Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[УРОК]Инсталация на broodROM RC5+SkyHigh v1.4 Kernel
#76

Toombstone написа:Modul Loader-a аз пробвах да го изтрия и започнаха някакви случайни FC и проблеми ... не мога да разбера какво ти пречи както и да е ... ти си знаеш ...
Изтрих я. Всичко мина ок без Fc.
При теб явно е станало така, защо то си заредил преди тованякой модул.
Цитирай
Аксесоари
#77

Ще се омаже ли нещо яко ако не направя хард ресет ?!
Цитирай
#78

Сега е момента да направиш, за да започнеш "на чисто".

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#79

Прави format partitions Wipe Data/Factory reset Wipe dalvik
И всичко дето може да се Wipe-не

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#80

Инсталирах го и просто му се кефя от 1 час насам... Уникален ROM - изкарах 2739 с Quadrant и 4418 с AnTuTu, и с тоя SkyHigh Kernel направо немога да му се нарадвам Dance
Цитирай
#81

Пичове, новия релийз 4 върви чудесно. Исках да ви питам как се държи батерията при тези 1804MHz.

пп: сега ще променя и сложа линк за сваляне в началото на темата Rock

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#82

Да попитам попринцип може ли да се минава от BroodROM RC3 директно на RC4 ,защото при мен нещо не се получи. След като се инсталира както е описано по горе телефона се включва излиза логото самсунг след това за 1сек се появява едно андроитче с надпис BroodROM RC4 и следва тъмен екран след около 2мин се изключва машината.
Цитирай
#83

lushen написа:Да попитам попринцип може ли да се минава от BroodROM RC3 директно на RC4 ,защото при мен нещо не се получи. След като се инсталира както е описано по горе телефона се включва излиза логото самсунг след това за 1сек се появява едно андроитче с надпис BroodROM RC4 и следва тъмен екран след около 2мин се изключва машината.
Да, може директно. Пробвай пак, няма причина да не става.
Цитирай
#84

lifelover написа:Пичове, новия релийз 4 върви чудесно. Исках да ви питам как се държи батерията при тези 1804MHz.

пп: сега ще променя и сложа линк за сваляне в началото на темата Rock
Има малко дрейнче. Дано по- нататък да го пооправат.
Цитирай
#85

Аз съветвам след като сложите RC4 да сложите SkyHigh 1.4d при дефолт кернела който също е SkyHigh има screen state scaling скрипт с двата default governors са сложени на ondemand докато при другия кернел който реално е същия governo-рите са smartassV2 и батерията се държи малко по добре ... но ако искате по дълъг живот просто чакайте бизнес едишъна който ще се концентрира над това Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#86

vesko01 написа:
lushen написа:Да попитам попринцип може ли да се минава от BroodROM RC3 директно на RC4 ,защото при мен нещо не се получи. След като се инсталира както е описано по горе телефона се включва излиза логото самсунг след това за 1сек се появява едно андроитче с надпис BroodROM RC4 и следва тъмен екран след около 2мин се изключва машината.
Да, може директно. Пробвай пак, няма причина да не става.

Пробвах 7-8 пъти все едно и също правя го както е описано неще и неще :wall: . накрая сложих пак RC3
Цитирай
#87

Благодаря за всичко което сте направили. И аз си го качих RC4 и за сега съм доволен. Има голям прираст в производителноста, дано само батерията не пада прекалено бързо.
Цитирай
#88

Хм, пишете по-горе, че с тоя кернел и ром има дрейнче на батерията, но моите наблюдения са точно обратните. Според мен батерията се държи малко по-добре от предишния релийз. Не мога да сравня обаче с официалната 2.3.6, защото я ползвах за много кратко време. Сега ще направя отново гимнастиките на батерията, защото и това ми е любопитно. При RC3 имаше полза.

Поздрави и Честито Възкресение Христово!

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#89

lifelover написа:Хм, пишете по-горе, че с тоя кернел и ром има дрейнче на батерията, но моите наблюдения са точно обратните. Според мен батерията се държи малко по-добре от предишния релийз.
Защо имам лошото чувство ,че си единствения ( Или от малцинството)
Цитирай
#90

Здравейте колеги Smile Днес си инсталнах BroodRom RC4 и за сега съм доволен от това което разцъквам и много ми харесва как изглежда. Има само едно нещо, което адски много ме дразни и това е че като си пусна wi-fi и се свържа към нета си в нас и след известно време връзката дропва. Инсталнах си през recovery-то това inetfixes обаче пак ми го прави това пробвах пак да го инстална обаче пак ги прави номера. Много ми харесва рома обаче това адски много ме дразни. Моля ако някой колега има някакви идеи да помогне. Благодаря предварително Smile

Nokia 6120 Classic ---> Nokia X6 ---> Samsung Galaxy S Plus ---> HTC One ---> Iphone 5S 32GB ---> Samsung Galaxy S5 ---> Sony Xperia Z5 ---> Samsyng Galaxy S6 Edge ---> LG G5 --> Blackberry Priv
Nexus 7 1st Gen --> Huawei MediaPad S8-701u --> Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#91

Инсталирай WiFi Binaries и Libs от KQ1 и не забравяй да си сетнеш премишъните Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#92

Toombstone написа:Инсталирай WiFi Binaries и Libs от KQ1 и не забравяй да си сетнеш премишъните Smile

Мерси колега може ли да ме намериш в скайп berchev1 или да ми дадеш линкове от къде да ги дръпна и как се инсталват че от седмица съм с телефончето и за сефте пипам андроид съвсем новак съм ако не ти е проблем намери ме в скайп мерси

PS: Какви са тези пермишъни и от къде трябва да ги настроя :?

