Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Unbrick на Bricked (Un) Блокирал DEFY или как да върнем DEFY към живот
#26

Здравейте моето дефи отказа тотално мъчих го с този метод описан от вас но безуспешно носих го на сервиз и не можаха да го оправят и ми казаха,че Сложно заключване на достъпа до сервизния режим, който ползват Tegra базираните смарт-устройства на моторола и трябва да чакам някой ако може да помогне по някакъв начин ще съм му много благодарен :?
Цитирай
Аксесоари
#27

Кажи какво си го правил?
3-клавишните комбинации работят ли?
Тоест можеш ли да влезеш в оригиналното рековъри или Download?

Xiaomi Mi6
Цитирай
#28

Ами исках да сменя рома с RSD и незнам какво стана отказа напълно не може да вляза в recovery никаде свети само бял лед и това е иначе като вляза в буутлоудъра влиза ама не го виждам чак като почне да флашва изписва SW Update...Progress и това е накрая RSD-то изпише PASS и до там никакъв резултат Sad
Цитирай
#29

yordan4002 написа:Сложно заключване на достъпа до сервизния режим, който ползват Tegra базираните смарт-устройства на моторола
Пълни глупости, няма никаква Тегра в Дефи, направи това:
Auris 1.6 vvt-i написа:Изчисти кеша и ще тръгне. Изключваш, натискаш и задържаш Vol- и Power бутона. Когато се включи, ще се появи андроидче с жълт триъгълник. Натискаш едновременно Vol+ и Vol- и от появилото се меню избираш Wipe data/cache.

Linux KDE
Цитирай
#30

Няма го никакъв с тази опция не светва нищо
Цитирай
#31

yordan4002 написа:Ами исках да сменя рома с RSD и незнам какво стана отказа напълно не може да вляза в recovery никаде свети само бял лед и това е иначе като вляза в буутлоудъра влиза ама не го виждам чак като почне да флашва изписва SW Update...Progress и това е накрая RSD-то изпише PASS и до там никакъв резултат Sad
Да не би да го флашфаш с грешното SBF ? При мен беше от това..нямаше го в линка от първя пост и благодарение на помоща на dir2 си намерих друго SBF и стана.

Motorola Defy--> Motorola Atrix-->Motorola Defy/Nexus
Цитирай
#32

dir2 написа:Кажи какво си го правил?
3-клавишните комбинации работят ли?
Тоест можеш ли да влезеш в оригиналното рековъри или Download?

И при мен не се получи,направих всичко със JRDNEM_U3_2.21.0 ,съвсем угасна.Сега дръпнах JRDNEM_U3_2.34.1,но не мога да се конектна.Програмката RDS ми пише на status - connected.... и така стои.Може би и на мен ми е свършила батерията.Така като е с USB в компа не се ли зарежда?

LeTv One X600 3Gb ram CPU Helio X10 8 Core 2.0GHz Android 6.0 4G WiFi AC
ZTE Axon 7mini Android 6.0.1
Цитирай
#33

Мисля че е безнадеждно.Взех си зарядно заредих батерията,но телефона не реагира не се стартира в никакво меню,а като го вържа към компа само свети бялото диотче. Може би не зареждам драйверите както трябва,защото ги изтеглих инсталирам на компа,но какво става после не знам -нямам икона на компа и нямам мотохелпер на компа.Голяма каша ми е Cry Имам RDS Lite 4.9,но и там не излиза да е конектнат телефона-всичко е празно

LeTv One X600 3Gb ram CPU Helio X10 8 Core 2.0GHz Android 6.0 4G WiFi AC
ZTE Axon 7mini Android 6.0.1
Цитирай
#34

Motodefy61 написа:Мисля че е безнадеждно.Взех си зарядно заредих батерията,но телефона не реагира не се стартира в никакво меню,а като го вържа към компа само свети бялото диотче. Може би не зареждам драйверите както трябва,защото ги изтеглих инсталирам на компа,но какво става после не знам -нямам икона на компа и нямам мотохелпер на компа.Голяма каша ми е Cry Имам RDS Lite 4.9,но и там не излиза да е конектнат телефона-всичко е празно


Щом имаш заредена батерия всичко е наред !

За да влезеш в менюто за флашване на телефона не го стартирай от пауар бутона а натисни пауар бутона и бутона ъп за няколко секунди , излизат едни бели надписи на дисплея ето тези Smile http://www.android-hilfe.de/attachments/...screen.png
, като излязат си в менюто !

След това стартирай програмата и закачи телефона с USB кабела .

Програмата ще намери телефона автоматично !!!

След това от нея посочваш съответния софтуер , препоръчвам този JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF и даваш старт !!!!

Остава само да изчакаш Smile
Това е

X96 Air Smart TV Box 4gb/32
Цитирай
#35

radiomixman написа:
Motodefy61 написа:Мисля че е безнадеждно.Взех си зарядно заредих батерията,но телефона не реагира не се стартира в никакво меню,а като го вържа към компа само свети бялото диотче. Може би не зареждам драйверите както трябва,защото ги изтеглих инсталирам на компа,но какво става после не знам -нямам икона на компа и нямам мотохелпер на компа.Голяма каша ми е Cry Имам RDS Lite 4.9,но и там не излиза да е конектнат телефона-всичко е празно


Щом имаш заредена батерия всичко е наред !

