Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] Viber за ICS ромове - решение
#1

Решение на проблема с неработещ микрофон при Viber за ICS ромове:
1.Сваляте си от маркета build.prop editor
2. Заменяте GT-I9000 със SGH-I9000 в следните редове
ro.product.model
ro.product.device
3. Инсталирате semaphore kernel 0.9.5b и фиксвате пермишъnите през cwm (това не е задължително)

При мен на Galnet MIUI 2.3.20 v4 свърши перфектно работа.
Източник: http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=1557988
Цитирай
Аксесоари
#2

+1 от мен. Работи. Smile Dance

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#3

Проблема беше и при CyanogeMod 7.2 и по този начин се оправи звука.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#4

Някой случайно да е прочел за ново инфо по този проблем, с различно решение?
Защото в оригиналната тема в XDA са описани редица проблеми след промяната на въпросните редове, водещи до проблеми с високоговорителя, force close на програми, проблеми с Market-а, влошена работа с Viber и т.н.
Аз съм с ICS CM9 и не смея да тествам, ще чакам друго решение...Но ако има развитие по въпроса, моля споделете го.
Цитирай
#5

edakov написа:Някой случайно да е прочел за ново инфо по този проблем, с различно решение?
Защото в оригиналната тема в XDA са описани редица проблеми след промяната на въпросните редове, водещи до проблеми с високоговорителя, force close на програми, проблеми с Market-а, влошена работа с Viber и т.н.
Аз съм с ICS CM9 и не смея да тествам, ще чакам друго решение...Но ако има развитие по въпроса, моля споделете го.

Изпълни само 1 и 2 от първи пост - Viber работи отлично, както и останалите програми в Google Play. Не съм имал нито един път force close преди и след като съм променял build prop.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#6

И аз изпълнявам само точка 1 и 2 и нямам проблеми. Не се притеснявай.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#7

Да, потвърждавам - всичко е ок. Благодаря Wink
Може би е добре това уточнение да присъства и в първия пост на темата...
Цитирай
#8

Готово. Smile :cheers:

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#9

При мен когато набера някой по Viber мен ме чуват отсреща, но аз не ги чувам..... изтеглих build.prop editor за да редактирам , но като го отворя ми дава грешка Предполагам защото не ми е руутнат телефона...

Бихте ли ми казали кой CF-Root-JPx-vX.X.zip е подходящ за моя тел SGS GT -I9000 ?
Цитирай
#10

joropl написа:При мен когато набера някой по Viber мен ме чуват отсреща, но аз не ги чувам..... изтеглих build.prop editor за да редактирам , но като го отворя ми дава грешка.... не знам защо, дали защото не ми е руутнат телефона?
Трябва root - иначе не може.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#11

А кой CF-Root-JPx-vX.X.zip е за моя тел за да го направя?
Цитирай
#12

joropl написа:А кой CF-Root-JPx-vX.X.zip е за моя тел за да го направя?

Зависи от версията, с която си в момента.
Набери *#1234# и направи скрийншот или напиши каквото виждаш.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#13

PDA :I9000XFJV7
PHONE : I9000XXJVQ
CSC : I9000OXFJV1
Цитирай
#14

joropl написа:PDA :I9000XFJV7
PHONE : I9000XXJVQ
CSC : I9000OXFJV1

Виж този пост: https://www.androidbg.com/forum/post562477.html#p562477

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#15

centur написа:
joropl написа:PDA :I9000XFJV7
PHONE : I9000XXJVQ
CSC : I9000OXFJV1

Виж този пост: https://www.androidbg.com/forum/post562477.html#p562477

Благодаря Smile
Цитирай
#16

Защо не чувам като ми говорят отсреща по Viber ??? Руутнах си телефона, смених модела по т.1 и т. 2 но пак нищо..... мен ме чуват идеално , но аз не чувам нищо ???? Какъв е проблема?
Цитирай
#17

Трябва и да рестартираш телефона. Smile

а Ако си с Jelly Bean, все още няма версия на viber за 4.1.1.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#18

мисля, че не съм с жели бон , но как да разбера....а и нали тел се рестартира като го руутнах..
Цитирай
#19

joropl написа:мисля, че не съм с жели бон , но как да разбера....а и нали тел се рестартира като го руутнах..

Влизаш в Настройки > Относно телефона > Версия на фърмуера

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#20

Версия на фърмуера - 2.3.4
Цитирай
#21

joropl написа:Версия на фърмуера - 2.3.4

Ти го root-на, заради Viber?
Ако е заради това - нямаше нужда да си root-ваш телефона. Проблема може да е в отсрещния и ако той е с модифициран ROM (той трябва да си смени build prop, а не ти).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#22

е да, така е , за това го руутнах защото да си говоря с определени хора през Viber-a ,не през мобилната мрежа..../ защо да ги храним , когато може да се избегне това/...но вече с четвърти човек ми се случва това, мен ме чуват идеално , а аз тях не.... не вярвам проблема да е в 4 човека....... чудя се от какво ли може да е?
Цитирай
#23

joropl написа:е да, така е , за това го руутнах защото да си говоря с определени хора през Viber-a ,не през мобилната мрежа..../ защо да ги храним , когато може да се избегне това/...но вече с четвърти човек ми се случва това, мен ме чуват идеално , а аз тях не.... не вярвам проблема да е в 4 човека....... чудя се от какво ли може да е?
Не е задължително да си root-ваш телефона, за да ползваш Viber.
Сложи си последната (за момента) версия JW7: https://www.androidbg.com/forum/post185333.html#p185333 и ще видиш, че Viber работи.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#24

Благодаря ще пробвам ,и ще споделя резултата.... по - добра ли е версията 2.3.6 - JW7 ? Но няма да имам бълг. меню , не че ме притеснява, но досега бях с такова...
Цитирай
#25

joropl написа:Благодаря ще пробвам ,и ще споделя резултата.... по - добра ли е версията 2.3.6 - JW7 ? Но няма да имам бълг. меню , не че ме притеснява, но досега бях с такова...

Тогава сложи JW4 (там е описано как), ако толкова държиш на бг менюто.
2.3.4 е доста бавна в сравнение с 2.3.6, която и да е версия.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)