Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Бързо решение за проблемите с GPS-а на Samsung Galaxy S
#1

Бързо решение за проблемите с GPS-а на Samsung Galaxy S

В тази тема ще синтезирам всичката информация и опит, който имам за GPS проблеми и настройки. За промяната на някои от тях се изисква Root, за други, не.
Кодовете, които ще публикувам, се оказа, че не работят на всички телефони. Нямам предвид марки, а различни апарати от една марка и модел, реагират различно на въведените кодове, зависещо от Rom-a и Kernel-a. Sad

Настройка на сървъра и порта на GPS модула: не е нужен Root.

Кодове: *#*#1472365#*#* за 2.1 или *#*#3214789650#*#* за 2.2

• Стъпка 1: От меню > settings > Location & Security, махнете отметката на "Use Wireless Networks"
• Стъпка 2:Въведете единия или другия от тези кодове, както се въвежда телефонен номер. След въвеждане на последния символ, ще се отвори следното меню: LbsTestMode menu.

[Изображение: misc.php?item=1487&download=1]

• Стъпка 3: Тап на “Application Settings” , променете “Operation Mode” на “MS Based.”
• Стъпка 4: Връщане в LBSTestMode меню, тап на “SUPL/CP Settings”, променете SERVER & PORT на supl.google.com и port на 7276 . Не пишете WWW пред supl.google.com
• Стъпка 5: Рестарт
• Стъпка 6: В меню> settings > Location & Security. Сложете отметка на "Use Wireless Networks"

Съвсем скоро ще ъпдейтна поста с настройки за рутвани телефони.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз пък мога да кажа, че с тези настройки ми работи ужасно, та никак. Сървъра при мен е същия заедно с порта , оперейшън моуда е Standalone. Акуратността ми е на 200 - дава ми по-добри резултати от 50, а съм тествал с 20 > 50 > 120 > 150 и последно 200. Като че ли между 150 и 200 е окей. Изключил съм Wireless Networks понеже ползва клетките на оператора за локализиране, а те поднасят грешна / неправилна информация в повечето случаи. Мога да кажа, че ме локва за около 20-на секунди и никога не ми губи връзка със сателитите.

Е, при Vibrant-a може и да е както си писал.

*** iPhone 5 16Gb *||* iPod 4G 32Gb iOS 5.1.1 Jailbroken *||* Lenovo A-3000H 4.2.2 с разговори и интернет от М.. ***
Цитирай
#3

Ако тела е рутнат, ползвайте "Root explorer" от Маркета.

1. Стартирате Root explorer
За да стане долу описаната операция, трябва в светлото прозорче горе в дясно на Root explorer-а да се вижда текст - mount R/O, което означава, че сме в R/W режим. Ако се вижда Mount R/W кликнете върху него да се промени в Mount R/O.
2. Клик на system, клик на etk, задържащ клик на gps.conf.
3. От новопоявилото се меню избираме Open in text editor - вече сме във файла с настройките и можем да пишем и редактираме.
/ Запишете си на лист какви са настройките преди да ги пипате. Винаги може да върнете старите при нужда /

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

На мястото на Europe, вероятно пише North America, променето го.

Изпробвано на Vibrant, работи.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#4

Мда и аз четох че Standalone е по-добре. След опити прочетемото се потвърди. Не говоря за бързината на намиране на сателити, а за по-точна локализация. Доста е неприятно да те запрати в съседна улица на чужд град.
Предпочитам малко по-бавно, но много по-точно.
Цитирай
#5

След продължително четене из форумите стигнах до извода, че GPS настройките влияят различно на различните телефони. Нямам предвид различни марки, а различни апарати от една марка и модел, реагират различно на въведените настройки.
Освен това, настройките, които могат да се направят с въвеждане на код, не са всички параметри на GPS-a, които можем да променим. Затова качих и втория пост с настройки за рутвани телефони.

Ето виждам, че Satanatos и Vladdark предпочитат по-различни настройки от препоръчаните. Така,че като извод бих казал следното: пробвайте, експериментирайте и оставете най-удачните за Вас настройки. Дори комбинация от различни "пакети" настройки, би могла да проработи добре.

