Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[16.03.12]_-.¸¸.·´¯Google Galaxy Nexus[Un/Relock~Root~CWM~GNexTOOLKIT]
#51

sasho2210 написа:Аз искам да питам дали може да се флашне custom rom - например този:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1774165
но без да се рутва телефона. Видях, че в Galaxy Nexus ToolKit има опция за рестарт в cwm recovery (опция 10 в менюто) без то да се флашва. Аз имах cwm на друг телефон и знам как през него мога да инсталирам произволен rom който е в .zip формат. Въпроса ми е това ще стане ли както го мисля?

Да може да стане дори и да нямаш Перманентен CWM Recovery.
С Rom Manager от маркета рестартирваш в CWM(мисля с Root), но ако угасиш телефона няма да можеш да запалиш в CWM Recovery.

Не знам защо желаеш Къстъм Ром по този начин :unknw:
Ти трябва да отключиш bootloader, за да инсталираш Rom и според мен е много по-добре с Перманентно CWM Recovery.
Дори и да имаш Root и Recoery не виждам къде е проблема щом вече си отключил bootloader.
Ако желаеш нещо като сигурен телефон, не отключвай bootloader.

А ако търсиш добър Ром, според мен няма по-добър от АОКР, но оригиналният, не моднатите.
Има добри настройки, може би най-добрите, които има в един Ром Андроид.
Ако си с ICS слагай последният Milestone, а ако трябва да минаваш сега на JellyBean не забравяй да ъпнеш боотлоадер.

Устройство: Квото падне
Не отговарям на ЛС свързани с тематиката на Форума
Цитирай
Аксесоари
#52

В момента съм този ROM от линка по горе. Телефона ми е с откл. boot loader & cwm recovery флашнато. Единстената екстра която имам сега е индикатора с процент на батерията в статуса. Сега в 15:05 съм на 79 процента - до тук 15 часа на батерия Smile
Цитирай
#53

Здравейте, рутнах си телефона съвсем лесно и бързо като използвах само опцията 1-CLICK FOR ALL в Galaxy Nexus ToolKit. Всичко стана автоматично, без писане на команди - отключи си bootloader-а, сложи си CWM recovery touch и извърши root. Само по едно време поиска от мен да включа USB Debugging, за да продължи. Това е. Изглежда методът, описан в първия пост съвсем не е най-лесния, а напротив - изисква доста време, знания и излишен труд. Въобще, каквато и процедура да правите, Galaxy Nexus ToolKit ви улеснява максимално, само се уверете, че използвате последната му версия и изберете съответната опция. Успех! Smile
Цитирай
#54

Препоръчайте някой custom rom за нашия телефон. Мен специално ме интересува максимална стабилност, евевтуално някоя екстра. Шарении, анимации и тем подобни не ми трябват изобщо. Smile
Цитирай
#55

Здрасти,
аз позлзвам този ром :
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1790532
Много стабилен и с добра батерия, изчистен е без шарении. Специално за недо има модове, които се флашват отделно:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1791815

На мен лично много ми допадат "Zen Keys" Tooth


Цитирай
#56

m.martinov написа:Здравейте, рутнах си телефона съвсем лесно и бързо като използвах само опцията 1-CLICK FOR ALL в Galaxy Nexus ToolKit. Всичко стана автоматично, без писане на команди - отключи си bootloader-а, сложи си CWM recovery touch и извърши root. Само по едно време поиска от мен да включа USB Debugging, за да продължи. Това е. Изглежда методът, описан в първия пост съвсем не е най-лесния, а напротив - изисква доста време, знания и излишен труд. Въобще, каквато и процедура да правите, Galaxy Nexus ToolKit ви улеснява максимално, само се уверете, че използвате последната му версия и изберете съответната опция. Успех! Smile

Ето ти елементарен начин за ъпдейт до Jelly Bean 4.1.1 yakju https://www.androidbg.com/forum/topic432...ro03c.html
Цитирай
#57

Оф защо толкова мега трудно инсталирам драйвърите на самсунга за боотлоадъра? Няма такова дърво... Все не иска, все на мъка... Накрая го инсталирах, буутна телефона и бам - крашна... Не мога да направя бакъм, защото драйвърите крашната... Егати тъпия софтуер...

