Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Инструкция: Как се слага Custom ROM
#26

Приятели накрая като влезна в цмд и като напиша ,,fastboot devices '' и не ми излиза това което трябва, излиза ми адреса който въведох. На уиндолс 7 сам

LG GT540 Optimus 2.1 (eclair)
Цитирай
Аксесоари
#27

кой адрес?
Цитирай
#28

Адреса на Фастбут филес


П.С не ми дава да влезна в фастбут режим като тела е изключен .(поуер+камера) всичко е направено както на клипа.

LG GT540 Optimus 2.1 (eclair)
Цитирай
#29

Здравейте,

Бих желал да попитам къде бъркам при опита ми да кача някои от custom rom-овете сложени в тази тема. Преди да започна бях със стоковият rom 2.1 предлаган като официален update за GT540.
Сложих си fastboot i recovery, както е описано в стъпките в тази тема и се опитах да сложа някои от споменатите ромове.
Предимно пробвам да ги слагам през recovery-то. Имах успех с CyanogenMod-7.2-Tejas-Build-Three, но от там нататък след него а и преди него опитвайки другите стигам винаги до съобщението :

Can'not open ?????????.zip (bad) , където ????? е името на архива както се казва при свалянето.

Това ми го дава на почти всички архиви които са през recovery споменати в тази тема.

Има ли значение знаците които са в имената, трябва ли да ги преименувам на нещо друго преди да ги сложа на картата тези архиви?

П.П. Пробвах различни версии на Clockwork Recovery - да не би да е от това, но проблема е все един и същ независимо от версията.

Ако имате някакви идеи какво точно не е наред, моля кажете.

Поздрави,
Цитирай
#30

evgo_stz написа:Адреса на Фастбут филес


П.С не ми дава да влезна в фастбут режим като тела е изключен .(поуер+камера) всичко е направено както на клипа.

има 3 варианта:
1. Не си сложил фастбуут, а нормален ROM
2. при включване на телефона не ти се появява бялото LG лого
3. Просто не правиш комбинацията както трябва

dark_templar написа:Здравейте,

Бих желал да попитам къде бъркам при опита ми да кача някои от custom rom-овете сложени в тази тема. Преди да започна бях със стоковият rom 2.1 предлаган като официален update за GT540.
Сложих си fastboot i recovery, както е описано в стъпките в тази тема и се опитах да сложа някои от споменатите ромове.
Предимно пробвам да ги слагам през recovery-то. Имах успех с CyanogenMod-7.2-Tejas-Build-Three, но от там нататък след него а и преди него опитвайки другите стигам винаги до съобщението :

Can'not open ?????????.zip (bad) , където ????? е името на архива както се казва при свалянето.

Това ми го дава на почти всички архиви които са през recovery споменати в тази тема.

Има ли значение знаците които са в имената, трябва ли да ги преименувам на нещо друго преди да ги сложа на картата тези архиви?

П.П. Пробвах различни версии на Clockwork Recovery - да не би да е от това, но проблема е все един и същ независимо от версията.

Ако имате някакви идеи какво точно не е наред, моля кажете.

Поздрави,

Или не си ги свалил както трябва архивите или не знам...
Някои от линковете за ромове не ги поддържам аз така че можеш да питаш и в съответната тема..
Цитирай
#31

Здравейте!

След няколко дена ходене по мъките открих проблема с
Цитат:Can'not open ?????????.zip (bad) , където ????? е името на архива както се казва при свалянето.

Проблемите идваха от дефектна SD карта. Макар и да се записват правилно от компютъра файловете после не се четяха добре от телефона. След смяна на SD картата с друга нямам проблеми с нито един rom.

Благодаря за своевременният и бърз отговоро suffer! Архивите са наред. Всеки може да ги ползва безпроблемно.

Поздрави,
Цитирай
#32

Очевидно не съм ти помогнал, но браво, че си се оправил. Не бих се сетил за дефект със картата памет така или иначе Smile

Винаги можеш да искаш от някой да направи Backup на System Boot И да ти ги прати като img файлове за флашване през Fastboot
Цитирай
#33

Стигам до там където пиша fastboot devices и нищо не връща. Пробвах да напиша следващата команда въпрек и всичко,но ми изписва waiting for device. Вече много пъти пробвах , от самото начало се връщах и не става
Цитирай
#34

Имаш проблеми с драйвърите.
Цитирай
#35

И аз така си мисля обаче , от обед се мъча , няколко пъти преинсталирам и драйвъри и ПЦ суит и не и не. Мисля да пробвам всичко на другия компютър който е с ХР

..... ПП....
Все пак стана с други драйвъри . Благодаря !
Цитирай
#36

Здравейте, вчера направих цялата тази операция и телефончето се държеше много добре но днес започна с "Принудително затваряне" след като му направих хард ресет маркета отказва да се включи
Цитирай
#37

Цялата тази операция ще рече, че вече си с Custom ROM или само си стигнал до ROM 2.1 с Fastboot?
Цитирай
#38

беше с 2.1, сложих му Custom ROM, всичко това е защото батерията не държи и реших да пробвам друг ROM и батерията държеше докато беше с custom ROM, но след проблема с маркета му дадох back up сега маркета работи но батерията не държи повече от полвин ден
Цитирай
#39

най-много държи батерията с този ром
https://www.androidbg.com/forum/topic324...ee-p2.html
Цитирай
#40

имам един въпрос от къде да си дръпна DroidATScreen 0.3.jar
Цитирай
#41

Заповядай:
https://dl.dropbox.com/u/17539072/droidAtScreen-0.3.jar
Цитирай
#42

а как се инсталира нямам си идея от тези андроиди направо сам очаян
Цитирай
#43

Не се инсталира, а просто се стартира, но преди това трябва да имаш инсталирана JAVA На компютъра.
Цитирай
#44

Защо като дам fastboot flash recovery 1.img компа изключва
Цитирай
#45

Нямам никаква идея. Друго досега не се е оплаквал от това.
Опитай на друг комп и виж да нямаш вирус или проблеми с твоя...
Цитирай
#46

Сложих recovery_clockwork_3.0.2.4_swift през fastbootflashereng но като задържа home i power екрана остава син,нещо пак бъркам ли?Интересното е,че сега имам работещ маркет.
Цитирай
#47

според мен не си го сложил? И защо избра точно тази версия? 5.0.2.7 e препоръчителна за повечето ромове
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)