Една сентеция все напира да я напиша: "Основно правило е, че няма правила." Big Grin

За протокола: Аз също продължавам да експериментирам. Процеса е бавен и продължителен, и изводите разбира се, не могат да бъдат съвсем категорични и еднозначни. :/

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#6

Smile


@ilieff

Както по - рано писах в съседна тема - различното поведение относно GPS данните, които се теглят, се дължи на запитванията към сървъри на оператори описани в CSC файлче "customer.xml". Тези адреси подават данни, които са коректни за потребители намиращи се в техните мрежи.

За това и локализацията е добре да бъде на BG оператора, към който сме абонати.

Настройките, които си дал не са на ниско ниво, за това и сензора не работи коректно. Те са само пътечки за теглене на инфо, което да послужи като източник на първоначална информация.

Най- удачното решение е настройка на ниво кернел. Там самото ядро казва на модула какво да прави. Hardcore от XDA при издаването на нова версия на оптимизитано ядро без да иска стигна до откритие свързано с управлението на GPS модула. От тогава оптимизацията му се прилага от почти всички разработчици на custom РОМ-ове и наистина работи (тествано с CSC: XEU, KOR, MTL).

Разликата в CSC кода при РОМ с оптимизирано ядро се изразява само в в по бавното зареждане на данни и локализиране, но е пренебрежимо малко - не повече от 30 сек отгоре (с една дума максимум 1 минута и съм заковал 12 сателита)

Поздрави
Цитирай
#7

Благодаря за детайлното разяснение. Smile
Аз все още навлизам в материята и се опитвам да постигна добри резултати, понякога по метода на пробите и грешките. Може би заглавието на темата е малко подвеждащо, визирайки повече проблемите на Вибранта, а не на Галакси като цяло.
Неприятното е, че всички къстъм ромове за Вибрант са интегрирани с Т-mobile, което довежда и до по-лошата работа на GPS-a в България.
Отворих файла "customer.xml" и там навсякъде в "NetworkName" е посочен Т-mobile. Веднага възникна въпроса - нали не може директно в този файл да се промени името на мрежата? Идеи?

А инфото от горните постове се опитах в популярен и разбираем вид, да го поднеса на масовия потребител. Защото допускам, че ако се почне с оптимизации на кернели, форума ще се задръсти от въпроси за проблеми. Big Grin

Весели празници.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#8

ilieff написа:Благодаря за детайлното разяснение. Smile
Аз все още навлизам в материята и се опитвам да постигна добри резултати, понякога по метода на пробите и грешките. Може би заглавието на темата е малко подвеждащо, визирайки повече проблемите на Вибранта, а не на Галакси като цяло.
Неприятното е, че всички къстъм ромове за Вибрант са интегрирани с Т-mobile, което довежда и до по-лошата работа на GPS-a в България.
Отворих файла "customer.xml" и там навсякъде в "NetworkName" е посочен Т-mobile. Веднага възникна въпроса - нали не може директно в този файл да се промени името на мрежата? Идеи?

А инфото от горните постове се опитах в популярен и разбираем вид, да го поднеса на масовия потребител. Защото допускам, че ако се почне с оптимизации на кернели, форума ще се задръсти от въпроси за проблеми. Big Grin

Весели празници.

Smile И аз още навлизам ... ма съм голям дебил и чета почти всичко, до което мога да се докопам.

Преди седмица бях полудял на тема процес "0" и процес "2000" в network usage... докато Doc накрая ми прати PM с една молба да престана да обръщам внимание на глупости и ми даде линкове към тема на hardcore с детайлно разяснение.

Та идеята ми бе ... не се вталясвай Smile Живей си живота и не ставай Флаш маниак Smile

Аз ти предлагам следното - ако си такава натура като мене дето все нещо ме гложди и все съм убеден, че може и по-добре Tongue.

Влизаш в XDA > намираш сервизният РОМ JP7.... по спомен разширението на файла беше md5 или нещо от този род (принципно това разширение служи за проверката на checksum за да знае ODIN, че файла не е счупен), преименуваш файла - като изтриваш само .md5. След преименуването трябва да остане името на файла с разширени ".tar" > разархивираш РОМ - а с WinRAR или 7zip > влизаш в system/csc намираш папчицата с името на твоят оператор - MTL или VVC. Копираш си я нейде из PC - то. И всички файлове започваш да отваряш с notepad примерно. В същото време си намери CSC за Вибранта и започваш да ги сравняваш ред по ред. Ако съдържанието им е сходно - съдай си по един файл от всеки с данните от CSC от JP7 и си ги добави чрез root explorer в /system/csc

После с *#272*твоят_IMEI# и пробвай инсталация.