ЕДИТ: Оправих го, как и аз не знам, ама...Smile Само че се измъчих с махането на поп кайсаSmile

Samsung Galaxy Nexus i9250  [ROM][JB][4.2.1][Maguro] MiNCO v6 (Minooch + Franco)  rooted.
Цитирай
#58

Вчера след няколко часа мъчене (главно заради drivers (задължително трябва да си рестартирате компютъра след инсталация на drivers)), вече съм с 4.1.1 (JRO03C), благодаря много на колегите във форума :bow: (коментарите на някои колеги също ми помогнаха) и + luba6ky за добре свършена работа.
Цитирай
#59

След като направих всичко как трябва, днес установих, че нямам приложение (иконка) на superuser потребител.
Цитирай
#60

За да имаш икона на superuser трябва да си рутнеш телефона :thumbup:

Alcatel one touch 302 ->Sony Ericsson T100 ->Sony Ericsson j100i ->Panasonic vs3 ->Samsung c3010->Samsung E1210M->Google Galaxy Nexus I9250 Android 4.3 Jelly Bean yakju build
Цитирай
#61

Следвах всички стъпки на колегата luba6ky и toolkit-a , и опция 7 all in one, всичко протече както трябва, но нямам superuser и root.

Оправих се... root-нах го отново. Tongue
Цитирай
#62

В списъка с модели на последния Тулкит булит номера е различен от моя това ще пречи ли?Драйверите май се инсталираха но заради този булит се притеснявам да продължа напред.

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#63

От тук - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1614827 си смъкни последната версия на туулкит-а. Там трябва да го има твоя билд.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#64

Точно с него съм,нали в най горната секция да гледам?Там има само един 4.1.1 най отдолу това ли е?

Май се оправих как до разбера дали е отключен ботлодера,защото всичко на телефона си остана а пише че се губело?

Оправих си Нота....най-после...>>>>>
Galaxy nexus......>>>Galaxy tab || 7.0^^^^Xperia Z3...И други неща вече...
Цитирай
#65

Здравейте. Отключих си буутлоадера и си смених поддръжката на Гугъл. Сега за да си роотна телефона трябва ли да се изтрие всичко наново? БЛ все още е отключен.

Even when winning is illogical losing's still far from optional!
Nexus 5
Цитирай
#66

pachogipsovo написа:Здравейте. Отключих си буутлоадера и си смених поддръжката на Гугъл. Сега за да си роотна телефона трябва ли да се изтрие всичко наново? БЛ все още е отключен.

Не трябва.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#67

Когато ROOT-вам телефона, цялата информация ще се изтрие ли? Преди да дам от менюто РООТ трябва ли да правя нещо друго? Става въпрос за GNex TOOLKIT

Old: Samsung Galaxy S4 | Samsung Galaxy S4 Black Edition | Samsung Galaxy S5 | LG G3 | Samsung Galaxy A5

Now: Samsung Note IV
| Samsung Galaxy S6 Edge
Цитирай
#68

Бекъп се прави винаги, защото всичко може да се случи!

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
#69

Колеги, да питам, че не разбрах, има ли начин след руутване, да върна телефона както съм го взел/a.k.a unroot/?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#70

И мен ме интересува точно това. :unknw:
Цитирай
#71

Ще задам въпроса пак с надеждата все пак някой да отговори Angel

Може ли телефона да се unroot-не при проблем?

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#72

Да, може. Да се ънрутне и да се заключи буутлоудера.

Впрочем, пише го още в първото мнение на темата Confusedtupid:

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#73

Аз да питам за 4.2.1 коя версия на Тоолкит-а трябва да ползвам - 10.1 ли ? Защото като гледам на тея няма 4.2.1.
ПС: За съжаление темата е доста Outdated. Трябва да се "поизчисти"

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#74

evil4o написа:Аз да питам за 4.2.1 коя версия на Тоолкит-а трябва да ползвам - 10.1 ли ? Защото като гледам на тея няма 4.2.1.
ПС: За съжаление темата е доста Outdated. Трябва да се "поизчисти"

да 10.1 има за 4.2.1
Цитирай
#75

А да питам за флаш на кернел само инстал от зип ли трябва ? Не трябва ли wipe нещо ала бала ? В xda никои не е написал How to :

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)