Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unbrick на Bricked (Un) Блокирал DEFY или как да върнем DEFY към живот
#1

Здравейте дроидчовци Tongue

Наскоро се сдобих с Motorola DEFY и засега се държи доста добре. Само батерията, като че ли не е толкова издражлива както на другите съфорумци тук и посвета.

Е ДЕФИ си беше добре докато не му бръкнах в мозъка като се опитвах да му инсталирам custom ROM-ове. Но явно избързах с пробите, преди да прочета подробно кое как и защо се прави.
За щастие успях да отстраня проблема ( който се изразяваше в товаа, че апарата засече на логото на MOTOROLA/ логото на ANDROID с ! в триъгълника и нито bit по напред не зареждаше)

Като поразлистих форума научих че DEFY е бил semi brick или полу-блокиран

Поствам стъпките по които вдъхнах живот на DEFY:

1. Намирате подходящият FW http://www.and-developers.com/sbf:defy

2. Инсталирате си най-новите drivers за апаратчето http://developer.motorola.com/docstools/...bid=987654

3. Изнамирате и инсталирате RSDlite програмка с чиято помощ набутвате FW отново в апарата ( на мен ми прилича като преинсталация на OS) RSD Lite 4.9
3.1. Ползвам VISTA :mad: и се наложи да подкарам RSD Lite под администраторски надзор.
3.2. Влизата в режим bootLoader - задържайки Power бутона и Volume Up бутона за около 3-4 сек. или докато екрана пресветне
4. Свързвате към USB-то, пускате програмата, Избирате FW и press СТАРТ........... остава да чакате
5. просецааа продължи около 7-8 мин. (времето варира)

Плюсове : имам отново работещ телефон, събуди сееее Big Grin

Минуси:
1. След преинстала ми направи веднъж забиване отново с логото на Andorid OS, но след изваждане и поставяне на батерията всичко е наред Wink поне засега
2. Не успявам на получи автоматични настройки за WAP от оператора (в англия съм и ползвам услугите на O2). Наложи се да ги въведа ръчно, след което всичко тръгна нормално
3. За друго не се сещам в момента.

МАТЕРИАЛИ И ЧЕТИВО ПО ТЕМАТА ПОЛЗВАХ ОТ

http://www.simply-android.com http://androidforums.com/ http://developer.android.com/sdk/index.html

//------------------------------------ Инсталиране без RDS lite --------------------------------------------------//
1. Изваждате батерията, ако телефонът е изпаднал в bootloop, т.е. стои на лого преди началният екран, но никога не достига до него.
2. Power on стартирате телефона от бутона отгоре
3. Когато светне светодиота в синьо натискате Vol- и влизате в custom recovery
4. Избирате wipe data, wipe cache
5. Избирате install from sdcard и навигирате до рома

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
Аксесоари
#2

Тъй като моя телефон дойде от UK, заключен от Водафон се наложи да го отключвам. Използвах същите стъпки, но заредих дефаулт ром-а за UK //най-горния/ и досега не съм имал нито един от проблемите, които си описал. Ти този деблурнатия ром ли използва?
Цитирай
#3

bobusa написа:Използвах същите стъпки, но заредих дефаулт ром-а за UK //най-горния/ и досега не съм имал нито един от проблемите, които си описал. Ти този деблурнатия ром ли използва?


Да, него ползвах JRDNEM_U3_2.21.0, немисля че е деблърнат, при мен блъра си върви или поне аз така си мисля. А как всъщност да проверя дали съм премахнал BLURa
Настройките за WAP дойдоха с ден закъснение, вероятно проблем на оператора.
Днес се наложи да повторя отново процедурата защото по неясни за мен причини след изкл. на телефона при повторно запусканеее стакнах до ниво анимация с логото на Моторола и Блърррррр - моторолаБлърррр.......
изчаках го така с надежда да се оправи но след като излгедах краткия филм 10 пъти за 5 минути, просто махнах батерията. Опитвах без SIM и SD, без SIM, без SD но ефекта бе същия. По късно т.е. преди 30 мин. го флашнах отново.

