Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК]Инсталация на broodROM RC5+SkyHigh v1.4 Kernel
#51

Евала ти за темата, много добре е обяснена. За сега ми харесва как изглежда. И сега като започнах да се ровя, взех да схващам кое какво е и как да се справям с него. Мисля, че одеве попаднах да вариант за трайно решение на проблема с маркета, вече Google Play. Сега ще потърся пак и ще ви кажа ако съм го оправил. Wink :cheers: :thumbup:

П.П. Има една програма в маркета Market Fix Root. Прочетох че се сваля и се следват точките в нея те са 3 и би трябвало да няма повече проблеми. Аз току що я сложих настроих и реснах. Би трябвало да няма проблем вече.

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
Аксесоари
#52

и без програма става...или поне при мен стана по описания начин, след като изтрих двата кеша. Ако ти се занимава опитай първо по моя начин и сподели как е?!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#53

Аз пък грам не съм доволен от този РЦ3 ... върнах се на РЦ2 много по добре работи а разликите за мен са минимални нищо кой знае какво не предлага.

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#54

А ако искам сега да се върна обратно към обикновения 2.3.5 или 2.3.6, просто си слагам един от тях с Odin-а нали, няма нужда от нещо друго? Android :cheers:

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#55

Mu7aKa написа:А ако искам сега да се върна обратно към обикновения 2.3.5 или 2.3.6, просто си слагам един от тях с Odin-а нали, няма нужда от нещо друго? Android :cheers:
Да
Цитирай
#56

Благодаря за инф. Smile

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#57

Съвсем скоро тоест днес или утре най-късно очаквайте RC4

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#58

на мен лично до момента най ми допада този ром и мисла да спра с корменето на телефончето Crazy но ако излезе нещо заинтригуващо нема да му проста Tongue
Цитирай
#59

RC3 има един кофти проблем с кеша плщс това е KQ7 който има един гаден проблем с WiFi който в RC4 макар че и той е KQ7 се реши снощи по никое време
broodplank1337 написа:Oh and btw. the "kq7 wifi problem" is actually just:

wifi.supplicant_scan_interval=15

in build.prop, changed it to 0, saved, disabled wifi, enabled wifi and problem seems to be solved
... Имах удоволствието да тествам RC4 вчера (няколко билда) и мога да кажа че от всички версии RC4 върви най мазничко и бързо ... супер доволен останах макар че имаше някои неща за доизкусуряване Skyhigh кернела направо хвърчи и с толкова много Tweaks по какво ли не RC4 определено ще е избора на ром за мен само пичагата от Холандия да пусне официалния release със 75мб кеш Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#60

Пробвах го този RC4, много ми хареса, но имам някакъв проблем с Wi-Fi постоянно и непрекъснато сканира за мрежи и не се свързва към никоя мрежа. Когато му дам свържи след няколко секунди ми изписва връзката е прекъсната и продължава да сканира за мрежи. Има ли го при някой друг този проблем и какво е решението? Или просто е от самия РОМ. До сега никога не ми се случвало.
Изглежда, че пак ще минавам на стоковия 2.3.5 за БГ.
Цитирай
#61

проблема не е от RC4 а от KQ7 и странното е че при някои го има при други не ...

изтегли това и го инсталирай през CWM би трябвало да се оправи Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#62

В RC4 има ли някакви големи визуални разлики с rc3? Може ли с rc3 да се сложи SkyHigh? Нужен ли е хард ресет?
Цитирай
#63

От RC2 минах на 4 а ресет формат и wipe на всичко що може да се wipen-е винаги правя Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#64

Toombstone написа:проблема не е от RC4 а от KQ7 и странното е че при някои го има при други не ...

изтегли това и го инсталирай през CWM би трябвало да се оправи Smile

Мерси за съдействието колега сега ще пробвам.
Цитирай
#65

а някакви разлики в инсталацията спрямо описания RC3?

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#66

Ммм колега темата я има в XDA и има много разлики и фиксове заради KQ7 ... RC3 е KQ1 чети и ъпдейтвай да си имаме и ние подреденичък форумец Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#67

аз понеже пиша в движение в момента и ми стана интересно, иначе ако трябва и на това RC ще направя подробно описание, но чак след като лично тествам....та в тази връзка попитах дали има смисъл от нова тема, ако синтаксиса е коренно различен....

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#68

Е той и да е ти просто смени заглавието и ОП .... няма смисъл само да се флуди нали тази вече е в категория важни Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#69

Току що инсталирах RC4 наистина НАПРАВО ХВЪРЧИ както е отбелязал колегата Toombstone. Учудва ме интернета колко е бърз само. Fix-а за интернета работи колега Toombstone. :thumbup:

Искам само да попитам сега съм с 1.8 процесор така ли? Понеже виждам че отчита Версия на ядрото 2.6.35.7- SkyHight....V1.4. Видях че SkyHight е kernel за 1.8, затова питам. И още нещо, ако искам мога ли да си сложа пак 2.3.5 или 2.3.6 без да се притеснявам, защото ако сега съм с 1.8 скачам пак на 1.4 и да не стане някой фал? Smile

Sony Xperia Z3 Compact 5.0.2 Lollipop + 16GB microSDHC class 10
Цитирай
#70

Ами като флашваш стоков ром то ти сменя и кернела .... а въпросният Skyhigh Kernel е съвместим със всички стокови ромове може да прочетеш темичката която пуснах там съм превел по важните според мен неща Smile В момента си на 1804МХз Но моят съвет е преди да флашваш каквото и да е независимо това или нещо друго да си правиш едно бекъпче през CWM Smile

ООО и един акъл от мен .. НЕ СИ ИГРАЙ С Modul Loader-а че аз така праих хард ресет а тъкмо бях настроил всичко ... ако не знаеш за какво е даден модул не го зареждай по дефолт ... забелязах го че като му трябва определен модул той си го зарежда сам Smile

КОЙТО Е СЛОЖИЛ RC4 НЕ СИ ИГРАЙТЕ С init.d СКРИПТОВЕТЕ ДА НЕ БЕРЕТЕ ЯДОВЕ КАТО МЕН ..... ОТ СНОЩИ ДО СЕГА СЕ МЪЧА ДА СИ ЪНБРИКНА ТЕЛЕФОНА И НАЙ ПОСЛЕ УСПЯХ .... ОСТАВЕТЕ ВСИЧКО КАКТО СИ Е Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#71

Може ли някой да обясни в Modul Loader кой модул за какво е?
Цитирай
#72

модулите си ги зарежда автоматично когато му трябват ... не ги пипай Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#73

Toombstone написа:модулите си ги зарежда автоматично когато му трябват ... не ги пипай Smile
От тях има ли някой по-важен или не, защото обмислям да изтрия цялата програма.
Цитирай
#74

Имам един въпрос, който е общ като цяло но реших че ще се опитам да сложа този ром, хард ресета изтрива ли контактите от СИМ картата (не тези в телефона) защото са ми доста и не ми се ще да се трият ?
Цитирай
#75

Modul Loader-a аз пробвах да го изтрия и започнаха някакви случайни FC и проблеми ... не мога да разбера какво ти пречи както и да е ... ти си знаеш ...


А относно контактите в сим картата .... що не я извадиш да ти е мирна главата Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)