Най - лошото, което можеш да постигнеш е ... да се наложи префлашване с ОДИН ..... но по спомен ти имаш опит и с JIG и с Один Tongue

Поздрави
Цитирай
#9

[/quote=nunu]
ilieff написа:Smile И аз още навлизам ... ма съм голям дебил и чета почти всичко, до което мога да се докопам.

Преди седмица бях полудял на тема процес "0" и процес "2000" в network usage... докато Doc накрая ми прати PM с една молба да престана да обръщам внимание на глупости и ми даде линкове към тема на hardcore с детайлно разяснение.

Та идеята ми бе ... не се вталясвай Smile Живей си живота и не ставай Флаш маниак Smile

Аз ти предлагам следното - ако си такава натура като мене дето все нещо ме гложди и все съм убеден, че може и по-добре Tongue.

Влизаш в XDA > намираш сервизният РОМ JP7.... по спомен разширението на файла беше md5 или нещо от този род (принципно това разширение служи за проверката на checksum за да знае ODIN, че файла не е счупен), преименуваш файла - като изтриваш само .md5. След преименуването трябва да остане името на файла с разширени ".tar" > разархивираш РОМ - а с WinRAR или 7zip > влизаш в system/csc намираш папчицата с името на твоят оператор - MTL или VVC. Копираш си я нейде из PC - то. И всички файлове започваш да отваряш с notepad примерно. В същото време си намери CSC за Вибранта и започваш да ги сравняваш ред по ред. Ако съдържанието им е сходно - съдай си по един файл от всеки с данните от CSC от JP7 и си ги добави чрез root explorer в /system/csc

После с *#272*твоят_IMEI# и пробвай инсталация.

Най - лошото, което можеш да постигнеш е ... да се наложи префлашване с ОДИН ..... но по спомен ти имаш опит и с JIG и с Один Tongue

Поздрави

ЧНГ! Здраве, успехи, бързи и стабилни ROM-ове!
Това, което си описал за GPS-а звучи доста над моите възможности Sad . Има ли и по-елементарен начин да се постигне тази опимизация?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай
#10

Имам и аз един въпрос за gps'а.Качих си един gps тест от маркета , като изляза на открито и го стартирам , това което успях да разбера е горе-долу следното:точност между 5 и 10 метра . Хвана 10 сателита , а на графиките за сигнала варираше между 30 и 50 по скала до 100?!Това добър резултат ли е или се нуждае от допълнителни настройки?!
Цитирай
#11

Сега започвам да работя по това което е написал NUNU. Няма да стане бързо.

По въпроса на dani_z25:
Ако те позиционира бързо, в рамките на минута, две, когато си на открито - не пипай нищо. Smile

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#12

Ами аз съм си инсталирал това - https://www.androidbg.com/forum/topic572...0x320.html и от студен старт около минута , понякога две-три... Явно си е нормално това... А като включа maps'а , за секунда ме намира . Жалко , че все още нямаме истинска навигация за Бг от Гугъла , защото ми се струва , че петицата доста малко нет гълта и не е никак лоша...
Цитирай
#13

Махни отметката на Use wireless networks, за да си сигурен, че те локализира само от спътници, без да ползва помощ от локалната мрежа през Wi Fi. Така ще разбереш по-точно как работи GPS-a.

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#14

Според мен, nunu е прав. CSC-то наистина оказва значение - говорим за стоков ром, а не моднат такъв. Сега и си обяснявам защо докато бях с KOR , GPS-a ми правеше такива проблеми. Когато най-накрая успях а си върна MTL-то всичко си заспа.

П.П. Продължавам да експериментирам с Accuracy сетинга на GPS-а. В момента го сложих на 160 и ще тествам довечера с Навитела от Люлин до Младост как се държи.

*** iPhone 5 16Gb *||* iPod 4G 32Gb iOS 5.1.1 Jailbroken *||* Lenovo A-3000H 4.2.2 с разговори и интернет от М.. ***
Цитирай
#15

Малко късно ... но по - добре късно отколко никога.

