Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Работа с Odin инсталиране на Stock ROM - SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i
#51

реших да го флешна с один
свалих всичко од горе
но сега веч 10 минути седи си на систем и ништо не прави

ште помогне ли ниакои?

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
Аксесоари
#52

5830 и 5830i са различни модели телефони. Трябва да видиш кой е твоя и да инсталираш ROM за него.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#53

с i e 100%

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#54

Драйверите, които са дадени в описанието, не работят или поне не помагат при отчитането на телефона, 100% съм сигурен, че телефонът е "i" версията и ако може някакъв друг линк за драйвери ще съм ви много благодарен.

Samsung Galaxy Ace S5830i
SGS4 I9505
Цитирай
#55

Това са официалните драйвери... На мен ми работят, а и не виждам някой да се е оплакал... Виж дали телефона ти е 5830i, а не 5830...
Цитирай
#56

Проверих дали е същия модел. Същия е и успях да оправя проблема, мерси за вниманието. Но след преминаването към "Odin" изникна нов. Не мога да включа мобилните данни (3G). Не съм сигурен дали е от ром-а, но преди да го сложа нямах подобен проблем. Като цяло съм благодарен за помощта с слагането на "Odin", а ако имаш идеи за данните ще съм още по доволен. Smile

Samsung Galaxy Ace S5830i
SGS4 I9505
Цитирай
#57

Просто ги разреши от Настройките? Не би трябвало да има проблем това е Stock ROM...
Цитирай
#58

От настройките не реагира :/

Samsung Galaxy Ace S5830i
SGS4 I9505
Цитирай
#59

Когато натисна двете копчета за Volume и Power ми изпиза " Warring!! - A custom OS can use critical problems in your phone and installed programs. If you want do download a custom OS, press the voulme up key. Otherwise, press the volume. Down the key cancel. " ии когато натисна volume up ми се тегли нещо, така ли трябва или аз греша? Smile
Цитирай
#60

kindey написа:Когато натисна двете копчета за Volume и Power ми изпиза " Warring!! - A custom OS can use critical problems in your phone and installed programs. If you want do download a custom OS, press the voulme up key. Otherwise, press the volume. Down the key cancel. " ии когато натисна volume up ми се тегли нещо, така ли трябва или аз греша? Smile

Нищо не се тегли Big Grin Това е Download режим за инсталиране на ROM, чрез ODIN.
Цитирай
#61

Благодаря на vankataloz , всичко е точно и работи.
Инсталирах Kies заради драйверите, но спрях пороцесите от таскменажера ръчно.
Самсунга отново е на линия Smile
А от сайт на самсунг за България дават този( S5830iXXLA2_S5830iOXFKL4_S5830iXXLA1_HOME.tar.md5 )
каква е разликата с този който си качил ?Мерси.
Цитирай
#62

Здравейте,имам SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i и не мога да влезна в download mode,по-точно преди влизах но нещо го омазах и сега не става по указания начин.Пробвах и с orda rar не става,иска драйвери а уж ги има пробвах и на ХР 32 битово и на WIN 7 64 бита....и не става :capitulation:

нямам проблем,просто иконата на download mode не ми се показва и затова си мислех,че не става
влизам на черен екран-значи добре съм го омазал телефона Big Grin
подарих го на жената и тя е доволна :kiss:

Samsung i8730 Galaxy Express
Цитирай
#63

Здравейте, колеги!
В раздела за телефона ви не видях отделна тема "Проблеми и въпроси, свързани с SG Ace", а според мен проблемът касае РОМ и затова поствам въпрос тук.
Случаят е следният:
Една моя приятелка има модификация на телефона, наречена SG Ace Hugo Boss (за съжаление не помня означението на модела). Разликите със стандартния на мен ми изглеждат чисто козметични. Та, телефонът е закупен от магазин на Моби в София и е работил нормално първите 6 месеца. Колежката не разбира особено от смартфони и в един прекрасен момент е инсталирала твърде много приложения и й е намаляла критично вътрешната памет. Не се е сетила да деинсталира, тъй като си е помислила, че премествайки приложение на картата с памет, то се мести цялото. Съответно телефонът почва да се задъхва и да забива. При едно по-сериозно забиване тя се е притеснила и го е занесла директно в магазина, от който е купен за сервизиране (още си е в гаранция). Върнаха й телефона преинсталиран и в началото работеше коректно. Маркетът й не й приемаше гугъл акаунта, та тогава ме помоли за помощ. Върнахме заводски, въведохме всичко наново и тя тръгна да си сваля приложенията наново. Е, направи ми впечатление, че РОМ-ът не изглежда както трябва - по подразбиране е на руски, има допълнителни руски приложения, които са системни и няма българска клавиатура (но има българско меню). Та от два дена телефонът почна да се гаси сам през неопределени интервали от време. Заспива и не се събужда - направо със стартиране. Днес ми каза, че се е изключил и няма палене.
Аз лично си мисля да потърси помощ от сервизните центрове на Самсунг, но реших първо да питам за мнение тук. На какво мислите, че може да се дължи проблемът? Момичето изобщо не е ровило по телефона - само инсталация на програми, разговори, интернет, обичайните задачки...

