Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Руутване на HTC Desire HBOOT 0.80 или HBOOT 0.75
#1

Честита Ви инструкция на БЪЛГАРСКИ Smile

!!! WARNING !!!

- Аз или разработчиците на операционни системи не носим никаква отговорност, в случай че нещо лошо се случи с телефона Ви!
- Правите всичко на своя собствена отговорност!
- Ако нещо не ви е ясно питайте преди процедурата, след нея няма да имате полза от отговорите ни.


Първо проверете дали телефона ви е с HBOOT 0.80 или 0.75!!!
  • Изключвате теефона, задържате бутон "volume down (намаляне на звука)" натиснат и в същото време натискате "power (включване)" еднократно.
    На вторият ред би следвало да пише: HBOOT-0.80.000 или HBOOT-0.75.......
    Натиснете еднократно бутон "volume down", след което бутон "power" - телефона ще се рестартира и ще зареди нормално операционната система.[/*]
  • След като установите с коя версия на HBOOT сте, трябва да се уверите и коя версия на firmware използвате. При включен телефон и заредена операционна система влезте в Settings->About->Software Information и от там проверете дали сте с версия на firmware-a 1.15.xxx.x или 1.21.xxx.x. Ако виждате първите 2 цифри някъде по екрана тогава можете да продължите нататък Smile


Изтеглете един от следните арвхиви в зависимост от това с коя версия на HBOOT сте:
  • Файл за изтегляне, ако разполагате с версия HBOOT 0.75 - DOWNLOAD MD5: 28dd5acc4104bb49bd4b292cc8e8437c
    -
    ВНИМАНИЕ! Ако изтеглите файл за различен HBOOT ще развалите телефона почти безвъзвратно!!!!
    -
    Файл за изтегляне, ако разполагате с версия HBOOT 0.80 - DOWNLOAD MD5: eb2ed5bca1334cacd70e4720f5b29960[/*]


Процес на придобиване руут достъп
  • Разархивирайте архива който свалихте от по-горе посочените линкове.
    - Отворете terminal или command prompt (в зависимост дали сте с линукс или уиндоус) и влезте в разархивираната директория.
    - Копирайте файла "update.zip" върху SD картата на телефона (без да я слагате в никакви папки, просто я сложете в SD картата). Не преименувайте файла![/*]
  • След копирането на update.zip изгасете телефона си.
    - Натиснете и задръжте "back" бутона, след което включете телефона. Ще видите надпис "FASTBOOT" изписан на екрана ви. Включете телефона към компютъра посредством USB кабела.
    - Върху компютъра си в отвореният terminal или command prompt изпишете следната команда:
    * Windows: step1-windows.bat
    * Linux: ./step1-linux.sh[/*]
  • Вземете телефона, влезте в меню буутлоадер (то е маркирано, само натиснете "power" бутона), след което изберете меню "recovery" като натиснете един път бутона "voume down" и след това отново "power" бутона.
  • Когато се появи черен екран с червен триъгълник в/у него, натиснете и задръжете бутона "volume up" следователно натискате еднократно бутона "power". Следвайки тази процедура телефонът ви би трябвало да е вече в "recovery" режим.
  • Навигирайте до меню "wipe data/factory reset" и я селектирайте (отново използвате "volume down" и "power" съответно за навигиране и избиране).
  • Навигирайте до меню "apply sdcard:update.zip" и го маркирайте. Ако сте изпълнили инструкциите правилно и дословно би следвало да започне процедурата по флашването. Тя отнема едно известно време (може би от 5-10 минути). През това време на барайте абсолютно нищо по телефона си. Когато процедурата свърши, изчакайте още 1 минута, навигирайте в менюто и рестартирайте телефона.

При проблеми или нередност пишете в темата.

Оригинална статия: MoDaCo.com

HTC One
Цитирай
Аксесоари
#2

Браво и благодаря Smile
Цитирай
#3

А това пробвал ли си го:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=725738

общо взето стъпките са като prereq са:
инсталираш USB driverite.
пускаш USB debuging на устройството
и пускаш exe-то или в зависимост какво е там в зависимост от ОС-а


П.П. работило и на win64bit
Цитирай
#4

Може и аз да се бъркам, но ако си с HBOOT 0,80 не трябва ли firmware да е 1,21.......

