Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми и въпроси свързани с Xperia S (LT26i)
#76

Добър вечер, ходих да разцъкам новия Xperia S в плесио и ми направи впечатление, че в снимките на тамушното осветление има много шум - много! Под ръка имам Xperia Arc и мисля, че в снимките й няма шум, или поне МНОГО по-малко от тези на Xperia S. Аз искам да си купя Xperia S, но горе споменатия проблем с жълтите петна и "лошото" качество на снимките (според мен) ме притесняват.Аз не съм се занимавал много с него, а настройки има колкото си пожелаеш, та като хора притежаващи Xperia S какво мислите? Съжалявам, ако въпроса ми не е много свързан с проблема дискутиран в тази тема, но все пак...пак Xperia S. Благодаря предварително. Smile
Цитирай
Аксесоари
#77

Ако снимаш на място с малка осветеност и автоматичен режим, то вероятността от грешен фокус или изобщо липсата на такъв е огромна. Също така фокус на бяло прави много шум.
Аз почти не правя снимки на автоматичен режим (за жалост камерата влиза в автоматичен режим, ако се стартира от заключен екран).
Ето снимка нощно време с малко улично осветление:
http://img19.imageshack.us/img19/600/dsc0168hz.jpg

И малко снимки от Лондон вечерно време:
http://img10.imageshack.us/img10/3018/dsc0140xx.jpg
http://img208.imageshack.us/img208/7466/dsc0137pg.jpg
http://img189.imageshack.us/img189/3299/dsc0138wy.jpg

Не съм се спирал много, щото закъснявахме за ресторант. А там направих само това:
http://img96.imageshack.us/img96/4134/dsc0147ek.jpg
http://img52.imageshack.us/img52/1093/dsc0148mf.jpg

Снимах на 12MP и не разбирам от фотография (все се каня поне да прочета някакви упътвания, че поне елементарни неща да знам Smile ).

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#78

колега, какво да кажа...убедиме! Smile остава въпроса дали да е черен или бял... колкото до знанията ти - като гледам добре се справяш. Wink
Цитирай
#79

Това зеленото ме вдъхнови и издирвам апликация, която да ми позволи да сменя цвета на ледчетата в лентата.
Ако някой знае нещо... :unknw: :unknw:
Намерих как, но.... Cry Cry Cry Cry
http://www.xperiablog.net/2012/04/01/xpe...ent-strip/


[Изображение: b600bd5a.jpg]
Цитирай
#80

Това го четох преди дни, но именно защото е с хардуерна намеса не го споделих.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#81

mazy това с зелената лента ми се струва малко нереално ако може да се сменя цвета на лентата то трябва хардуерно да се поддаржа цвета на светене на диода а не с някакво приложение да се сменя.незнам може и да бъркам ако намериш нещо интересно сподели Smile

Sony xperia Z3
Цитирай
#82

picantino_ написа:mazy това с зелената лента ми се струва малко нереално ако може да се сменя цвета на лентата то трябва хардуерно да се поддаржа цвета на светене на диода а не с някакво приложение да се сменя.незнам може и да бъркам ако намериш нещо интересно сподели Smile

Със сигурност може да свети в повече от един цвят. Както примерно на моя Ray с light flow, за всеки event(Пропуснат СМС, мейл, гмейл и тн) свети в различен цвят. В light flow-a обаче няма опция за подсветката при натискане на някой от бутоните - тя си е бяла.

Едит - Сега видях линка, който mazy е пуснала. Явно самите ледове са си бели и не могат да светят в други цветове, не е както при xperia U. Тъпо.

LG Nexus 4 | 8GB | Black | 4.4.4 stock
Всичко е на нервна почва
Цитирай
#83

Някой освен milss да е успял да ъпдейтне до .73 ?! :confused:

iPhone SE>Mi9 SE>Mi10T>Galaxy S21
Цитирай
#84

Здравейте колеги. Мисля и аз да си взема xperia s (сега съм с нео), но ме вълнуват 2 неща. Ще го взимам от мтел като служебен та се чудя някой от вас които сте го взимали оттам попадал ли е на бройка страдаща от проблема със жълтеещия дисплей? И също така в комлекта, предлаган от мтел влиза ли hdmi кабел или не? Благодаря предварително.
Цитирай
#85

Привет на всички!
Очаквам скоро доставка на Sony Xperia S от UK,който е заключен към местен оператор.
Някакви идеи или предложения за решаване на проблема?
Поздрави :wall:
Цитирай
#86

Хм, имам малко странен проблем. От 2 дена някои хора не могат да ме наберат. Като вляза в настройките за Call forwarding и Call blocking ми изписва че има грешка със сим картата или мрежата. Вадя картата, пак я слагам и се оправя. Но след 10-15мин може би пак проблема се появява. От картата ли е, щот е нова, илии щот за първи път използвам андроид и нещо съм направил на системата дет не трябва, например с тез програмки дет убиват процеси? Sad
Цитирай
#87

Услугите на omnius до 09.04 бяха безплатни, но в списък не влизаше Xperia S.
Другия начин за отключване е през unlockthatphone.com. Има и още един - този който ще ти взима телефона, ако просто преподписва договор и взима телефона, то след ден-два може да се обади до оператора и да ги извести, че иска да му се отключи устройството, понеже ще пътува извън страната. До 14 дена ще му се обадят или ще му пратят отключващия код и ще го чарджат 15 паунда.
Ако обаче договора е изцяло нов, то трябва да изчака два месеца преди да изисква отключване.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#88

Правиш фактори ресет, за*баваш програмките за процесите и следиш дали ще се случи пак. Ако се случи...тичай за нова сим.

