Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК]Инсталация на broodROM RC5+SkyHigh v1.4 Kernel
#1

Колеги, по молба на двамата най-активни потребители Big Grin в раздела за SGS+ реших да направя този урок, а именно как се инсталира broodROM.

Правя изричното уточнение, че не съм девелопер и самия аз експериментирам! Всичко в този урок дължа на създателя или разработчика на broodRom, колегата broodplank1337
Не нося никаква отговорност за брикнати телефони или проблеми възникнали след инсталацията! Не забравяйте преди да започнете каквито и да е промени по вашия телефон да направите backup на цялата си добре работеща система или поне на най-важните за вас неща. Това много добре е описано точно как става, в тази тема:Работа с Titanium Backup Правя повторение на стъпките, през които преминах за инсталацията на въпросния РОМ, който за мен се оказа доста сполучлив. И така нека започнем с broodRom RC5:
[Изображение: logorc5.png]

1. Сваляте на домашния си компютър ТОЗИ архив.
2. Разархивирате го.
3. Ако имате вече инсталиран ClockWorkMod (CWM) рестартирате в Recovery Mode и форматирате всички партишъни. Ако нямате, то тогава правите Hard Reset, като въведете този код *2767*3855# (докато телефона е включен) - ВНИМАНИЕ: Имайте предвид, че Hard Reset-а ще изтрие всичката ваша информация - контакти, смс-и, настройки, програми! Ако имате вече CWM, не е задължително да форматирате каквото и да било, но задължително през Recovery Mode, трябва да изчистите dlvik cache-то, т.е. намирате опцията wipe "dalvik cache"!
4. Включете телефона си в Download Mode - това става, като: докато е изключен задръжте vol -, home и power бутоните, ще ви излезе Downloading надпис-а, за да разберете, че сте в този mode.
5. Свържете телефона посредством кабела за връзка с компютъра.
6. От вече разархивирания файл имате няколко файла. Кликнете върху Odin, т.е. Multi_Downloader_v4.43_with_smd0425.exe. След като се отвори програмата в полето ops изберете AriesVE.ops файла, чекнете отметка на "One Package", а най-долу, където е One package избирате: "broodROM_RC5.tar.md5" Натискате Start бутона.
7. Изчакайте процеса да завърши, след което телефона ви ще се рестартира сам и ще се стартира в Recovery Mode. Използвайте бутона за увеличаване и намаляване на звука за да се движите в менюто. Изберете reboot system now , като натиснете menu бутона (левия тъч бутон, а не централния Home!)
8. Телефона ще се стартира
9. От настройките за анимации, настройте да се показват само някой, т.е. избирате "Some animation" от Settings > Display > Animations
За сега аз нямам никакви проблеми, нито с WiFi (както беше в предходната версия RC4), нито с нещо друго, като изключим един внезапен рестарт на телефона по време на разговор, но в пакета има и два фикс-а при евентуален проблем. Честит broodROM RC5, а скоро очакваме и broodROM Business Edition v1.0 :thumbup:

Ако нещо не ви допадне винаги можете да свалите и съответно флашнете с по-стара версия. Всички до момента актуални версии на broodROM можете да свалите от ТУК!




========================================================================================


Подобно описание за инсталиране на по-старата версия:
[Изображение: rc4logo.png]

1. Сваляте на домашния си компютър ТОЗИ архив.
2. Разархивирате го.
3. Ако имате вече инсталиран ClockWorkMod (CWM) рестартирате в Recovery Mode и форматирате всички партишъни. Ако нямате, то тогава правите Hard Reset, като въведете този код *2767*3855# (докато телефона е включен) - ВНИМАНИЕ: Имайте предвид, че Hard Reset-а ще изтрие всичката ваша информация - контакти, смс-и, настройки, програми!
4. Включете телефона си в Download Mode - това става, като: докато е изключен задръжте vol -, home и power бутоните.
5. Свържете телефона посредством кабела за връзка с компютъра.
6. От вече разархивирания файл имате няколко файла. Кликнете върху Odin. След като се отвори програмата в полето ops изберете AriesVE.ops файла, чекнете отметка на "One Package", а най-долу, където е One package избирате: "broodROMRC4.tar.md5" Натискате Start бутона.
7. Изчакайте процеса да завърши, след което телефона ви ще се рестартира сам и ще се стартира в Recovery Mode. Използвайте бутона за увеличаване и намаляване на звука за да се движите в менюто. Изберете reboot system now , като натиснете menu бутона (левия тъч бутон, а не централния Home!)
8. Телефона ще се стартира
9. От настройките за анимации, настройте да се показват само някой, т.е. избирате "Some animation" от Settings > Display > Animations
10. В последствие установих проблем с WiFi интернета, ако при теб всичко работи нормално, просто премини на т.11
Проблема се изразява по-специално с кънекшъна към дадена точка за достъп или ако се кънектне, то връзката постоянно се дропва и нета прекъсва. Доколкото разбрах този проблем може и да се прояви, може и да го нямате... не знам на какво се дължи. Разрешението е ТОВА
10.1 Сваляте zip-а
10.2 Качвате го на картата памет на произволно избрано от вас място, като запомните къде го слагате (без да го разархивирате)
10.3 Рестартирате телефона в Recovery Mode
10.4 Избирате "install zip from sd card" и с помощта на страничните бутони за усилване намирате и избирате самия zip
10.5 След съобщението за успешна инсталация ребутвате телефона и се радвате на нормално функциониращо WiFi


