Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT] Viber за ICS ромове - решение
#26

Ще сложа 2.3.6 - JW7 , но дали ще ми изчезне нета от Мтел и трябват ли нови настройки? В главната тема пише :

1. M-Tel: M-Tel WAP and MMS Backup & Restore.rar разархивирате архива и прехвърляте папка ApnBackupRestore в главната директория на телефонната памет, а инсталационния файл APN Backup & Restore 1.91.apk, където поискате (после само го инсталирате и натискате Restore APNs).

С какво се слага папката ApnBackupRestore в главната директория - с Kies ли и после как се инсталира файла? Искам да го знам предварителнотова , за да не пиша пак после.....
Цитирай
Аксесоари
#27

joropl написа:Ще сложа 2.3.6 - JW7 , но дали ще ми изчезне нета от Мтел и трябват ли нови настройки? В главната тема пише :

1. M-Tel: M-Tel WAP and MMS Backup & Restore.rar разархивирате архива и прехвърляте папка ApnBackupRestore в главната директория на телефонната памет, а инсталационния файл APN Backup & Restore 1.91.apk, където поискате (после само го инсталирате и натискате Restore APNs).

С какво се слага папката ApnBackupRestore в главната директория - с Kies ли и после как се инсталира файла? Искам да го знам предварителнотова , за да не пиша пак после.....

След като си инсталирал JW7 (или JW4) първо трябва да сложиш отметка на приложенията от неизвестни източници:

бг: Настройки > Приложения > маркираш Неизвестни източници
en: Settings > Applications > маркираш Unknown sources

Ами щом си я изтеглил на компютъра значи трябва да разархивираш архива с WinRAR (още в началото на темата съм дал линк към него).
За да ги преместиш в телефонната памет трябва телефона да е в Mass Storage режим:

бг: Настройки > Мрежа и безжична връзка > USB настройки > Устройство за съхранение (след това на екрана натискаш "Свържи устройство за съхранение" или нещо такова беше превода на български)
en: Settings > Wireless and network > USB settings > Mass storage (на екрана потвърждаваш Connect storage to PC).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#28

Благодаря ти centur !!!! Изключително си полезен с отговорите си и не се нервираш на хора, които нямат опит в тези неща и питат за неща, които сигурно ги пише някъде из темите!!! :bow: Ако се случи нещо непредвидено или не го знам , ще пиша пак ...
Цитирай
#29

Снощи като пробвах Viber и се оказа , че вече ме чуват Dance не знам как така се оправи , руутнах си тел за да направя поправките за модела по т.2 и пак не се чуваше, може би след рестарт ли , не знам какво, но вече ме чуват...засега проверено само с един човек.... така , че май инсталирането на JW7 се обезмисля, понеже съм с 2.3.4 и мислех да сложа 2.3.6 JW7 заради Viber да мога да го ползвам .... но май ще пропусна, все пак не е с бг меню, а и не знам какви ще са ми ползите от него. Ако наистина си заслужава и с какво би подобрил качествата не тел може би ще опитам , но засега не съм убеден.
Цитирай
#30

joropl написа:Снощи като пробвах Viber и се оказа , че вече ме чуват Dance не знам как така се оправи , руутнах си тел за да направя поправките за модела по т.2 и пак не се чуваше, може би след рестарт ли , не знам какво, но вече ме чуват...засега проверено само с един човек.... така , че май инсталирането на JW7 се обезмисля, понеже съм с 2.3.4 и мислех да сложа 2.3.6 JW7 заради Viber да мога да го ползвам .... но май ще пропусна, все пак не е с бг меню, а и не знам какви ще са ми ползите от него. Ако наистина си заслужава и с какво би подобрил качествата не тел може би ще опитам , но засега не съм убеден.

* Нов TouchWiz 4 - има възможност да си направиш папка(и) в менюто с приложенията, което е невъзможно при 2.3.4
* RAM-та е 364 MB, а не 329 MB
* Вграден Galaxy S2 Photo Editor.
* Face Unlock
* Подобрен Auto-Rotation
* Нов lockscreen
* Камерата може да прави снимка по време на запис на видео (да, едновременно, докато записва видеото).
* Вградения браузър е по-бърз и по-плавен
* Безкрайно скролиране на десктопите в Applications/Приложения
* Безкрайно скролиране на десктопите на основния екран (Homescreen)
* Bluetooth-а може да се остави видим за постоянно, а не само 120 секунди
* Когато е стигнат края на някое меню се появява синкав оттенък (независимо дали е наляво/надясно или нагоре/надолу)

Има и още, но като за начало мисля, че стигат да се престрашиш, а за българския не се притеснявай - слагаш JW4.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#31

Доста предимства са! Май в крайна сметка ще го сложа, но да питам ще ми изчезне ли руут-а на телефона.... не че ми е необходим в момента, но просто ми е интересно.
Цитирай
#32

joropl написа:Доста предимства са! Май в крайна сметка ще го сложа, но да питам ще ми изчезне ли руут-а на телефона.... не че ми е необходим в момента, но просто ми е интересно.

При смяна към stock ROM - да.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#33

Защо не ползвате скайп, аз съм доста доволен и се чува кристално добре?

Samsung Galaxy S II Ice Cream Sandwich 4.0.4 [Root]
Цитирай
#34

Защото Скайп папка батерия ,ако си постоянно в него ,тоест ,ако не си се отписал ,а при Вайбър не е така и той ползва абонатите от указателя ,а не като при Скайп само тези от него.Има алтернатива и на двете програми в Маркета Tango при нея има видео обаждане и обикновено.

[Изображение: 21693249.jpg]
Цитирай
#35

Здравейте телефона е глобул Z-3 с ром 4.0.4 конста канг имам проблем с вайбър в началот на темата има описание на проблема ,свалих билд проп и като отворя не виждам файла за преправяне ще кача снимки ако може някои да помогне.
Цитирай
#36

Темата е за Galaxy S само!

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)