Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[16.03.12]_-.¸¸.·´¯Google Galaxy Nexus[Un/Relock~Root~CWM~GNexTOOLKIT]
#76

Wipe cache + dalvik

|||ПРАВИЛА|||¸.·´¯Facebook, Twitter, G+, YouTube и Vbox¯´·.¸|||ЕКИП|||
@Luba6ky Задавайки въпроси на PM, унищожавате форума!
Цитирай
Аксесоари
#77

Мхм ясно, мерси. Довечера ще унищожа Нексуса от мъчение и бенчове :power: Dance
Като цяло просто се тегли гоогле тулкит 10.1 натискаш 1 и 4 и приключваш за 2 мин. Доста трябва да се съкрати темата.

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#78

Здрасти имам въпрос към Luba6ky, колега ако съм с отключен bootloader или руут, не ги разбирам много, така купих телефона втора ръка... та въпроса беше ако РОМ-а е стоков от Гугъл при наличие на нов официялен ъпдейт ще го получа и аз въпреки тия базикания по софтуера ?

Google Nexus 5 , 16gb White, 5.0.1
Цитирай
#79

Ако ромът е стоков, ще го получиш.
Виж в Settings->About phone с какъв ром си.

Pixel XL / Android 9 Pie
Цитирай
#80

4.2.1 е

Google Nexus 5 , 16gb White, 5.0.1
Цитирай
#81

Има ли разлика между yakju и yakjuxw?искам да си rootna телефона но като си инсталирам toolkita има само gsm model yakju-maguro а моя телефон е с yakjuxw-maguro и не съм сигурен дали няма да си прееба телефона.Надявам се че сте ме разбрали, за първи път ще ми е да rootvam. Android Lock Big Grin

Samsung galaxy nexus
Цитирай
#82

Има тазлика 1-то е с поддръжка на ГУГАЛ а 2-то на САМСУНГ. колега ..... изтегляш Nexus Root Toolkit 1.6.2 инсталираш я ! Пускаш на телефона си USB Debugging и после вс се прави от тази програма и то само с натискане на 1 бутон. Теглиш си от ТУК - https://developers.google.com/android/ne...ages#yakju , което искаш, а ако не си избираш от програмата и тя сама го тегли, и ти го инсталира ( обаче ти изтрива вс. ) след като ти се инсталира и зареди Даваш Root. и програмата си прави вс. Може да си сложиш и Ricovery MOD от нея мн лесно С тази програма няма какво да объркаш вс е мн елементарно направено .
Надявам се да съм ти помогнал.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#83

Мерси колега оправих се.Сега имам друг проблем ако може да ми помогнеш пак ще съм ти благодарен,значи като се опитам да инсталирам някое приложение и ми изкарва това(For security,your phone is set to block installation of apps abtained from unknown sources.)трябва да направя някаква настройка ли какво не мога да разбера,мерси предварително. :thumbup: Big Grin

Samsung galaxy nexus
Цитирай
#84

това от Googal Play ли ти го изкарва или си дръпнал някоя програма или игра от някъде и искаш да я инсталираш .
Ако е 2-я вариант като ти изкара прозорец на които пише - cancel и settings натисни settings и после трябва да сложеш ТИКЧЕ на ....... нещо беше USB ....APPS protec . за да може да разрешиш да инсталира . после се връщаш и пак натискаш да инсталираш и даваш инстал и вс става.
Надявам се да съм помогнал.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#85

mrejata13 написа:Мерси колега оправих се.Сега имам друг проблем ако може да ми помогнеш пак ще съм ти благодарен,значи като се опитам да инсталирам някое приложение и ми изкарва това(For security,your phone is set to block installation of apps abtained from unknown sources.)трябва да направя някаква настройка ли какво не мога да разбера,мерси предварително. :thumbup: Big Grin

Настройки(Settings)>Сигурност(Security)>сложи отметка на Неизвестни източници(Unknown sources).
Цитирай
#86

Благодаря колега sirgeorge за корекцията ...... :bow:

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#87

мерси за помоща сложих отметка и сега всичко е ок. :bow:

Samsung galaxy nexus
Цитирай
#88

Сложил сън стоков ром с ъпдейти от гугъл, ако руутна и после пак заключа буттлоадера, ще ми падне ли гаранцията?
И изобщо в момента важи ли ми гаранцията?

OnePlus 7 Pro
OnePlus 3T
LG Nexus 5
Samsung Galaxy Nexus
Цитирай
#89

Слагаш каквото си искаш, Ъпваш и после като заключиш БООТ....-а и няма да ти падне гаранцията.

