Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Kindle Fire Utility] - Root+Recovery+Go Launcher+Market [САМО за KINDLE FIRE GEN.1] (от старите моде
#1

Ако вече сте се сдобили с Kindle Fire и се чудите, защото менюто е толкова дървено - може да се промени.
Ако не сте си взели - цената е много добра (200$), но засега го има само в САЩ.

За какво е тази програма и лесно ли се работи с нея?

1. Каквото и да се случи с KF, не нося никаква отговорност. Всеки сам процедира на собствена отговорност.
2. Изключително лесно се работи, стига компютъра да разпознава KF.
3. Програмата добавя Root, Go launcher и Маркет. (Recovery-то е в много ранна beta и не съм го тествал засега)
Ето и подробно всички функции:

В програмата има драйверите които ви трябват. Ако сте с Windows 7, задължително спрете Windows Firewall и windows Defender (ако не са спрени прецакват инсталацията на драйверите). В крайна сметка се инсталират 2 драйвера. Има и клипче как се инсталират драйверите, ако е нужно ще го напиша стъпка по стъпка -> YouTube

Последна версия на програмата е Kindle Fire Utility v0.9.3. Свалете от тук -> Download

Разархивирайте и копирайте папката Kindle_Fire_Utility_v0.9.3 в основата на някой drive (там, за да ви е по-лесно за писане)

Стартирайте cmd (Comand Prompts) [Ако сте с Win7, задължително Run as Administrator]
1. E: (Ако папката ви е на E:\ drive)
2. cd Kindle_Fire_Utility_v0.9.3
3. cd "Kindle Fire Utility"
4. run.bat

Ще ви се появи менюто на програмата

[Изображение: kf_util_1.png]

ADB Status: Трябва да е Online (иначе няма да мине инсталацията)
Ако е online, минавате на опция 2 -> BurritoRoot

[Изображение: kf_util_3.png]

След това опция 3:

[Изображение: kf_util_4.png]

И след това опция 6. Extras и от новото меню избирате 2 (това може да отнеме повече време).

[Изображение: kf_util_5.png]

Това е.

линк към темата в XDA

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
Аксесоари
#2

Reserved

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Reserved

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Мисля, че не всички са толкова на ти , така че малко по подробни обяснения няма да са излишни Tooth
Цитирай
#5

Кажи кое не ти е ясно, за да опитам да го обясня. Smile

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#6

ами например, за коя версия андроид е, аз съм с 2.3.3. Гледах видеото, инсталирах драйверите но не мога да вкарам в он лине....Ако има значение, процесора ми е Cortex 8 1200 mgh 512 ram 8gb nand ,32gb ext
Цитирай
#7

За да разбереш дали са ти ок драйверите, браузвай до:
C:\Kindle_Fire_Utility_v0.9.3\Kindle Fire Utility\tools>

като си тук, напиши adb devices
- ако ти върне празен ред, значи имаш проблем с драйверите
- ако ти върне поредица от символи и числа всичко е точно

Как е при теб?

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#8

viper70v написа:... процесора ми е Cortex 8 1200 mgh 512 ram 8gb nand ,32gb ext

Според мен си в грешен раздел. Тук се коментира Kindle Fire, а с тези параметри които си посочил, Kindle Fire НЯМА.

Лично съм пробвал програмката дадена от Bæ6i4 и по неговото описание направих на моя ROOT+Recovery и стана перфектно. Много ти благодаря!

Важни са 2 условия за успешен ROOT:

1.Да стартираш програмата под Windows 7. (поне при мен с Windows XP SP3 не тръгна)
2.Да стартираш програмата като Администратор.

(отнася се и за двете - драйвърите <install_drivers.bat> и самата програма <run.bat> )

Не съм спирал Windows Firewall и Windows Defender и стана без проблем.

P.S. Bæ6i4 - имам едно предложение. Защо не направим главна тема за Kindle Fire в раздел "Таблети". Вътре може да се направят раздели за ROOT, РОМ-ове, Кирилизация, Програми, Игри. В българското интернет пространство няма раздел който да събира всички неща на едно място за Kindle Fire. Той е един от най-продаваните и евтините таблети. Рано или късно ще го пуснат и в Европа, а и без да го пуснат доста хора вече го имат.

В момента темите са така разпръснати в раздел "Други Андроид Таблети ", че намирането им е ...

Samsung Galaxy Note 20 Ultra 5G | 256GB | 12RAM | Mystic Black
Цитирай
#9

@villain Мерси за поправката. Не обърнах внимание, че пита за друг таблет. Което е много грешно, но негова работа.