Samsung Galaxy Note II » редактиран подпис.
Цитирай
#5

при мен си беше 1.15, но предполагам че и при 1.21 няма да има проблем.

HTC One
Цитирай
#6

Няма да, лично съм тествал с 1.21 Smile

Xiaomi Hongmi RedRice
Цитирай
#7

Разархивирайте архива който свалихте от по-горе посочените линкове.
- Отворете terminal или command prompt (в зависимост дали сте с линукс или уиндоус) и влезте в разархивираната директория.
Може да е тъп въпроса но чрез cmd как се влиза в тази дерактория Rolleyes

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#8

murphy написа:Разархивирайте архива който свалихте от по-горе посочените линкове.
- Отворете terminal или command prompt (в зависимост дали сте с линукс или уиндоус) и влезте в разархивираната директория.
Може да е тъп въпроса но чрез cmd как се влиза в тази дерактория Rolleyes

Предполагам, че е нещо от сорта на cd C:\Directory

HTC One
Цитирай
#9

JOKe написа:А това пробвал ли си го:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=725738

общо взето стъпките са като prereq са:
инсталираш USB driverite.
пускаш USB debuging на устройството
и пускаш exe-то или в зависимост какво е там в зависимост от ОС-а


П.П. работило и на win64bit

Не съм го пробвал, вярвам само на 1-2 howto-ta в целия интернет. Модако е доказан специалист в областта, не смятам да изневерявам на инстинктите си Smile Всеки е свободен да избира методите по които да се руутне, този си избирам аз.

HTC One
Цитирай
#10

JOKe написа:А това пробвал ли си го:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=725738

общо взето стъпките са като prereq са:
инсталираш USB driverite.
пускаш USB debuging на устройството
и пускаш exe-то или в зависимост какво е там в зависимост от ОС-а


П.П. работило и на win64bit

Аз съм го пробвал и не съм писал в бг форуми за този метод, заради някои дрееебни проблеми като това, че не можеш да дадеш undo, понеже unrevoked инсталира custom рекавъри и няма как да върнеш до стоковия след това.
Има и проблем с инсталирането на ромове, като вече съм пробвал няколко от модако, като съм wipe-нал аааабсолютно всичко де що има преди това...и винаги забива на началния екран.Щях да си помисля, че е от мен, ако бях само аз...но коментари с тези проблеми колко щеш.
Отделно Титаниум бекъп-а не бачка, понеже няма busybox, а инсталатора от маркета не може да го инсталира (не съм пробвал да го тегля от другаде), следователно и бекъп-а не може да се направи (добре, че има нандроид бекъп в рекавърито). Интересното е, че това е само с модако ромове. Сложил съм един Devillain с 2.2, който работи за сега добре.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#11

NoFate : ок мерси за изчерпателния отговор Smile
Цитирай
#12

За Рутването ОК,но за да се инсталира нов ром не трябва ли някво рековари или рута си го набива нещо... Rolleyes

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#13

Това ще ти инсталира руутнат Модако ром, ако искаш други ромове ти трябва, да. Мисля, че е за отделна тема, тази ще стане много дълга и плашеща за хората, ако се сложи тук Smile

HTC One
Цитирай
#14

Тоя ром на Мадоко е версия 1.15 нали? Щот преди с оригиналния версията ми беше 1.21 и сега ми го намира като упдеит но ако му дам обновяване ще изгубя ли рута? И ще съм ти благодарен да обясниш каква е процедурата по инсталиране и на други ромове.Все пак това е български форум за андроид и е хубаво информацията за модела да е достъпна и на български Wink Разчитаме на хората които са англоговорящи и четящи да ни предоставят тази информация за да могат и начинаещите потребители да се справят.

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#15

При руутването по метода описан в темата не стана. Дава невалидна верификация точно преди да почне да го смуче от компа. С Hboot 0.80 съм. Ето това беше един от надписите: "signature verification failеd". Четох в нета, че идва от грешен update.zip, ама не е от това. Проблема не е в картата, защото опитах и с gold, пак не стана. Опитах на WinXP и на Win7 64, все същия х**. Сега мисля да пробвам варианта на UnrEVOked, само нещо не мога да срещна достатъчно отзиви дали това руутване е стабилно и безпроблемно. Smile
Цитирай
#16

@janko: Ми аз под линукс го правих - не знам защо ти дава тази грешка.
@murphy: Ще си изгубиш руута, ако ъпдейтнеш. По-добре си свали новата версия от на модако сайта и си я флаш-ни ръчно.

