Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с Odin инсталиране на Stock ROM - SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i
#76

следвайки стъпките в поста - успях да "върна към живот" самсунга ми,(gt-5830i) след забиване при инсталацията на една игра от сина ми.
Телефона стигаше до логото и се повтаряше и така безкрай.
браво на автора за темата.
Само да спомена със win7 нещо се омазваха нещата с Один - и не сам се опитвал много да го боря проблема, в работата съм с win xp и нещата протекоха идеално.
Цитирай
Аксесоари
#77

Колеги, нещо му стана на телефона ( S5830i ) няма оправяне, опитвам през Odin, ама не знам май нямам точните файлове. Не мога да дръпна PDA.tar от първия пост (стига до 90 MB и замръзва). И не знам какво да го правя.

Моля, помагайте.

Xperia Arc S (много доволен от него до ПРЕДИ ъпдеита)
Цитирай
#78

Vanka не ще да зарежда изобщо през Один, помагай.
Цитирай
#79

Здравейте, попадна ми едно телефонче Samsung Galaxy Ace 5839i от Испания и няма бг меню. Та съм решил да му сложа нов ROM проблем ли ще е ако използвам ROM-a който е за 5830i ?
Цитирай
#80

Здравейте! Правя всичко по темата, но телефона още не иска да се включи :confused: Пробвах с друг odin, друг PDA файл но пак нищо. Odin разпознава телефона, като приключа изписва в зелено "PASS" но не става...
Цитирай
#81

Пробвай с ром с 3 файла

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#82

Пич, спаси ми положението! Благодаря ти за темата!

Samsung Galaxy Ace S5830i Android v 2.3.6 stock rom
Цитирай
#83

Здравейте,днес се регистрирах Smile Бях си блокирала телефона / Samsung Galaxy Ace 5830-i / и за да намеря решение,прочтох тук във форума. Положението на телефона беше толкова зле,че се оправи само с Odin. Благодаря на vankataloz, за написаното.
Сега телефона си работи,но има проблем... нямам сигнал. Появяват се по 1-2 черти, но в през повечето време нямам изобщо - немога да се обаждам,нито да приемам обаждания. Кофти работа с две думи Smile Имате ли някаква идея защо се получи така?И евентуално има ли оправяне? Благодаря Smile
Цитирай
#84

От Настройки го направи да не е на 3g ,a на 2G

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#85

Ще опитам Smile Дано се получи,благодаря rado__8 Smile
Цитирай
#86

Може ли друго линкове за фаѝловете, немога да сваля от 4шаред

LG Optimus G  => Xiaomi redmi note 3=>Huawei p10 lite=>Xiaomi redmi note 8 pro=> Poco F3
Цитирай
#87

http://www.filemonkey.in/file/sz6ilrcd4c3m29xbДал съм ти обикновен стоков...а то като гледам май е цял унбрик....защо не можеш да свалиш...регистрирай се и натискаш това [Изображение: ce2e9ebb793eb71b.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#88

odin не разпознава телефона!!!
А дали е защото се мъча на ubuntu да сложа odina!?

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
#89

Най-добре Windows 7 !

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#90

не ще да разпознае телефона!
малко помощ?!

Samsung Galaxy Ace S5830i&Galaxy Grand Neo Duos
Цитирай
#91

Имам проблем с машинката.
Изтрих по погрешка един файл за ъпдейт на Firmware-то и нито една актуализация, на която и да било програма не работи.
Уж има автоматичен бекът, но като го върна пак нищо не работи.
Не помага и фактори ресет.
Пробвам да го преинсталирам с фърм S5830iXXMC1_S5830iOXFMC2_S5830iXXMB2_HOME.tar, но не става дава ми грешката на снимката.
Пробвах и като махна сим картата и сд картата, пак същото.Пробвах и с фърма на глобул, пак същото.Пробвах и с один в статията, пак същото.
Има ли начин да ъпдейтна фърма или да го преинсталирам ?

Модел : GT-S5830I
Версия : 2.3.6
Версия на на основна честота : S5830IXXMB2
Версия на ядрото : 2.6.35.7/dpi@dell236 #1
Номер на компилация : GIGERBREAD.XXMC1
[Изображение: image.jpg]

Човек е велик, когато е човек !
Цитирай
#92

С неправилния Один флашваш,свали от първи пост за твоя модел!

