Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Урок] Как да удължим живота на батерията с няколко прости стъпки
#1

Днес ще ви покажа няколко прости стъпки ,чрез които да удължите живота на батерията ,защото от опит знам,че колкото повече,толкова по-добре.(Някои от тях изискват рут.)


Готови ли сте да си удължите живота на батерията си?

Да започваме.



1. Разберете кои приложения "изяждат " живота на вашата батерия.
Меню -> Настройки -> Относно телефона -> Използване на батерията

[Изображение: scaled.php?server=718&filename=sc2012031...res=medium]

2. Изключете автоматичното синхронизиране на акаунти.
Меню -> Настройки -> Акаунти и синхронизация и махате отметката на фонови данни.

[Изображение: scaled.php?server=339&filename=sc2012031...res=medium]


3. Спрете автоматичното архивиране на приложенията ,след като бъдат инсталирани.

Меню -> Настройки -> Поверителност ->махате отметката от "Архивиране на моите данни

[Изображение: scaled.php?server=15&filename=sc20120318...res=medium]

4. Спрете автоматичните тасккилъри

[Изображение: scaled.php?server=526&filename=sc2012031...res=medium]

5. Изключете Wi-Fi когато не го ползвате.
Меню -> Настройки -> Мрежа и безжична връзка -> Настройки на Wi-Fi

[Изображение: scaled.php?server=703&filename=sc2012031...res=medium]
6. Изключете Bluetooth-а когато не ви е необходим.
Меню -> Настройки -> Мрежа и безжична връзка -> Настройка на Bluetooth

[Изображение: scaled.php?server=337&filename=sc2012031...res=medium]

7. Спрете мобилният интернет когато не ви е нужен

Меню -> Настройки -> Мрежа и безжична връзка -> Мобилни мрежи -> махате отметката на "Използване на пакети данни "

[Изображение: scaled.php?server=221&filename=sc2012031...res=medium]

8. Преминете на GSM only
Меню -> Настройки -> Мрежа и безжична връзка -> Мобилни мрежи -> Мрежов режим -> GSM only

9. Използвайте управляващо процесора прилжение.

[Изображение: scaled.php?server=27&filename=sc20120318...res=medium]

10. Намалете работното напрежение на процесора с Proton Voltage Control (изисква рут)

[Изображение: scaled.php?server=705&filename=sc2012031...res=medium]

11. Изключете автоматичното регулиране на светлината на дисплея и намалете нивото и.
Меню -> Настройки -> Дисплей -> Яркост

[Изображение: scaled.php?server=526&filename=sc2012031...res=medium]

12. Спрете сензора за автоматичната ротация.
Меню -> Настройки -> Дисплей -> Махнете отметката от "Автоматично завъртане на екрана"


[Изображение: scaled.php?server=809&filename=sc2012031...res=medium]


13. Намалете силата на звука при входящо повикване
Меню -> Настройки -> Звук -> Сила звук -> Сила на входящото повикване

[Изображение: scaled.php?server=818&filename=sc2012031...res=medium]

14. Изключете вибрацията на клавишите при натискането им.
Меню -> Настройки -> Звук -> Сензорна обратна връзка -> Махнете отметката

[Изображение: scaled.php?server=141&filename=sc2012031...res=medium]

15. Сложете за начална страница http://bgoog.com/
Бралзър -> Меню -> Още -> Настройки ->Настройки на начална страница
(Обяснението е за стандартния бралзър, но и на другите предполагам ,че настройките са сходни)
[Изображение: Black-google-mobile-android.jpg]

16. Изключете "Живите картинки " от началните екрани и ги заменете с нормални ,по възможност по-тъмни.
Меню -> Настройки -> Дисплей -> Тапети -> Тапет за начален екран

[Изображение: scaled.php?server=710&filename=sc2012031...res=medium]

17. Намалете Widget - тите на началните екрани до минимум.

[Изображение: scaled.php?server=51&filename=sc20120319...res=medium]

18. Калибрирайте батерията

[Изображение: iphone4spoorbatterylife.jpg]

19. Изключвайте телефона когато не го ползвате за дълго време.