Nokia 2310 -> Sony Ericsson W910i -> Nokia 6303i classic -> Sony Ericsson WT19i Live with Walkman с руутнат Android 4.0.4 -> HTC Desire 500 със стоков Android 4.1.2
Цитирай
#64

vankataloz написа:Прецакали сте си Galaxy Ace 5830i? След като сте следвали инструкции за 5830 ( без i). Спокойно оправимо е, но не и от съветите, които дават в интернет, защото нищо не става Big Grin За 5830i трябват съвсем различни файлове и съвсем различни програми...

1. Пуснете телефона в Downloading mode (Това става като при изключен телефон натиснете 2-те копчета за звука+Power бутона и след като ви излезе 1 екран натискате на горе, за да продължите)

2. Отворете Odin 1.85 (Това е версията за нашия телефон - другите за 5830 не го засичат. За да разберете дали Odin разпознава телефона Ви първото правоъгълниче под квадратчето трябва да стане жълто и да пише COM нещо си...

3. Не натискайте никакви отметки нищо... Всичко си е нагласено!

4. Натиснете PDA и изберете PDA файла, който съм дал - това е стоковия ROM за нашия телефон Smile

5. Натиснете Start и изчакайте да зареди Smile


РАБОТИ НА 101% !!!!

Odin - http://www.4shared.com/rar/Q5c_T6zA/odin3_v185.html

PDA - http://www.4shared.com/file/Ls2CAsHv/PDA.html

ЗА ДА ИНСТАЛИРАТЕ ТРЯБВА ДА ИМАТЕ И ДРАЙВЕРИ ЗА ВАШИЯ SAMSUNG!

Drivers - http://www.4shared.com/zip/h-cFO6bz/sams...bile_.html


Всичко е точно,засича ми телефона,но когато натисна PDA и влезна в папката няма никакви файлове с такива разширения.Какво да правя ?

Google Nexus 5 - 16GB Black
Цитирай
#65

Mickey написа:
vankataloz написа:Прецакали сте си Galaxy Ace 5830i? След като сте следвали инструкции за 5830 ( без i). Спокойно оправимо е, но не и от съветите, които дават в интернет, защото нищо не става Big Grin За 5830i трябват съвсем различни файлове и съвсем различни програми...

1. Пуснете телефона в Downloading mode (Това става като при изключен телефон натиснете 2-те копчета за звука+Power бутона и след като ви излезе 1 екран натискате на горе, за да продължите)

2. Отворете Odin 1.85 (Това е версията за нашия телефон - другите за 5830 не го засичат. За да разберете дали Odin разпознава телефона Ви първото правоъгълниче под квадратчето трябва да стане жълто и да пише COM нещо си...

3. Не натискайте никакви отметки нищо... Всичко си е нагласено!

4. Натиснете PDA и изберете PDA файла, който съм дал - това е стоковия ROM за нашия телефон Smile

5. Натиснете Start и изчакайте да зареди Smile


РАБОТИ НА 101% !!!!

Odin - http://www.4shared.com/rar/Q5c_T6zA/odin3_v185.html

PDA - http://www.4shared.com/file/Ls2CAsHv/PDA.html

ЗА ДА ИНСТАЛИРАТЕ ТРЯБВА ДА ИМАТЕ И ДРАЙВЕРИ ЗА ВАШИЯ SAMSUNG!

Drivers - http://www.4shared.com/zip/h-cFO6bz/sams...bile_.html


Всичко е точно,засича ми телефона,но когато натисна PDA и влезна в папката няма никакви файлове с такива разширения.Какво да правя ?

