше с Фройо 2.2.2 ,изтеглих си от сайта на LG официален ъпдейт и сега е 2.3.4 / V20c
Предполагам това е стар фърмуеър този V20c ,мисълта ми е,задължително ли трябва да си рутна телефона,за да мина към по-нов фърмуеър или не е задължително?
Досега не съм засичал някой да е с V20c...
Общо взето засега малко ме е страх да го руутвам,нов съм в андроид средата,но ако се махне дразнещото забавяне при входящо обаждане съм склонен да пробвам,защото това е наистина дразнещо... Другия момент е ако има друг официален ъпдейт и аз пък съм инсталирал по-стар такъв...

Мерси за отговорите,
Поздрави
Цитирай
#19

Здравей и честито! С коя програма направи ъпдейта и как точно свали фърмуера? Иди в настройки/ Относно телефона/ актуализация на софтуера и провери дали няма по-нов софтуер. Иначе не е нужно да рутваш за да минеш на друг фърмуер, но ще трябва да изчакаш до утре вечер(тоест, до вторник вечер) за да направя файлове без рут. На котията от телефона на 1 бяло етикетче, където е IMEI номера, трябва да имаш едни дебели букви, обузначение на страната за която е предвиден за продажба. Повечето в България са внесени от Унгария и на котията пише "HUN", но твоя е поръчан и най-вероятно ще е предвиден за други пазари. Препоръчвам Испански, или немски фърмуер, защото по мои наблюдения първи получават ъпдейти. Процедурата е същата като в тази тема, но трябва да изчакаш файловете без рут.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#20

Здравей и благодаря за отговора!
Относно идентификацията на съответната страна откъдето е телефон,търсих абсолютно навсякъде на кутията ,но на бялото листче до IMEI номера нямаше нищо,мисля обаче,че на друго място видях един малък код започващ с FR,което ме навежда на мисълта,че може и да е френски...
Поръчах си го от get.bg,нямам идея те откъде са взели апарата.
Що се отнася до инсталирането на ъпдейта,просто влезнах в английския сайт / нямам идея защо в английския,а не в българския / на LG,оттам издърпах официална програма LG Mobile нещо си / по спомен / ,след това издърпах един файл с ъпдейта ,който беше с формат .exe и след това просто свързах телефона с usb кабел към лаптопа си и просто натиснах "актуализиране на софтуеъра" Smile

Поздрави
Цитирай
#21

[Изображение: 15807416933001002241347984406HYUYCpL3amvYe4rsC8PF.JPG] Ето тук се намира кода. Не можах да разбера дали си проверил за ъпдейт от телефона и искаш ли да ти направя не рутнат испанския? Ако действително е Франция, там последния ъпдейт е v20o , в който също го има забавянето на микрофона. v20s HUN ми е под ръка и започвам да го правя да няма рут и ще дам линк.
Заповядай! Процедурата е същата като в 1-ви пост, пропускаш стъпки:
3. Сваляте Superuser.zip
14. Wipe all data/factiry reset от Recovery.
15. Избирате instal zip from sdcard/choose zip from sdcard, намирате Superuser.zip и го флашвате
16. reboot system now и сте готови.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#22

V20c за откаде мога да намеря ROM

Samsung Galaxy Note 3 > Samsung Galaxy S7 Edge > Samsung Galaxy S10
Цитирай
#23

Благодаря ти vargal !!! Сега ще пробвам да сложа HUN.
Нямам ъпдейт в менюто "относно телефона"
Сега като видях къде стои кода на страната,видях,че на моята кутия пише ARE , което аз по никакъв начин не мога да го свържа с никоя европейска страна,помислих си да не става въпрос за Армения,но тя е с идентификация AM,рисърчнах в братко гуугъл,но и в целия свят не намерих такава страна с такова съкращение...
Предполагам откъдето и да е,няма да е проблем да сложа HUN фърмуеъра...

Поздрави
Цитирай
#24

Не мисля, че ще имаш проблел.
eXb0y написа:V20c за откаде мога да намеря ROM
Мога да ти направя утре, но ми кажи за коя страна, щото v20c го има за много държави. И рутнат ли искаш, или не?


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

@haveacigar

Моят също беше ARE, това е фърмуер от Обединените Арабски Емирства... Отличава се с други буквички в ъпдейтите и липсата на "update software" опция от "about phone" менюто Wink Също много му закъсняват ъпдейтите... Препоръчвам ти да си флашнеш някой друг стоков, например унгарския или europe open. Можеш да ги намериш тук: http://lg-phone-firmware.com/index.php?id_mod=1

Andro like a boss :]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)