[Изображение: scaled.php?server=707&filename=sc2012031...res=medium]

20. Старайте се да не държите батерията ви твърде гореща.

21. Зареждайте телефона когато стане близък процент до 30

Като резултат след толкова много модификации бихте могли да получите нещо такова:
[Изображение: scaled.php?server=821&filename=sc2012032...res=medium]

Ако все още не сте доволни от живота на батерията препоръчвам закупуването на нещо такова:
http://www.mobimega.com/momax-expower-27...i9000.html

http://theishop.com.au/index.php?main_pa...cts_id=331

Надявам се да съм бил полезен!!!

Ако някой има идея как да се разшири темата нека ми пише.
Цитирай
Аксесоари
#2

Полезна тема. Давам ти +, макар и да имам малко забележки. Силата на звука при входящо обаждане не влияе ама изобщо на батерията - факт.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#3

и след всички тези стъпки си изключете телефона и си извадете стария от под леглото, айде дрън дрън
Цитирай
#4

AMG написа:Полезна тема. Давам ти +, макар и да имам малко забележки. Силата на звука при входящо обаждане не влияе ама изобщо на батерията - факт.
Цитат: Давам ти +, макар и да имам малко забележки.

Благодаря за мнението. Би ли споделил
забележките си.
Цитат: Силата на звука при входящо обаждане не влияе ама изобщо на батерията - факт.

Влияе ,но съвсееееееееееееем минимално.
Цитирай
#5

Всички трябва да сме при ВАЖНИТЕ теми.... :х

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#6

Ще ме скапете с тия уроци. Спрете това спрете онова. Повечето неща дето спираш са нужни. Абе както и да е ....та и началната страница на браузера..Автоматичната ротация...Авто осветлението на дисплея...Да си махна уигетите...Не вярвам ,че са много хората дето си държат блутута, навигацията и безжичната връзка постоянно влючени....Абе с други думи- да взема да си шибна картата в една нокия 1100 с черно бял екран дето батерията и държи по 10 дена и да бухам смартфона в коша та да се свършат мъките с батерията..... :wall: :wall: :wall: :wall: Айде чао и дано някои направи
(УРОК)...как да свързва зарядното,че може да се окаже полезен. Иначе поздравления за труда!!! Доста се е потрудил автора-снимки, обяснения!! :kiss:
Цитирай
#7

Papilan написа:. Спрете това спрете онова. Абе с други думи- да взема да си шибна картата в една нокия 1100 с черно бял екран дето батерията и държи по 10 дена и да бухам смартфона в коша та да се свършат мъките с батерията..... :
Човече, поздравления за чувството ти за хумор, а пък това с нокията направо беше върха на сладоледа. Big Grin :bow:
Цитирай
#8

Не знам къде е "върха на сладоледа", но дори и урока да не ти харесва, няма как да не се отчете положения труд.

SGS 6 [Stock 6.0.1]

Цитирай
#9

Труд ама за нищо....

Да сме и ние при ВАЖНИТЕ теми.

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#10

И след прилагането на всички стъпки ЙЕСССС БЕ ИМАМ СИ НОКИЯ С ФЕНЕРЧЕ ..... я ми напиши тема за мен лично където синхронизациите на 4 мейла блутут хендсфрйй и един инстант месинджър са ми директно свързани с работата ? Колеги .... ако искате гейминг платформа просто не си купувайте смартфон. Относно волтажите ами ако е някой който хал хабер си няма какво прави ? Какво правим тогава питам аз ?! Без да ми се обиждаш но според мен по голямата част от тези точки превръщат умнофона ни както казах в нокия с фенерче .... напълно безмислено е да имаш подобна животинка ако няма да я ползваш по предназначение .... а и ако ви кара 20 часа батерията със всичко пуснато ..... еми не живеем в пещери бе хора има ток почти навсякъде Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#11

Е колега напълно съм съгласен с теб и за това с нокийката с фенерчето :д, ама не съм писал аз темата че като чета твоя коментар маи си се объркал че аз съм я писал.