Файла не се разархивира!!!
Цитирай
#66

хора помогнете,опитах се да инсталирам нов андроид,но после стоеше постоянно на надписа ,галакси аис, и сега е в даунлоадинг мод, и вече около 15 мин се бави,колко време му е необходимо,за да знам дали да го чакам,моля бързо кажете Smile
Цитирай
#67

В Download режим - инсталацията протича за около 5 минути след като си натиснал старт. Запълва се едно поле, светва в синьо RESET и после в зелено PASS.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#68

vankataloz написа:
Dark Spirit написа:Евала за тази тема! От 1 месец имам S5830i и преди 2 седмици както си инсталирам едно приложение от маркета и апарата изгасна (Fuck)! Като го включих и ми зарежда модела на апарата, после фирмата и ми гасне, после пак така и така до безкрай! Малко се притесних какво се случва ама не го носих в сервиз. Нищо не съм пипал по телефона, дори не бях влизал в recoveri. Телефона бе купен от Mtel - 2.3.6 gingerbread. Реших да се пробвам сам да го оправя без много да съм наясно и следвах стъпките от тази тема и всичко стана като по учебник. Иначе преди това като се прецака телефона и като влезнах в recoveri ми изписа - rfs format failed on /dev/stl11 ! Така че на "vankataloz" само блaгoдaрности за тази тема :bow: За хората попаднали в моето положение следвайте стъпките и всичко ще е наред, няма място за притеснение! А Ако не успеете да се свържете с одина към компа следвайте тези стъпки:

1.pull out battery and sim and sd
2.set things in odin
3.connect your ace 2 pc without battery
4.hold home+vol down+power button
5.put your battery
6.start in odin

Ако направите всичко така би трябвало да си решите проблема (поне аз успях, за което се радвам на този форум)!
Успех!

Представи си какво ми беше на мен, като сам трябваше да намеря начина за 5830i, моят телефон и той беше така... Big Grin Big Grin



Супер тема, много полезна. Само да кажа, че в Доунлоуд мод се влиза с натискатето бутони усилване и намаляне + бутон за включване.

~Great Design isn't Good Enough~
Цитирай
#69

Здравейте инсталирах си идин cyagonomod и kernel към него и този cyagonomod ми прави много бъгове и си исках стария ром стоковия но тай като имам инсталиран custom kernel реших че трябва чрез один да го въстоновя телефона в оригиналния му вид и включвам телефона в download режим включвам го в usb-то влизам в odin и не какво да видя не разпознава телефона инсталирал съв usb драйвера телефона е s5830i моля ви помогнете ми .

Оправих се Smile

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#70

ji4ko0 написа:Здравейте инсталирах си идин cyagonomod и kernel към него и този cyagonomod ми прави много бъгове и си исках стария ром стоковия но тай като имам инсталиран custom kernel реших че трябва чрез один да го въстоновя телефона в оригиналния му вид и включвам телефона в download режим включвам го в usb-то влизам в odin и не какво да видя не разпознава телефона инсталирал съв usb драйвера телефона е s5830i моля ви помогнете ми .

Оправих се Smile

Как?
Цитирай
#71

Колеги, опитах се да си сложа стоков ром с один , но телефона замръзна на самсунг логото и не иска да се стартира. Може ли помощ какво да правя!Телефона е 5830i.
Цитирай
#72

Влез в Recovery и направи wipe data+ wipe cache

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#73

Благодаря ти, а от къде да намеря най-новият multi package за 5830i с три файла за флаш с odin,защото доколкото разбирам с един файл нещо не се получава, и кой odin да ползвам-1.84 или 3.07? Поздрави!
Цитирай
#74

Имам проблем с флашването на стоков ром на с5830 без И направих го с один доунлоадер 4.38 добре телефона тръгна стига до мигащия надпис самсунг и не продалжава

Случайно намерих бекъп на оригиналния ром връщам го върти ми логото на глобул надписа на самсунг 1-2 мин и пак се реска без да продалжава

гледах че имаше ънмоутнати нещя в рековъри мода и ги маутнах и пак така като се върна в рековърито пак са ънмоутнати

с один 1.85 слагам мд5 файла на рома на ПДА свързвам телефона отваря ми ид.ком порта давам старт и запецва на на една стъпка и край
Цитирай
#75

yokohama..yms написа:Имам проблем с флашването на стоков ром на с5830 без И направих го с один доунлоадер 4.38 добре телефона тръгна стига до мигащия надпис самсунг и не продалжава

Случайно намерих бекъп на оригиналния ром връщам го върти ми логото на глобул надписа на самсунг 1-2 мин и пак се реска без да продалжава

гледах че имаше ънмоутнати нещя в рековъри мода и ги маутнах и пак така като се върна в рековърито пак са ънмоутнати

с один 1.85 слагам мд5 файла на рома на ПДА свързвам телефона отваря ми ид.ком порта давам старт и запецва на на една стъпка и край
Някъде по-горе имам пост с файлове и Один който работи за 5830 чисто , намери поста и прочети , файловете трябва да са още налични. Успех !
https://www.androidbg.com/forum/post789791.html#p789791
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)