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#93

rado__8 написа:С неправилния Один флашваш,свали от първи пост за твоя модел!

И с него не става.

Еdit:

Стана с Odin 3.07 Smile
С този фърм S5830iXXMC1_S5830iOXFMC2_S5830iXXMB2_HOME може да се пише и на БГ.
Задължително ли трябва да му давам ресет на настройките след преинсталация ?

Човек е велик, когато е човек !
Цитирай
#94

Да!
За да си тръгне на чисто Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#95

Здравейте,може и да ми се смеете,но ще питам.Имам самсунг 5830 i,но вече милия сдава багажа,първо започна да не успява дори скайпа да зарежда,става черен екран и му трябват 3-4 мин за да зареди,от два дни вече нямам звук на съобщенията и реших да се пробвам да го Рутна или там както се казва(не се смейте,никога до сега не съм го правила и честно казано дори не знам какво точно означава),но чета и виждам че доста телефони са спасени така.Да питам- с windows 7 съм,включвам телефона с кабел към компа,тегля файловете и после стъпка по стъпка от първия пост или ако може като на бавнозагряваща да ми напишете какво да тегла,как от къде и как точно се случва процеса.Моля ви не се смейте и не ме псусайте много,ще го правя за първи път и ме е малко шубе...Помагайте...

З.Стефанова
Цитирай
#96

Първо,най-важното! Провери от Настройки>>За Устройството GT-S5830 или GT-S5830i

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#97

rado__8 написа:Първо,най-важното! Провери от Настройки>>За Устройството GT-S5830 или GT-S5830i

Проверено на 100%-GT-S5830i...За това поне съм сигурна и сега какво следва.Знам че може за някой да е смешно,но до сега не съм правила такова упражнение и не разбирам.Благодаря за помоща

З.Стефанова
Цитирай
#98

От първи пост теглиш Odin и инсталираш драйвърите. Сваляш от тук софтуера(гледай да е европейски за да имаш БГ език) ,разхивираш го веднъж и файла ,който завършва на tar го зареждаш в PDA в Odin.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S5830i

Изключваш телефона и задържаш трите бутона Увеличаване на звука+Home+Power >> Ще ти покажа Worning >>Натискаш веднъж Увеличаване на звука и включваш в компютъра. Чакаш да инсталира драйвърите и Odin да го разпознае(ще ти светне горе в дясно,а долу в прозореца ще изпише added!) >>Натискаш Старт в Odin и чакаш докато не изпише PASS . Като зареди системата вкизаш в Настройки>>Архивиране и Нулиране и правиш Заводски Настройки.

Направи това и ще ти кажа после как да рутнеш

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#99

rado__8 написа:От първи пост теглиш Odin и инсталираш драйвърите. Сваляш от тук софтуера(гледай да е европейски за да имаш БГ език) ,разхивираш го веднъж и файла ,който завършва на tar го зареждаш в PDA в Odin.

http://samsung-updates.com/device/?id=GT-S5830i

Изключваш телефона и задържаш трите бутона Увеличаване на звука+Home+Power >> Ще ти покажа Worning >>Натискаш веднъж Увеличаване на звука и включваш в компютъра. Чакаш да инсталира драйвърите и Odin да го разпознае(ще ти светне горе в дясно,а долу в прозореца ще изпише added!) >>Натискаш Старт в Odin и чакаш докато не изпише PASS . Като зареди системата вкизаш в Настройки>>Архивиране и Нулиране и правиш Заводски Настройки.

Направи това и ще ти кажа после как да рутнеш
Здравейте,най после си взех компа от сервиз и се справих с написаното обяснение за качването на один,мисля че до тук се справих,поне тела тръгва,но пак нямам звук на съобщенията и при вписване....но ще го преживея...Сега от тук както следва и всъщност до къде съм стигнала...

З.Стефанова
Цитирай

milev5 написа:
rado__8 написа:С неправилния Один флашваш,свали от първи пост за твоя модел!

И с него не става.

Еdit:

Стана с Odin 3.07 Smile
С този фърм S5830iXXMC1_S5830iOXFMC2_S5830iXXMB2_HOME може да се пише и на БГ.
Задължително ли трябва да му давам ресет на настройките след преинсталация ?


Имах същия проблем, не искаше да се разпознае с Odin 1.85 no s 3.07 стана без проблем
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)