И още нещо, аз ли си вообразявам или.... наистина фонаа под трите функционални бутона ( слушалка - кръгъл - указател) изчезна и лентата с точките и къщичката ми стана по прозрачна??????? Преди ми се струваше че имашеее някак си наситен син фон отдоло

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#4

Да и аз съм със същия, значи той не е деблърнат /как звучи само/. Понеже доста хора се оплакват от този блър, че само им мота телефоните, бави се и досажда, излезе версия за централна европа - JRDNEM_U3_2.34.1. Тя е най-отдолу и за нея си пише Doesn't contain Motoblur. Засега обаче мненията са противоречиви, даже май казаха че не е кой знае ккаво само някой от досадните приложения са махнати, затова засега си карам с първата версия за Англия.
Настройки за WAP изобщо не са ми дошли от Грабъл, защото те все още немогат да разпознаят модела на телефона ми Smile
Засега нямам никакви проблеми с версията, освен, това че като говоря ми се изключва екрана, докато не завърша разговора нямам възможност да натискам бутоните по екрана, а и другите ... Незнам дали това е нормално или не, но е много досадно, като звъниш на оператор.
Що се отнася до трите бутона отдолу, аз съм с live wallpaper едни облаци се движат /много е яко, все едно летиш със самолет над облаците/. Сега се дзверих, но няма никаква разлика под бутоните и над тях - облачетата си вървят. Лентата с къщичката и точките е прозрачна и под нея пак си вървят облачета.
Сега се замислям, откъде е твоя телефон и дали има значение, дали като е купуван от Англия си понася английската версия или няма значение. Нека кажат и спецовете с повече опит.
Цитирай
#5

bobusa написа:Да и аз съм със същия, значи той не е деблърнат /как звучи само/. Понеже доста хора се оплакват от този блър, че само им мота телефоните, бави се и досажда, излезе версия за централна европа - JRDNEM_U3_2.34.1. Тя е най-отдолу и за нея си пише Doesn't contain Motoblur. Засега обаче мненията са противоречиви, даже май казаха че не е кой знае ккаво само някой от досадните приложения са махнати

Засега не е намерен FW който изцяло да реши проблема с MotoBlura, мен пък лично не ме дразни. За Блура толкова това научих от ровенето по форумите. С версията за европа засега не мисля да епсериментирам.

bobusa написа:Засега нямам никакви проблеми с версията, освен, това че като говоря ми се изключва екрана, докато не завърша разговора нямам възможност да натискам бутоните по екрана, а и другите ... Незнам дали това е нормално или не, но е много досадно, като звъниш на оператор.

Не мисля, че това е проблем. Можеби не си го забелязвъл преди да го Флашнеш, но и тогава така се е получавало. Ето малък експеримент намбери, произволен номер. Може да го тестваш докато си с приятел или просто набери цифри и натисни да набира. Игнорирай това че ще ти каже че номера не съществува. Просто изпъни длан и я доближи до екрана на телфона. БИ трябвало, да забележиш че тогава той угасва и след като отдалечиш ръка, отново светва. Има някакво забавяне от около секунда м/у фазите на светване и угасване. Явно не си/сме свикнали. Макар аз вече да го превъзмогнах просто трябва повече практика с телефончето. Та като говориш с оператор, след като отдалечиш DEFY от ухото екрана трябва да светне

Цитат:Що се отнася до трите бутона отдолу, аз съм с live wallpaper едни облаци се движат /много е яко, все едно летиш със самолет над облаците/. Сега се дзверих, но няма никаква разлика под бутоните и над тях - облачетата си вървят. Лентата с къщичката и точките е прозрачна и под нея пак си вървят облачета.
Сега се замислям, откъде е твоя телефон и дали има значение, дали като е купуван от Англия си понася английската версия или няма значение. Нека кажат и спецовете с повече опит.
Всъщност аз съм се заблудил, напълно прозрачно си е под бутоните и лентата с точките и къщичката също. Това е засега от мен. До скоро

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#6

Ето още една загадка се разреши. Благодаря за уточнението в предния пост. Указа се, че благодарение на коженото калъфче, което съм му измайсторил, телефона приема, че винаги има пред него нещо /доближен е до ухото/, понеже датчика е някъде в долната част, а там малко се покрива, за да се задържи и в резултат на това нямаше как да разбера причината! Вече калъфа е коригиран.
P.S. А уж е по модел от e-bay, странно те как са се оправили ...
Цитирай
#7

bobusa написа:....... понеже датчика е някъде в долната част, а там малко се покрива, за да се задържи и в резултат на това нямаше как да разбера причината! Вече калъфа е коригиран.

