Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root, Unroot, ClockWork Recovery - SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i
#76

Трябва да го флашваш винаги затова го пази в сд-картата само ако си смениш кернела тогава вече няма да има нужда да го флашваш всеки път.

За всичко си има решение Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Здравейте нещо се прецака телефона.След всички стъпки и проби ми показва като влезна в систем рекавърито-failed to mount/cache invalid argument.
Can"t mount cache recovery/log
cant open cache/recovery/log
failed to mount/cache invalid argument
cant mount/cache/recovery/last_log
cant open/cache/recovery/last_log
Помагайте и през Один не ще да тръгва дава ми грешка и това е.
Цитирай
#78

И каква е грешката в ODIN?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#79

имам проблем .. свалям файла за рутване и като натисна на него ми пише '' няма приложение, което може да отвори този файл'' то на всички такива файлове ми е така .. да не съм изтрил нещо или ? ..
Цитирай
#80

Sufcho написа:имам проблем .. свалям файла за рутване и като натисна на него ми пише '' няма приложение, което може да отвори този файл'' то на всички такива файлове ми е така .. да не съм изтрил нещо или ? ..

Не просто не го правиш правилно този файл се флашва от Recovery Mod

За всичко си има решение Smile
Цитирай
#81

"имам следния проблем с СД картата E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete." и не ми я намира а не знам защо моля кажете"


Пичове, дайте решение на този проблем - имам същата главоблъсканица.

Не отваря сд картата.

А как става през один? Четох на няколко места - но не схващам как ще се разпознае фаил зип а не тар!!?


Оправих се - нова карта! Проблема е бил в сд картата.
Цитирай
#82

Здравейте!Имам следния проблем:Влизам в режим CWR,бекъп,YES, и отново ме връща в Reboot sistem now, без да зареди бекъпа.Някакви идеи?Телефонът е рутнат,работеше много добре.
Цитирай
#83

Оправи се след 3-4 опита!
Цитирай
#84

След инсталация на CM 7.2, как да върна на стоков GB? Телефонът е S5830i. И другият ми проблем е, че USB-то нещо не може да се свърже с компютъра нито като е включен, нито в download mod, пробвах с 2 кабела на 2 различни компютъра с windows 7 64 bit. В момента е с CM 7.2, деинсталирах драйвъри, инсталирах наново всичко и все пише "unknown device", а телефонът си работи, не е брикнат и не би следвало, иначе нямаше да мога да го включа. Някой да е срещал подобни проблеми?
Цитирай
#85

Огромно благодаря на пишещите в този ФОРУМ. С малко повече четене и операцията по преминаване от 2.3.6 към 4.3 мина безпроблемно! :bow:
Руутнах S5830i съгласно указанията в началния пост. Като уточнение - ако не ви разпознава, че сте качили файла на СД картата /ако сте го направили през карточетец, а не през тела/ - форматирайте картата си през телефона, и с УСБ кабел прехвърлете файла в СД-картата! Докато ми се получи така, бая време загубих. Руутна се доста бързо!
ClockWorkRecovery-то трябва да е на СД картата, ако желаете да ъпдейтвате РОМа.
Аз си сложих [ROM] TouchWiz-Resurrection V9.5 [08/03/2014] - от тук - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2358404 - инсталира се върху СТОКОВ РОМ!!! Четете упътването за инсталиране!!! Първия БУУТ е малко по-бавен, дайте му 3-4-5 минути да се освести телефона, преди да правите кактово и да е!
Перфектен е, не установих нещо да не работи за 2 дни ръчкане и си е чисто като SGS3-ка с по-малък екран Smile
Цитирай
#86

Пишещите в тази тема , Моля да се съобразят с факта, че линковете и напъдствията са само за точно определен модел и всеки съвет може да развали всяко устройството, ако е за грешен модел. Всички Ace изглеждат еднакво на външен вид. Можете да си проверите вашия в Настройки >> За Устройството или Всичко за телефона!

Моделите:




[Изображение: af4b561ccbb3f81b.png]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#87

[quote='vankataloz' pid='313994' dateline='1329730660']
Така след като си прецаках телефона, и след 4-5 дена мъчения да го оправя най-накрая успях! След, което разбрах че нещата за 5830 НЕ стават, повтарям НЕ СТАВАТ за 5830i ! Ако се опитате да сложите ROM или ClockWorkRecovery за 5830 само може да си прецакате телефона! А другото е, че в интернет няма да Ви помогнат тъй като ще Ви дават информация за 5830, а двата модела явно са коренно различни Smile

Такааа да започваме Smile...............



Да попитам......
От къде да изтегля въпросните файлове....искам само да го руутна?
Може би съм нов във форума затова не виждам линкове?
Цитирай
#88

Напиши си версията на основната честота, гледа се в Настройки >> Всичко за телефона и коя версия андроид.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#89

(2015-04-10, 20:31:08)rado__8 написа:  Напиши си версията на основната честота, гледа се в Настройки >> Всичко за телефона и коя версия андроид.

GT-S5830I модел
2.3.6 версия
S5830IXXLI2 основна честота
2.6.35.7 ядро
GINGERBREAD.XXLI2 номер на компилация
Цитирай
#90

Искам да ти кажа, че не поемам отговорност , ако ти се развали софтуера. Този модел телефон има много разновидности и в интернет пространството информацията е противоречива. За почти всеки софтуер на този модел има различен начин за придобиване на рут достъп.

Източник >> http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=298774&st=60

Сваляш зипа от прикачения файл и го инсталираш от рековъри.


Прикачени файлове
.zip Root_s5830I.zip Размер: 1.87 MB  Сваляния: 30

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#91

[quote='rado__8' pid='1121987' dateline='1428747740']
Искам да ти кажа, че не поемам отговорност , ако ти се развали софтуера. Този модел телефон има много разновидности и в интернет пространството информацията е противоречива. За почти всеки софтуер на този модел има различен начин за придобиване на рут достъп.

Май имам късмет...
Всичко мина.... рестартирах.Работи.
Не знам как да го разбера дали е руутнат....
Благодаря.....
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)