HTC ONE M8 5.0.1 Stock +UnLock +Root+ CWM 
Цитирай
#90

Извинявам се за тъпия въпрос колеги, но нали сме се събрали да си помагаме Smile.Искам да попитам мога ли да си сменя РОМ-а без да правя руут на телефона.До колкото четох по темите ако се смени РОМ-а,ще се оптимизира работата на тел.(защото сега ми е доста муден и ме нерви многоSmile ) или поне така разбрах от това ,което изчетох.Относно Боотлоадера отключвах го,когато смених поддръжката от Самсунг на Гоогле и пак го заключих.Относно самата процедура по смяна на РОМ-а,трябва да сложа файла в тел. да го отключа и от Рековари моде да намеря РОМ файла и да го инсталирам.Леле дано ме разберете,какво искам да попитам,че и аз се обърках вече Big Grin Big Grin
ПС - за "десерт" кой РОМ ще ми препоръчате.
ПС2 - Благодаря предварително. Smile Smile
Цитирай
#91

totesev написа:Извинявам се за тъпия въпрос колеги, но нали сме се събрали да си помагаме Smile.Искам да попитам мога ли да си сменя РОМ-а без да правя руут на телефона.До колкото четох по темите ако се смени РОМ-а,ще се оптимизира работата на тел.(защото сега ми е доста муден и ме нерви многоSmile ) или поне така разбрах от това ,което изчетох.Относно Боотлоадера отключвах го,когато смених поддръжката от Самсунг на Гоогле и пак го заключих.Относно самата процедура по смяна на РОМ-а,трябва да сложа файла в тел. да го отключа и от Рековари моде да намеря РОМ файла и да го инсталирам.Леле дано ме разберете,какво искам да попитам,че и аз се обърках вече Big Grin Big Grin
ПС - за "десерт" кой РОМ ще ми препоръчате.
ПС2 - Благодаря предварително. Smile Smile


Без руут не стаеа, иначе да правило си описал процедурата. Мен лично ми харесва AOKP, но съм си със сток-а.

Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Black 256 GB ANDROID 11
Galaxy Watch3 46 mm LTE  Galaxy Buds+ | RED
Цитирай
#92

totesev написа:

Смяната на РОМ не изисква руут (той служи да ти даде администраторски права - super user за достъп и промяна на системните файлове на съответния РОМ). Флашнал ли си някакво рикавъри (CWM или TWRP)? Ако не си действай, за да можеш да флашнеш от телефона през рикавъри какъвто и да е РОМ. Процедурата е много проста - харесваш си РОМ сваляш архива му и го качваш в телефона, след това влизаш в рикавъри-то от телефона и инсталираш съответния архив.

Цитат:FLASH-ване на ROM, KERNEL или RADIO чрез CWM RECOVERY

1. Свалете си избрания от вас ром на компа. Сега свъжете телефона с кабел, за да влезне в MTP Mode, и поставете, без да разархивирате ром-а в вашия 'Internal Storage'. Запомнете 'Internal Storage', а НЕ Sub Directory.

2. Сега натискате 'Volume Up' и 'Volume Down' след което и 'Power', за да влезнете във FastBoot Mode. След това избирате CMW Recovery.

3. Сега избирате 'Install zip from sdcard'. След това 'choose zip from sdcard'.

4. Слизате до избрания файла на ром-а и натискате 'Power', после 'Yes'.

5. След като приключи се връщате назад и избирате 'reboot system now'.

Повечето къстъм РОМ-ве са руутнати и няма нужда да слагаш руут. От къстъм РОМ-те ти препоръчвам Xylon .
Цитирай
#93

здравейте, искам да попитам след инстал на CWM и къстъм ром, за да се върна сток рома и рековерито направо от тулкита трябва да флашна сток рома или ....трябва прво да флашна сток рекавари и после сток ром?

LG G3 16GB Titanium Grey 
Цитирай
#94

Ето така се връща към сток ROM .... https://www.androidbg.com/forum/topic432...oogle.html

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#95

през тулкита го направих става лесно.... от флаш гуугл сток ром....просто не бях сигурен за рекаварито но нямаше проблем....мерси за отговора все пак

LG G3 16GB Titanium Grey 
Цитирай
#96

Имам питане за последната версия на тул кита 7.0 .. с 4.2.1 yakju съм и на първата стъпка в програмата трябва да заявя билд номера и възможните са до 4.0.4 как да постъпя за да го ползвам.. и докато съм в тул кита телефона трябва да е изключен или включен ?

Google Nexus 5 , 16gb White, 5.0.1
Цитирай
#97

Ами това е така защото 7.0 не е последната версия на gnexus toolkit-a а е 10.нещо си ето ти тази - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1614827 10.1 където има всичко за yakju и мисля, че на там ще се оправиш .. от дясната страна на всяка опция пише в какво състояние трябва да е тела ADB значи просто включена USB, fastboot mode мисля, че знаеш какво е ... и първата опция за драйвърите е без нищо включено (без USB- Без нищо)

Samsung Galaxy Nexus [] Android: 4.2.2 [] ROM: Stock (root)  16GB
Samsung Galaxy S7 Edge [] Android: 6.0.1 [] ROM: Stock 32GB
Цитирай
#98

Мерси колега за отговора да си жив и здрав !

Google Nexus 5 , 16gb White, 5.0.1
Цитирай
#99

Как да се върна на yakjuwx чрез GNexToolkit?В момента съм със 4.2.2 yakju
Цитирай

Защо не опиташ по този начин, става също така бързо и лесно:

Lenovo Vibe Z K910 --> Xiaomi Mi4 --> Xiaomi Mi Note2



Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)