HTC One
Цитирай
#17

@janko става по описания метод но е малко по различно. След като разархивираш файла за твоя бут включваш телефона към компа и кликаш на иконата от архива step1-windows.bat. Телефона ти ще изгасне и ще се почви надписа HTC и отдолу една лента.Изчакай да свърши самата процедура и след това през рековарито отди на apply sdcard:update.zip. При мен така се получиха нещата с рута Wink За рекавари след като рутнеш просто си изтегли от маркета Rom Manager-a и той автоматично ще ти свали последното рековери според телефона който използваш.
@pagu
Аз в момента съм с MoDoCo Custom ROM r5 засега бива но ми е първия 2.2 и нямам база за сравнение.

Аз знам че нищо не знам,затова питам ;-)
HTC Desire>HTC EVO 3D>Meizu MX4
Цитирай
#18

Root-нах телефона по този метод http://hemorrdroids.net/?p=566. Става много бързо и лесно. След това качих това http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=732246 барабар с новото радио и всичко засега е точно. То е фактически r5 на Модако, с малко допълнения Smile. Върви много добре рома, има 720p запис, клипчетата във VBOX-а летят направо (нещо невъзможно с Eclair) и тн. Само че се появи един проблем, който за мен е много странен. След като си цепнах картата на 512(ext3)+останалите(FAT32) с рикавърито на Amon-Ra R5 тя стана два пъти по-бавна при запис от компа към нея :/ Като преди това, както се сещате, пробвах цепване с ROM Manager (щото е доста по-лесно), но пък там нищо не стана. Рестартира телефона и така си седи с роботчето на черен екран. Тоя ROM Manager явно още не работи съвсем или просто при мен отказа да работи. Самото цепване стана с R5, имам си дял Ext3 (видях го с Live CD под Ubuntu), да не говорим, че apps се качват предимно там вече, дотук добре. Паметта на тилифона седи почти непокътната, казвам почти, щото явно някои apps все пак качват нещо и във вътрешната памет, поради API-то им. Ама да не навлизаме в детайли Big Grin
Но както и да е, въпроса ми е, защо картата ми стана два пъти по-бавна след като я разделих на ext3+FAT32? Smile Клас 6 е, преди записваше със 7-8MB/s, сега едвам вдига 4 Sad


murphy видях го това описание някъде в нета, ама вече беше късно. Преди това се справих по гореописания начин. Иначе мерси, за друг ще е полезно Smile
Цитирай
#19

Писал съм и в първият пост: Ако следвате стъпките напълно дословно ще получите руут. Пише си кога да пъхнеш юсб кабела както и всичко останало което е необходимо. Ако някой бърза/препира и е нетърпелив изпускайки някой стъпки - проблема си е негов.

HTC One
Цитирай
#20

Следвах стъпките точно, само че пак не стана. Освен това го направих 3 пъти, за да се убедя, че не бъркам нещо. Просто не иска. Да не говорим, че не съм единсвения с подобна грешка. В XDA видях поне 10 души. Просто руута не е 100% работещ при всички, но е хубавото, че вече има и други варианти и доста по-лесни за изпълнение Smile
Цитирай
#21

Ясно, добре е да се знае в такъв случай. Който чете тази тема да го има в предвид Smile

HTC One
Цитирай
#22

HBOOT 0.92.0001 Big Grin Firmware 2.09405.8 Big Grin ами аз как да си направя руут Rolleyes

HTC Desire + Xperia x8 GingerCruzt
И нека силата бъде с вас!!!
Цитирай
#23

Ще е добре ако някои качи едно видео в you tube на български език Big Grin Стъпка по стъпка как стават нещата за по непросветените като мен
Цитирай
#24

totogoto написа:HBOOT 0.92.0001 Big Grin Firmware 2.09405.8 Big Grin ами аз как да си направя руут Rolleyes

А при мен като е 0.93 ? Big Grin
Цитирай
#25

kriisoo написа:
totogoto написа:HBOOT 0.92.0001 Big Grin Firmware 2.09405.8 Big Grin ами аз как да си направя руут Rolleyes

А при мен като е 0.93 ? Big Grin
със https://www.androidbg.com/forum/topic332...o-224.html
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)