Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root, Unroot, ClockWork Recovery - SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i
#1

Така след като си прецаках телефона, и след 4-5 дена мъчения да го оправя най-накрая успях! След, което разбрах че нещата за 5830 НЕ стават, повтарям НЕ СТАВАТ за 5830i ! Ако се опитате да сложите ROM или ClockWorkRecovery за 5830 само може да си прецакате телефона! А другото е, че в интернет няма да Ви помогнат тъй като ще Ви дават информация за 5830, а двата модела явно са коренно различни Smile

Такааа да започваме Smile

A)Руутване (Root) - Веднъж руутнали телефона вече може да ползваме ClockWorkRecovery Smile

1. Сложете файла update.zip в главната директория на вашата SD карта.

2. Влезте в Recovery mode и изберете install zip from sd

3. Изберете update.zip

4. Рестартирате телефона и той вече е руутнат Smile Може да разберете това като се появи App Superuser при вашите App.

Root представлява администраторски права на вашия телефон!

B) Unroot

Аналогично на Root, но през рековърито избирате опцията install zip from sd >> Choose zip pack или нещо от сорта абеее ще го намерите ;d

C) Слагане на ClockWorkRecovery (това е друго рековъри т.е. абеее трябва да го видите не мога да го обесня Smile )

1. Сложете файла ClockWorkRec5830i.zip в главната директория на вашата SD карта!

2. Влезте в Recovery Mode на телефона (когато аз попитах във форумите как става това ми отговориха Power+Home бутона, но знаете ли колко натисках и натисках :X :X ) При нашите апарати ( 5830i ) става, като: Натистете и задържите Volume Up+Home(квадратния бутон) + Power, но не е само това Big Grin Когато Ви светне дисплея пускате Power бутона, а 2 секунди след това и Home бутона( държите volume up бутона докато не влезете в указания mode)

3. Вече сме влезли в recovery mode ( навигираме с бутоните volume и избираме с Home) избираме update from sd card и избираме файла ClockWorkRec5830i.zip - След 2 секунди това рековери ще се флашне т.е. ще се смени облика на рековърито и ще има много повече функции Smile
(ТОВА Е ЕДИНСТВЕНИЯ ClockWorkRecovery, който работи на нашите телефони!!!!)

(само да допълня че в този ClockWorkRecovery бутона назад е Power бутона)
Цитирай
Аксесоари
#2

Само чe при мeн пишe "Install aborted!". И няма опция "Install update.zip", a "apply update.zip" и "install zip from sd" . И в двата случая грeда.Gingerbread 2.3.6.

edit: Получи сe, но със оригиналния clockwork recovery - "apply update.zip" . Всe пак благодаря за файловeтe!
Цитирай
#3

Извинявам се объркал съм стъпките Big Grin Няма как да се ползва clockWork Recovery без root Smile Поправих темата Tongue
Цитирай
#4

Това:
vankataloz написа:A)Руутване (Root)...
3. Изберете update.zip
и това:
vankataloz написа:При нашите апарати ( 5830i ) става, като: Натистете и задържите Volume Up+Home(квадратния бутон) + Power, но не е само това Big Grin Когато Ви светне дисплея пускате Power бутона, а 2 секунди след това и Home бутона( държите volume up бутона докато не влезете в указания mode)
... ми оправиха живота с това телефонче. Със SE X10 и SE Neo съм, след като ми подариха Ace станаха три смарта, но до сега такава борба за руутване с "шантави" download и stock recovery режими не съм имал.
Апропо, някой попадна ли на "оправени" драйвери за CDC Abstract Control Model, ACM Data, OBEX Data и Object Exchange? Самсунг са решили да заложат някакви изчанчени хардуерни идентификатори, които нямат нищо общо с предоставения от Гугъл adb драйвер - android_winusb.inf Вследствие на това не виждам как мога да ползвам Odin. Друг е въпросът, че за download mode явно клавишната комбинация за 5830i също ще е различна както и за стоковото recovery.
До сега форсирах recovery mode като пишех на конзола adb reboot recovery, но разните rootupd, които намирах из нета не вършеха работа. При този update.zip ъпдейт скрипта е по-различен, като е "съкратена" проверката в build.prop за модела телефон.
Благодарско за полезния пост, сега мога да "о'мажа" нещата качествено Wink

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай
#5

Има как да работи с Odin виж другата ми тема Smile

https://www.androidbg.com/forum/topic303...5830i.html

Edit: Ако намериш някой ROM, който да става за 5830i може да го споделиш Smile
Цитирай
#6

АхЪ, минах през темата, щото ми се наложи да мина и през процедурата Wink Стигнах до "приятния" момент да не ми монтира /system и съответно не можех да си разпъна бекъпа от cwm.
За протокола, малко се различава този ром от нашите, има бг меню, но няма български като език за въвеждане на клавиатурата. След като флашнах с рома и версията на один от стикнатата ти тема, успях да си възстановя оригиналния ром от бекъпа.

