Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията
#1

здравейте интересуваме колко ви издържа батерията на телефона (средно в часове)
моята откакто съм с ЦГ7.2 държи някъде между 14-20часа с разговори около 2 ч и интернет около 2 ч с стоковия ром даже беше и по малко качил съм всички възможни програми които спестяват батерията изкл съм синхронизацията и съм на 2G

Huawei P10 Lite
Цитирай
Аксесоари
#2

zlatanov_ написа:здравейте интересуваме колко ви издържа батерията на телефона (средно в часове)
моята откакто съм с ЦГ7.2 държи някъде между 14-20часа с разговори около 2 ч и интернет около 2 ч с стоковия ром даже беше и по малко качил съм всички възможни програми които спестяват батерията изкл съм синхронизацията и съм на 2G

Здравей,

При мен държи около 2 дни, но аз не говоря толкова много, но нета е постоянно включен, а и цъкам и няколко игрички.
Само като съвет, махни всички тия батери сейвъри, няма никакъв ефект от тях!
Доста теми съм прехвърлил за тях, тествал съм уж най-добрите от тях, но по-добър ефект не усетих, дори по-скоро само ти натоварват паметта и това е. Единствено дето може да ти спира нета през нощта, но аз това мога да си го правя и ръчно....

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#3

peppyto написа:
zlatanov_ написа:здравейте интересуваме колко ви издържа батерията на телефона (средно в часове)
моята откакто съм с ЦГ7.2 държи някъде между 14-20часа с разговори около 2 ч и интернет около 2 ч с стоковия ром даже беше и по малко качил съм всички възможни програми които спестяват батерията изкл съм синхронизацията и съм на 2G

Здравей,

При мен държи около 2 дни, но аз не говоря толкова много, но нета е постоянно включен, а и цъкам и няколко игрички.
Само като съвет, махни всички тия батери сейвъри, няма никакъв ефект от тях!
Доста теми съм прехвърлил за тях, тествал съм уж най-добрите от тях, но по-добър ефект не усетих, дори по-скоро само ти натоварват паметта и това е. Единствено дето може да ти спира нета през нощта, но аз това мога да си го правя и ръчно....
за батери сейвъри-те може би си прав май невършат работа,но нещо интересно забелязах при мен-ако примерно батерията ми е на 30% и рестартирам телефона след това показва че е на 46%?!?!?!защо така се получава и това е почти всеки път,

Huawei P10 Lite
Цитирай
#4

ето един скрииншот защо телефона не се използва пише 38%????

Huawei P10 Lite
Цитирай
#5

zlatanov_ написа:ето един скрииншот защо телефона не се използва пише 38%????

Значи тези 38% са този дял на изразходване на батерията ти от последното зареждане, когато телефона седи в джоба. Ако го сложих в шкафа включен без сим карта и не го пипаш до падане на батерията тогава това показание ще е почти 100%.
А за това че след рестарт ти показва повече, опитай след като заредиш до 100% да направиш wipe само на батерията през recovery-то.

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#6

peppyto написа:
zlatanov_ написа:ето един скрииншот защо телефона не се използва пише 38%????

Значи тези 38% са този дял на изразходване на батерията ти от последното зареждане, когато телефона седи в джоба. Ако го сложих в шкафа включен без сим карта и не го пипаш до падане на батерията тогава това показание ще е почти 100%.
А за това че след рестарт ти показва повече, опитай след като заредиш до 100% да направиш wipe само на батерията през recovery-то.
напраших wipe на батерията след като го заредих и изчаках да падне до към 89% рестартирах го и след това пак ми показва 96%?!?!?!вече 21часа и батерията ми е на 59% но само с малко мобилен интернет,GPS,WIFI и без нито един разговор Smileкато съм пуснал battery saver,juicedefendre ultimate i easy task killer

Huawei P10 Lite
Цитирай
#7

Издържа ми около 2 денонощия със леко цъкане и пуснато уи-фи. Ако цъкам доста денонощие и половина. Ако пусна 3джи-то тройно по-малко, а 2-джито двойно по-малко. Със сианоген Мод 7.1 съм, докато бях със стоковия 2.1 издържаше 2-4 пъти по-малко от това, което съм написал

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#8

zlatanov_ написа:
peppyto написа:
zlatanov_ написа:ето един скрииншот защо телефона не се използва пише 38%????

Значи тези 38% са този дял на изразходване на батерията ти от последното зареждане, когато телефона седи в джоба. Ако го сложих в шкафа включен без сим карта и не го пипаш до падане на батерията тогава това показание ще е почти 100%.
А за това че след рестарт ти показва повече, опитай след като заредиш до 100% да направиш wipe само на батерията през recovery-то.
напраших wipe на батерията след като го заредих и изчаках да падне до към 89% рестартирах го и след това пак ми показва 96%?!?!?!вече 21часа и батерията ми е на 59% но само с малко мобилен интернет,GPS,WIFI и без нито един разговор Smileкато съм пуснал battery saver,juicedefendre ultimate i easy task killer

Златанов.......Златановвв........Златаноооов!!!!
Може ли да ми кажеш за какво си ги наблъскал тия глупости по телефона? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Този "батери сейвър" нищо не прави.......трябва да го преименуват на "батери дрейн" :rofl: :rofl: .Явно не си разгледал менюто на Cyanogena......там можеш да го настроиш телефона да работи с по-малка консумация на батерия и ето ти батери сейвър.Относно таск килъра незнам какво да кажа при положение че в рома си има функция да килва,като задържиш стрелката за назад.Просто си си напълнил телефона с глупости и после що не държи батерията :angry: :angry: .Аз на моя несъм му слагал никви такива неща и си ми държи по два дни без проблем...и то с ръчкане.Ето и снимка==>това е с над 1 час разговори,30 минути скайп разговори,около 1 час сърфиране през лайфай и около 15 мин с мобилен нет.