HTC Desire, Pre-rooted Stock Froyo (2.10.405.2) with init.d modes
Цитирай
#89

Къде го правят тоя телефон?Защо под капака му пише "Made in China"Mежду другото купих го от Мтел с договор и ооооооооооо....................греда :mad: Върнах го веднага на втория ден.Проблем със слушалката Blush
Цитирай
#90

Ти къде искаш да го правят телфона?

Какво имаш в предвид проблем със слушалката? Не чуваш при разговор ли?
Цитирай
#91

В комплекта има само зарядно и слушалки...........

Чува се лошо.Като набера някого тоналното е съпроводено с пишене(Дразнеще).А като ми ("Вдигне")отвори , всякя дума също е съпроводена с това дразнещо пищене.Взеха го обратно уж за да ми дадат нов ама нямало бройки.Та най-вероятно ще го поправят или не знам.............Силно съм разочарован(меко казано)
Цитирай
#92

Аз като купувам телефон от магазин, първото нещо което да направя преди да платя е да се обадя на някой да видя как се чува.
Кофти ситуация се е получило при теб. Дани има бързо положително решение.

ПС. Забранено е постването на няколко мнения едно след друго. Ползвай бутон "Редактирай"
Цитирай
#93

Купих тела в 15:00 ч от Ц.Хали(Мтел) и понеже е с микро СИМ, обещаха да я активират до 1 час.Но за съжаление я активираха чак в 22:00 ч и нямаше как да го тествам на разговор. А и от писанията по форуми и сайтове го определят като много добър в тази си част. Въобще не съм си и помислял, че това ще ми се случи точно на мен,но................ГРЕДА :mad: =( =( =(
Цитирай
#94

tzoko написа:Купих тела в 15:00 ч от Ц.Хали(Мтел) и понеже е с микро СИМ, обещаха да я активират до 1 час.Но за съжаление я активираха чак в 22:00 ч и нямаше как да го тествам на разговор. А и от писанията по форуми и сайтове го определят като много добър в тази си част. Въобще не съм си и помислял, че това ще ми се случи точно на мен,но................ГРЕДА :mad: =( =( =(

До 3 дни след покупката трябва да ти заменят телефона безусловно с НОВ.

Sony Ericsson Xperia™ X8 -> Xperia Neo V -> Huawei U9200 Ascend P1
Цитирай
#95

а в Плевенския мтел не са чували още за xperia s, обясняват ми, че съм в грешка и че arc s е най-новото от сони :wall:

Embrace the hate
Цитирай
#96

здравейте
не знам как но съм изтрил playstation store от телефона си
т,е нямам икона lest start store
от къде да изтегля
или да върна фабрични настройки на телефона
Цитирай
#97

darthmamul написа:Хм, имам малко странен проблем. От 2 дена някои хора не могат да ме наберат. Като вляза в настройките за Call forwarding и Call blocking ми изписва че има грешка със сим картата или мрежата. Вадя картата, пак я слагам и се оправя. Но след 10-15мин може би пак проблема се появява. От картата ли е, щот е нова, илии щот за първи път използвам андроид и нещо съм направил на системата дет не трябва, например с тез програмки дет убиват процеси? Sad
здравей и аз имам такъв проблем след зареждане на телефона
трябва да набера някои и нямам проблеми
ако не набера първи също не могат да ме наберат известно време но след време звъни
а грешката за настройка на повикванията е от това че си забранил пренос на данни през мобилната мрежа
аз разреших преноса на данни през мобилна мрежа и имам достъп до настроиките
ще ги оставя така да видя дали това със невъзможността да ми се обаждат не е от там
Цитирай
#98

Хм, ми на мен ми препоръчаха да направя factory reset, ако не се опрай да сменя картата. Еми след този ресет не се оправи. Но после се замислих, имах една програмка BGNews, и като съм вкъщи wi-fi-то е постоянно включено и тя си се ъпдейтва постоянно. Реших да я стопирам и после я изтрих. Може би час-два продължих да имам проблема, ноо оттогава нямам проблеми, стана вече 2 дена. Може и от мтел да е. Вчера един приятел се оплакваше че в квартала му до обяд е нямал обхват на мтел.
Цитирай
#99

Аз мисля, че тези дни в Мтел е бил проблема.
Цитирай

benza83 написа:здравейте
не знам как но съм изтрил playstation store от телефона си
т,е нямам икона lest start store
от къде да изтегля
или да върна фабрични настройки на телефона
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)