11. Вече всичко е готово, кефете се на новия broodROM RC4 и SkyHigh Kernel с работна честота на процесора 1804MHz Rock

Ако нещо не ви допадне винаги можете да свалите и съответно флашнете с по-стара версия. Всички до момента актуални версии на broodROM можете да свалите от ТУК!


========================================================================================



Ако някой предпочете по-стария релийз на broodROM-a RC2 Revision 2 оставям и описанието, което е реално същото като последователност:

1. Сваляте на домашния си компютър ТОЗИ архив.
2. Разархивирате го.
3. Правите Hard Reset, като въведете този код *2767*3855# (докато телефона е включен) - ВНИМАНИЕ: Имайте предвид, че Hard Reset-а ще изтрие всичката ваша информация - контакти, смс-и, настройки, програми!
4. Включете телефона си в Download Mode - това става, като: докато е изключен задръжте vol -, home и power бутоните.
5. Свържете телефона посредством кабела за връзка с компютъра.
6. От вече разархивирания файл имате няколко файла. Кликнете върху Odin. След като се отвори програмата в полето ops изберете AriesVE.ops файла, чекнете отметка на "One Package", а най-долу, където е One package избирате: "broodROMRC3_r2.tar.md5" Натискате Start бутона.
7. Изчакайте процеса да завърши, след което телефона ви ще се рестартира сам и ще се стартира в Recovery Mode. Използвайте бутона за увеличаване и намаляване на звука за да се движите в менюто. Изберете reboot system now , като натиснете menu бутона (левия тъч бутон, а не централния Home!)
8. Телефона ще се стартира, а вие стартирайте от папката "broodROM RC3 First run setup" с разархивираните файлове на компютъра файла и изберете вашите преференции, можете и така да го оставите, както е настроено или подобно на конфигурацията по-долу.
9. От настройките за анимации, настройте да се показват само някой, т.е. избирате "Some animation" от Settings > Display > Animations
10. Отворете QuickPanel Settings > Widget Buttons > махнете отметката на "Toggle LED flashlight" задължително за да нямате бъдещи проблеми с камерата.
11. Вече всичко е готово, радвайте се на новия broodROM RC3 R2 Rock

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво, ама нещо ме е шубе да се захвана, имайки в предвид, че нямам много време на разположение.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#3

AMG написа:Браво, ама нещо ме е шубе да се захвана, имайки в предвид, че нямам много време на разположение.
Страх - лозе пази Wink

Иначе като цяло процедурата отнема не повече от 15мин Wink - 8 за инсталирането и още няколко за донастройките... просто после идва тегавото и голямата играчка - сваляне на приложения, инсталиране, настройки, визуални ефекти Wink

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#4

От този броодром може ли да се премине към краниум ром ??

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#5

bybyleche написа:От този броодром може ли да се премине към краниум ром ??
Може

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#6

Добре си описал инсталацията,но можеше да опишеш и самия ром,впечатления от него и тн.
Цитирай
#7

При флашването на този broodROM получавам ли CWM с него ???

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#8

daniil.pomanov написа:Добре си описал инсталацията,но можеше да опишеш и самия ром,впечатления от него и тн.

Ами аз кой знае какви впечатления от него нямам. Все пак съм с него от два дни. Даже още не съм си инсталирал всичко необходимо... Като цяло ми допада повече от 2.3.5 и чист 2.3.6. В една друга тема бях описал пак доста повърхностно следното:
Основното, което ми прави впечатление /може и да е внушение/, но май не е - батерията ми е ненормално силна. Днес в 12:00 го извадих от заряднодното, сега е 19:30 и за тези 7 часа и 30мин батерията е на 92%. Е вярно, днес го използвах предимно за разговори и минимално ръчкане, но ми се струва, че преди на 2.3.5 дори да не го пипам за ден падаше с повече. Има си FC, но не и от диспечера, а от менюто за управление на приложенията, но аз така или иначе и преди на 2.3.5 си бях изкарал шорткът на началния екран и не си спомням дали и преди имаше FC от диспечера. Приложенията ми хабят пак толкова рам, колкото и преди. Без да чистя и да затварям такива, то свободната памет варира от 120 до към 146MB като килна всички. Имай предвид, че още не съм си качил основните приложения, което може би след това ще се отрази на батерията и рам-та.
Използвах описание и свалих broodRom-a от: broodplank, но при мен AnTuTu изкарва с около 1000 точки по-малко от тези публикувани на сайта, т.е. достигам около 3713, а не 4100-4700.
Друго за сега не се сещам, ще следя как е за напред, но сега мисля да остана на brood-a