За да влезеш в менюто за флашване на телефона не го стартирай от пауар бутона а натисни пауар бутона и бутона ъп за няколко секунди , излизат едни бели надписи на дисплея ето тези Smile http://www.android-hilfe.de/attachments/...screen.png
, като излязат си в менюто !

След това стартирай програмата и закачи телефона с USB кабела .

Програмата ще намери телефона автоматично !!!

След това от нея посочваш съответния софтуер , препоръчвам този JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016_HWp3_Service1FF и даваш старт !!!!

Остава само да изчакаш Smile
Това е
Браво, той от февруари досега чака да го окуражиш и да му кажеш как да съживи телефона... Tooth

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#36

Браво, той от февруари досега чака да го окуражиш и да му кажеш как да съживи телефона...



Добре де Smile)
Не съм погледнал от кога е поста му !

Обаче смятам, че отговорът ми е допълнително пояснение за тези, които са в неговата ситуация .

X96 Air Smart TV Box 4gb/32
Цитирай
#37

ПОЛЕЗНА ТЕМА ! Благодаря много , използвах я няколко пъти ! Ако на някого нещо не му е ясно да пита !Аз много си :wall: :wall: :wall: и мога да помогна Smile))
Цитирай
#38

Auris 1.6 vvt-i написа:Изчисти кеша и ще тръгне. Изключваш, натискаш и задържаш Vol- и Power бутона. Когато се включи, ще се появи андроидче с жълт триъгълник. Натискаш едновременно Vol+ и Vol- и от появилото се меню избираш Wipe data/cache.
Това ме спаси.Връщах от CM9 към стоков GB 2.3.6.Инсталирах точния SBF ама ми зацикли на логото на Моторола.Тъкмо се чудих какво да правя и хоп-решението дойде.Хубаво,че има експерти тука!Да са живи здрави и бири да пият! :cheers: Rock
Цитирай
#39

propov написа:
Auris 1.6 vvt-i написа:Изчисти кеша и ще тръгне. Изключваш, натискаш и задържаш Vol- и Power бутона. Когато се включи, ще се появи андроидче с жълт триъгълник. Натискаш едновременно Vol+ и Vol- и от появилото се меню избираш Wipe data/cache.
Това ме спаси.Връщах от CM9 към стоков GB 2.3.6.Инсталирах точния SBF ама ми зацикли на логото на Моторола.Тъкмо се чудих какво да правя и хоп-решението дойде.Хубаво,че има експерти тука!Да са живи здрави и бири да пият! :cheers: Rock
Ееееееее, живи да сте :thumbup: :thumbup: :cheers: :cheers: :cheers:
Цитирай
#40

След един опит за инстал на 2init за да преинсталирам телефона си го brick-нах. Прочетох темата която се намира тук по този въпрос и пробвах да преинсталирам телефона с RSD Lite както е описано. Изпорбвах няколко релиза на 2.2 за централна европа но стигам до следния проблем. След като го преинсталирам и го пусна излиза червеното лого на моторола след него излиза надписа на андруид и си остава на него колкото и време да чакам. Моля опишете ми как да си оправя телефона.
Цитирай
#41

xnaf написа:След един опит за инстал на 2init за да преинсталирам телефона си го brick-нах. Прочетох темата която се намира тук по този въпрос и пробвах да преинсталирам телефона с RSD Lite както е описано. Изпорбвах няколко релиза на 2.2 за централна европа но стигам до следния проблем. След като го преинсталирам и го пусна излиза червеното лого на моторола след него излиза надписа на андруид и си остава на него колкото и време да чакам. Моля опишете ми как да си оправя телефона.
Хаха, слушай сега Wink Случвало ми се е много пъти.
Изваждаш батерията за 10-15 секунди. Като я сложиш, веднага задържаш пауър бутона и vol- (копчето за звука надолу) и ще ти излезе Андроидчето с триъгълника, натискаш копчето за звука нагоре и надолу едновременно и ще ти излезе едно меню. Цъкаш wipe data/factory reset и след това флашваш пак с RSD Lite и си готов Smile

Motorola Defy--> Motorola Atrix-->Motorola Defy/Nexus
Цитирай
#42

Привет!Имам Defy, което падна под леглото за месец.През това време си смених сим-картата и подкарах с друг телефон. Намерих си Defy-то и се пробвах да го стартирам, но ми иска код, имам IMEI, имам unlock coge - 16 цифри.
Сега работи със старата карта само в режим на самолет, на нова сим-карта иска код и въвеждайки пин- и др. известни не тръгва.Телефона ми го купиха в САЩ и тук го стартирах с 16 цифрения код без проблем.
Дайте някякво предложение?
Цитирай
#43

Опитвам се да оправя едно телефонче Defy. Мисля, че проблема е в Батерията като за начало. Ако има колега от София, ще се раздвам да се обади и да ми зареди батерията в неговия телефон или да даде неговата батерия за малко.
Ще си платя за услугата. Ако някой е навит - да ми драсне ЛС.