Nokia 6120 Classic ---> Nokia X6 ---> Samsung Galaxy S Plus ---> HTC One ---> Iphone 5S 32GB ---> Samsung Galaxy S5 ---> Sony Xperia Z5 ---> Samsyng Galaxy S6 Edge ---> LG G5 --> Blackberry Priv
Nexus 7 1st Gen --> Huawei MediaPad S8-701u --> Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#93

Намерих ето това малко по-надолу в това има едно KQ1 Wifi Binaries --> http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1396837 изтеглих си го. Как да го инсталирам, какво да му настроя и още нещо трябва ли да правя. Извинявам се за може би глупавите въпроси, но съм нов все още.

Nokia 6120 Classic ---> Nokia X6 ---> Samsung Galaxy S Plus ---> HTC One ---> Iphone 5S 32GB ---> Samsung Galaxy S5 ---> Sony Xperia Z5 ---> Samsyng Galaxy S6 Edge ---> LG G5 --> Blackberry Priv
Nexus 7 1st Gen --> Huawei MediaPad S8-701u --> Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#94

Айде бе колеги няма ли кой да драсне 2 реда стъпка по стъпка да светне невежата от къде какво дърпа и как го инсталира помогнете МОЛЯ...

Nokia 6120 Classic ---> Nokia X6 ---> Samsung Galaxy S Plus ---> HTC One ---> Iphone 5S 32GB ---> Samsung Galaxy S5 ---> Sony Xperia Z5 ---> Samsyng Galaxy S6 Edge ---> LG G5 --> Blackberry Priv
Nexus 7 1st Gen --> Huawei MediaPad S8-701u --> Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE
Цитирай
#95

Здравейте, при мен се появи следния проблем. След хард ресет, включвам телефона в Dowload Mode. Като вкарам кабела на телефона, Odin ми казва, че не може да ми намери телефона. От Device Manager-a на комютъра ми изписва, че ми иска msm7x30 driver. Някакви идеи ?

Samsung Galaxy S Plus
Цитирай
#96

Проблема не е в телефона мисля а в компютъра че му липсва драйвър опитай да го мушнеш към компютъра докато си е нормално включен да видиш дали ще инсталира нещо Smile ако не търсиш въпросния драйвър и го инсталираш Wink

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#97

За съжаление относно последните две питания не съм толкова компетентен, че да помогна. Колегата Toombstone е доста наясно с много неща и се надявам да има време и да даде разяснения. Аз проблема с wifi го реших с фикса от темата и нямам никакви проблеми. Относно батерията аз съм много доволен, а може и да съм единствен, но факт! На мен лошо впечатление ми прави големия обем трафик, който се генерира при постоянно включено 3G. Имам watchdog и си следя трафика, който напоследък значително нараства. Може и от някое конкретно приложение да е, но не съм инсталирал нещо повече сравнено с тогава, когато ползвах друг ром....

[Device] Samsung Galaxy S Plus [ROM] [4.4] CyanogenMod 11.0 by ADC-Team - Release 4
[Device] HTC Desire C black [ROM] [4.0.3] Stock + HTC Sense 4.0
Цитирай
#98

Иначе в нормален режим като го свържа към компютъра - работи. Лошото е, че този драйвър не мога да го намеря никъде. :wall:

Samsung Galaxy S Plus
Цитирай
#99

Първо възможно решение изтрий Киес и всичките му елементи и го инсталирай наново.

Ако това не подейства ...

1. Включи телефона в нормален режим
2. След като компютъра го намери иди на Device Manager/Диспечер на устройства и намери телефона си като устройство
3.Десен клик на него и му дай да деинсталира драйвърите (преди да ги деинсталираш трябва да избереш кои драйвъри да махне)
4. Вадиш телефона и го мушкаш отново и чакаш да си инсталира драйвърите и пак пробваш


Но за мен проблема е че Киес нещо се е нацапал та първо деинсталирай него и пак го инсталирай (но като го махаш махни всичко не му давай да ти запазва каквото и да е) ако и тогава не стане ще почакаш малко да се пробвам да пресъздам проблема ти...
Между другото какъв Джам(Windows) ползваш ?

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай

Windows 7 . Как да изтрия тоя Киес, че от "Приложения" не става? (извинявам се за тъпите въпроси и offtopic-a)

Samsung Galaxy S Plus
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)