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#12

Не бе десполов ... не е насочен към теб специално кой е я е писал няма значение .... въпроса е принципен и е за всички ... не е хейт или флейм или както там се нарича ... просто малко по агресивно споделяне на мнение извинявам се ако си го приел лично не е било това целта :cheers:

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#13

Добре де хора, никой не ви кара насила да си правите телефона "нокия с фенерче". Ако искате да си спестите малко батерия просто си изберете коя точка най-много ви допада и я изпълнете.
Все пак телефона не е само за игра.
Цитирай
#14

Хора какво толкова не доволствате от темата и от автора? За мен темата е много добре написана, обяснена ,та чак и с картинки.
Погледнете я хубаво - 22 съвета за спестяване на енергия никък не са малко. В Итернет ако потърсите ще ви излезнат не повече от 15-тина,така че оценете и това ,че е добавил и доста от себе си.
Сигорен съм ,че на автора не му е било в излишък времето да търси картинки ,пък да пише обяснения ,пък да мисли как да го поднесе на читателя. Все неща които не са проста работа.
От мен имаш +1 за труда,старанието и обширните съвети ,които си дал.
Цитирай
#15

От които към 10 са изключете блутут вифи намалете яркоста и такива които предполагам всеки ще ги направи като му е малко бат.

Samsung Galaxy Gio -> Samsung Galaxy S plus -> LG Nexus 5 -> Xiaomi RedMi note -> Xiaomi RedMi Note 3
Цитирай
#16

Съгласен съм с една забележка...
Спирането на ГПС-а няма да намали разхода на батерия. Когато не се ползва той просто си се изключва сам. А ако го спрете и ви се наложи да го ползвате, ще си почакате докато се активира.

Препоръчвам Пауър Уиджет !! можете да настройвате над половината неща от тази тема с едно кликване, което е супер удобно и така наистина ще спестите батерия, а когато ви трябват функциите просто ще ги пуснете бързо и лесно.
:thumbup: :cheers:

[LG P350-> Optimus_Ice_Jelly rom; Beats&MegaBassMod; Amonra2; SDext1.1GB; chainfire~powervr;swap:256mb]
[Samsung Galaxy S Duos 2] Стоков ром, руутнат, клокуорк рикавъри, линк2есди и стотици туийкове
Цитирай
#17

maneff написа:Съгласен съм с една забележка...
Спирането на ГПС-а няма да намали разхода на батерия. Когато не се ползва той просто си се изключва сам. А ако го спрете и ви се наложи да го ползвате, ще си почакате докато се активира.
Ок приемам забележката
Цитирай
#18

vesko01 написа:Ако някой има идея как да се разшири темата нека ми пише.


ПОлезна е темата и доста от съветите ти са правилни. Но според мен човек, който си е купил подобен смартфон, който иска да го използва ПЪЛНОЦЕННО, почти всички от нещата, които си описал, НЕ ТРЯБВА да ги прави.
Иначе каква точно е идеята от покупката, притежанието и най-вече употребата на подобен телефон?
Цитирай
#19

И къв е смисълът да имаш смартфон тогава, след като ще го орязваш така заради едната батерия? Купи си една нокиа 3310, кат ше е тъй
Цитирай
#20

fast_eyebrow написа:И къв е смисълът да имаш смартфон тогава, след като ще го орязваш така заради едната батерия? Купи си една нокиа 3310, кат ше е тъй
Смисъла е,че като ти омръзне и от смартфон стане телефон да не го зареждаш през ден ,за можеш по- дълго да си говориш по телефона.
Цитирай
#21

Ммм относно зареждането на батериите от 30% и прекаленото държане на зарядно Smile ами ако ти направи впечатление че като започне да се зарежда и батерията почва да грее жестоко и се зарежда бавничко тове е в следствие че наистина се зарежда ... а като стигне до 100% тя изстива Smile Тези батерии са направени да се самозапазват и дори да стигне до 0% батерията няма как да се разреди под 3200mV а като е на 100% няма как да се зареди над 4125mv освен ако не правиш едни гимнастики ... което е грешно а именно и поради тази причина в момента в който извадиш зарядното става на 99% Smile