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#9

b_ignatov написа:
zlatanov_ написа:
peppyto написа:Значи тези 38% са този дял на изразходване на батерията ти от последното зареждане, когато телефона седи в джоба. Ако го сложих в шкафа включен без сим карта и не го пипаш до падане на батерията тогава това показание ще е почти 100%.
А за това че след рестарт ти показва повече, опитай след като заредиш до 100% да направиш wipe само на батерията през recovery-то.
напраших wipe на батерията след като го заредих и изчаках да падне до към 89% рестартирах го и след това пак ми показва 96%?!?!?!вече 21часа и батерията ми е на 59% но само с малко мобилен интернет,GPS,WIFI и без нито един разговор Smileкато съм пуснал battery saver,juicedefendre ultimate i easy task killer

Златанов.......Златановвв........Златаноооов!!!!
Може ли да ми кажеш за какво си ги наблъскал тия глупости по телефона? :facepalm: :facepalm: :facepalm:
Този "батери сейвър" нищо не прави.......трябва да го преименуват на "батери дрейн" :rofl: :rofl: .Явно не си разгледал менюто на Cyanogena......там можеш да го настроиш телефона да работи с по-малка консумация на батерия и ето ти батери сейвър.Относно таск килъра незнам какво да кажа при положение че в рома си има функция да килва,като задържиш стрелката за назад.Просто си си напълнил телефона с глупости и после що не държи батерията :angry: :angry: .Аз на моя несъм му слагал никви такива неща и си ми държи по два дни без проблем...и то с ръчкане.Ето и снимка==>това е с над 1 час разговори,30 минути скайп разговори,около 1 час сърфиране през лайфай и около 15 мин с мобилен нет.
добре де махнах всички такива програми,сложил съм го на 2G,контраста на дисплея е нан 10 %,синхронизацията е изкл.,какви други настроики правиш тогава?!@?!и как ще ми обясниш това с батерията при рестарт ?

Huawei P10 Lite
Цитирай
#10

Ако махнеш всичко което съм написал би трябвало да нямаш проблем.А това за батерията след рестарт и на мен ми се е случвало и немога да си го обесня.Но съм забелязал че ако батерият е на 48 и след рестарт стане 65.....тя много бързо пада пак до 48.Така че си мисля че това е просто някакъв бъг който не трябва да те притеснява.Също така виж какви процеси ти работят....да не би да имаш някоя вкл.програма която да гълта много рам а от там и батерия.
Виж при мен как е

OnePlus 2 64Gb
Цитирай
#11

b_ignatov написа:Ако махнеш всичко което съм написал би трябвало да нямаш проблем.А това за батерията след рестарт и на мен ми се е случвало и немога да си го обесня.Но съм забелязал че ако батерият е на 48 и след рестарт стане 65.....тя много бързо пада пак до 48.Така че си мисля че това е просто някакъв бъг който не трябва да те притеснява.Също така виж какви процеси ти работят....да не би да имаш някоя вкл.програма която да гълта много рам а от там и батерия.
Виж при мен как е

Да тези са основните без Viber-a, а него го пребивам със задържане на стрелката. Smile

Huawei P9 Lite L21
Цитирай
#12

Здравейте, не знам дали е точното място за тази тема.
Заредих си телефона със зарядно за HTC wildfire s и батерията започна да пада по бързо.
Средно държеше по три дена, след едно такова зареждане с друго зарядно вече държи с 1 ден по малко.
Възможно ли е да се е скала нещо батерията при зареждане с друго зарядно, не отговарящо на нейните стандарти ?
Цитирай
#13

Пробвaй кaто пaдне под 15% дa рестaртирaш телефонa и го остaви дa се зaреди до крaй в USB-то нa компютърa. Или го зaреди в контaктa с оригинaлното зaрядно, но нa изключен телефон. Не знaм кaкво е зaрядното нa HTC, но е възможно дa пускa по-силен ток.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#14

vargala81 написа:Пробвaй кaто пaдне под 15% дa рестaртирaш телефонa и го остaви дa се зaреди до крaй в USB-то нa компютърa. Или го зaреди в контaктa с оригинaлното зaрядно, но нa изключен телефон. Не знaм кaкво е зaрядното нa HTC, но е възможно дa пускa по-силен ток.


Ами зарядното на LG е
0,7A
Зарядното на HTC
1A

А възможно ли е като има разлика от 0,3А да се е скапала нещо батерията ?
Ще пробвам този метод който ми каза и ще пиша какъв е ефект.
Ако не стане ще търсим друго решение Smile
Цитирай
#15

Не ми се вярвa дa се е прецaкaлa от 1 зaреждaне, но по-силен ток, по-бързо зaреждaне, повече нaгрявaне нa бaтериятa и от тaм по-мaлко живот.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

vargala81 написа:Не ми се вярвa дa се е прецaкaлa от 1 зaреждaне, но по-силен ток, по-бързо зaреждaне, повече нaгрявaне нa бaтериятa и от тaм по-мaлко живот.

Абе не знам ама сега има промяна, като я зареждах цяла нощ, един приятел и той каза така да пробвам и сега е по-добре Smile
Цитирай
#17

Здравейте,имам телефон huawei ascend g510 и лампичката за известията свети постоянно и ми пада мн бързо батерията и си мисля,че е от това..Знаете ли как да я спра да свети постоянно и нормално ли е ?При всички телефони от същият модел ли се среща?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)