Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инструкция: Как се слага Custom ROM
#1

Поради небивало високия интерес си позволих да редактирам и изкарам на открито подробната инструкция за флашване на Custom ROM. Приятно четене и .. успешно флашване Android

За тези, които са с версия 1.6 или 2.1 официална:
Eто списък с ROM-ове за нашия телефон:
(Ако не си харесате нищо разгледайте по-подробно раздела като гледате темите, на които пише [ROM] в началото на заглавието) За тези, които вече имат FASTBOOT и/или RECOVERY:
Цитирай
Аксесоари
#2

+1

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#3

Ако вече съм с 2.1 трябва ли да правя стъпка 2?
Цитирай
#4

Зависи с какъв. Ако си с този, за който е даден линк там, няма проблем, но иначе няма да стане. Smile
Цитирай
#5

gboyyy написа:Ако вече съм с 2.1 трябва ли да правя стъпка 2?

Правиш всичко, както е описано в инструкцията на suffer Smile Програмката обновява телефона ти до модифициран андроид 2.1, който ще ти позволи покачването на която си искаш версия :thumbup:
Така че... не пропускаш стъпка 2 Cry

Благодаря специално на suffer , за невероятното му търпение! Smile

Samsung Galaxy S4 mini
Цитирай
#6

малко ме притеснява работата с Emergency mode Sad
Цитирай
#7

Ако всичко с компа и драйвърите е наред не би трябвало да има никакви проблеми. Просто спазвай инструкциите
Цитирай
#8

Та ако телефона влезе в Emergency mode как мога да го правя? Моля ако може да ми обясните подробно защото за първи път ще правя такива работи.
Цитирай
#9

ето така:
https://www.androidbg.com/forum/topic443...dz-p5.html

A той телефона задължително минава през Emergency/Download mode При флашването, въпроса е да не се пипа докато не завърши процеса или докато програмата не даде грешка
Цитирай
#10

Заповядайте едно видео, което направих днес. В него ще видите как да ъпгрейднете от официално 1.6/2.1 до 2.1 с Fastboot + инсталация на Recovery CWM 6.0.0.0:

В Youtube e разделено на 2 части:
Част 1:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=ao-Kd1_l9...e=youtu.be[/video]

Част 2:
[video]http://www.youtube.com/watch?v=SXzTUuPAs...e=youtu.be[/video]

Ето и Link-чета към оригиналния клип във формат .avi: [video]http://minus.com/lbxqJvfZrWgsXa[/video] или [video]https://dl.dropbox.com/u/17539072/fastbo...ry%206.avi[/video]

Извинявам се за малкото разминаване между говор и картина, но проблемът е само в YouTube Клипчетата!!
Цитирай
#11

Адмирации за търпението и труда , който си положил Suffer.

Samsung Galaxy S4 mini
Цитирай
#12

Стигам до там където пиша "fastboot flash recovery 1.img" и отдолу ми изписва че не може да зареди 1.img .
Къде греша ?Свалям файла после го преименувам на 1.img и го копирам в папка fastboot files.
С windows 7 съм .

Трябва ли да се прави hard reset.Root нужен ли е.Пробвах и на XP и пак същото не може да зареди img.

Galaxy S Plus .ENDROIX II-13.2.13
Цитирай
#13

По всяка вероятност при теб са скрити разширенията на файловете и с преименуването на 1.img При теб файла става 1.img.img

Hard reset ако ще се прави е желателно да е преди флашването с KDZ. Root Не ти е нужен за процедурата.

Offtopic Moля те ползвай бутона РЕДАКТИРАЙ, ако имаш да добавяш нещо по мненията си!!!
Цитирай
#14

Значи да не преименувам файла.Утре ще пробвам.

Galaxy S Plus .ENDROIX II-13.2.13
Цитирай
#15

Aми зависи с каква картинка ти го дава или какво пише под него.
Ако като го кръстиш само 1 отдолу ти изписва, че е IMG файл, значи съм бил прав. В противен случай може да помогна с един Team Viewer, колкото да изясним къде точно е проблемът
Цитирай
#16

Получи се !Трябваше да махна отметката ,която скрива разширенията на файлове.Иначе всичко е обяснено прекрасно!
Сега вече сме с нов ROM-CyanogenMod 7.2

Galaxy S Plus .ENDROIX II-13.2.13
Цитирай
#17

Малко помощ тук. Значи, още като инсталирам Suite не ми се показва втори модем. После като инсталира драйвърите, не ми инсталва Disk drive. И последното, защото до там стигнах, когато включа KDZ, не ми дава да правя абсолютно нищо по него. Та понеже вече загубих няколко часа и няколко милиона мозъчни клетки, някой ако предложи малко помощ с Team Viewer ще съм му благодарен.
Цитирай
#18

Втория модем се появява като свържеш телефона с компютъра чак.
диск драйв излиза като смъкнеш статус бар-а и избереш да се монтира картата памет
а кдз става активно като пуснеш преди това Windows enabler(при Windows 7 трябва и двете да ги стартираш като администратор)
Цитирай
#19

Е да де, но дори като свържа телефона ми е само един модем, а преди да го свържа въобще няма модеми. Понеже за пръв път правя такива работи, си нямам никаква идея как се смъква статус бар-а. А за KDZ - На ХР съм, но дори като пусна Windows enabler, пак не ми е активно.
Цитирай
#20

еми драскай по скайп да го направим, ама не виждам какъв е проблема Smile
Цитирай
#21

Как да го направя всичко това с Linux ? Ubuntu 12.04.1 LTS x86, 3.4.2 кернел.

Samsung Galaxy S6 | Stock 6.0.1
Цитирай
#22

За работа с Fastboot и ADB може да се конфигурира, но самия ъпдейт до 2.1... не знам
Цитирай
#23

Здравеите може ли да попитам защо когато тръгвам да инсталирам ADB-то ми изписва този надпис (Избраният от вас INF фаил не поддържа този метод на инсталиране).Моля помогнете!Благодаря предварително!С Windows7 съм
Цитирай
#24

Дай малко повече информация?
С какъв ром беше преди хард ресета?
Имаш ли Fastboot, Recovery?
Защо направи Hard Reset?

А за ADB при WIN 7 - драйвърите се инсталират сами
Цитирай
#25

Здравей suffer преди да направия hard reset бях с 2.1 . Fastboot recovery имам но незнам как да го използвам защото не можах да разбера как истината е че съм на 13 години и това е нещо ново за мене но да се върнем на темата. Hard reset направих защото при флашването ми исписа Force close.Ако можеш да ми помогнеш ще е много хубаво за мен .Благодаря предварително
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)