Мерси предварително!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#44

Ако не намериш желаещ от София, може да ми я пратиш като колет по Еконт (би трябвало да е 2,50 - 3,00 лв в едната посока) Smile А ако искаш може да ми "засилиш" целия телфон да го съживя, пък като се видм ще почерпиш една кола Tongue

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#45

Ще пробвам днес още нещо и тогава ще видя. Мерси за предложението! А и ще видим някой от София дали има.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#46

На моя бях решил да му слагам разни ромчета. Естествено, като не разбирам нищо, флашвам си с програмата, дет я има и тука в първия пост. Инсталира си се там, рестартира се телефончето и веднага в bootloader-а с няколко ерора. Пробвам друг мод, флашва, пак рестарт, пак грешки. Отивам после на http://sbf.droid-developers.org/umts_jor...s/list.php и почвам наред. Някой път не иска да се рестартира телефона. Пробвам комбинациите с pwr и vol- (някой път с pwr и vol+). Така и не успях да видя просволутото лого на андроид с някъв си удивителен знак. Добре, че програмата си го засичаше телефона през кабела (щот на места четох, че на някои и това не им се получавало). Няколко мода така, различни грешки. Не може да тръгне телефона. Паника и ужас. Все рестарт, черен екран и директно в booloader-а. Чета между темите, че ако паднела батерията, нямало да може да се зарежда нит от компа нит през контакта. Ако паднела, само по някъв си макгайвър метод можело (жиците на usb-то директно в батерията). Е, после разбрах, че нямало как да стане чак толкоз зле. И все пак 1 час рестарт флашване през програмата (поне така изписваше), не знаех как влияе това на батерията. Че по някое време светва само бялата лампичка, не иска да тръгне дори до bootloader-а, вадене на батерията, натискане на копчетата и след това поставяне на батерията. Не винаги тръгваше. Нерви и чудо. Станало 2-3.

Накрая един от ром-овете oт NORDIC, инсталира се ... и о чудо, рестарт и се появи туптящото лого Smile
Викам си - еее най-после, майната им на програмите. Ама кво се оказа - всичко си беше както преди. И се чудя - след като според програмата съм флашвал (не съм wipe-вал нищо, щот не съм виждал подобни опции) не би ли трябвало поне някои настройки да са изтрити. Не съм много запознат с флашване/руутване на андроид, ама не би ли трябвало поне некви настройки да бъдат загубени, нали уж според RSD е флашвало, и то успешно, там с всичките му процедури. На няколко пъти, с различни версии. А после дори хисторито на браузъра се беше запазило. Все пак всичко си беше точно де, все едно не бях правил нищо.

Ако отговора ми не се вписва в правилата за темата - администраторите си знаят работата. Само исках да споделя Smile

А кат си представя, че един прост китайски таблет за 200 лв успях да го root-на, с някъв измислен rom на китайски, пък успях да си блокирам моторолката ....

п.п. Много оригинално са го измислили онова с кабелитe - Macgyver hack, Smile Kaт героя дет с джобно ножче влиза в тежкоохраняване база и обезврежда ядрена бомба (все с джобното ножче) Smile
Цитирай
#47

Моля вижте ми темата , https://www.androidbg.com/forum/topic614...-defy.html
Става въпрос за същия брик с черния екран и бялата лампичка....
Цитирай
#48

Писал съм ти в темата.

[box]| Phone: hTC Sensation 4G | Status: S-OFF| CID: 11111111 | HBOOT: 1.29.0000 | Radio: 11.24A.3504.31_М |
| ROM: ViperS 3.1.4 Sense 4+ | Kernel: 3.4.10-Sebastian FM 1.0.3 | Recovery: 4Ext 1.0.0.6 RC1| Анкер 1900|[/box]
Цитирай
#49

Или упътването не е написано като хората или аз съм сбъркал фирма.
Следвах стъпките и направих следното:дръпнах фирма за централна европа
Сложих последните драивери за usb на моторола.Инсталирах RSD Lite 5.7
Влязох в боотлоудър и свързах с компютъра.Започна флашването и даде че е свършило и до там.
Не мога да го включа въобще.Когато е свързан към компютъра свети бял диод и програмата го разпознава свързан.Когато го разкача пауър бутона не зацепва въобще.
Ще се радвам за насоки или поне линк към правилния фирм.


Оправих се сам:фирмуера който сложих от линка в първия пост е : JRDNEM_U3_3.4.2_179-002_DEBLUR_SIGN_SIGNED_UCAJRDNEMARAB1B80AA03A.0R_PDS03C_USAJRDNFRYORTCEE_P016_A016.sbf

след 2-3 пъти станал просто трябва да се изчака малко при първото зареждане
Цитирай
#50

Този телефон не поддържа автоматични настройки, или поне за българските оператори съм сигурен ! Трябва сам да си ги направиш ръчно, но пък така е по-сигурно. Е, ще се наложи все пак да се обадиш на оператора веднъж-дваж...

Siemens MT50 > Nokia 6230>3250>N70>E52 > Motorola Defy+ > LG 4x HD Black
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)