НЕ, датчика или по скоро сензора е в горния ляв ъгъл на телефона. Точно преди Motorola. Корегирай още веднъж корекциие ако трябва.

bobusa написа:P.S. А уж е по модел от e-bay, странно те как са се оправили ...

Те, кои са те Ebay-ците ли Smile ?


П.П. Много ми е странно как в BG още не са пуснали аксесоари за този телефон и на каква цена ще го направят

MOTOROLA DEFY MB525 anroid 2.1. Еклерче без боза Smile /UnBRICKED ПФИИИИИУУУ /rooted with oneclick root
Цитирай
#8

Казано честно аз от 45 месеца чакам м-тел да внесат аксесоари за блекбери сторм но уви! Хубаво стана,че ми продадоха зарядно 12волта марка моторола, което вече върши работа и за дефи. Дано виваком да излязат по-сериозни,но ме съмнява предвид факта,че дефитата са от гърция.

ilkoconsult написа:
bobusa написа:....... понеже датчика е някъде в долната част, а там малко се покрива, за да се задържи и в резултат на това нямаше как да разбера причината! Вече калъфа е коригиран.

НЕ, датчика или по скоро сензора е в горния ляв ъгъл на телефона. Точно преди Корегирай още веднъж корекциие ако трябва.

bobusa написа:P.S. А уж е по модел от e-bay, странно те как са се оправили ...

Те, кои са те Ebay-ците ли Smile ?


П.П. Много ми е странно как в BG още не са пуснали аксесоари за този телефон и на каква цена ще го направят
Цитирай
#9

Благодарности на ilkoconsult, и аз след няколко проби с къстъм ромове, руут и усилена употреба на SystemAppRemover брикнах моето Defy, но за 15 мин го оправих благодарение на инструкциите от темата :bow: Rock :cheers:
Цитирай
#10

Да се похваля и аз - вчера почти безвъзвратно блокирах моторолката по странен за мен начин. Изтеглих си от маркета тема за Launcher Pro - DeuxEx. След като я инсталирах явно му беше трудно да влезе в графичен режим защото само task лентата беше функционална. Реших да го ресетна и до там! Рестартира всичко ОК и стигам до въвеждането на пин кода. Оттам не може да влезе в графичен режим. Сега май единственото решение остава factory reset.

MOTOROLA DEFY /MB525/MOD CyanogenMod-7.1.0-RC1.5-jordan/System ver. Gingerbread GRK90 2.3.5
Цитирай
#11

jeank79 написа:Да се похваля и аз - вчера почти безвъзвратно блокирах моторолката по странен за мен начин. Изтеглих си от маркета тема за Launcher Pro - DeuxEx. След като я инсталирах явно му беше трудно да влезе в графичен режим защото само task лентата беше функционална. Реших да го ресетна и до там! Рестартира всичко ОК и стигам до въвеждането на пин кода. Оттам не може да влезе в графичен режим. Сега май единственото решение остава factory reset.
Далеко си от безвъзвратното. Спокойно, флашвай ново SBF, фактори ресет и си готов, е ако не се оправи след фактори ресета.

Xiaomi Mi6
Цитирай
#12

С какъв фирм си? /2.1, 2.2, 2.3, CyanogenMod, MIUI/ Стъпките са достатъчно подробни. Батерия имаш ли? Фактори ресет + Clean Dalvik + вадене на батерията правил ли си?

Xiaomi Mi6
Цитирай
#13

Всичко вече е ок след Factory data reset !!
И пак си имам чисто нав телефон както съм го купил.

Motorola DEFY MB525.->Samsung Galaxy SII i9100->Мotorola RAZR XT910->LG 4x HD p880->LG G2 D802->LG G3 D855
Цитирай
#14

3. Изнамирате и инсталирате RSDlite програмка с чиято помощ набутвате FW отново в апарата ( на мен ми прилича като преинсталация на OS) RSD Lite 4.9
3.1. Ползвам VISTA :mad: и се наложи да подкарам RSD Lite под администраторски надзор.
3.2. Влизата в режим bootLoader - задържайки Power бутона и Volume Up бутона за около 3-4 сек. или докато екрана пресветне
4. Свързвате към USB-то, пускате програмата, Избирате FW и press СТАРТ........... остава да чакате


