Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Root, Unroot, ClockWork Recovery - SAMSUNG GALAXY ACE GT-S5830i
#51

Дайте някакви читави ROM-ове за GT-S5830i?
Съответно и мнения за тях, де?

Lenovo A5000
Lenovo YT 3 8"
Lenovo Vibe p1m
Цитирай
Аксесоари
#52

Колеги, при мен има този проблем:
E:failed to mount/sdcard(No such file or directory)
E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete
Не ми дава да избирам директория и оттам файла, показва ми това и после нищо, не се рутва.
Цитирай
#53

Моля дайте съвет.Уж правя всичко както трябва а ето до къде спирам -
https://www.dropbox.com/s/h6h7bg3u4da1ts...104528.jpg

LG G3 ;  Sony M2
Galaxy TAB 2 3110 ;LG G PAD 8.3 V500 ; LG G Pad 8 V490
Цитирай
#54

а какво правиш.или се опитваш да направиш

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#55

Опитвам се да сложа някой сготвен ром за да мога да овърклокна малко процесора ( жената реве че филмите и насичат)

LG G3 ;  Sony M2
Galaxy TAB 2 3110 ;LG G PAD 8.3 V500 ; LG G Pad 8 V490
Цитирай
#56

попадна ми един 5830i уж има супер узер но ми дава тази грешка
"no su binary installed"

сложин unroot и update од тук ,пробвах одново с двата фаила но пак дава тази грешка

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#57

nikibg написа:Моля дайте съвет.Уж правя всичко както трябва а ето до къде спирам -
https://www.dropbox.com/s/h6h7bg3u4da1ts...104528.jpg

Мисля си, че опитваш да инсталираш ROM за 5830...

vasico написа:попадна ми един 5830i уж има супер узер но ми дава тази грешка
"no su binary installed"

сложин unroot и update од тук ,пробвах одново с двата фаила но пак дава тази грешка

Къде ти изписва тази грешка?
Цитирай
#58

Само не разбрах нещо. Като сложа ClockWorkRecovery, после ще мога ли да върна Мтелският ром.Тои запазвали се на телефона или трябва да го тегля от някаде.
Цитирай
#59

да.
ако направиш beckap преди да инсталираш нов ром,ако инсталираш , ако не инсталираш нема нужда од beckap.

IOCEAN ROCK M6752  Android 5.1 LG Nexus 4 Android 5.1.1  (LMY48M)
Цитирай
#60

Почти съм сигурен че ще ме пратите към търсачката или важните теми, обаче ще рискувам- Рових, четох, но не можах да разбера, след root телефона губи ли информацията, настройките и инсталираните програми които са в него преди root-ването? И ако ги губи, ако преди това направя backup на всичко и след рутването backup-на телефона, той рутнат ли ще си остане или не?
Цитирай
#61

Ако root-ването завърши успешно, не, не губиш никаква информация (поне аз не съм срещал метод, при който да се губи). Относно бекъпите - зависи какъв бекъп правиш. Ако е обикновен бекъп на приложенията и данните, не, дори да го възстановиш, няма да загубиш root. Ако обаче става дума за NANDROID бекъп (направен през recovery режима на телефона), то той съдържа в себе си и системния дял както и базите данни. Т.е. ако имаш такъв бекъп, направен преди root, възстановяването би следвало да премахне root достъпа.

LG Nexus 5x 32 GB || Android 6.0.1
Цитирай
#62

:cheers: Много благодаря!
Цитирай
#63

Имам Samsung S5230i. Заключи ми се след многократен опит да се въведе шаблона за отключване и сега за да си го включа ми иска акаунта в google, но аз не го помня и постоянно ми дава грешно потребителско име. Има ли някакъв начин да си отключа телефона без този акаунт?
Цитирай
#64

sandy357 написа:Имам Samsung S5230i. Заключи ми се след многократен опит да се въведе шаблона за отключване и сега за да си го включа ми иска акаунта в google, но аз не го помня и постоянно ми дава грешно потребителско име. Има ли някакъв начин да си отключа телефона без този акаунт?

Освен преинсталация с ODIN не се сещам за друг начин...
Цитирай
#65

Добре, влизам в този Recovery Mode и никъде няма „install zip from sd“ или друго подобно. Единствено има:

reboot system now
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition

и отдолу разбира се нещо си „Appling Muti-CSC --“ еди си.
Опитвам се да цъкна някое от 4-те и нищо не става. Когато цъкна Home бутона започа нещо си „rebooting…“ зарежда, зарежда и телефона се включва.
Някакви идеи какво да правя?

// Качил съм update.zip в SD картата.
Цитирай
#66

sdfghjk написа:Добре, влизам в този Recovery Mode и никъде няма „install zip from sd“ или друго подобно. Единствено има:

reboot system now
apply update from sdcard
wipe data/factory reset
wipe cache partition

и отдолу разбира се нещо си „Appling Muti-CSC --“ еди си.
Опитвам се да цъкна някое от 4-те и нищо не става. Когато цъкна Home бутона започа нещо си „rebooting…“ зарежда, зарежда и телефона се включва.
Някакви идеи какво да правя?

// Качил съм update.zip в SD картата.

"Цъкни" на apply update from sdcard(местиш с бутона за звука и избираш update.zip с хоум бутона),после даваш YES и тогава цъкаш на reboot system now.
Цитирай
#67

Благодаря ти много. Всичко премина успешно.

// Само да попитам - тази програмка, която се появи Superuser каква роля играе, важна ли е тя? Бих искал да разясните за какво служи тя. Мога ли да я изтрия, ще навреди ли?
Цитирай
#68

sdfghjk написа:Благодаря ти много. Всичко премина успешно.

// Само да попитам - тази програмка, която се появи Superuser каква роля играе, важна ли е тя? Бих искал да разясните за какво служи тя. Мога ли да я изтрия, ще навреди ли?


По тази иконка разбираш че имаш рут права над телефона Crazy
Цитирай
#69

Добре де, ясно ми е, че разбирам, пише го в началото, че така може да подразберем…Написал съм го ясно, че ме интересува за какво служа тази програмка и може ли да се изтрие.
Цитирай
#70

имам следния проблем с СД картата E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete." и не ми я намира а не знам защо моля кажете Sad

Samsung Galaxy Ace S5830i (руутнат) версия на андроид 4.1.1 JellyBlast
Цитирай
#71

Така рутнах си тела,инсталирах рековърито и от XDA си флашнах ром за 5830и и сега си стои на надписа Самсунг и до там...
Сега не мога да вляза ното в рековъри ното в Доунлоад мод ? какво правим ? Sad

-= REDMAGIC 9 Pro 16/512 =-


Цитирай
#72

bisolin4p написа:имам следния проблем с СД картата E:Can't mount/sdcard
Install from sdcard complete." и не ми я намира а не знам защо моля кажете Sad
Здравейте, и при мен се случва същото, моля някой да каже къде е проблема
Цитирай
#73

:cheers:
От първия път ! Благодаря. Бирата от мен.
Цитирай
#74

Може ли да попитам как да вляза с Recovery mode ?? Пробвах с трита бутона но не става просто се включва телефона и това е ... След това пробвах само с Power + Volume бутона и ми излиза един екран при което ме пита дали искам да инсталирам друга OS при което при натискане нагоре (бутона за усилване) избирам да го инсталира и надолу отказвам това ли е Recovary мода ?
Цитирай
#75

Когато инсталирам въпросното рекавъри работи, но след рестарт на тела, като вляза пак в рекавъри съм си със стоковото, защо така ? :unknw:

Човек е велик, когато е човек !
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)