В момента съм зает с други проекти, иначе имах идея да напиша поне още една статия за KF. Иначе не мисля, че KF ще добие широка популярност тук в България. Ако все пак се случи - по-нататък може да се мисли за собствен раздел. Ако ти имаш време - напиши тема поне за ROM-a който ползваш.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#10

Омазва ли рутването и маркета достъпа до киндъл стор?

Някой има ли идея как може да се Излъже да се ползва амазонския маркет в българия?
Цитирай
#11

Не знам дали омазва маркета и нещо друго, но какво се случи при мен, след като до онзи ден всичко бе перфектно. След като натисна бутона /единствения, който има таблета /, за да ми изгасне екрана, първо започна да светва и изгася през 3-4 секунди, като след минута само светеше и леко премигваше, все едно иска да изгасне, но нещо не му даваше. Много се притесних и сега съм с заводски настройки, където е много тъпо.
Цитирай
#12

Трябваше да го изключиш само и да го стартираш после.
При задържане на този бутон за 20-30 секунди и таблета се рестартира.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#13

Здравейте, може ли някой да ми каже къде мога да ROOT-на Kindle Fire, естествено срещу заплащане, защото ме е страх да пипам сам, за да не оплескам нещо.

10х
Цитирай
#14

Аз се занимавам с това. Виж ми подписа за повече информация.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#15

Супер къде да го донеса да го видиш
Цитирай
#16

Много спешeн въпрос - това utility поддържа ли Kindle Fire 7 HD? Ако не дайте линк или хелп към някоя тема, защото съм забил на стъпката,в която след руутването на горепосочения таблет трябва да инсталирам ES File Explorer и да получа достъп до паметта на у-вото. Amazon App Store не ми позволява да инсталирам приложения заради страната,в която се намирам. През акаунта се опитах да го излъжа,че съм в САЩ но не стана. Благодаря предварително.
Цитирай
#17

Не го поддържа. Това е само за Kindle Fire Generation 1.

Виж тук, но почти нищо няма и в xda за този модел все още:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1786

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

Be6i4 написа:Не го поддържа. Това е само за Kindle Fire Generation 1.

Виж тук, но почти нищо няма и в xda за този модел все още:

http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1786
Стигнах до рутването и зациклих. Много тъпо е заключен-дори .apk файлове не разпознава.
Цитирай
#19

Инсталирай си поне Play Store:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1893410

Работи без проблеми това - пробвал съм го.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#20

Be6i4 написа:Инсталирай си поне Play Store:
http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1893410

Работи без проблеми това - пробвал съм го.
Проблемът е (или поне така ми обясниха от съпорта на amazon),че таблетът е от САЩ и от България не може да се ползва Amazon app store. Не мога да инсталирам никакво приложение-дава ми съобщение да ползвам локалния за страната app store. И така не мога да инсталирам ES File explorer. Ако имаш идея как да реша този проблем ще съм много благодарен. Иначе в xda изчетох всичко,но спирам на "... използвайте файлов мениджър..." - не мога да стигна до файловата система,за да инсталирам маркета.
Цитирай
#21

Инсталирал съм го без проблеми на този таблет. Следвай инструкциите в xda.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#22

Здравейте, от Стара Загора съм. Някой колега може ли да ми каже сервиз или въобще някой в града, който да root-не моя таблет Kindle Fire HD 8,9 и да му инсталира Gogle Play? Знам че инструкциите за root-ването и инсталацията на Google Play ги има във форума на XDA, но на мен ми идват малко сложни за изпълнение. Предварително ви благодаря!

Edit : Таблета е вече оправен!

Огромни благодарности към be6i4 за помощта!!!!!!!!!

LG G4 5,1 Lolipop
Цитирай
#23

Здравейте,
опитвам се да рутна моя стар Kindle Fire и да му инсталирам нов Rom. След стратиране на точка 3. Install permanent root with superuser при стартиране на машинката не зарежда нищо и не продължава нататък. Само светва екрана с надписа "Kindle Fire". Посъветвайте ме какво мога да направя в случая. Нищо не намерих по форумите.
Цитирай
#24

Може би нямате драйвери. Вижте в Device Manager на PC, как се разпознава устройството.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#25

Здравейте,моля за съвет,разполагам с Kindle fire HD 7.След задаване за връщане на фабрични настройки,таблета заби на
един скрийн с надпис TEAMWIN,и до там.Какви ли не варианти пробвах с бутоните,задържане за 20сек. ресетва се и пак до там.
На компютъра не се опознава като друго устройство,все едно го няма.Дайте съвет моля какво да правя.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)