Поздрави
Искам да попитам , като отворя rsd как да набутам fw отново в апарата
Малко съм нов и бос и за това питам така
Цитирай
#15

При мен не се получи давам ми Fail и като стартирам програмата и започне да флашва ми изкарва кум 15 файла на десктопа някой ако знае защо ?
Цитирай
#16

ЛОШО, много лошо....явно аз съм следващия...
много съъм зле ейй... Cry
1.Реших да сложа MIUI, влязох в рекавърито 1.Wipe Data/Factory Reset 2.Install from sd card 3.избрах го..изчаках изписа ми, че е готово и дадох reboot system
2.Заби на червеното лого на Моторола(незнайно защо беше на моторола и то оригиналното при положение, че трябваше да съм с друг РОМ), чаках 10-15 минути...писна ми и реших да махна батерията.Махнах я..пускам-същата работа.Какво ли не правих за това пускане и не ми светваше синята лампичка за буут менюто
3.Реших, че е време да отворя и тази тема и да прочета как да си оправя бъркотиите на начинаещия
4.Прочетох всички стъпки-реших да го направя.
5.Всичко беше точно и когато ми олекна, че може дефая да се пусне отново-нямаше и признаци на живот :capitulation:
6.Само като държа power бутона и нищо не става, като пъхна кабела който ми е вързан за компютъра и чак тогава ми светва ЛЕД-а в бяло и нищо не става...задържах пак бутони..няма никой братче..
Искам да отбележа, че започнах с 32% батерия (толкова ромове съм слагал..е такава глупост да започна с такава батерия не бях правил)Възможно ли е да е от батерията или просто да си отписвам телефона?

Motorola Defy--> Motorola Atrix-->Motorola Defy/Nexus
Цитирай
#17

Като ти светне диода в бяло RDS Lite-a не разпознава ли телефона да го флашнеш от там.

iPhone 6
Цитирай
#18

Вече му обясних, че батерията е свършила и трябва да я зареди с друг телефон, защото в момента неговият не зарежда. Wink

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#19

Телефонът ми официално умря!Пробвах това с жичките-батерията беше леко топла и реших, че е готова (чаках я 3:30-4 часа) и никакъв ефект.Флашвах с какви ли не sbf вайлове и какво ли не-НЕ ИСКА И НЕ ИСКА :facepalm: Някой може ли да ми обесни като за прост човек от тук нататък какво правя...на боклука ли отива или...?
Стигам някъде дотук, докато ми е вързан телефона за компютъра и флашвам с RSD-то:

http://www.ilogicos.com/wp-content/uploa...loader.jpg

само дето това Battery OK не ми го пише...незнайно защо.
Като ми изпише PASS в RSD-то и ми угасва дисплея и изваждам кабела, оттам нататък никакъв признак на живот...нито ЛЕД лампичката нито никой..направо мисля да се отказвам, незнам :mad:

Motorola Defy--> Motorola Atrix-->Motorola Defy/Nexus
Цитирай
#20

ОГРОМНИ, ама наистина огромни благодарности на dir2 !!!!!
Ето го моето решение- http://www.megaupload.com/?d=JMTCSV8Y
Отново искам да кажа че dir2 ми спаси терминатора от умиране!!Наистина си заслужава почерпката!

Motorola Defy--> Motorola Atrix-->Motorola Defy/Nexus
Цитирай
#21

помагайте.... руутнах телефона и накрач заби на иконата андроид..тръгнах да фла6вам 2 пъти като втория с точ фаил на dir2 , no vse si stiga do ikonata android.. v rsdlite vse mi izpisva please manually power up this phone .. a nqma kak da q zaredq...

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#22

Изчисти кеша и ще тръгне. Изключваш, натискаш и задържаш Vol- и Power бутона. Когато се включи, ще се появи андроидче с жълт триъгълник. Натискаш едновременно Vol+ и Vol- и от появилото се меню избираш Wipe data/cache.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#23

има6е само wipe data/faktory reset i wipe cache partition.дадох wipe data/factory reset no pishe can''t mount cache, като дадох другото стана същото..

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#24

стана!!!! Жив и здрав да си !!!!!!! :bow:

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай
#25

много се радшам 4е телефона се съживи но това означава ли 4е немога да му сложа rom liquidarc 2.0 ?

Samsung S23 Ultra 512 GB
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)