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#9

bybyleche написа:При флашването на този broodROM получавам ли CWM с него ???
Получаваш FeaMod Recovery v.1.4 която е базирана на CWM!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#10

Забелязваш ли някакви бъгове? Някъде в хда-то бях виждал един огромен списък с бъгове та отстранени ли са или както казват те има ги ма нали си с най-новото Big Grin
Цитирай
#11

vesko01 написа:Заебелязваш ли някакви бъгове? Някъде в хда-то бях виждал един огромен списък с бъгове та отстранени ли са или както казват те има ги ма нали си с най-новото Big Grin
Ами не мога да кажа, за сега се държи стабилно. Няма нещо, което да ми е направило лошо впечатление за момента. Ако се сблъскаш с нещо конкретно питай за да го наблюдавам и да споделя след това!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#12

Имам проблем с този роом при празен телефон и карта .. при опит да инсталирам скупе от маркета ми казва че няма достатъчно място на устройството ????

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#13

Не е проблем на РОМ-а. Това е често срещано явление изобщо с маркет-а. Получава се от това, че доколкото знам всеки ъпдейт, архив...абе всичко, което сваляш отива в кеш-а /cache/.
При мен се оправи, като в Recovery изтрих cache и dalvik. Опитай!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#14

lifelover написа:Не е проблем на РОМ-а. Това е често срещано явление изобщо с маркет-а. Получава се от това, че доколкото знам всеки ъпдейт, архив...абе всичко, което сваляш отива в кеш-а /cache/.
При мен се оправи, като в Recovery изтрих cache и dalvik. Опитай!
Може ли да ми кажеш каде да ги намеря тея файлове или тоса са папки ??

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#15

Napravih edin hard reset i format na vsichko i segq mi dava da teglq dali tova e bil problema???

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#16

Кеш-а е проблема според мен.

Offtopic Аз на Win-a даже съм забелязъл, че като не чистя дълго време кеш-а и се натрупва...C:-то ще се пръсне. Но там има благинки като CCleaner, които вършат всичко сами, а тук трябва да се занимаваме...
Искам и аз да те питам - заради маркета си преинсталирал на ново, така ли или си си форматирал само картата памет? Сега с broodROM-a ли си?

ПП: Моля, пиши на кирилица!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#17

Изжинявам се... не съм преинсталирал рома само направий хард ресет и формат.... ти да споделиж някой наблудения или бъгове на рома ????

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#18

И сега забелязах др проблем камерара не работи.... как да го оправя???

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#19

Хахаха аз специално за камерата се интерсувах да си призная ... ми няма как да го оправиш и brood още не е измислил фикс ... чети в xda там дават някакви идеи

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#20

нз кво стана сама се оправи и поцна да снима даже... нз кво стана... Някви др бъгове да знаесх??

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#21

браво за труда и аз си мислех да я правя за броод рома ама не ми се правеше но браво и ако намирате бъгове както е написано с камерата сложете си краниум той няма такива бъгове поне аз засега не съм забелязал никакви като имате предвид че краниума се слага още по лесно от феа рековерито няма один няма такива работи

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#22

Cry твоито обяднение за краниума не става цяла вецер съм си играл.... стъпка по стъпка... и не става..

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#23

Toombstone написа:Хахаха аз специално за камерата се интересувах даи призная ... ми няма как да го оправиш и brood още не е измислил фикс ... чети в xda там дават някакви идеи
А опитахте ли по тази точка:
10. Отворете QuickPanel Settings > Widget Buttons > махнете отметката на "Toggle LED flashlight" задължително за да нямате бъдещи проблеми с камерата.

Поне при мен така се оправи.

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#24

Това е проблема... ка Tongue камера си има... някои друг бъг да знаес колега ???

Samsung Galaxy SIII mini Stock
Asus Memo Pad HD7
Цитирай
#25

lifelover не съм го слагал още щото да си призная съм си доволен от РЦ2 а грам не ми се занимава всичко наново да правя Big Grin но аз четох коментари че работата му с паметта е някаква феноменална та ако има много сериозна разлика моля някой да сподели че и аз да флашна и да съм модерен Big Grin

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)