Стойностите на заряд съм ги тествал +- 5-10mV

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#22

Toombstone написа:Ммм относно зареждането на батериите от 30% и прекаленото държане на зарядно Smile
ами ако ти направи впечатление че като започне да се зарежда и батерията почва да грее жестоко и се зарежда бавничко тове е в следствие че наистина се зарежда ... а като стигне до 100% тя изстива Smile
Да, правило ми е впечатление и това с голямото греене си има едно много елементарно обяснение - фабричните зарядни са така направени да "блъскат" батерията с доста силен импулсен ток , с цел по-бързото зареждане на батерията. На нас 4-5 часа се виждат супер много ,но ако трябва да се зарежда батерията без този повишен ток ,ще се зарежда около 12-тина часа ,че даже и от горе.
На 100%, се охлажда ,защото както си забелязал има чип ,който се грижи като стигне волтажа до едикво си ниво да изключи, но минава в под заряд,което пак значи ,че батерията се зарежда ,но с много по-малък ток.
Цитат: Тези батерии са направени да се самозапазват и дори да стигне до 0% батерията няма как да се разреди под 3200mV а като е на 100% няма как да се зареди над 4125mv освен ако не правиш едни гимнастики ... което е грешно а именно и поради тази причина в момента в който извадиш зарядното става на 99% Smile

Относно това с 30-те % -има се предвид 30% от капацитета на батерията ,който се мери в ампери, а не в волтове .Това което ти си писъл е волтажа , а стойността на ампеража телефонът не ни дава информация , за това приемаме процентите които ги дава за батерията, имайки едно наум.
Цитат:няма как да се зареди над 4125mv
На моя съм виждал да се зарежда малко над 4200mv
Цитирай
#23

Така с риск да взлезем в безмислен дебат ампеража наистина няма как да го видиш освен ако не го измериш Smile а това че се е заредила над 4200 първо аз съм написал плюс минус и второ едва ли е било много над 4200 идеята беше че не може до безкрай да се блъска с ток и именно че си има техника да се грижи за тази работа да не ги скапем на 2 на 3 Smile Но като цяло си прав и не искам да се спопри за глупости стига да се стигне до консенсус че батерииките ни сами се пазят Smile

Samsung Galaxy S Plus | Samsung Galaxy S III Pebble Blue
Цитирай
#24

Моя спокойно си зарежда до 4210 mV, след откачане на зарядното и пренесен товар върху батерията си пада на 4150 mV, НО остава на 100%, след минута-две пада на 99% но напрежението скача на 4170-80 mV, което е идеалната среда на една добре калибрирана батерия. В началото ми се струваше леко странно, дори пусках запитване в темата за "гимнастиките". Отделно след зареждане на 100% напрежението пада, независимо, че зарядното е вързано, то вече не зарежда, само дозарежда от време на време за да компенсира консумацията. Температурата при зареждане при мен рядко преминава 35 градуса, зарежда се за 3 часа, независимо дали е на 5 или 30%, за 4 часа през USB. Не знам за какво греене и какви часове говорите.

Samsung Galaxy S4/I9505/White/Lollipop 5.0.1 Official, Asus Fonepad 8/FE380CXG/ KitKat 4.4 Official
Иф ю файнд иритейтинг рийдинг ън инглиш текстс ин сирилик, ден ю ноу хау ай фийл риидинг булгейриън ин латин.
Цитирай
#25

nicky_5 написа:Не знам за какво греене и какви часове говорите.
Ние с Toombstone имахме предвид ,че ако батерията не е в телефона и самата тя няма електроника ще се зарежда много по-дълго. Ти не си забелязал греене на батерията защото го зареждаш през usb. Я пробвай през зарядното и веднага ще усетиш разликата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)