Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)
#1

Тук могат да се задават всякакви въпроси относно Sony Xperia S, както и да се споделят проблеми и мнения за тяхното разрешаване!

Всичко за Xperia S
Телефон за връзка със Sony Mobile и оторизирани сервизи
Работа с Flashtool
Отключване на Bootloader - тук или тук
Руут за Xperia S (за отключен BL)
Руут за Xperia S (за заключен BL)
Инсталиране на ClockworkMod recovery

Как се инсталира Custom ROM и Recovery
Флашване на модифицирано Ядро (Kernel)
Разкодиране на Xperia телефони
Проверка за последния наличен ъпдейт за вашия телефон (по регион/оператор)


FAQ

Аксесоари
Проблеми с обхвата на Xperia S
Официални български фърмуери
Сервизни менюта и комбинации с бутоните
Относно NFC таговете
Относно камерата на Xperia S
Коментари за жълтите петна по дисплея и изгорели пиксели
Настройка на прозрачната лента
Как да си прехвърля контактите от стария телефон?
Навигации за Xperia S
Хубави калъфи за Xperia S
Екрана постоянно ми светва сам
Как да направя снимка (screenshot) на екрана [за ICS]
Как да активираме MSC режим на телефона (за разпознаване на вътрешната памет като флашка
Как да разберем какво точно ни точи батерията.
Активиране на софтуерните бутони (navigation bar)
Как да прехвърлям на телефона филми по-големи от 4GB
Цитирай
Аксесоари
#2

http://forum.xda-developers.com/showthre...p=23586516

Нещо, на което трябва да обърнем внимание преди покупка!!!

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#3

Четейки ми прави впечатление, че доста от потърпевшите са купили телефона от T-Mobile...
Цитирай
#4

Може би имаш право. Ако скоро има наличност и реша да си го взема, ще изтествам всичко (чрез вградената функция function validation). Явно има серийни бройки с пробле, което не е за пренебрегване.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#5

Според това, което съм чела, телефонът, небрандиран, идващ директно от производителя има конфликт с мрежата на T-Mobile. Вероятно телефоните за тяхната мрежа са отделна партида Smile
Един цитат от обявата на момчето, от което взех телефоните в ebay Smile

Цитат:3G Data working with AT&T and H2O Wireless and any other GSM network ,
NOT working with T-mobile 3G network for Data (working only for voice calling) - working with Tmobile 2G Edge data only
Цитирай
#6

Здравейте,
я кажете Function Validation това някакво приложение ли е, и има ли го във стоковия РОМ
и има ли някакви кодове с който може да се тества дисплея?
Изобщо дайте съвети за тестване при покупка.
Аз няма да го купувам а ще ми сменят марката и модела. Брах ядове с Галакси С2 и сега ако взема пак
някой дефектен ша се гръмна направо. Така , че помагайте. Ако имате снимки също би било полезно.

Предварително благодаря Wink

Sony Xperia S
Цитирай
#7

Да, има го в стоковия ром. Поне при мен го има. Там може да тестваш всичко Smile
Цитирай
#8

Ето го вече и в гет-а, само бял с безплатна доставка:

http://get.bg/product_info.php?cPath=136...s_id=83814 Smile

Meizu MX4 and Yoga Tablet 10 HD+
You shouldn't throw stones if you live in a glass house and if you got a glass jaw, you should watch yo mouth...
Цитирай
#9

Някой, който го е рутнал ще може ли да качи някъде Phonebook.apk и SemcPhone.apk.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Ивайло69 написа:Някой, който го е рутнал ще може ли да качи някъде Phonebook.apk и SemcPhone.apk.
Само да вметна за всеки случай - ако мислиш да ги ползваш на нео-то, ти трябва и telephonyProvider.apk (или нещо подобно). Иначе ще имаш FC при всяко входящо/изходящо повикване. А и самите apk-та ги има тук.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай
#11

svinqvmraka написа:
Ивайло69 написа:Някой, който го е рутнал ще може ли да качи някъде Phonebook.apk и SemcPhone.apk.
Само да вметна за всеки случай - ако мислиш да ги ползваш на нео-то, ти трябва и telephonyProvider.apk (или нещо подобно). Иначе ще имаш FC при всяко входящо/изходящо повикване. А и самите apk-та ги има тук.

Не, трябват ми само някои данни от .xml - файлове, мерси за линка

Ето цялата папка system - .67, ако на някой му потрябва нещо.
http://file.bg/c154458oEvDa

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#12

Добър вечер на всички притежатели на Xperia S. Интересувам се, дали този апарат след като може да записва видео 1080р, то може ли след това заснетия материал, да бъде възпроизведен през HDMI кабел към телевизор, като качеството отново да остане 1080р? Друг пример е възпроизвеждането на 1080р HD клипове от youtube, отново през кабел към телевизор, като качеството на предавания сигнал съшо е ограничено. Към този момент, телефоните с HDMI изход на Сони Ериксон, мисля че позволяват максималнo предаванe от 720р. Smile

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#13

От сервизното меню можеш да променяш на каква резолюция да се свърже. Обаче не се свързва с всички модели. Интересното е, че имам 32' на сони, модел, който излезе края на 2010-та и лаунчера на него не се стартира.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#14

Именно, в сервизното меню на арката е до 720р, Интересува ме дали на експериа С може до 1080р?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#15

На този телефон в съобщенията има някаква опция съобщение със звездичка - какво ще рече това?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#16

Слагаш звездичка на някое важно съобщение и после имаш опция да видиш само отбелязаните със звездички. Много е удобно, ако имаш дълга кореспонденция с даден човек и искаш бързо да намериш определен смс.
Цитирай
#17

Mazy, а относно моето запитване за HDMI изхода, 2-3 поста по нагоре? В настройките какви са ти възможностите?

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#18

Честно казано нито ползвам HDMI, нито съм се интересувала.
Ако искаш да проверя нещо, напиши ми кода и какво и ще го направя.
Едит :
Цитирай
#19

mazy написа:Слагаш звездичка на някое важно съобщение и после имаш опция да видиш само отбелязаните със звездички. Много е удобно, ако имаш дълга кореспонденция с даден човек и искаш бързо да намериш определен смс.

Мерси, значи го слагаме.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#20

Може ли Xperia S да се руутне, без отключване на буутлоудъра?

Потърсих теми в гугъл по този въпрос, но уви. И в xda, описват стъпки първо с ънлок на бл, а после руут. :confused:

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#21

За сега не.
Цитирай
#22

И то само за 63 и 67 фирмуер. Ако си с друг, първо ъпваш, после ънлокваш и чак тогава флашваш с руутнат фирмуер.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#23

Колеги, подариха ми много хубава висулка, но как по дяволите да си я сложа? :unknw: :unknw: :unknw:
Цитирай
#24

Долната част с надпис експерия трябва да се сваля. Провери някъде как точно става.

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#25

Там е работата, че нищо не намерих :huh2:
Надявах се някой от вас да я е свалял Angel
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)