FasterFix - тема в XDA

Изисква: Root и busybox.

Поздрави

П.П.

Тествано и бачкоти
Цитирай
#16

Я да те допълня Wink
[Изображение: chart?cht=qr&chs=350x350&chl=http%3A%2F%...terFix.apk]
Цитирай
#17

FasterFix е добавен в кухнята на Doc, секция tolls.
Цитирай
#18

Faster fix променя файла, който съм описал в трети пост.
Разбира се по много по-лесен начин.
Трябва да се пипне още по-дълбоко. Когато съм готов ще споделя. Smile

Samsung Galaxy Note 8
Цитирай
#19

Тук споделих впечатления при мен как се отпуши GPS-a след ъпдейт до 2.2.1:

https://www.androidbg.com/forum/post80598.html#p80598

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#20

ilieff написа:Faster fix променя файла, който съм описал в трети пост.
Разбира се по много по-лесен начин.
Трябва да се пипне още по-дълбоко. Когато съм готов ще споделя. Smile

E именно де Smile

Май те запалих Tongue

@sgs

Радваме се за сполучливата развръзка Smile Лошото в случая е, че можеше да избегнеш нервите ако бе почел - нищо така е по готно Smile

Данните за GPS-a най лесно и бързо се трият през GPS Status

Поздрави
Цитирай
#21

nunu написа:@sgs

Радваме се за сполучливата развръзка Smile Лошото в случая е, че можеше да избегнеш нервите ако бе почел - нищо така е по готно Smile

Данните за GPS-a най лесно и бързо се трият през GPS Status

Поздрави
Четох, четох, та даже и по другите форуми, но подобно нещо не срещнах никъде.

Къде се намира това GPS Status?

Samsung Galaxy S - 2.3.5 I9000XXJVS
Цитирай
#22

sgs написа:Четох, четох, та даже и по другите форуми, но подобно нещо не срещнах никъде.

Къде се намира това GPS Status?

Мнение 6

Gps Status - Android market

Tongue

Поздрави

П.П.

Винаги ... винаги ... винаги когато си зададеш какъвто и да било въпрос ... just google it ... защото повярвай ми има хиляди а може и милиони, които са си задавали съшият въпрос Smile и вече някой е отговорил.
Цитирай
#23

Функцията на Faster fix я има дублирана в SGS Tools, така че няма смисъл да слагате първото, ако имате второто Rock .
Цитирай
#24

Здрвейте,
при мен е сетнато така:

NTP_SERVER=supl.google.com
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

SUPL_HOST=supl.google.com
SUPL_PORT=7276

и ако не е отметнато Use Wireless Networks не намира нищо Sad

трябва ли да се сложи europe.pool.ntp.org :confused:



ilieff написа:Ако тела е рутнат, ползвайте "Root explorer" от Маркета.

1. Стартирате Root explorer
За да стане долу описаната операция, трябва в светлото прозорче горе в дясно на Root explorer-а да се вижда текст - mount R/O, което означава, че сме в R/W режим. Ако се вижда Mount R/W кликнете върху него да се промени в Mount R/O.
2. Клик на system, клик на etk, задържащ клик на gps.conf.
3. От новопоявилото се меню избираме Open in text editor - вече сме във файла с настройките и можем да пишем и редактираме.
/ Запишете си на лист какви са настройките преди да ги пипате. Винаги може да върнете старите при нужда /

NTP_SERVER=europe.pool.ntp.org
XTRA_SERVER_1=http://xtra1.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_2=http://xtra2.gpsonextra.net/xtra.bin
XTRA_SERVER_3=http://xtra3.gpsonextra.net/xtra.bin

На мястото на Europe, вероятно пише North America, променето го.

Изпробвано на Vibrant, работи.
Цитирай
#25

Здравейте, има ли някакво ново решение на проблема с GPS-а. Аз съм с VIBRANT и въпреки, че изпробвах всички процедури, не успях да го подкарам :capitulation: А може ли да се използват тези настройки и къде: http://www.pool.ntp.org/zone/europe ?

Poco F3 6GB + 128 GB, Arctic White
Xiaomi Mi5 32GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)