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай
#7

На GT - S5830 става ли този Recovery или трябва да е специално за S5830?
Цитирай
#8

nsviper написа:На GT - S5830 става ли този Recovery или трябва да е специално за S5830?
За нас си има нормален CWR. Потърси го в xda. Не ползвай този, този е за 5830i

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#9

Ок. А може ли да ползвам този начин за руут защото гледам,че и в xda е същия?
Цитирай
#10

nsviper написа:Ок. А може ли да ползвам този начин за руут защото гледам,че и в xda е същия?
Не. Ползвай си начините за руут и CWM, за нашите телефони, описан тук, като ти препоръчвам да слагаш CWM 5.0.26 вместо 4.х

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#11

NerdiX написа:АхЪ, минах през темата, щото ми се наложи да мина и през процедурата Wink Стигнах до "приятния" момент да не ми монтира /system и съответно не можех да си разпъна бекъпа от cwm.
За протокола, малко се различава този ром от нашите, има бг меню, но няма български като език за въвеждане на клавиатурата. След като флашнах с рома и версията на один от стикнатата ти тема, успях да си възстановя оригиналния ром от бекъпа.

Яяяя дай backup-a че и аз искам оригиналния си ROM ....
Цитирай
#12

ТОВА е cwmБЕКЪП на фърмуера, с който моя 5830i излиза от Мтел - некодиран (работи с всякакви карти на всякакви оператори). Възстанових заводски настройки, за да изчистя акаунтите в гугъл, самсунг, както и лични контакти и настройки, след което ребуут в cwm -> backup...

DOXbg не ми позволява файлове по-големи от 50 мб, поради което ти качих разпарчетосани файловете.
Разархивираш в %сдкарта%/clockworkmod/backup/директория_каквато_ти_кеф, рестартираш в CWM и възстановяваш.

mtelnodata.part1.rar
mtelnodata.part2.rar
mtelnodata.part3.rar

SE X10i / SE Neo / SX'S / SX'Z1 / SX'Z3 / SX'XZ3P
Цитирай
#13

NerdiX написа:ТОВА е cwmБЕКЪП на фърмуера, с който моя 5830i излиза от Мтел - некодиран (работи с всякакви карти на всякакви оператори). Възстанових заводски настройки, за да изчистя акаунтите в гугъл, самсунг, както и лични контакти и настройки, след което ребуут в cwm -> backup...

DOXbg не ми позволява файлове по-големи от 50 мб, поради което ти качих разпарчетосани файловете.
Разархивираш в %сдкарта%/clockworkmod/backup/директория_каквато_ти_кеф, рестартираш в CWM и възстановяваш.

mtelnodata.part1.rar
mtelnodata.part2.rar
mtelnodata.part3.rar

Мерси много Smile
Цитирай
#14

ClockWorkRec5830i.zip
след като го инсталирах си смени облика, но голямо е учудването ми бе когато пак исках да вляза в рековерито/същата комбинация от клавиши/ -тоси беше старото
ако искам новото-винаги ли трябва да го инсталирам
така ли трябва да е?

I9100 SGSII
Цитирай
#15

Да,не го махай от СД картата Wink
Цитирай
#16

Благодаря ви много за урока и коментарите под него (те също ми бяха доста полезни). Всичко мина супер! :cheers:
Цитирай
#17

Xperia423 написа:Благодаря ви много за урока и коментарите под него (те също ми бяха доста полезни). Всичко мина супер! :cheers:

Радвам се за което Smile
Цитирай
#18

Става ли за gt-s5830i
Цитирай
#19

housexpres написа:Става ли за gt-s5830i

Не човек само за SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i e съжалявам...
Цитирай
#20

Искам да си Unroot-на телефона, качил съм файла Unroot.zip в СД картата,но като влезна в Recovery mode,натискам apply update from sdcard ми изписва "E:failed to mount/sdcard(No such file or directory)
E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete."
Така и немога да разбера дале се е Ънроотнал или не.
Помощ.Благодаря предварително.
Цитирай
#21

housexpres написа:Искам да си Unroot-на телефона, качил съм файла Unroot.zip в СД картата,но като влезна в Recovery mode,натискам apply update from sdcard ми изписва "E:failed to mount/sdcard(No such file or directory)
E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete."
Така и немога да разбера дале се е Ънроотнал или не.
Помощ.Благодаря предварително.


Ох... Добре пробвай сам да се сетиш аз ще ти помогна.

apply update from sdcard

unroot.zip

а файла за рутването се казва update.zip

Ти си...
Цитирай
#22

Имам сериозен проблем с телефона.Бъгва и много лагва .Със стоков ром съм 2.3.6 и ме интересува ако си сложа друг ром дали ще се оправи тава лагване и постоянното зацепване. 5830i е и съм начинаещ в това отношение.Благодаря предварително.
Цитирай
#23

Имам проблем, когато изтегля update.zip файлът, и го разархивирам и кача на картата, като включа рековъри моод и не ми намира update.zip, а папките само и нищо не ми дава да изтегля моля ви за помощ Smile))
Цитирай
#24

MartiPapazova написа:Имам проблем, когато изтегля update.zip файлът, и го разархивирам и кача на картата, като включа рековъри моод и не ми намира update.zip, а папките само и нищо не ми дава да изтегля моля ви за помощ Smile))

А защо реши, че трябва да се разархивира? Smile
Цитирай
#25

Всичко мина благополучно, изпълнявайки инструкциите. Сега остава да го тествам.
Мерси за урока. Smile
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)