Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да oтключим или заключим Bootloader(Arc&'S',Neo,NeoV,Ray,Play,Pro)
#26

Имам въпрос, не знам колко е подходящ за тази тема, но след като си отключих буутлоъдъра SЕUS ми дава грешка. Бил манипулиран телефона и не може да инсталира ъпдейт. Това нормално ли е и за ъпдейт трябва ли да заключвам?

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравей.
В отговор на твоя въпрос за отключен буутлоудър и после опит за рипеър или ъпдейт, то той не е възможен при това положение.
А иначе заключваш лоудъра, разбира се само ако си със стоков кернел и отново ставаш потребител на Сони ъпдейт сървиса или компаньона. Smile

Поздрави.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#28

Привет колеги. При изпълнението на командите, след въвеждането на fastboot.exe -i 0x0fce oem unlock 0xKEY където вместо key слагам ключа от сони, не извършва процеса по отключване на bootloader-a а ми дава следното:

<bootloader> Unlock phone requested
FAILED <remote: Phone is already inlocked!>
finished.

След което включвам телефона и като пусна програма искаща руут, ми казва че не е руутнат.

Помогнете..... Поздрави :unknw:

LG G ДВЕ
Цитирай
#29

вероятно си искал да напишеш unlocked.
Едно е да отключиш буутлоудър, друго е да руутнеш.

Sony Ericsson Xperia Arc LT15i, .587(1.6Ghz OC) 32GB class10 Kingston + tuned Sony Ericsson K800i
Modeler and texturer in the Excalibur team!
Цитирай
#30

Аз пък имам следния проблем с АРК С, лампи4ката не става синя а само зелена пробвах с флаш туул влиза оспях да си сложа оригиналния сони фирмваре през флаштула докато лампичката беше зелена. телефона е отклучен заводски към всички оператори и вече няма гаранция.
Приемам всякакви идеи.
Цитирай
#31

За да става зелена, значи го правиш със задържане на бутон назад.
За да стане синя задържаш меню бутона.
Цитирай
#32

Опитвам се да отключа Bootloader, но и на мен ми пише Bootloader unlock allowed: No. Разгледах посоченото от @GH0STFACE, но искам да знам някой пробвал ли е по този начин?
Други идеи за отключване ако имате ще се радвам да споделите.
Цитирай
#33

ProFana написа:Опитвам се да отключа Bootloader, но и на мен ми пише Bootloader unlock allowed: No. Разгледах посоченото от @GH0STFACE, но искам да знам някой пробвал ли е по този начин?
Други идеи за отключване ако имате ще се радвам да споделите.
При теб нещата са малко по-сложни!И ако не се лъжа отключването при теб е възможно,но трябва да заплатиш за програмата която ти е необходима за отключването на BL!Мисля ,че въпросната програма се казва S1Tool (не съм сигурен) и мисля,че трябва да отключиш Bootloader-a чрез Testpoint метода!
Нека по-запознатите да ме поправят ако греша за да не те подвеждам :cheers:

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#34

Да с тестпоинт става.
Можеш да пробваш и с Wotan Server да отключиш.
Но по официалния начин нямаш шанс.
Цитирай
#35

А какво ще е различното от официалният начин за отключване?
Разгледах Wotan Server и не разбрах защо да плащам 7.99 EUR, след като може да се изтегли програмата малко по надолу?
Не ми е много ясно, надявам се да обясниш как става процедурата от там.

Приятен ден! Smile
Цитирай
#36

Цитат:А какво ще е различното от официалният начин за отключване?

Официалния начин е Само за телефони които имат Rooting status : Bootloader unlock alowed : Yes !Това означава,че ти няма как да го отключиш примерно с Flashtool ,защото твоя Rooting status е No.Остава само да си платиш за софтуера с който ще отключиш телефона чрез testpoint.

А за да добиеш представа как става отключването чрез Testpoint Погледни тази тема - http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1730874
А в Youtube има и видео клипове Smile

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#37

Благодаря за инфото сега ми стана по-ясно. В темата, която си посочил, в XDA обаче също пише че трябва да e Bootloader unlock alowed : Yes
Цитирай
#38

ProFana написа:Благодаря за инфото сега ми стана по-ясно. В темата, която си посочил, в XDA обаче също пише че трябва да e Bootloader unlock alowed : Yes
Да но я постнах просто да добиеш представа за какво става на въпрос,какво е това testpoint!

Iphone 13 mini Blue 128GB
Xiaomi 11 Lite 5G NE 128GB
Цитирай
#39

Topper написа:... Но до сега няма рапорт някой да се е брикнал (стига да може да му се отключва буутлоудъра де)...
При мен като пише Bootloader unlock allowed: No няма да стане така ли?
Питам понеже в другата тема ми казаха, че само това е начина, с който да опитам да го отключа.
Цитирай
#40

ProFana твоя вариант, е само със заплащане! Безплатен начин няма! Тест поинт, също няма да ти помогне.
Цитирай
#41

ChillToucH написа:ProFana твоя вариант, е само със заплащане! Безплатен начин няма! Тест поинт, също няма да ти помогне.
А как става със заплащане, никакъв проблем нямам аз.. искам да го отключа :/
Цитирай
#42

istoikov написа:
ChillToucH написа:ProFana твоя вариант, е само със заплащане! Безплатен начин няма! Тест поинт, също няма да ти помогне.
А как става със заплащане, никакъв проблем нямам аз.. искам да го отключа :/
Wotanserver.com
Лично при мен сработи безотказно (sim lock + BL lock + debrand)

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#43

Но аз съм с bootloader unlock allowed : no . След 12 w30 е произведен.
Цитирай
#44

Е, кофти работа тогава, аз не знам друг начин...може би SEtool

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#45

istoikov написа:Но аз съм с bootloader unlock allowed : no . След 12 w30 е произведен.
При мен беше същото. Намерих един пич от XDA /гуруто на SE/ и срещу 90 лв. той ми го оправи. Имам го във ФБ. Това е той: https://www.facebook.com/barney2229?ref=ts&fref=ts Известен е като Jinx13

Zte Blade SS RC7; Sony Xperia J, Sony Xperia Arc S, Zopo 810, Huawei Ascend P7-L10
Цитирай
#46

Най-лесния вариант е да попитате Be6i4. Иначе може и с WotanServer, като се заплащат някакви кредити, така и с S1tool. С s1tool се ползва тест поинт, но пак се заплаща за кредити.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)